Luk
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 16. november 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 USA – Canada CONCACAF Nations League A Gruppe 1 4 – 1
01:00 Antigua og Barbuda – Jamaica CONCACAF Nations League B Gruppe 3 0 – 2
02:00 Guyana – Aruba CONCACAF Nations League B Gruppe 3 4 – 2
02:35 Colombia – Peru Venskabskamp 1 – 0
03:00 Panama – Mexico CONCACAF Nations League A Gruppe 2 0 – 3
10:30 PFC Sochi – Dynamo Moskva Træningskamp 1 – 1
11:00 Bulgarien U19 – Armenien U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 1 3 – 0
11:05 Galatasaray – Ümraniyespor Træningskamp 4 – 0
12:00 Slovakiet U19 – Malta U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 6 3 – 0
12:00 Istanbul Basaksehir – Fatih Karagümrük Træningskamp 2 – 1
13:00 Frankrig U19 – Finland U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 8 2 – 0
13:00 Sverige U19 – Estland U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 9 4 – 0
13:00 Irland U19 – Gibraltar U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 10 13 – 0
13:00 England U19 – Nordmakedonien U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 11 5 – 0
13:00 Bosnien U19 – Luxembourg U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 11 1 – 0
13:00 Tyskland U17 – Aserbajdsjan U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 9 2 – 0
13:00 Konyaspor – Adanaspor Træningskamp 1 – 1
14:00 Madagaskar – Etiopien Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe K 1 – 0
14:00 Tyrkiet U19 – Montenegro U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 1 2 – 1
14:00 Polen U19 – Kosovo U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 5 4 – 1
14:00 Rusland U19 – Wales U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 5 2 – 2
14:00 Grækenland U17 – Kasakhstan U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 9 5 – 1
14:30 Verona – Tabor Træningskamp 5 – 1
14:40 Udinese – FK Spartaks Træningskamp 2 – 1
15:00 Cypern – Skotland EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 2
15:00 Italien U19 – Cypern U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 6 2 – 0
15:00 Ukraine U19 – Slovenien U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 9 1 – 1
15:00 Fiorentina – Entella Træningskamp 5 – 1
16:00 Ukraine U17 – Albanien U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 8 2 – 0
17:00 Østrig U19 – Schweiz U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 10 2 – 1
18:00 Aserbajdsjan – Wales EM Kvalifikation Gruppe E 0 – 2
18:00 Slovenien – Letland EM Kvalifikation Gruppe G 1 – 0
18:00 Rusland – Belgien EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 4
18:00 San Marino – Kasakhstan EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 3
18:00 Danmark U19 – Færøerne U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 8 2 – 0
18:00 Portugal U17 – Georgien U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 8 0 – 0
18:30 Italien U21 – Island U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 1 3 – 0
19:30 Belgien U19 – Albanien U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 4 2 – 1
19:30 Grækenland U19 – Island U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 4 2 – 5
20:00 Elfenbenskysten – Niger Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe K 1 – 0
20:45 Tyskland – Hviderusland EM Kvalifikation Gruppe C 4 – 0
20:45 Nordirland – Holland EM Kvalifikation Gruppe C 0 – 0
20:45 Kroatien – Slovakiet EM Kvalifikation Gruppe E 3 – 1
20:45 Østrig – Nordmakedonien EM Kvalifikation Gruppe G 2 – 1
20:45 Israel – Polen EM Kvalifikation Gruppe G 1 – 2
21:00 Saint Martin – Barbados CONCACAF Nations League C Gruppe 1 1 – 0

Søndag 17. november 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Saint Lucia – Dominikanske Republik CONCACAF Nations League B Gruppe 2 1 – 0
01:30 Cayman Islands – Jomfruøerne CONCACAF Nations League C Gruppe 1 1 – 0
02:00 Guatemala – Puerto Rico CONCACAF Nations League C Gruppe 3 5 – 0
04:00 El Salvador – Montserrat CONCACAF Nations League B Gruppe 2 1 – 0
13:00 Arsenal Tula – Khimik-Arsenal Træningskamp 1 – 1
13:00 Göztepe – Altinordu Træningskamp 5 – 2
14:00 Tchad – Mali Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe A 0 – 2
14:00 Uganda – Malawi Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe B 2 – 0
14:00 Sydsudan – Burkina Faso Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe B 1 – 2
14:00 Sydafrika – Sudan Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe C 1 – 0
14:00 Benin – Sierra Leone Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe L 1 – 0
14:00 Eswatini – Senegal Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe I 1 – 4
14:00 FK Krasnodar – FK Rostov Træningskamp 1 – 0
14:00 Alanyaspor – Adana Demirspor Træningskamp 2 – 1
15:00 Serbien – Ukraine EM Kvalifikation Gruppe B 2 – 2
15:00 Litauen – New Zealand Venskabskamp 1 – 0
15:05 Luxembourg – Portugal EM Kvalifikation Gruppe B 0 – 2
16:00 Tyskland U21 – Belgien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 9 2 – 3
17:00 Guinea – Namibia Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe A 2 – 0
17:00 Rwanda – Cameroun Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe F 0 – 1
17:00 Lesotho – Nigeria Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe L 2 – 4
17:00 Congo – Guinea-Bissau Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe I 3 – 0
18:00 Bulgarien – Tjekkiet EM Kvalifikation Gruppe A 1 – 0
18:00 Kosovo – England EM Kvalifikation Gruppe A 0 – 4
18:30 Ural – Rodina Træningskamp 3 – 1
19:00 Holland U17 – Frankrig U17 VM U17 Slutspil 1 – 3
20:00 Gabon – Angola Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe D 2 – 1
20:45 Albanien – Frankrig EM Kvalifikation Gruppe H 0 – 2
20:45 Andorra – Tyrkiet EM Kvalifikation Gruppe H 0 – 2
20:45 Moldova – Island EM Kvalifikation Gruppe H 1 – 2
21:00 Bonaire – Bahamas CONCACAF Nations League C Gruppe 2 1 – 1
23:00 Mexico U17 – Brasilien U17 VM U17 Slutspil 1 – 2
23:00 Fransk Guyana – St. Kitts og Nevis CONCACAF Nations League B Gruppe 1 3 – 1

Mandag 18. november 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Costa Rica – Haiti CONCACAF Nations League A Gruppe 4 1 – 1
00:00 Guadeloupe – Turks- og Caicosøerne CONCACAF Nations League C Gruppe 4 10 – 0
01:00 Grenada – Belize CONCACAF Nations League B Gruppe 1 3 – 2
02:00 Honduras – Trinidad og Tobago CONCACAF Nations League A Gruppe 3 4 – 0
10:00 CSKA Moskva – SKA Rostov Træningskamp 5 – 1
12:00 Albanien U21 – Slovenien U21 Venskabskamp U21 Aflyst
14:00 São Tomé og Príncipe – Ghana Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe C 0 – 1
14:00 Comorerne – Egypten Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe G 0 – 0
15:00 Andorra U17 – Montenegro U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 3 0 – 2
15:00 Israel U17 – Irland U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 3 2 – 4
15:00 Montenegro U21 – Polen U21 Venskabskamp U21 1 – 0
17:00 Gambia – DR Congo Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe D 2 – 2
17:00 Kap Verde – Mozambique Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe F 2 – 2
17:00 Kenya – Togo Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe G 1 – 1
18:00 Slovakiet U21 – Georgien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 2 3 – 2
18:00 Kroatien U21 – Tjekkiet U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 4 1 – 2
19:00 Ungarn U21 – Østrig U21 Venskabskamp U21 0 – 1
20:00 Botswana – Algeriet Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe H 0 – 1
20:00 Dominica – St. Vincent og Grenadinerne CONCACAF Nations League B Gruppe 4 1 – 0
