Luk
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 19. september 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:30 Corinthians – Independiente del Valle Copa Sudamericana
13:00 Rumænien U17 (k) – Tyrkiet U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 2 (k)
13:00 Schweiz U17 (k) – Moldova U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 2 (k)
18:55 FC København – Lugano Europa League Gruppe B
18:55 Qarabag FK – Sevilla Europa League Gruppe A
18:55 APOEL Nicosia – Dudelange Europa League Gruppe A
18:55 Dynamo Kiev – Malmö FF Europa League Gruppe B
18:55 Basel – FK Krasnodar Europa League Gruppe C
18:55 Getafe – Trabzonspor Europa League Gruppe C
18:55 LASK – Rosenborg Europa League Gruppe D
18:55 PSV Eindhoven – Sporting CP Europa League Gruppe D
18:55 CFR Cluj – Lazio Europa League Gruppe E
18:55 Rennes – Celtic Europa League Gruppe E
18:55 Standard Liege – Vitoria de Guimaraes Europa League Gruppe F
18:55 Eintracht Frankfurt – Arsenal Europa League Gruppe F
21:00 FC Porto – Young Boys Europa League Gruppe G
21:00 Rangers – Feyenoord Europa League Gruppe G
21:00 Ludogorets – CSKA Moskva Europa League Gruppe H
21:00 Espanyol – Ferencvaros Europa League Gruppe H
21:00 Gent – Saint Etienne Europa League Gruppe I
21:00 Wolfsburg – FC Olexandria Europa League Gruppe I
21:00 Mönchengladbach – Wolfsberger AC Europa League Gruppe J
21:00 Roma – Istanbul Basaksehir Europa League Gruppe J
21:00 Slovan Bratislava – Besiktas Europa League Gruppe K
21:00 Wolverhampton – Braga Europa League Gruppe K
21:00 Manchester United – FC Astana Europa League Gruppe L
21:00 Partizan Beograd – AZ Alkmaar Europa League Gruppe L

Fredag 20. september 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:30 Colon – Atletico MG Copa Sudamericana
17:00 Zimbabwe – Lesotho African Nations Kvalifikation
17:00 Mauretanien – Mali African Nations Kvalifikation
17:00 Burundi – Uganda African Nations Kvalifikation
17:00 Madagaskar – Namibia African Nations Kvalifikation
17:00 Eswatini – Zambia African Nations Kvalifikation
17:00 Centralafrikanske Republik – DR Congo African Nations Kvalifikation
17:00 Senegal – Guinea African Nations Kvalifikation
17:00 Togo – Nigeria African Nations Kvalifikation
17:00 Etiopien – Rwanda African Nations Kvalifikation
17:00 Algeriet – Marokko African Nations Kvalifikation
17:00 Tunesien – Libyen African Nations Kvalifikation
17:00 Niger – Elfenbenskysten African Nations Kvalifikation
17:00 Ækvatorialguinea – Congo African Nations Kvalifikation
17:00 São Tomé og Príncipe – Cameroun African Nations Kvalifikation Aflyst
17:00 Ghana – Burkina Faso African Nations Kvalifikation
17:00 Tanzania – Sudan African Nations Kvalifikation

Lørdag 21. september 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Malta U17 (k) – Hviderusland U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 3 (k)
13:00 Island U17 (k) – Frankrig U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 3 (k)

Søndag 22. september 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Tyrkiet U17 (k) – Moldova U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 2 (k)
13:00 Schweiz U17 (k) – Rumænien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 2 (k)
14:00 Wales U17 (k) – Rusland U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 6 (k)
14:00 Danmark U17 (k) – Nordmakedonien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 6 (k)

Tirsdag 24. september 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Al-Jazeera – Al-Ahed AFC Cup Slutspil

Onsdag 25. september 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:00 Deportivo Saprissa – Independiente de La Chorrera CONCACAF League
12:00 BIIK Kazygurt (k) – Anderlecht (k) Champions League Slutspil (k)
12:00 Bosnien U17 – Moldova U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 11
13:00 Tyrkiet U17 (k) – Schweiz U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 2 (k)
13:00 Moldova U17 (k) – Rumænien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 2 (k)
14:00 Danmark U17 (k) – Wales U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 6 (k)
14:00 Rusland U17 (k) – Nordmakedonien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 6 (k)
14:00 Ha Noi FC – April 25 SC AFC Cup Slutspil
15:30 Finland U17 – Tjekkiet U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 11
16:30 Lyon (k) – VDV Ryazan (k) Champions League Slutspil (k)
18:00 Fortuna Hjørring (k) – KF Vllaznia (k) Champions League Slutspil (k)
18:00 Wolfsburg (k) – Mitrovica (k) Champions League Slutspil (k)
18:30 Barcelona (k) – Juventus (k) Champions League Slutspil (k)
18:30 Slavia Prag (k) – Hibernian LFC (k) Champions League Slutspil (k)
19:00 FC Twente (k) – SKN St. Pölten (k) Champions League Slutspil (k)
19:00 Bayern München (k) – Kopparbergs/Göteborg (k) Champions League Slutspil (k)
20:00 Manchester City (k) – Lugano (k) Champions League Slutspil (k)

Torsdag 26. september 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:30 Independiente del Valle – Corinthians Copa Sudamericana
04:00 Waterhouse FC – CD Motagua CONCACAF League
18:00 Brøndby IF (k) – Piteå IF (k) Champions League Slutspil (k)
18:00 Sparta Prag (k) – Breidablik (k) Champions League Slutspil (k)
19:00 FC Zürich Frauen (k) – FC Minsk (k) Champions League Slutspil (k)
20:00 Atletico Madrid (k) – ZFK Spartak Subotica (k) Champions League Slutspil (k)
20:30 Arsenal (k) – Fiorentina (k) Champions League Slutspil (k)
20:30 Glasgow City (k) – Chertanovo Moscow (k) Champions League Slutspil (k)
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >