Luk
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 17. oktober 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Italien U17 (k) – Nordirland U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 10 (k) 4 – 0
13:00 Østrig U17 – Malta U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 13 6 – 0
14:00 Aserbajdsjan U17 (k) – Slovenien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)
17:30 Bulgarien U17 – Norge U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 13
18:30 Norge U17 (k) – Færøerne U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)
18:30 Skotland U17 (k) – Montenegro U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 10 (k)
19:00 Barcelona (k) – FC Minsk (k) Champions League Slutspil (k)

Fredag 18. oktober 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Libyen – Tunesien African Nations Kvalifikation
17:00 Marokko – Algeriet African Nations Kvalifikation
17:00 Cameroun – São Tomé og Príncipe African Nations Kvalifikation Aflyst
17:00 Burkina Faso – Ghana African Nations Kvalifikation
17:00 Elfenbenskysten – Niger African Nations Kvalifikation
17:00 Congo – Ækvatorialguinea African Nations Kvalifikation
17:00 Sudan – Tanzania African Nations Kvalifikation
17:00 Rwanda – Etiopien African Nations Kvalifikation
17:00 DR Congo – Centralafrikanske Republik African Nations Kvalifikation
17:00 Nigeria – Togo African Nations Kvalifikation
17:00 Guinea – Senegal African Nations Kvalifikation
17:00 Uganda – Burundi African Nations Kvalifikation
17:00 Mali – Mauretanien African Nations Kvalifikation
17:00 Lesotho – Zimbabwe African Nations Kvalifikation
17:00 Zambia – Eswatini African Nations Kvalifikation
17:00 Namibia – Madagaskar African Nations Kvalifikation

Søndag 20. oktober 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Finland U17 (k) – Estland U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 4 (k)
12:00 Tjekkiet U17 (k) – Georgien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 8 (k)
13:00 Østrig U17 – Bulgarien U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 13
13:30 Skotland U17 (k) – Italien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 10 (k)
13:30 Montenegro U17 (k) – Nordirland U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 10 (k)
14:00 Norge U17 (k) – Aserbajdsjan U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)
17:00 Slovakiet U17 (k) – Østrig U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 4 (k)
17:00 Ukraine U17 (k) – Serbien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 8 (k)
17:30 Norge U17 – Malta U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 13
18:30 Slovenien U17 (k) – Færøerne U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)

Mandag 21. oktober 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:30 England U17 (k) – Kroatien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 1 (k)
15:30 Bosnien U17 (k) – Belgien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 1 (k)

Tirsdag 22. oktober 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Shakhtar Donetsk U19 – Dinamo Zagreb U19 UEFA Youth League Gruppe C
13:00 Island U17 – Kroatien U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 7
14:00 Frankrig U17 – Gibraltar U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 5
14:00 Cypern U17 – Slovakiet U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 5
14:00 Galatasaray U19 – Real Madrid U19 UEFA Youth League Gruppe A
14:00 Atletico Madrid U19 – Bayer Leverkusen U19 UEFA Youth League Gruppe D
14:00 Juventus U19 – Lokomotiv Moscow U19 UEFA Youth League Gruppe D
16:00 Israel U17 (k) – Portugal U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 11 (k)
16:00 Club Brugge U19 – Paris St. Germain U19 UEFA Youth League Gruppe A
16:00 Olympiakos U19 – Bayern Munchen U19 UEFA Youth League Gruppe B
16:00 Tottenham U19 – Red Star Beograd U19 UEFA Youth League Gruppe B
16:00 Manchester City U19 – Atalanta U19 UEFA Youth League Gruppe C
17:00 Holland U17 (k) – Letland U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 11 (k)
18:00 Laguna – FC Viitorul Constanta U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
18:15 Al Hilal – Al-Sadd AFC Champions League Slutspil
18:55 Shakhtar Donetsk – Dinamo Zagreb Champions League Gruppe C
18:55 Atletico Madrid – Bayer Leverkusen Champions League Gruppe D
19:00 Skotland U17 – Armenien U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 7
20:00 Derby County U19 – FC Minsk U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
21:00 Galatasaray – Real Madrid Champions League Gruppe A
21:00 Club Brugge – PSG Champions League Gruppe A
21:00 Olympiakos – Bayern München Champions League Gruppe B
21:00 Tottenham – Røde Stjerne Champions League Gruppe B
21:00 Manchester City – Atalanta Champions League Gruppe C
21:00 Juventus – Lokomotiv Moskva Champions League Gruppe D

Onsdag 23. oktober 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:30 Boca Juniors – River Plate Copa Libertadores Slutspil
11:00 Tjekkiet U17 (k) – Ukraine U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 8 (k)
12:00 Østrig U17 (k) – Estland U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 4 (k)
14:00 Slovenien U17 (k) – Norge U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)
14:00 Færøerne U17 (k) – Aserbajdsjan U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)
14:00 Serbien U17 (k) – Georgien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 8 (k)
14:00 Guangzhou Evergrande – Urawa Red Diamonds AFC Champions League Slutspil
14:00 Genk U19 – Liverpool U19 UEFA Youth League Gruppe E
14:00 Slavia Prag U19 – Barcelona U19 UEFA Youth League Gruppe F
14:00 RasenBallsport Leipzig U19 – Zenit U19 UEFA Youth League Gruppe G
14:00 Ajax U19 – Chelsea U19 UEFA Youth League Gruppe H
14:00 Lille U19 – Valencia U19 UEFA Youth League Gruppe H
14:30 FK Shkendija U19 – Dynamo Kiev U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
14:30 Zrinjski Mostar U19 – MTK Budapest U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
15:00 Salzburg U19 – SSC Napoli U19 UEFA Youth League Gruppe E
16:00 Inter U19 – Dortmund U19 UEFA Youth League Gruppe F
16:00 Benfica U19 – Lyon U19 UEFA Youth League Gruppe G
16:00 Korona Kielce U19 – Zaragoza U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
16:30 FCI Levadia U19 – IA Akranes U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
17:00 Finland U17 (k) – Slovakiet U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 4 (k)
17:00 Norge U17 – Østrig U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 13
17:00 Malta U17 – Bulgarien U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 13
17:00 Espérance – El Zamalek CAF Super Cup
17:00 Ludogorets U19 – Slovan Bratislava U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
17:00 PAOK Thessaloniki FC U19 – Bohemian FC U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
17:00 Brodarac U19 – Rennes U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
17:00 FK Liepaja U19 – FC Porto U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
17:00 FC Sheriff U19 – Shkendija Tirane U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
18:00 Maccabi Petach Tikva U19 – FC Astana U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
18:30 FC Midtjylland U19 – Elfsborg U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
18:55 RB Leipzig – Zenit Champions League Gruppe G
18:55 Ajax – Chelsea Champions League Gruppe H
20:00 Rangers U19 – Young Boys U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
21:00 Slavia Prag – Barcelona Champions League Gruppe F
21:00 Inter – Dortmund Champions League Gruppe F
21:00 Genk – Liverpool Champions League Gruppe E
21:00 Salzburg – Napoli Champions League Gruppe E
21:00 Benfica – Lyon Champions League Gruppe G
21:00 Lille – Valencia Champions League Gruppe H

Torsdag 24. oktober 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:30 Flamengo – Gremio Copa Libertadores Slutspil
10:30 Belgien U17 (k) – Kroatien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 1 (k)
11:00 Serbien U17 – Letland U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 6
12:00 FK Qabala U19 – APOEL Nicosia U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
15:00 Hviderusland U17 – Ungarn U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 6
15:00 Rusland U17 – San Marino U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 10
15:30 England U17 (k) – Bosnien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 1 (k)
17:30 Honka U19 – Sogndal U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
18:55 Qarabag FK – APOEL Nicosia Europa League Gruppe A
18:55 Young Boys – Feyenoord Europa League Gruppe G
18:55 FC Porto – Rangers Europa League Gruppe G
18:55 Ludogorets – Espanyol Europa League Gruppe H
18:55 CSKA Moskva – Ferencvaros Europa League Gruppe H
18:55 Saint Etienne – FC Olexandriya Europa League Gruppe I
18:55 Gent – Wolfsburg Europa League Gruppe I
18:55 Roma – Mönchengladbach Europa League Gruppe J
18:55 Istanbul Basaksehir – Wolfsberger AC Europa League Gruppe J
18:55 Besiktas – Braga Europa League Gruppe K
18:55 Slovan Bratislava – Wolverhampton Europa League Gruppe K
18:55 Partizan Beograd – Manchester United Europa League Gruppe L
18:55 AZ Alkmaar – FC Astana Europa League Gruppe L
19:00 Nordirland U17 – Tyrkiet U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 2
19:00 Italien U17 – Luxembourg U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 2
19:00 Rumænien U17 – Schweiz U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 10
21:00 Dynamo Kiev – FC København Europa League Gruppe B
21:00 Sevilla – Dudelange Europa League Gruppe A
21:00 Malmö FF – Lugano Europa League Gruppe B
21:00 Getafe – Basel Europa League Gruppe C
21:00 Trabzonspor – FK Krasnodar Europa League Gruppe C
21:00 PSV Eindhoven – LASK Europa League Gruppe D
21:00 Sporting CP – Rosenborg Europa League Gruppe D
21:00 Rennes – CFR Cluj Europa League Gruppe E
21:00 Celtic – Lazio Europa League Gruppe E
21:00 Eintracht Frankfurt – Standard Liege Europa League Gruppe F
21:00 Arsenal – Vitoria de Guimaraes Europa League Gruppe F
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >