Luk
<  Forrige uge
20. februar 2020 – 27. februar 2020
Næste uge  >

Torsdag 20. februar 2020 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:30 Puerto Rico U20 – Cayman Islands U20 CONCACAF Championship U20 Qualifying Gruppe D 4 – 2
01:30 Barcelona SC – Cerro Porteno Copa Libertadores Kvalifikation 1 – 0
01:30 Tolima – Internacional Copa Libertadores Kvalifikation 0 – 0
01:30 Oriente Petrolero – Vasco da Gama Copa Sudamericana 0 – 0
02:00 Alianza FC – Tigres CONCACAF Champions League 2 – 1
02:00 Deportivo Saprissa – Montreal Impact CONCACAF Champions League 2 – 2
02:30 Independiente del Valle – Flamengo Recopa Sudamericana 2 – 2
02:30 St. Vincent og Grenadinerne U20 – Nicaragua U20 CONCACAF Championship U20 Qualifying Gruppe A 0 – 2
04:00 Comunicaciones FC – CF America CONCACAF Champions League 1 – 1
11:00 FK Krasnodar – Malaga Træningskamp
15:00 Arsenal Tula – Ordabasy Shymkent Træningskamp
15:00 PFC Sochi – FC Astana Træningskamp
15:00 Akhmat Grozny – Zhetysu Taldykorgan Træningskamp
17:15 Ural – Rodina Træningskamp Aflyst
18:55 FC København – Celtic Europa League Slutspil
18:55 Sporting CP – Istanbul Basaksehir Europa League Slutspil
18:55 Getafe – Ajax Europa League Slutspil
18:55 CFR Cluj – Sevilla Europa League Slutspil
18:55 Club Brugge – Manchester United Europa League Slutspil
18:55 Ludogorets – Inter Europa League Slutspil
18:55 Eintracht Frankfurt – Salzburg Europa League Slutspil
18:55 Shakhtar Donetsk – Benfica Europa League Slutspil
21:00 Wolverhampton – Espanyol Europa League Slutspil
21:00 Bayer Leverkusen – FC Porto Europa League Slutspil
21:00 APOEL Nicosia – Basel Europa League Slutspil
21:00 Olympiakos – Arsenal Europa League Slutspil
21:00 AZ Alkmaar – LASK Europa League Slutspil
21:00 Wolfsburg – Malmö FF Europa League Slutspil
21:00 Roma – Gent Europa League Slutspil
21:00 Rangers – Braga Europa League Slutspil
23:15 Palestino – Guarani Copa Libertadores Kvalifikation
23:15 Always Ready – Millonarios Copa Sudamericana
23:15 Emelec – Blooming Copa Sudamericana

Fredag 21. februar 2020 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Henderson Eels – Lautoka OFC Champions League Gruppe B
01:30 El Nacional – Fenix Copa Sudamericana
01:30 Atletico MG – Union Copa Sudamericana
02:00 Deportiva San Carlos – New York City FC CONCACAF Champions League
04:00 CD Olimpia – Seattle Sounders FC CONCACAF Champions League
05:00 Malampa Revivors FC – Lae City Dwellers OFC Champions League Gruppe B
09:00 Dynamo Moskva – Dinamo Minsk Træningskamp
11:45 FC Tambov – Krylya Sovetov Samara Træningskamp
12:00 Brann – Aalesund Træningskamp
12:00 CSKA Moskva – FC Rapperswil-Jona Træningskamp
15:00 Lillestrøm – Bodø/Glimt Træningskamp
16:00 Rosenborg – Ranheim Træningskamp
16:00 Sarpsborg 08 – FC Orenburg Træningskamp
17:00 Start – Jerv Træningskamp
21:00 Dominica U20 – Den Dominikanske Republik U20 CONCACAF Championship U20 Qualifying Gruppe B
21:30 Saint Martin U20 – Guadeloupe U20 CONCACAF Championship U20 Qualifying Gruppe C
21:30 Cayman Islands U20 – Bermuda U20 CONCACAF Championship U20 Qualifying Gruppe D

Lørdag 22. februar 2020 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:30 Belize U20 – Curacao U20 CONCACAF Championship U20 Qualifying Gruppe C
00:30 Barbados U20 – Puerto Rico U20 CONCACAF Championship U20 Qualifying Gruppe D
02:00 Hienghene Sport – Eastern Suburbs OFC Champions League Gruppe A
02:30 Amerikanske Jomfruøer U20 – Guyana U20 CONCACAF Championship U20 Qualifying Gruppe A
09:00 Zenit – Isloch Træningskamp
10:00 Rubin Kazan – FC Sheriff Træningskamp
12:00 Spartak Moskva – Pakhtakor Tashkent Træningskamp
12:00 Krylya Sovetov Samara – Strømsgodset Træningskamp
12:00 Helsingborg – Liepajas Træningskamp
15:00 Fredrikstad – Mjøndalen Træningskamp
15:00 Zenit – Dinamo Minsk Træningskamp
16:00 Haugesund – Åsane Træningskamp
16:00 CSKA Moskva – FC Ufa Træningskamp
16:00 Krylya Sovetov Samara – Torpedo Moskva Træningskamp
17:00 Lokomotiv Moskva – Chayka Træningskamp

Søndag 23. februar 2020 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 FC Ufa – Dalian Professional FC Træningskamp
14:00 Hviderusland – Usbekistan Venskabskamp
15:00 Arsenal Tula – FC Astana Træningskamp
15:00 Vålerenga – FC Krasnodar II Træningskamp
16:00 FK Krasnodar – FK Rostov Træningskamp
18:00 Viking – Stabæk Træningskamp
21:00 Den Dominikanske Republik U20 – Grenada U20 CONCACAF Championship U20 Qualifying Gruppe B
21:30 Belize U20 – Saint Martin U20 CONCACAF Championship U20 Qualifying Gruppe C
21:30 Barbados U20 – Cayman Islands U20 CONCACAF Championship U20 Qualifying Gruppe D
23:30 St. Vincent og Grenadinerne U20 – Amerikanske Jomfruøer U20 CONCACAF Championship U20 Qualifying Gruppe A

Mandag 24. februar 2020 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:30 Curacao U20 – Guadeloupe U20 CONCACAF Championship U20 Qualifying Gruppe C
00:30 Puerto Rico U20 – Bermuda U20 CONCACAF Championship U20 Qualifying Gruppe D
02:30 Nicaragua U20 – Guyana U20 CONCACAF Championship U20 Qualifying Gruppe A
15:45 Al-Wathbah – Kuwait SC AFC Cup Gruppe B
16:00 Manama – Al-Ahed AFC Cup Gruppe A
16:00 Vålerenga – Sandefjord Træningskamp
17:00 Hilal AL Quds – Al-Jaish AFC Cup Gruppe A
18:00 Al-Ansar – Al-Faisaly AFC Cup Gruppe B

Tirsdag 25. februar 2020 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:00 Yangon United – Lao Toyota FC AFC Cup Gruppe F
12:00 Svay Rieng – Bali United Pusam AFC Cup Gruppe G
12:30 Hougang United FC – Ho Chi Minh City FC AFC Cup Gruppe F
12:30 Ceres-Negros FC – Than Quang Ninh AFC Cup Gruppe G
15:00 Helsingborg – Tekstilshchik Træningskamp
16:00 Al-Jazeera – Al-Riffa AFC Cup Gruppe C
17:30 Al-Qadsia – Dhofar AFC Cup Gruppe C
21:00 Chelsea – Bayern München Champions League Slutspil
21:00 Napoli – Barcelona Champions League Slutspil
23:15 River Plate – Atletico Grau Copa Sudamericana

Onsdag 26. februar 2020 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:30 Atletico Tucuman – Independiente Medellin Copa Libertadores Kvalifikation
01:30 Club River Plate Asunción – Deportivo Cali Copa Sudamericana
01:30 Sport Huancayo – Argentinos Juniors Copa Sudamericana
01:30 Goias – Sol de America Copa Sudamericana
02:00 Nicaragua – Panama Venskabskamp
02:00 Atlanta United – CD Motagua CONCACAF Champions League
04:00 Cruz Azul – Portmore United CONCACAF Champions League
09:30 PSM Makassar – Shan United AFC Cup Gruppe H
12:00 Kaya FC – Tampines Rovers FC AFC Cup Gruppe H
16:00 Bulgarien – Hviderusland Venskabskamp
16:00 Sarpsborg 08 – Torpedo Moskva Træningskamp
18:00 Braga – Rangers Europa League Slutspil
21:00 Real Madrid – Manchester City Champions League Slutspil
21:00 Lyon – Juventus Champions League Slutspil
23:15 Cerro Porteno – Barcelona SC Copa Libertadores Kvalifikation
23:15 Nacional – Bahia Copa Sudamericana
23:15 Liverpool FC – Llaneros de Guanare Copa Sudamericana

Torsdag 27. februar 2020 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 New York City FC – Deportiva San Carlos CONCACAF Champions League
01:30 Internacional – Tolima Copa Libertadores Kvalifikation
01:30 Universidad Catolica – Lanus Copa Sudamericana
01:30 Deportivo Pasto – Huachipato Copa Sudamericana
01:30 Flamengo – Independiente del Valle Recopa Sudamericana
02:00 Tigres – Alianza FC CONCACAF Champions League
02:00 Montreal Impact – Deportivo Saprissa CONCACAF Champions League
04:00 CF America – Comunicaciones FC CONCACAF Champions League
16:00 Lillestrøm – Sandefjord Træningskamp
18:55 Espanyol – Wolverhampton Europa League Slutspil
18:55 Istanbul Basaksehir – Sporting CP Europa League Slutspil
18:55 FC Porto – Bayer Leverkusen Europa League Slutspil
18:55 Basel – APOEL Nicosia Europa League Slutspil
18:55 LASK – AZ Alkmaar Europa League Slutspil
18:55 Malmö FF – Wolfsburg Europa League Slutspil
18:55 Gent – Roma Europa League Slutspil
21:00 Celtic – FC København Europa League Slutspil
21:00 Ajax – Getafe Europa League Slutspil
21:00 Sevilla – CFR Cluj Europa League Slutspil
21:00 Arsenal – Olympiakos Europa League Slutspil
21:00 Manchester United – Club Brugge Europa League Slutspil
21:00 Inter – Ludogorets Europa League Slutspil
21:00 Salzburg – Eintracht Frankfurt Europa League Slutspil
21:00 Benfica – Shakhtar Donetsk Europa League Slutspil
23:15 Guarani – Palestino Copa Libertadores Kvalifikation
23:15 Plaza Colonia – Zamora FC Copa Sudamericana
<  Forrige uge
20. februar 2020 – 27. februar 2020
Næste uge  >