Luk
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >

Onsdag 21. august 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Santa Tecla FC – Deportiva San Carlos CONCACAF League 0 – 0
02:30 Gremio – Palmeiras Copa Libertadores Slutspil 0 – 1
02:30 Atletico MG – La Equidad Copa Sudamericana 2 – 1
04:00 Managua FC – CD Motagua CONCACAF League 1 – 2
14:45 Abahani Limited – April 25 SC AFC Cup Slutspil 4 – 3
21:00 Young Boys – Røde Stjerne Champions League Kvalifikation 2 – 2
21:00 Olympiakos – FK Krasnodar Champions League Kvalifikation 4 – 0
21:00 Dinamo Zagreb – Rosenborg Champions League Kvalifikation 2 – 0

Torsdag 22. august 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:15 LDU de Quito – Boca Juniors Copa Libertadores Slutspil 0 – 3
02:00 Comunicaciones FC – Guastatoya CONCACAF League 2 – 1
02:30 Flamengo – Internacional Copa Libertadores Slutspil 2 – 0
04:00 Deportivo Saprissa – CD Águila CONCACAF League
16:00 FC Astana – BATE Borisov Europa League Kvalifikation
17:00 Ararat Armenia – Dudelange Europa League Kvalifikation
19:00 Suduva – Ferencvaros Europa League Kvalifikation
19:00 Malmö FF – Bnei Yehuda Europa League Kvalifikation
19:30 Ludogorets – Maribor Europa League Kvalifikation
19:30 Feyenoord – Hapoel Beer Sheva Europa League Kvalifikation
19:45 FC København – Riga FC Europa League Kvalifikation
20:00 Legia Warszawa – Rangers Europa League Kvalifikation
20:00 AEK Athen – Trabzonspor Europa League Kvalifikation
20:30 Steaua Bukarest – Vitoria de Guimaraes Europa League Kvalifikation
20:30 Strasbourg – Eintracht Frankfurt Europa League Kvalifikation
20:30 PSV Eindhoven – Apollon Limassol Europa League Kvalifikation
20:30 AZ Alkmaar – Antwerpen Europa League Kvalifikation
20:30 Gent – Rijeka Europa League Kvalifikation
20:45 Braga – Spartak Moskva Europa League Kvalifikation
20:45 Celtic – AIK Europa League Kvalifikation
20:45 Linfield – Qarabag FK Europa League Kvalifikation
21:00 Slovan Bratislava – PAOK Europa League Kvalifikation
21:00 Torino – Wolverhampton Europa League Kvalifikation
21:00 Espanyol – Zorya Europa League Kvalifikation
21:00 Partizan Beograd – Molde Europa League Kvalifikation

Fredag 23. august 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Waterhouse FC – Club Sport Herediano CONCACAF League
00:15 River Plate – Cerro Porteno Copa Libertadores Slutspil
02:30 Corinthians – Fluminense Copa Sudamericana
04:00 Alianza FC – Tauro FC CONCACAF League

Mandag 26. august 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:45 Al Nassr FC – Al-Sadd AFC Champions League Slutspil

Tirsdag 27. august 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 Shanghai SIPG FC – Urawa Red Diamonds AFC Champions League Slutspil
14:00 Altyn Asyr – Ha Noi FC AFC Cup Slutspil
19:45 Al Ittihad – Al Hilal AFC Champions League Slutspil
21:00 Rosenborg – Dinamo Zagreb Champions League Kvalifikation
21:00 FK Krasnodar – Olympiakos Champions League Kvalifikation
21:00 Røde Stjerne – Young Boys Champions League Kvalifikation

Onsdag 28. august 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:30 Palmeiras – Gremio Copa Libertadores Slutspil
02:30 La Equidad – Atletico MG Copa Sudamericana
04:00 Deportiva San Carlos – Santa Tecla FC CONCACAF League
04:00 CD Motagua – Managua FC CONCACAF League
11:00 April 25 SC – Abahani Limited AFC Cup Slutspil
14:00 Guangzhou Evergrande – Kashima Antlers AFC Champions League Slutspil
21:00 Club Brugge – LASK Champions League Kvalifikation
21:00 Ajax – APOEL Nicosia Champions League Kvalifikation
21:00 Slavia Prag – CFR Cluj Champions League Kvalifikation
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >