Luk
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >

Onsdag 7. august 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:30 Independiente – Independiente del Valle Copa Sudamericana 2 – 1
04:00 Santa Tecla FC – Real Esteli FC CONCACAF League 1 – 0
10:00 FC Minsk (k) – Bettembourg (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 4 (k) 12 – 0
12:00 Wexford Youths (k) – KF Vllaznia (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 10 (k) 1 – 3
12:00 Shonan Bellmare – Athletico Paranaense Suruga Bank Championship 0 – 4
13:00 ZFK Spartak Subotica (k) – SS Anenii Noi (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 5 (k) 12 – 0
14:00 BIIK Kazygurt (k) – EBS/Skala (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 6 (k) 9 – 0
14:00 LSK Kvinner (k) – Linfield (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 8 (k) 4 – 0
14:00 Ha Noi FC – Binh Duong AFC Cup Slutspil 1 – 0
14:00 Juventus – Novara Træningskamp 4 – 0
15:00 Gazisehir Gaziantep FK – Al-Wakra Træningskamp Stoppet
16:30 Ankaragucu – Keciorengucu Træningskamp 1 – 2
17:00 SFK 2000 Sarajevo (k) – ZFK Dragon (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 1 (k) 5 – 0
17:00 Apollon Limassol LFC (k) – Rigas FS (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 7 (k) 10 – 0
17:00 FK Gintra Universitetas (k) – Birkirkara FC (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 10 (k) 1 – 0
17:30 Olimpia UT Cluj-Napoca (k) – Mitrovica (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 2 (k) 1 – 2
17:30 SK Slovan Bratislava (k) – Ferencvarosi TC (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 5 (k) 1 – 3
18:00 Flora Tallinn (k) – PK-35 (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 6 (k) 2 – 3
18:15 Alanyaspor – Brescia Træningskamp 2 – 0
18:30 Anderlecht (k) – PAOK Thessaloniki FC (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 8 (k) 5 – 0
18:30 Bahrain – Saudi-Arabien Vestasiatiske Mesterskaber Gruppe B 0 – 0
19:00 FK Krasnodar – FC Porto Champions League Kvalifikation 0 – 1
19:00 Salzburg – Real Madrid Træningskamp 0 – 1
19:00 Elche – Levante Træningskamp 0 – 2
19:30 Fenerbahce – Cagliari Træningskamp 2 – 2
19:30 Mallorca – Getafe Træningskamp 0 – 0
19:30 La Nucia – Villarreal Træningskamp 0 – 4
19:45 Istanbul Basaksehir – Olympiakos Champions League Kvalifikation 0 – 1
20:00 Basel – LASK Champions League Kvalifikation 1 – 2
20:00 CFR Cluj – Celtic Champions League Kvalifikation 1 – 1
20:00 Breznica (k) – NSA Sofia (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 2 (k) 4 – 4
20:00 Athletic Club – Roma Træningskamp 2 – 2
20:15 Maribor – Rosenborg Champions League Kvalifikation 1 – 3
20:15 Slovan Bratislava – Dundalk Europa League Kvalifikation 1 – 0
20:30 Spezia – Parma Træningskamp Aflyst
20:30 Spezia – Sampdoria Træningskamp 3 – 5
20:35 Zaragoza – Alaves Træningskamp 3 – 2
20:45 Cardiff Metropolitan LFC (k) – ZNK Pomurje Beltinci (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 3 (k) 1 – 0
21:30 Kuwait – Jordan Vestasiatiske Mesterskaber Gruppe B 1 – 1
21:35 Real Betis – Las Palmas Træningskamp 1 – 0

Torsdag 8. august 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Napoli – Barcelona Træningskamp
01:35 Barcelona – Napoli Træningskamp 2 – 1
04:00 Deportivo Saprissa – Belmopan Bandits CONCACAF League 3 – 1
12:00 Guadalajara – Leganes Træningskamp Aflyst
16:00 FC Astana – Valletta Europa League Kvalifikation 5 – 1
17:30 AEK Larnaca – Gent Europa League Kvalifikation 1 – 1
18:00 Sparta Prag – Trabzonspor Europa League Kvalifikation 2 – 2
18:00 Pyunik – Wolverhampton Europa League Kvalifikation 0 – 4
18:15 CS Universitatea Craiova – AEK Athen Europa League Kvalifikation 0 – 2
18:30 Brøndby IF – Braga Europa League Kvalifikation 2 – 4
18:30 Yemen – Libanon Vestasiatiske Mesterskaber Gruppe A 2 – 1
18:30 FC Rottach-Egern – Bayern München Træningskamp 0 – 23
18:45 Ventspils – Vitoria de Guimaraes Europa League Kvalifikation 0 – 3
19:00 Thun – Spartak Moskva Europa League Kvalifikation 2 – 3
19:00 Mariupol – AZ Alkmaar Europa League Kvalifikation 0 – 0
19:00 FC Sheriff – AIK Europa League Kvalifikation 1 – 2
19:00 FK Neftchi – Bnei Yehuda Europa League Kvalifikation 2 – 2
19:00 Molde – Aris Europa League Kvalifikation 3 – 0
19:00 Malmö FF – Zrinjski Mostar Europa League Kvalifikation 3 – 0
19:00 Haugesund – PSV Eindhoven Europa League Kvalifikation 0 – 1
19:30 Maccabi Tel Aviv – Suduva Europa League Kvalifikation 1 – 2
19:30 Antwerpen – Viktoria Plzen Europa League Kvalifikation 1 – 0
19:30 Feyenoord – Dinamo Tbilisi Europa League Kvalifikation 4 – 0
19:30 Ludogorets – TNS Europa League Kvalifikation 5 – 0
19:30 Lokomotiv Plovdiv – Strasbourg Europa League Kvalifikation 0 – 1
19:30 PFC CSKA-Sofia – Zorya Europa League Kvalifikation 1 – 1
19:30 Osasuna – Eibar Træningskamp 0 – 0
19:45 FK Sarajevo – BATE Borisov Europa League Kvalifikation 1 – 2
20:00 FC Midtjylland – Rangers Europa League Kvalifikation 2 – 4
20:00 Dudelange – Nomme JK Kalju Europa League Kvalifikation 3 – 1
20:00 Norrköping – Hapoel Beer Sheva Europa League Kvalifikation 1 – 1
20:00 Rijeka – Aberdeen Europa League Kvalifikation 2 – 0
20:00 Sporting Gijon – Valladolid Træningskamp 0 – 2
20:05 Mirandes – Athletic Club Træningskamp 1 – 2
20:30 Austria Wien – Apollon Limassol Europa League Kvalifikation 1 – 2
20:30 FC Vaduz – Eintracht Frankfurt Europa League Kvalifikation 0 – 5
20:30 Steaua Bukarest – Mladá Boleslav Europa League Kvalifikation 0 – 0
20:30 R.C. Cesena – SPAL Træningskamp 2 – 3
20:45 Reggio Audace – Genoa Træningskamp 1 – 2
21:00 Legia Warszawa – Atromitos Europa League Kvalifikation 0 – 0
21:00 Torino – Shakhtyor Soligorsk Europa League Kvalifikation 5 – 0
21:00 Partizan Beograd – Yeni Malatyaspor Europa League Kvalifikation 3 – 1
21:00 Luzern – Espanyol Europa League Kvalifikation 0 – 3
21:30 Syrien – Irak Vestasiatiske Mesterskaber Gruppe A 0 – 0
22:00 Zulia – Colon Copa Sudamericana 1 – 0

Fredag 9. august 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 San Francisco FC – Alianza FC CONCACAF League 0 – 1
04:00 CD Marathon – Comunicaciones FC CONCACAF League 1 – 1
18:30 Altay – Denizlispor Træningskamp 3 – 1
19:00 Ankaragucu – Genclerbirligi Træningskamp 0 – 2
19:30 Real Sociedad – Osasuna Træningskamp 2 – 0
20:30 Catania – Cagliari Træningskamp 1 – 1
21:00 Granada – Sevilla Træningskamp 2 – 1

