Luk
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 5. september 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
07:30 Guam – Maldiverne VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe A 0 – 1
10:30 Nordkorea – Libanon VM Kvalifikation AFC Gruppe H 2 – 0
11:00 Mongoliet – Myanmar VM Kvalifikation AFC Gruppe F 1 – 0
12:20 Japan – Paraguay Venskabskamp 2 – 0
13:10 Kinesisk Taipei – Jordan VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe B 1 – 2
13:30 Filippinerne – Syrien VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe A 2 – 5
13:30 Cambodia – Hongkong VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe C 1 – 1
13:45 Singapore – Yemen VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe D 2 – 2
14:00 Thailand – Vietnam VM Kvalifikation AFC Gruppe G 0 – 0
14:00 Seychellerne – Rwanda VM Kvalifikation CAF 1. Runde 0 – 3
14:00 SKN St. Pölten – LASK Juniors OÖ Træningskamp 1 – 0
14:30 Indonesien – Malaysia VM Kvalifikation AFC Gruppe G 2 – 3
14:30 St.Truiden – Eupen Træningskamp 2 – 3
15:30 Georgien – Sydkorea Venskabskamp 2 – 2
16:00 Palæstina – Usbekistan VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe D 2 – 0
16:00 Indien – Oman VM Kvalifikation AFC Gruppe E 1 – 2
16:00 Tadjikistan – Kirgisistan VM Kvalifikation AFC Gruppe F 1 – 0
16:00 Sri Lanka – Turkmenistan VM Kvalifikation AFC Gruppe H 0 – 2
16:00 Salzburg – Ried Træningskamp 3 – 0
16:00 Wolfsburg – Hamburger SV Træningskamp 1 – 1
16:05 Freiburg – Aarau Træningskamp 4 – 2
16:30 Tchad – Sudan VM Kvalifikation CAF 1. Runde 1 – 3
16:30 Estland U21 – Bulgarien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 5 0 – 4
17:00 Somalia – Zimbabwe VM Kvalifikation CAF 1. Runde 1 – 0
17:00 Georgien U21 – Liechtenstein U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 2 4 – 0
17:00 Caen – Nantes Træningskamp 1 – 0
17:10 Reims – Nancy Træningskamp 1 – 2
17:30 Union Berlin – Chemnitz Træningskamp 3 – 1
17:55 Real Sociedad – Alaves Træningskamp 0 – 0
18:00 Armenien – Italien EM Kvalifikation Gruppe J 1 – 3
18:00 Andorra U21 – Østrig U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 3 1 – 3
18:20 Tyskland U21 – Grækenland U21 Venskabskamp U21 2 – 0
18:30 Bahrain – Irak VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe C 1 – 1
18:30 Qatar – Afghanistan VM Kvalifikation AFC Gruppe E 6 – 0
18:30 Wehen – Mönchengladbach Træningskamp 1 – 1
19:00 Saudi-Arabien – Mali Venskabskamp 1 – 1
19:00 Kuwait – Nepal VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe B 7 – 0
19:00 Toulouse – Athletic Club Træningskamp 1 – 2
19:00 Poblense – Mallorca Træningskamp 2 – 0
20:30 Skotland U21 – San Marino U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 4 2 – 0
20:45 Gibraltar – Danmark EM Kvalifikation Gruppe D 0 – 6
20:45 Bosnien – Liechtenstein EM Kvalifikation Gruppe J 5 – 0
20:45 Finland – Grækenland EM Kvalifikation Gruppe J 1 – 0
20:45 Irland – Schweiz EM Kvalifikation Gruppe D 1 – 1
20:45 Færøerne – Sverige EM Kvalifikation Gruppe F 0 – 4
20:45 Norge – Malta EM Kvalifikation Gruppe F 2 – 0
20:45 Rumænien – Spanien EM Kvalifikation Gruppe F 1 – 2
20:45 Israel – Nordmakedonien EM Kvalifikation Gruppe G 1 – 1
20:45 Nordirland – Luxembourg Venskabskamp 1 – 0
20:45 Montenegro – Ungarn Venskabskamp 2 – 1
21:00 Dominica – Surinam CONCACAF Nations League B Gruppe 4 1 – 2
21:00 Frankrig U21 – Albanien U21 Venskabskamp U21 4 – 0
21:45 Portugal U21 – Gibraltar U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 7 4 – 0
22:00 Jomfruøerne – Cayman Islands CONCACAF Nations League C Gruppe 1 0 – 2

Fredag 6. september 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Bermuda – Panama CONCACAF Nations League A Gruppe 2 1 – 4
00:00 Grenada – St. Kitts og Nevis CONCACAF Nations League B Gruppe 1 2 – 1
00:00 Barbados – Saint Martin CONCACAF Nations League C Gruppe 1 4 – 0
02:00 Peru – Ecuador Venskabskamp 0 – 1
02:00 Fransk Guyana – Belize CONCACAF Nations League B Gruppe 1 Skrivebordssejr
02:00 Nicaragua – St. Vincent og Grenadinerne CONCACAF Nations League B Gruppe 4 1 – 1
03:05 Honduras – Puerto Rico Venskabskamp 4 – 0
04:00 Guatemala – Anguilla CONCACAF Nations League C Gruppe 3 10 – 0
04:35 Chile – Argentina Venskabskamp 0 – 0
11:30 Celta Vigo – Famalicao Træningskamp 1 – 1
14:00 Comorerne – Togo VM Kvalifikation CAF 1. Runde 1 – 1
15:00 Kasakhstan U21 – Spanien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 6 0 – 1
16:00 Letland U21 – Polen U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 5 0 – 1
17:00 Udinese – Pordenone Calcio Træningskamp 2 – 0
17:00 Hartberg – Inter Zapresic Træningskamp 1 – 2
17:05 Cottbus – Dortmund Træningskamp 0 – 5
17:05 Verona – Ol Ljubljana Træningskamp 1 – 2
17:30 Ukraine U21 – Finland U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 8 0 – 2
17:30 Admira – Amstetten Træningskamp 3 – 0
18:00 Estland – Hviderusland EM Kvalifikation Gruppe C 1 – 2
18:00 Cypern – Kasakhstan EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 1
18:00 Tjekkiet U21 – Litauen U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 4 2 – 0
18:00 Rusland U21 – Serbien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 5 1 – 0
18:00 Wales U21 – Belgien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 9 1 – 0
18:00 ASK Mannersdorf – Austria Wien Træningskamp 0 – 8
18:00 Benfica – Estoril Træningskamp 3 – 2
18:10 Schalke 04 – Viktoria Köln Træningskamp 2 – 4
18:30 Danmark U21 – Ungarn U21 Venskabskamp U21 0 – 0
18:30 Aserbajdsjan U21 – Slovakiet U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 2 2 – 1
18:30 Italien U21 – Moldova U21 Venskabskamp U21 4 – 0
19:00 Elfenbenskysten – Benin Venskabskamp 1 – 2
19:00 Island U21 – Luxembourg U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 1 3 – 0
19:00 Norge U21 – Cypern U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 7 2 – 1
19:05 Gambia – Angola VM Kvalifikation CAF 1. Runde 0 – 1
19:45 Tyrkiet U21 – England U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 3 2 – 3
20:00 Montenegro U21 – Færøerne U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 6 3 – 0
20:00 Fiorentina – Perugia Træningskamp 1 – 0
20:05 Eintracht Frankfurt – BSG Chemie Leipzig Træningskamp 5 – 1
20:10 Entella – Genoa Træningskamp 3 – 2
20:15 Tunesien – Mauretanien Venskabskamp 1 – 0
20:30 Nordirland U21 – Malta U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 8 0 – 0
20:45 Tyskland – Holland EM Kvalifikation Gruppe C 2 – 4
20:45 Slovakiet – Kroatien EM Kvalifikation Gruppe E 0 – 4
20:45 Wales – Aserbajdsjan EM Kvalifikation Gruppe E 2 – 1
20:45 Østrig – Letland EM Kvalifikation Gruppe G 6 – 0
20:45 Slovenien – Polen EM Kvalifikation Gruppe G 2 – 0
20:45 San Marino – Belgien EM Kvalifikation Gruppe I 0 – 4
20:45 Skotland – Rusland EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 2
21:00 Marokko – Burkina Faso Venskabskamp 1 – 1
21:00 Irland U21 – Armenien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 1 1 – 0
21:00 Bonaire – De Britiske Jomfruøer CONCACAF Nations League C Gruppe 2 4 – 2

Lørdag 7. september 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Martinique – Trinidad og Tobago CONCACAF Nations League A Gruppe 3 1 – 1
01:00 Aruba – Guyana CONCACAF Nations League B Gruppe 3 0 – 1
02:00 Jamaica – Antigua og Barbuda CONCACAF Nations League B Gruppe 3 6 – 0
02:35 Brasilien – Colombia Venskabskamp 2 – 2
03:10 USA – Mexico Venskabskamp 0 – 3
04:00 Costa Rica – Uruguay Venskabskamp 1 – 2
11:30 Gil Vicente – Leixoes Træningskamp 1 – 1
12:00 Istanbulspor – Sivasspor Træningskamp Aflyst
15:00 Kosovo – Tjekkiet EM Kvalifikation Gruppe A 2 – 1
15:00 Zambia – Sydafrika Venskabskamp Aflyst
15:05 Brescia – Frosinone Træningskamp 3 – 2
15:30 FC Wettswil-Bonstetten – FC Zürich Træningskamp 1 – 1
16:00 Ümraniyespor – Besiktas Træningskamp 1 – 3
16:00 Konyaspor – Keciorengucu Træningskamp 3 – 0
16:00 Gazisehir Gaziantep FK – Hatayspor Træningskamp 5 – 4
16:05 Botswana – Malawi VM Kvalifikation CAF 1. Runde 0 – 0
16:30 Altinordu – Göztepe Træningskamp 2 – 2
17:30 MP Antalyaspor – Alanyaspor Træningskamp 0 – 0
18:00 England – Bulgarien EM Kvalifikation Gruppe A 4 – 0
18:00 Litauen – Ukraine EM Kvalifikation Gruppe B 0 – 3
18:00 Island – Moldova EM Kvalifikation Gruppe H 3 – 0
18:00 Lecce – Cosenza Træningskamp 2 – 1
18:00 Kayserispor – Adanaspor Træningskamp 4 – 1
19:00 Sydafrika – Madagaskar Venskabskamp Aflyst
19:00 Empoli – Fiorentina Træningskamp Aflyst
20:45 Serbien – Portugal EM Kvalifikation Gruppe B 2 – 4
20:45 Tyrkiet – Andorra EM Kvalifikation Gruppe H 1 – 0
20:50 Frankrig – Albanien EM Kvalifikation Gruppe H 4 – 1
21:00 Montserrat – Dominikanske Republik CONCACAF Nations League B Gruppe 2 2 – 1
23:00 Guadeloupe – Sint Maarten CONCACAF Nations League C Gruppe 4 5 – 1

Søndag 8. september 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Curaçao – Haiti CONCACAF Nations League A Gruppe 4 1 – 0
02:00 Canada – Cuba CONCACAF Nations League A Gruppe 1 6 – 0
04:00 El Salvador – Saint Lucia CONCACAF Nations League B Gruppe 2 3 – 0
13:00 Zenit – Dinamo St. Petersburg Træningskamp 2 – 1
15:00 Armenien – Bosnien EM Kvalifikation Gruppe J 4 – 2
15:00 Kenya – Uganda Venskabskamp 1 – 1
15:00 Lesotho – Etiopien VM Kvalifikation CAF 1. Runde 1 – 1
15:05 Tanzania – Burundi VM Kvalifikation CAF 1. Runde 4 – 1
16:00 Sivasspor – Adana Demirspor Træningskamp Aflyst
16:00 Istanbulspor – Istanbul Basaksehir Træningskamp 0 – 1
16:00 Sivasspor – Erzurum BB Træningskamp 1 – 3
16:00 Ankaragucu – Desna Træningskamp 0 – 3
16:00 Dynamo Moskva – RFS Træningskamp 1 – 1
18:00 Georgien – Danmark EM Kvalifikation Gruppe D 0 – 0
18:00 Schweiz – Gibraltar EM Kvalifikation Gruppe D 4 – 0
18:00 Rumænien – Malta EM Kvalifikation Gruppe F 1 – 0
18:00 Ækvatorialguinea – Sydsudan VM Kvalifikation CAF 1. Runde 1 – 0
18:30 Sierra Leone – Liberia VM Kvalifikation CAF 1. Runde 1 – 0
19:10 Bursaspor – Fenerbahce Træningskamp 2 – 1
20:45 Finland – Italien EM Kvalifikation Gruppe J 1 – 2
20:45 Grækenland – Liechtenstein EM Kvalifikation Gruppe J 1 – 1
20:45 Spanien – Færøerne EM Kvalifikation Gruppe F 4 – 0
20:45 Sverige – Norge EM Kvalifikation Gruppe F 1 – 1
21:00 St. Vincent og Grenadinerne – Dominica CONCACAF Nations League B Gruppe 4 1 – 0
21:00 Saint Martin – Jomfruøerne CONCACAF Nations League C Gruppe 1 1 – 2

Mandag 9. september 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Belize – Grenada CONCACAF Nations League B Gruppe 1 1 – 2
00:00 Surinam – Nicaragua CONCACAF Nations League B Gruppe 4 6 – 0
01:00 St. Kitts og Nevis – Fransk Guyana CONCACAF Nations League B Gruppe 1 2 – 2
01:30 Cayman Islands – Barbados CONCACAF Nations League C Gruppe 1 3 – 2
03:00 Panama – Bermuda CONCACAF Nations League A Gruppe 2 0 – 2
11:00 CSKA Moskva – Ararat Moscow Træningskamp 6 – 0
16:00 Albanien U21 – Østrig U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 3 0 – 4
18:00 Aserbajdsjan – Kroatien EM Kvalifikation Gruppe E 1 – 1
18:00 Irak – Usbekistan Venskabskamp 0 – 0
19:00 Island U21 – Armenien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 1 6 – 1
20:45 Estland – Holland EM Kvalifikation Gruppe C 0 – 4
20:45 Nordirland – Tyskland EM Kvalifikation Gruppe C 0 – 2
20:45 Ungarn – Slovakiet EM Kvalifikation Gruppe E 1 – 2
20:45 Letland – Nordmakedonien EM Kvalifikation Gruppe G 0 – 2
20:45 Polen – Østrig EM Kvalifikation Gruppe G 0 – 0
20:45 Slovenien – Israel EM Kvalifikation Gruppe G 3 – 2
20:45 Rusland – Kasakhstan EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 0
20:45 San Marino – Cypern EM Kvalifikation Gruppe I 0 – 4
20:45 Skotland – Belgien EM Kvalifikation Gruppe I 0 – 4
20:45 Wales – Hviderusland Venskabskamp 1 – 0
20:45 England U21 – Kosovo U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 3 2 – 0
21:00 Antigua og Barbuda – Aruba CONCACAF Nations League B Gruppe 3 2 – 1
21:00 Frankrig U21 – Tjekkiet U21 Venskabskamp U21 3 – 1
22:05 Algeriet – Benin Venskabskamp 1 – 0

Tirsdag 10. september 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Bahamas – Bonaire CONCACAF Nations League C Gruppe 2 2 – 1
01:00 Guyana – Jamaica CONCACAF Nations League B Gruppe 3 0 – 4
03:00 Trinidad og Tobago – Martinique CONCACAF Nations League A Gruppe 3 2 – 2
07:30 Guam – Filippinerne VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe A 1 – 4
11:00 Mongoliet – Tadjikistan VM Kvalifikation AFC Gruppe F 0 – 1
13:10 Kinesisk Taipei – Nepal VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe B 0 – 2
13:30 Cambodia – Bahrain VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe C 0 – 1
13:45 Singapore – Palæstina VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe D 2 – 1
14:00 Hongkong – Iran VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe C 0 – 2
14:00 Irland U17 (k) – Albanien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 7 (k) 10 – 0
14:00 Litauen U17 (k) – Grækenland U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 7 (k) 0 – 3
14:05 Malawi – Botswana VM Kvalifikation CAF 1. Runde 1 – 0
14:20 Myanmar – Japan VM Kvalifikation AFC Gruppe F 0 – 2
14:30 Indonesien – Thailand VM Kvalifikation AFC Gruppe G 0 – 3
14:45 Malaysia – Forenede Arabiske Emirater VM Kvalifikation AFC Gruppe G 1 – 2
15:00 Zimbabwe – Somalia VM Kvalifikation CAF 1. Runde 3 – 1
15:00 Eswatini – Djibouti VM Kvalifikation CAF 1. Runde 0 – 0
15:00 Kasakhstan U21 – Israel U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 6 1 – 2
16:00 Afghanistan – Bangladesh VM Kvalifikation AFC Gruppe E 1 – 0
16:00 Sri Lanka – Nordkorea VM Kvalifikation AFC Gruppe H 0 – 1
16:00 Mozambique – Mauritius VM Kvalifikation CAF 1. Runde 2 – 0
16:00 Nordmakedonien U21 – Færøerne U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 6 7 – 1
16:10 Turkmenistan – Sydkorea VM Kvalifikation AFC Gruppe H 0 – 2
16:30 Grækenland U21 – Litauen U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 4 1 – 0
17:00 Maldiverne – Kina VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe A 0 – 5
17:00 Angola – Gambia VM Kvalifikation CAF 1. Runde 2 – 1
17:30 Oman – Libanon Venskabskamp 1 – 0
17:30 Kuwait – Australien VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe B 0 – 3
17:30 Ukraine U21 – Malta U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 8 4 – 0
18:00 Jordan – Paraguay Venskabskamp 2 – 4
18:00 Yemen – Saudi-Arabien VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe D 2 – 2
18:00 Togo – Comorerne VM Kvalifikation CAF 1. Runde 2 – 0
18:00 Rwanda – Seychellerne VM Kvalifikation CAF 1. Runde 7 – 0
18:00 Polen U21 – Estland U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 5 4 – 0
18:00 Finland U21 – Nordirland U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 8 1 – 1
18:00 Rosenborg – Strindheim Træningskamp 7 – 0
18:30 Danmark U21 – Rumænien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 8 2 – 1
18:30 Qatar – Indien VM Kvalifikation AFC Gruppe E 0 – 0
18:30 Guinea-Bissau – São Tomé og Príncipe VM Kvalifikation CAF 1. Runde 2 – 1
18:30 Italien U21 – Luxembourg U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 1 5 – 0
18:30 Sverige U21 – Irland U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 1 1 – 3
18:30 Aserbajdsjan U21 – Georgien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 2 0 – 3
18:30 Liechtenstein U21 – Schweiz U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 2 0 – 5
19:00 Tunesien – Elfenbenskysten Venskabskamp 1 – 2
19:00 Namibia – Eritrea VM Kvalifikation CAF 1. Runde 2 – 0
19:00 Sudan – Tchad VM Kvalifikation CAF 1. Runde 0 – 0
19:00 Serbien U21 – Letland U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 5 1 – 1
19:00 Holland U21 – Cypern U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 7 5 – 1
19:00 Hviderusland U21 – Portugal U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 7 0 – 2
19:30 Bulgarien U21 – Rusland U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 5 0 – 0
19:45 Spanien U21 – Montenegro U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 6 2 – 0
20:00 Kroatien U21 – Skotland U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 4 1 – 2
20:00 Belgien U21 – Bosnien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 9 0 – 0
20:00 Wales U21 – Tyskland U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 9 1 – 5
20:00 Ungarn U21 – Norge U21 Venskabskamp U21 0 – 3
20:30 Ukraine – Nigeria Venskabskamp 2 – 2
20:45 England – Kosovo EM Kvalifikation Gruppe A 5 – 3
20:45 Montenegro – Tjekkiet EM Kvalifikation Gruppe A 0 – 3
20:45 Litauen – Portugal EM Kvalifikation Gruppe B 1 – 5
20:45 Luxembourg – Serbien EM Kvalifikation Gruppe B 1 – 3
20:45 Albanien – Island EM Kvalifikation Gruppe H 4 – 2
20:45 Frankrig – Andorra EM Kvalifikation Gruppe H 3 – 0
20:45 Moldova – Tyrkiet EM Kvalifikation Gruppe H 0 – 4
20:45 Irland – Bulgarien Venskabskamp 3 – 1
21:00 Marokko – Niger Venskabskamp 1 – 0
21:00 Turks- og Caicosøerne – Guadeloupe CONCACAF Nations League C Gruppe 4 0 – 3
22:00 Montserrat – Saint Lucia CONCACAF Nations League B Gruppe 2 1 – 1

Onsdag 11. september 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Haiti – Curaçao CONCACAF Nations League A Gruppe 4 1 – 1
00:00 Dominikanske Republik – El Salvador CONCACAF Nations League B Gruppe 2 1 – 0
01:15 Cuba – Canada CONCACAF Nations League A Gruppe 1 0 – 1
02:00 USA – Uruguay Venskabskamp 1 – 1
02:00 Ecuador – Bolivia Venskabskamp 3 – 0
02:15 Colombia – Venezuela Venskabskamp 0 – 0
03:00 Puerto Rico – Guatemala CONCACAF Nations League C Gruppe 3 0 – 5
03:35 Honduras – Chile Venskabskamp 2 – 1
04:10 Argentina – Mexico Venskabskamp 4 – 0
05:05 Peru – Brasilien Venskabskamp 1 – 0
14:00 VDV Ryazan (k) – Lyon (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 9
16:00 FC Minsk (k) – FC Zürich Frauen (k) Champions League Slutspil (k) 1 – 0
18:00 KF Vllaznia (k) – Fortuna Hjørring (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 1
18:00 Chertanovo Moscow (k) – Glasgow City (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 1
18:00 Mitrovica (k) – Wolfsburg (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 10
18:45 Kopparbergs/Göteborg (k) – Bayern München (k) Champions League Slutspil (k) 1 – 2
19:00 Piteå IF (k) – Brøndby IF (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 1
19:10 SKN St. Pölten (k) – FC Twente (k) Champions League Slutspil (k) 2 – 4
20:30 Juventus (k) – Barcelona (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 2
20:45 Hibernian LFC (k) – Slavia Prag (k) Champions League Slutspil (k) 1 – 4
21:15 Breidablik (k) – Sparta Prag (k) Champions League Slutspil (k) 3 – 2

Torsdag 12. september 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Fiorentina (k) – Arsenal (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 4
20:00 ZFK Spartak Subotica (k) – Atletico Madrid (k) Champions League Slutspil (k) 2 – 3
20:00 Anderlecht (k) – BIIK Kazygurt (k) Champions League Slutspil (k) 1 – 1
21:00 Lugano (k) – Manchester City (k) Champions League Slutspil (k) 1 – 7
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >