Luk
<  Forrige uge
22. september 2021 – 29. september 2021
Næste uge  >

Onsdag 22. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:30 USA (k) – Paraguay (k) Venskabskampe (k) 8 – 0
02:00 Forge FC – Independiente de La Chorrera CONCACAF League 0 – 0
02:00 Mexico (k) – Colombia (k) Venskabskampe (k) 2 – 0
02:30 Palmeiras – Atletico MG Copa Libertadores Slutspil 0 – 0
04:00 Guastatoya – LD Alajuelense CONCACAF League 1 – 1
04:00 Costa Rica (k) – Panama (k) Venskabskampe (k) 3 – 2
17:00 Nasaf Qarshi – ATK Mohun Bagan FC AFC Cup Slutspil

Torsdag 23. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:15 Red Bull Bragantino – Libertad Copa Sudamericana Slutspil
02:00 Comunicaciones FC – Alianza FC CONCACAF League
02:30 Flamengo – Barcelona SC Copa Libertadores Slutspil
04:00 CD Marathon – Real Esteli FC CONCACAF League
04:00 Seattle Sounders FC – Leon Leagues Cup
11:00 Litauen U17 (k) – Kasakhstan U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 2 (k)
12:00 Sverige U17 – Litauen U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 2
15:00 Letland U17 – Tjekkiet U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 2
16:00 Armenien U17 (k) – Kroatien U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 2 (k)

Fredag 24. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Santos de Guápiles – CD Plaza Amador CONCACAF League
02:00 Santa Lucia Cotzumalguapa – Deportivo Saprissa CONCACAF League
02:30 Club Atletico Penarol – Athletico Paranaense Copa Sudamericana Slutspil
04:00 UD Universitario – CD Motagua CONCACAF League
13:00 Spanien U17 (k) – Nordirland U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 7 (k)
16:00 Albanien U17 (k) – Montenegro U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 6 (k)
18:00 Kosovo U17 (k) – Georgien U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 1 (k)
18:00 Hviderusland U17 (k) – Luxembourg U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 1 (k)
19:00 Island U17 (k) – Serbien U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 7 (k)

Lørdag 25. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:00 El Salvador – Guatemala Venskabskamp

Søndag 26. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Litauen U17 (k) – Armenien U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 2 (k)
12:00 Tjekkiet U17 – Litauen U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 2
15:00 Sverige U17 – Letland U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 2
16:00 Kroatien U17 (k) – Kasakhstan U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 2 (k)

Mandag 27. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Al-Ahed – Muharraq AFC Cup Slutspil Aflyst
12:00 Al-Salt – Kuwait SC AFC Cup Slutspil Aflyst
13:00 Spanien U17 (k) – Island U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 7 (k)
15:00 Ukraine U17 (k) – Nordmakedonien U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 3 (k)
16:00 Montenegro U17 (k) – Aserbajdsjan U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 6 (k)
18:00 Georgien U17 (k) – Luxembourg U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 1 (k)
18:00 Hviderusland U17 (k) – Kosovo U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 1 (k)
18:00 Moldova U17 (k) – Estland U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 3 (k)
19:00 Serbien U17 (k) – Nordirland U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 7 (k)

Tirsdag 28. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Shakhtar Donetsk U19 – Inter U19 UEFA Youth League Gruppe D
14:00 RasenBallsport Leipzig U19 – Club Brugge U19 UEFA Youth League Gruppe A
14:30 AC Milan U19 – Atletico Madrid U19 UEFA Youth League Gruppe B
14:30 Ajax U19 – Besiktas U19 UEFA Youth League Gruppe C
15:30 FC Porto U19 – Liverpool U19 UEFA Youth League Gruppe B
15:30 Dortmund U19 – Sporting CP U19 UEFA Youth League Gruppe C
16:00 Paris St. Germain U19 – Manchester City U19 UEFA Youth League Gruppe A
16:00 Real Madrid U19 – FC Sheriff U19 UEFA Youth League Gruppe D
18:00 Zalgiris Vilnius U19 – Maccabi Haifa U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path
18:45 Shakhtar Donetsk – Inter Champions League Gruppe D
18:45 Ajax – Besiktas Champions League Gruppe C
21:00 PSG – Manchester City Champions League Gruppe A
21:00 RB Leipzig – Club Brugge Champions League Gruppe A
21:00 AC Milan – Atletico Madrid Champions League Gruppe B
21:00 FC Porto – Liverpool Champions League Gruppe B
21:00 Real Madrid – FC Sheriff Champions League Gruppe D
21:00 Dortmund – Sporting CP Champions League Gruppe C

Onsdag 29. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Independiente de La Chorrera – Forge FC CONCACAF League
02:15 LD Alajuelense – Guastatoya CONCACAF League
02:30 Atletico MG – Palmeiras Copa Libertadores Slutspil
04:30 CD Olimpia – Inter Moengotapoe CONCACAF League
11:00 Kasakhstan U17 (k) – Armenien U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 2 (k)
11:00 Kroatien U17 (k) – Litauen U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 2 (k)
12:00 Atalanta U19 – Young Boys U19 UEFA Youth League Gruppe F
12:00 Manchester United U19 – Villarreal U19 UEFA Youth League Gruppe F
12:00 Salzburg U19 – Lille U19 UEFA Youth League Gruppe G
12:00 Zenit U19 – Malmo FF U19 UEFA Youth League Gruppe H
13:00 BFC Daugavpils U19 – FC Minsk U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path
15:00 Slovenien U17 (k) – Tjekkiet U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 2 (k)
15:00 Holland U17 (k) – Skotland U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 2 (k)
15:00 Tjekkiet U17 – Sverige U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 2
15:00 Litauen U17 – Letland U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 2
15:00 Zvijezda 09 U19 – Trabzonspor U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path
15:00 FK Qabala U19 – AZ Alkmaar U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path
15:00 APOEL Nicosia U19 – Kairat Almaty U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path
16:00 Bayern Munchen U19 – Dynamo Kiev U19 UEFA Youth League Gruppe E
16:00 Benfica U19 – Barcelona U19 UEFA Youth League Gruppe E
16:00 Wolfsburg U19 – Sevilla U19 UEFA Youth League Gruppe G
16:00 Juventus U19 – Chelsea U19 UEFA Youth League Gruppe H
16:00 Septemvri Sofia U19 – Akademia e Futbollit UEFA Youth League Domestic Champions Path
18:00 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc U19 – Angers U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path
18:00 Laguna – Empoli U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path
18:00 Koeln U19 – Genk U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path
18:00 Pogon Szczecin U19 – Deportivo La Coruna U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path
18:00 St. Patrick's Athletic U19 – Red Star Beograd U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path
18:00 PAOK Thessaloniki FC U19 – MSK Zilina U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path
18:00 MTK Budapest U19 – Slavia Prag U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path
18:45 Zenit – Malmö FF Champions League Gruppe H
18:45 Atalanta – Young Boys Champions League Gruppe F
20:30 Rangers U19 – Hammarby U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path
21:00 Juventus – Chelsea Champions League Gruppe H
21:00 Salzburg – Lille Champions League Gruppe G
21:00 Wolfsburg – Sevilla Champions League Gruppe G
21:00 Manchester United – Villarreal Champions League Gruppe F
21:00 Benfica – Barcelona Champions League Gruppe E
21:00 Bayern München – Dynamo Kiev Champions League Gruppe E
<  Forrige uge
22. september 2021 – 29. september 2021
Næste uge  >