Lørdag 10. august 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
03:30 Argentina (k) – Colombia (k) Venskabskampe (k) 7 – 8
11:00 Breidablik (k) – ZFK Dragon (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 1 (k) 11 – 0
11:00 Hibernian LFC (k) – Cardiff Metropolitan LFC (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 3 (k) 2 – 1
12:00 KF Vllaznia (k) – Birkirkara FC (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 10 (k) 1 – 0
12:00 Sporting Gijon – Alaves Træningskamp 0 – 0
12:30 Sturm Graz (k) – Rigas FS (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 7 (k) 4 – 0
13:00 Ferencvarosi TC (k) – SS Anenii Noi (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 5 (k) 2 – 0
14:00 PK-35 (k) – EBS/Skala (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 6 (k) 5 – 0
14:00 LSK Kvinner (k) – Anderlecht (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 8 (k) 2 – 3
15:00 Preußen Münster – Dortmund Træningskamp 0 – 4
16:00 WFC Zhytlobud 1 Kharkiv (k) – Bettembourg (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 4 (k) 6 – 0
16:30 Rizespor – Giresunspor Træningskamp 0 – 1
17:00 FK Gintra Universitetas (k) – Wexford Youths (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 10 (k) 1 – 2
17:30 NSA Sofia (k) – Mitrovica (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 2 (k) 0 – 2
17:30 ZFK Spartak Subotica (k) – SK Slovan Bratislava (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 5 (k) 7 – 0
18:00 Olimpia UT Cluj-Napoca (k) – Breznica (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 2 (k) 2 – 3
18:00 BIIK Kazygurt (k) – Flora Tallinn (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 6 (k) 2 – 0
18:00 Sassuolo – Alessandria Træningskamp 1 – 0
18:00 Eskisehirspor – Konyaspor Træningskamp 1 – 1
18:06 Atletico Madrid – Juventus Champions Cup 2 – 1
18:30 PAOK Thessaloniki FC (k) – Linfield (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 8 (k) 2 – 3
18:30 Jordan – Saudi-Arabien Vestasiatiske Mesterskaber Gruppe B 3 – 0
18:30 Brescia – Valladolid Træningskamp 2 – 1
19:00 Besiktas – Panathinaikos Træningskamp 2 – 2
19:00 Kasimpasa – OCK Khouribga Træningskamp 2 – 1
19:00 Kayserispor – Adana Demirspor Træningskamp 1 – 1
19:05 Sivasspor – Fenerbahce Træningskamp 2 – 1
19:30 Real Oviedo – Alaves Træningskamp 1 – 2
20:00 Celta Vigo – Lazio Træningskamp 1 – 2
20:00 Leganes – Albacete Træningskamp 3 – 1
20:30 Real Sociedad – Eibar Træningskamp 1 – 2
20:30 Parma – Sampdoria Træningskamp 2 – 1
20:45 Feronikeli – AC Milan Træningskamp 0 – 2
20:45 Bologna – Villarreal Træningskamp 3 – 4
21:00 Getafe – Atalanta Træningskamp 4 – 1
21:05 Mallorca – Levante Træningskamp 1 – 2
21:05 Deportivo La Coruna – Real Betis Træningskamp 1 – 0
21:05 Extremadura – Sevilla Træningskamp 2 – 2
21:30 Kuwait – Bahrain Vestasiatiske Mesterskaber Gruppe B 0 – 1
21:30 Valencia – Inter Træningskamp 7 – 8
23:05 Barcelona – Napoli Træningskamp 4 – 0

Søndag 11. august 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Palæstina – Syrien Vestasiatiske Mesterskaber Gruppe A 4 – 3
20:00 Roma – Real Madrid Træningskamp 7 – 6
21:00 St. Vincent og Grenadinerne – Trinidad og Tobago Venskabskamp 1 – 0
21:00 Fiorentina – Galatasaray Træningskamp 4 – 1
21:30 Irak – Yemen Vestasiatiske Mesterskaber Gruppe A 2 – 1

Mandag 12. august 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Toledo – Leganes Træningskamp Aflyst
17:35 SV Lichtenberg 47 – Union Berlin Træningskamp 1 – 4
17:40 Al-Wahda – Al Nassr FC AFC Champions League Slutspil 2 – 3
21:00 Zob Ahan – Al Ittihad AFC Champions League Slutspil 3 – 4

Tirsdag 13. august 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 WFC Zhytlobud 1 Kharkiv (k) – FC Minsk (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 4 (k) 0 – 2
17:00 Breidablik (k) – SFK 2000 Sarajevo (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 1 (k) 3 – 1
17:00 ZNK Pomurje Beltinci (k) – Hibernian LFC (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 3 (k) 1 – 2
17:00 Ferencvarosi TC (k) – ZFK Spartak Subotica (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 5 (k) 2 – 2
17:00 SS Anenii Noi (k) – SK Slovan Bratislava (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 5 (k) 0 – 1
17:00 PK-35 (k) – BIIK Kazygurt (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 6 (k) 1 – 4
17:00 EBS/Skala (k) – Flora Tallinn (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 6 (k) 0 – 2
17:00 Sturm Graz (k) – Apollon Limassol LFC (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 7 (k) 2 – 7
17:00 Linfield (k) – Anderlecht (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 8 (k) 1 – 3
17:00 PAOK Thessaloniki FC (k) – LSK Kvinner (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 8 (k) 0 – 1
17:00 Birkirkara FC (k) – Wexford Youths (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 10 (k) 2 – 7
17:00 KF Vllaznia (k) – FK Gintra Universitetas (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 10 (k) 1 – 1
17:30 NSA Sofia (k) – Olimpia UT Cluj-Napoca (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 2 (k) 2 – 3
17:30 Mitrovica (k) – Breznica (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 2 (k) 1 – 0
18:00 Nomme JK Kalju – Dudelange Europa League Kvalifikation 0 – 1
18:15 Al-Sadd – Al-Duhail SC AFC Champions League Slutspil 3 – 1
18:30 Qarabag FK – APOEL Nicosia Champions League Kvalifikation 0 – 2
18:30 Gornik Leczna (k) – FC Twente (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 9 (k) 0 – 2
19:00 Rosenborg – Maribor Champions League Kvalifikation 3 – 1
19:30 Dynamo Kiev – Club Brugge Champions League Kvalifikation 3 – 3
19:30 Al Hilal – Al Ahli AFC Champions League Slutspil 0 – 1
20:00 FC København – Røde Stjerne Champions League Kvalifikation 7 – 8
20:00 Ferencvaros – Dinamo Zagreb Champions League Kvalifikation 0 – 4
20:30 Ajax – PAOK Champions League Kvalifikation 3 – 2
20:30 LASK – Basel Champions League Kvalifikation 3 – 1
20:30 Olympiakos – Istanbul Basaksehir Champions League Kvalifikation 2 – 0
20:45 Celtic – CFR Cluj Champions League Kvalifikation 3 – 4
20:45 Linfield – Sutjeska Europa League Kvalifikation 3 – 2
21:00 FC Porto – FK Krasnodar Champions League Kvalifikation 2 – 3
21:00 Dundalk – Slovan Bratislava Europa League Kvalifikation 1 – 3

Onsdag 14. august 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:30 Independiente del Valle – Independiente Copa Sudamericana 1 – 0
18:00 Saburtalo – Ararat Armenia Europa League Kvalifikation 0 – 2
18:00 Atromitos – Legia Warszawa Europa League Kvalifikation 0 – 2
18:00 Vitoria de Guimaraes – Ventspils Europa League Kvalifikation 6 – 0
19:30 Irak – Bahrain Vestasiatiske Mesterskaber Finale 0 – 1
21:00 Liverpool – Chelsea UEFA Super Cup 7 – 6
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >