Luk
<  Forrige uge
15. september 2021 – 22. september 2021
Næste uge  >

Onsdag 15. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:00 Seattle Sounders FC – Santos Leagues Cup 1 – 0
10:30 Jeonbuk FC – BG Pathum United AFC Champions League Slutspil 5 – 3
11:00 Tyskland U19 (k) – Slovenien U19 (k) EURO U19 Runde 1 League A Gruppe 3 (k) 6 – 1
11:00 Cerezo Osaka – Pohang Steelers AFC Champions League Slutspil 0 – 1
11:00 FC Sheriff U19 – Shakhtar Donetsk U19 UEFA Youth League Gruppe D 0 – 5
12:00 Atletico Madrid U19 – FC Porto U19 UEFA Youth League Gruppe B 1 – 2
12:00 Sporting CP U19 – Ajax U19 UEFA Youth League Gruppe C 1 – 1
13:00 Island U19 (k) – Sverige U19 (k) EURO U19 Runde 1 League A Gruppe 2 (k) 1 – 2
13:30 Besiktas U19 – Dortmund U19 UEFA Youth League Gruppe C 2 – 3
14:00 Liverpool U19 – AC Milan U19 UEFA Youth League Gruppe B 1 – 0
15:00 Club Brugge U19 – Paris St. Germain U19 UEFA Youth League Gruppe A 2 – 2
16:00 Manchester City U19 – RasenBallsport Leipzig U19 UEFA Youth League Gruppe A 5 – 1
16:00 Inter U19 – Real Madrid U19 UEFA Youth League Gruppe D 1 – 1
16:30 Spartak Moskva – Legia Warszawa Europa League Gruppe C 0 – 1
17:00 Rusland U19 (k) – Belgien U19 (k) EURO U19 Runde 1 League A Gruppe 3 (k) 0 – 1
18:45 FC Sheriff – Shakhtar Donetsk Champions League Gruppe D 2 – 0
18:45 Besiktas – Dortmund Champions League Gruppe C 1 – 2
19:00 Frankrig U19 (k) – Serbien U19 (k) EURO U19 Runde 1 League A Gruppe 2 (k) 2 – 0
21:00 Manchester City – RB Leipzig Champions League Gruppe A 6 – 3
21:00 Club Brugge – PSG Champions League Gruppe A 1 – 1
21:00 Atletico Madrid – FC Porto Champions League Gruppe B 0 – 0
21:00 Liverpool – AC Milan Champions League Gruppe B 3 – 2
21:00 Inter – Real Madrid Champions League Gruppe D 0 – 1
21:00 Sporting CP – Ajax Champions League Gruppe C 1 – 5
22:00 Chile (k) – Uruguay (k) Venskabskampe (k) 1 – 0

Torsdag 16. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
03:00 Philadelphia Union – CF America CONCACAF Champions League 0 – 2
05:00 Leon – Pumas Leagues Cup 2 – 0
16:30 Kairat Almaty – Omonia Nicosia Europa Conference League Gruppe H 0 – 0
18:00 Danmark (k) – Malta (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe E (k) 7 – 0
18:00 Norge (k) – Armenien (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe F (k) 10 – 0
18:00 Tyrkiet (k) – Portugal (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe H (k) 1 – 1
18:45 FC Midtjylland – Ludogorets Europa League Gruppe F 1 – 1
18:45 Slovan Bratislava – FC København Europa Conference League Gruppe F 1 – 3
18:45 Helsinki – LASK Europa Conference League Gruppe A 0 – 2
18:45 Flora Tallinn – Gent Europa Conference League Gruppe B 0 – 1
18:45 Slavia Prag – Union Berlin Europa Conference League Gruppe E 3 – 1
18:45 Lincoln Red Imps FC – PAOK Europa Conference League Gruppe F 0 – 2
18:45 Rennes – Tottenham Europa Conference League Gruppe G 2 – 2
18:45 Mura – Vitesse Europa Conference League Gruppe G 0 – 2
18:45 Qarabag FK – Basel Europa Conference League Gruppe H 0 – 0
18:45 Røde Stjerne – Braga Europa League Gruppe F 2 – 1
18:45 Galatasaray – Lazio Europa League Gruppe E 1 – 0
18:45 Lokomotiv Moskva – Marseille Europa League Gruppe E 1 – 1
18:45 Bayer Leverkusen – Ferencvaros Europa League Gruppe G 2 – 1
18:45 Real Betis – Celtic Europa League Gruppe G 4 – 3
18:45 Dinamo Zagreb – West Ham Europa League Gruppe H 0 – 2
18:45 Rapid Wien – Genk Europa League Gruppe H 0 – 1
19:00 Færøerne (k) – Spanien (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe B (k) 0 – 10
19:00 Albanien (k) – Kosovo (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe F (k) 1 – 1
21:00 Brøndby IF – Sparta Prag Europa League Gruppe A 0 – 0
21:00 Randers FC – AZ Alkmaar Europa Conference League Gruppe D 2 – 2
21:00 Anorthosis – Partizan Beograd Europa Conference League Gruppe B 0 – 2
21:00 Roma – CSKA-Sofia Europa Conference League Gruppe C 5 – 1
21:00 Bodø/Glimt – Zorya Europa Conference League Gruppe C 3 – 1
21:00 Jablonec – CFR Cluj Europa Conference League Gruppe D 1 – 0
21:00 Rangers – Lyon Europa League Gruppe A 0 – 2
21:00 Olympiakos – Royal Antwerp Europa League Gruppe D 2 – 1
21:00 Eintracht Frankfurt – Fenerbahce Europa League Gruppe D 1 – 1
21:00 PSV Eindhoven – Real Sociedad Europa League Gruppe B 2 – 2
21:00 Monaco – Sturm Graz Europa League Gruppe B 1 – 0
21:00 Leicester – Napoli Europa League Gruppe C 2 – 2

Fredag 17. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:35 USA (k) – Paraguay (k) Venskabskampe (k) 9 – 0
04:00 Cruz Azul – Monterrey CONCACAF Champions League 1 – 4
16:00 Letland (k) – Østrig (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe D (k) 1 – 8
16:00 Bosnien (k) – Montenegro (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe E (k) 2 – 3
17:00 Hviderusland (k) – Cypern (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe C (k) 4 – 1
17:00 Grækenland (k) – Frankrig (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe I (k) 0 – 10
17:00 Chile (k) – Uruguay (k) Venskabskampe (k) 2 – 2
17:30 Slovakiet (k) – Sverige (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe A (k) 0 – 1
17:30 Italien (k) – Moldova (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe G (k) 3 – 0
18:00 Georgien (k) – Irland (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe A (k) Udsat
18:00 Rusland (k) – Aserbajdsjan (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe E (k) 2 – 0
18:00 Estland (k) – Slovenien (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe I (k) 0 – 4
19:00 Polen (k) – Belgien (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe F (k) 1 – 1
19:00 Schweiz (k) – Litauen (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe G (k) 4 – 1
19:30 Rumænien (k) – Kroatien (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe G (k) 2 – 0
20:00 Ungarn (k) – Skotland (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe B (k) 0 – 2
20:00 England (k) – Nordmakedonien (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe D (k) 8 – 0
20:00 Nordirland (k) – Luxembourg (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe D (k) 4 – 0
20:15 Wales (k) – Kasakhstan (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe I (k) 6 – 0
20:45 Holland (k) – Tjekkiet (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe C (k) 1 – 1
21:00 Brasilien (k) – Argentina (k) Venskabskampe (k) 3 – 1

Lørdag 18. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Tyskland U19 (k) – Rusland U19 (k) EURO U19 Runde 1 League A Gruppe 3 (k) 0 – 0
13:00 Frankrig U19 (k) – Island U19 (k) EURO U19 Runde 1 League A Gruppe 2 (k) 2 – 0
16:07 Tyskland (k) – Bulgarien (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe H (k) 7 – 0
17:00 Belgien U19 (k) – Slovenien U19 (k) EURO U19 Runde 1 League A Gruppe 3 (k) 5 – 0
19:00 Sverige U19 (k) – Serbien U19 (k) EURO U19 Runde 1 League A Gruppe 2 (k) 4 – 0
22:00 Ecuador (k) – Peru (k) Venskabskampe (k) 1 – 0

Søndag 19. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Costa Rica (k) – Panama (k) Venskabskampe (k) 1 – 2
18:00 Israel (k) – Portugal (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe H (k) 0 – 4

Mandag 20. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:15 Muharraq – Al-Ahed AFC Cup Slutspil 3 – 0
21:00 Brasilien (k) – Argentina (k) Venskabskampe (k) 3 – 1

Tirsdag 21. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Belgien U19 (k) – Tyskland U19 (k) EURO U19 Runde 1 League A Gruppe 3 (k) 1 – 2
11:00 Slovenien U19 (k) – Rusland U19 (k) EURO U19 Runde 1 League A Gruppe 3 (k) 1 – 2
13:00 Serbien U19 (k) – Island U19 (k) EURO U19 Runde 1 League A Gruppe 2 (k) 0 – 2
16:00 Rusland (k) – Montenegro (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe E (k) 5 – 0
16:00 Tyskland (k) – Serbien (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe H (k) 5 – 1
17:00 Nigeria (k) – Sydafrika (k) Venskabskampe (k) 2 – 4
17:15 Finland (k) – Slovakiet (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe A (k) 2 – 1
17:30 Tjekkiet (k) – Cypern (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe C (k) 8 – 0
17:30 Armenien (k) – Polen (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe F (k) 0 – 1
17:30 Kroatien (k) – Italien (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe G (k) 0 – 5
18:00 Aserbajdsjan (k) – Danmark (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe E (k) 0 – 8
18:00 Nordmakedonien (k) – Østrig (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe D (k) 0 – 6
18:00 Ukraine (k) – Tyrkiet (k) Venskabskampe (k) 1 – 0
18:30 Sverige (k) – Georgien (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe A (k) 4 – 0
18:30 Malta (k) – Bosnien (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe E (k) 2 – 2
18:30 Kuwait SC – Al-Salt AFC Cup Slutspil 2 – 0
19:00 Kosovo (k) – Norge (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe F (k) 0 – 3
19:00 Moldova (k) – Schweiz (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe G (k) 0 – 6
19:00 Grækenland (k) – Kasakhstan (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe I (k) 3 – 2
19:00 Estland (k) – Wales (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe I (k) 0 – 1
19:00 Sverige U19 (k) – Frankrig U19 (k) EURO U19 Runde 1 League A Gruppe 2 (k) 0 – 1
19:30 Rumænien (k) – Litauen (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe G (k) 3 – 0
20:00 Ungarn (k) – Spanien (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe B (k) 0 – 7
20:00 Nordirland (k) – Letland (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe D (k) 4 – 0
20:00 Irland (k) – Australien (k) Venskabskampe (k) 3 – 2
20:15 Luxembourg (k) – England (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe D (k) 0 – 10
20:30 Belgien (k) – Albanien (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe F (k) 7 – 0
20:35 Skotland (k) – Færøerne (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe B (k) 7 – 1
20:45 Island (k) – Holland (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe C (k) 0 – 2
21:00 Slovenien (k) – Frankrig (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe I (k) 2 – 3
22:00 Ecuador (k) – Peru (k) Venskabskampe (k) 0 – 0
23:45 Inter Moengotapoe – CD Olimpia CONCACAF League 0 – 6

Onsdag 22. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:30 USA (k) – Paraguay (k) Venskabskampe (k) 8 – 0
02:00 Forge FC – Independiente de La Chorrera CONCACAF League 0 – 0
02:00 Mexico (k) – Colombia (k) Venskabskampe (k) 2 – 0
02:30 Palmeiras – Atletico MG Copa Libertadores Slutspil 0 – 0
04:00 Guastatoya – LD Alajuelense CONCACAF League 1 – 1
04:00 Costa Rica (k) – Panama (k) Venskabskampe (k) 3 – 2
17:00 Nasaf Qarshi – ATK Mohun Bagan FC AFC Cup Slutspil 6 – 0
<  Forrige uge
15. september 2021 – 22. september 2021
Næste uge  >