20:20 Argentina – Uruguay Venskabskamp 2 – 2
20:45 Irland – Danmark EM Kvalifikation Gruppe D 1 – 1
20:45 Grækenland – Finland EM Kvalifikation Gruppe J 2 – 1
20:45 Italien – Armenien EM Kvalifikation Gruppe J 9 – 1
20:45 Liechtenstein – Bosnien EM Kvalifikation Gruppe J 0 – 3
20:45 Gibraltar – Schweiz EM Kvalifikation Gruppe D 1 – 6
20:45 Malta – Norge EM Kvalifikation Gruppe F 1 – 2
20:45 Spanien – Rumænien EM Kvalifikation Gruppe F 5 – 0
20:45 Sverige – Færøerne EM Kvalifikation Gruppe F 3 – 0

Tirsdag 19. november 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Aruba – Antigua og Barbuda CONCACAF Nations League B Gruppe 3 2 – 3
02:00 Jamaica – Guyana CONCACAF Nations League B Gruppe 3 1 – 1
04:00 Nicaragua – Surinam CONCACAF Nations League B Gruppe 4 1 – 2
10:00 Nepal – Kuwait VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe B 0 – 1
11:25 Japan – Venezuela Venskabskamp 1 – 4
11:30 Myanmar – Mongoliet VM Kvalifikation AFC Gruppe F 1 – 0
12:00 Maldiverne – Guam VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe A 3 – 1
12:00 Turkmenistan – Sri Lanka VM Kvalifikation AFC Gruppe H 2 – 0
13:00 Hongkong – Cambodia VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe C 2 – 0
13:00 Usbekistan – Palæstina VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe D 2 – 0
13:00 Bulgarien U19 – Tyrkiet U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 1 1 – 2
13:00 Armenien U19 – Montenegro U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 1 3 – 3
13:00 Estland U19 – Slovenien U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 9 0 – 7
13:00 Sverige U19 – Ukraine U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 9 1 – 2
13:00 Bosnien U19 – England U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 11 1 – 4
13:00 Luxembourg U19 – Nordmakedonien U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 11 0 – 3
13:00 Kasakhstan U17 – Aserbajdsjan U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 9 2 – 0
13:00 Grækenland U17 – Tyskland U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 9 2 – 0
13:45 Malaysia – Indonesien VM Kvalifikation AFC Gruppe G 2 – 0
14:00 Burundi – Marokko Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe E 0 – 3
14:00 Etiopien – Elfenbenskysten Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe K 2 – 1
14:00 Vietnam – Thailand VM Kvalifikation AFC Gruppe G 0 – 0
14:00 Kosovo U19 – Wales U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 5 0 – 2
14:00 Polen U19 – Rusland U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 5 0 – 4
14:00 Færøerne U19 – Finland U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 8 1 – 1
14:00 Danmark U19 – Frankrig U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 8 1 – 0
14:30 Brasilien – Sydkorea Venskabskamp 3 – 0
14:30 Albanien U19 – Island U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 4 2 – 4
14:30 Belgien U19 – Grækenland U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 4 1 – 0
14:30 Gibraltar U19 – Schweiz U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 10 1 – 16
14:30 Irland U19 – Østrig U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 10 0 – 2
15:00 Syrien – Filippinerne VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe A 1 – 0
15:00 Irak – Bahrain VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe C 0 – 0
15:00 Afghanistan – Qatar VM Kvalifikation AFC Gruppe E 0 – 1
15:00 Kirgisistan – Tadjikistan VM Kvalifikation AFC Gruppe F 1 – 1
15:00 Malta U19 – Cypern U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 6 0 – 2
15:00 Slovakiet U19 – Italien U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 6 0 – 3
15:00 Aserbajdsjan U21 – Ukraine U21 Venskabskamp U21 1 – 1
16:00 Yemen – Singapore VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe D 1 – 2
16:00 Oman – Indien VM Kvalifikation AFC Gruppe E 1 – 0
16:00 Albanien U17 – Georgien U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 8 0 – 0
16:00 Ukraine U17 – Portugal U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 8 0 – 0
17:00 Mauretanien – Centralafrikanske Republik Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe E 2 – 0
17:00 Niger – Madagaskar Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe K 2 – 6
17:00 Zambia – Zimbabwe Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe H 1 – 2
17:00 Jordan – Kinesisk Taipei VM Kvalifikation AFC 3. Runde Gruppe B 5 – 0
17:00 Wales U21 – Bosnien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 9 1 – 0
17:30 Saudi-Arabien – Paraguay Venskabskamp 0 – 0
18:00 Danmark U21 – Malta U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 8 5 – 1
18:00 Kroatien – Georgien Venskabskamp 2 – 1
18:00 Montenegro – Hviderusland Venskabskamp 2 – 0
18:00 Libanon – Nordkorea VM Kvalifikation AFC Gruppe H 0 – 0
18:00 Andorra U21 – Tyrkiet U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 3 2 – 0
18:30 Israel U21 – Spanien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 6 1 – 1
18:30 Norge U21 – Portugal U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 7 2 – 3
18:30 Nordirland U21 – Rumænien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 8 0 – 0
18:30 Holland U21 – England U21 Venskabskamp U21 2 – 1
19:00 Schweiz U21 – Frankrig U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 2 3 – 1
19:00 Serbien U21 – Rusland U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 5 0 – 2
20:00 Libyen – Tanzania Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe J 2 – 1
20:00 Ækvatorialguinea – Tunesien Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe J 0 – 1
20:00 Gibraltar U21 – Hviderusland U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 7 0 – 2
20:45 Tyskland – Nordirland EM Kvalifikation Gruppe C 6 – 1
20:45 Holland – Estland EM Kvalifikation Gruppe C 5 – 0
20:45 Slovakiet – Aserbajdsjan EM Kvalifikation Gruppe E 2 – 0
20:45 Wales – Ungarn EM Kvalifikation Gruppe E 2 – 0
20:45 Nordmakedonien – Israel EM Kvalifikation Gruppe G 1 – 0
20:45 Letland – Østrig EM Kvalifikation Gruppe G 1 – 0
20:45 Polen – Slovenien EM Kvalifikation Gruppe G 3 – 2
20:45 Belgien – Cypern EM Kvalifikation Gruppe I 6 – 1
20:45 San Marino – Rusland EM Kvalifikation Gruppe I 0 – 5
20:45 Skotland – Kasakhstan EM Kvalifikation Gruppe I 3 – 1
21:00 Italien U21 – Armenien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 1 6 – 0
21:00 Irland U21 – Sverige U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 1 4 – 1
23:00 Puerto Rico – Anguilla CONCACAF Nations League C Gruppe 3 3 – 0
23:30 El Salvador – Dominikanske Republik CONCACAF Nations League B Gruppe 2 2 – 0
23:30 Saint Lucia – Montserrat CONCACAF Nations League B Gruppe 2 0 – 1

Onsdag 20. november 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Barbados – Cayman Islands CONCACAF Nations League C Gruppe 1 3 – 0
01:00 Jomfruøerne – Saint Martin CONCACAF Nations League C Gruppe 1 1 – 2
01:30 Cuba – USA CONCACAF Nations League A Gruppe 1 0 – 4
02:00 Ecuador – Colombia Venskabskamp 0 – 1
02:30 Peru – Chile Venskabskamp Aflyst
03:30 Mexico – Bermuda CONCACAF Nations League A Gruppe 2 2 – 1
13:00 Malmö FF – OB Træningskamp 1 – 2

Torsdag 21. november 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Häcken – Norrby Træningskamp 3 – 2
20:00 Guatemala – Antigua og Barbuda Venskabskamp 8 – 0

Lørdag 23. november 2019 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Flamengo – River Plate Copa Libertadores Slutspil 2 – 1
22:00 El Salvador – Bolivia Venskabskamp Aflyst
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >