LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
19. november 2017 – 26. november 2017
Næste uge  >

Søndag 19. november 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
03:00 Fiji – Estland Venskabskamp 0 – 2
14:30 TP Mazembe – SuperSport United CAF Confederation Cup Slutspil

Tirsdag 21. november 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Akademiya – Maribor U19 UEFA Youth League Gruppe E
12:00 Besiktas U19 – FC Porto U19 UEFA Youth League Gruppe G
14:00 SSC Napoli U19 – Shakhtar Donetsk U19 UEFA Youth League Gruppe F
14:00 Dortmund U19 – Tottenham U19 UEFA Youth League Gruppe H
15:00 Monaco U19 – RasenBallsport Leipzig U19 UEFA Youth League Gruppe G
15:00 APOEL Nicosia U19 – Real Madrid U19 UEFA Youth League Gruppe H
15:45 Manchester City U19 – Feyenoord U19 UEFA Youth League Gruppe F
16:00 Sevilla U19 – Liverpool U19 UEFA Youth League Gruppe E
16:00 Ajax U19 – Legia Warszawa U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
17:00 FC Nitra U19 – Shakhtyor Soligorsk U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
18:00 Besiktas – FC Porto Champions League Gruppe G
18:00 Spartak Moskva – Maribor Champions League Gruppe E
18:00 Salzburg U19 – Slavia Prag U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
18:30 Ajax – Gladbach Træningskamp
20:45 Monaco – RB Leipzig Champions League Gruppe G
20:45 Napoli – Shakhtar Donetsk Champions League Gruppe F
20:45 Manchester City – Feyenoord Champions League Gruppe F
20:45 APOEL Nicosia – Real Madrid Champions League Gruppe H
20:45 Dortmund – Tottenham Champions League Gruppe H
20:45 Sevilla – Liverpool Champions League Gruppe E

Onsdag 22. november 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:15 Libertad – Independiente Copa Sudamericana
12:00 CSKA Moskva U19 – Benfica U19 UEFA Youth League Gruppe A
12:00 Qarabag FK U19 – Chelsea U19 UEFA Youth League Gruppe C
14:00 Paris St. Germain U19 – Celtic U19 UEFA Youth League Gruppe B
14:00 Atletico Madrid U19 – Roma U19 UEFA Youth League Gruppe C
15:00 Sporting CP U19 – Olympiakos U19 UEFA Youth League Gruppe D
15:00 Saburtalo U19 – Brodarac U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
16:00 Basel U19 – Manchester United U19 UEFA Youth League Gruppe A
16:00 Anderlecht U19 – Bayern Munchen U19 UEFA Youth League Gruppe B
16:00 Juventus U19 – Barcelona U19 UEFA Youth League Gruppe D
16:00 Zeljeznicar U19 – NK Lokomotiva U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
16:00 Budapest Honved U19 – FC Krasnodar U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
16:00 Esbjerg U19 – Inter U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
18:00 CSKA Moskva – Benfica Champions League Gruppe A
18:00 Qarabag FK – Chelsea Champions League Gruppe C
18:00 Molde U19 – Zimbru U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
20:45 Basel – Manchester United Champions League Gruppe A
20:45 Paris SG – Celtic Champions League Gruppe B
20:45 Anderlecht – Bayern München Champions League Gruppe B
20:45 Juventus – Barcelona Champions League Gruppe D
20:45 Sporting CP – Olympiakos Champions League Gruppe D
20:45 Atletico Madrid – Roma Champions League Gruppe C

Torsdag 23. november 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:45 Gremio – Lanus Copa Libertadores Slutspil
04:00 Vanuatu – Estland Venskabskamp
17:00 FC Astana – Villarreal Europa League Gruppe A
19:00 Lokomotiv Moskva – FC København Europa League Gruppe F
19:00 BATE Borisov – Røde Stjerne Europa League Gruppe H
19:00 FC Köln – Arsenal Europa League Gruppe H
19:00 Salzburg – Vitoria de Guimaraes Europa League Gruppe I
19:00 Konyaspor – Marseille Europa League Gruppe I
19:00 Lugano – Hapoel Beer Sheva Europa League Gruppe G
19:00 Viktoria Plzen – Steaua Bukarest Europa League Gruppe G
19:00 Zenit – FK Vardar Skopje Europa League Gruppe L
19:00 Rosenborg – Real Sociedad Europa League Gruppe L
19:00 Lazio – Vitesse Europa League Gruppe K
19:00 Nice – Zulte-Waregem Europa League Gruppe K
19:00 Östersunds FK – Zorya Europa League Gruppe J
19:00 Athletic Bilbao – Hertha Berlin Europa League Gruppe J
20:30 Østrig (k) – Israel (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe 7 (k)
21:05 Maccabi Tel Aviv – Slavia Prag Europa League Gruppe A
21:05 Partizan Beograd – Young Boys Europa League Gruppe B
21:05 Skenderbeu – Dynamo Kiev Europa League Gruppe B
21:05 Braga – Hoffenheim Europa League Gruppe C
21:05 Ludogorets – Istanbul Basaksehir Europa League Gruppe C
21:05 AEK Athen – Rijeka Europa League Gruppe D
21:05 AC Milan – Austria Wien Europa League Gruppe D
21:05 Everton – Atalanta Europa League Gruppe E
21:05 Lyon – Apollon Limassol Europa League Gruppe E
21:05 FC Sheriff – Zlin Europa League Gruppe F

Fredag 24. november 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:45 Flamengo – Atletico Junior Copa Sudamericana
14:00 Slovenien (k) – Færøerne (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe 5 (k)
15:00 Ungarn (k) – Ukraine (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe 4 (k)
15:00 AIK – Sollentuna FF Træningskamp
16:30 Serbien (k) – Spanien (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe 7 (k)
17:00 Albanien (k) – Polen (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe 2 (k)
18:00 Portugal (k) – Moldova (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe 6 (k)
18:00 Tyskland (k) – Frankrig (k) Venskabskampe (k)
19:00 Schweiz (k) – Hviderusland (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe 2 (k)
19:00 Slovakiet (k) – Holland (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe 3 (k)
20:00 Wales (k) – Kasakhstan (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe 1 (k)
20:05 England (k) – Bosnien (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe 1 (k)

Lørdag 25. november 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:15 Urawa Red Diamonds – Al Hilal AFC Champions League Slutspil
15:30 Indonesien – Guyana Venskabskamp
19:15 SuperSport United – TP Mazembe CAF Confederation Cup Slutspil

Søndag 26. november 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
07:00 Ny Kaledonien – Estland Venskabskamp
13:00 Finland (k) – Israel (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe 7 (k)
<  Forrige uge
19. november 2017 – 26. november 2017
Næste uge  >