Luk
<  Forrige uge
29. september 2021 – 6. oktober 2021
Næste uge  >

Onsdag 29. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Independiente de La Chorrera – Forge FC CONCACAF League 0 – 2
02:15 LD Alajuelense – Guastatoya CONCACAF League 2 – 2
02:30 Atletico MG – Palmeiras Copa Libertadores Slutspil 1 – 1
04:30 CD Olimpia – Inter Moengotapoe CONCACAF League Aflyst
11:00 Kroatien U17 (k) – Litauen U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 2 (k) 2 – 0
11:00 Kasakhstan U17 (k) – Armenien U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 2 (k) 2 – 1
11:00 Zenit U19 – Malmo FF U19 UEFA Youth League Gruppe H 3 – 2
13:00 Atalanta U19 – Young Boys U19 UEFA Youth League Gruppe F 3 – 0
13:00 BFC Daugavpils U19 – FC Minsk U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path 0 – 4
14:00 Manchester United U19 – Villarreal U19 UEFA Youth League Gruppe F 1 – 4
14:00 Salzburg U19 – Lille U19 UEFA Youth League Gruppe G 3 – 1
15:00 Tjekkiet U17 – Sverige U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 2 2 – 2
15:00 APOEL Nicosia U19 – Kairat Almaty U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path 1 – 1
15:00 FK Qabala U19 – AZ Alkmaar U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path 0 – 4
15:00 Zvijezda 09 U19 – Trabzonspor U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path 0 – 1
16:00 Slovenien U17 (k) – Tjekkiet U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 2 (k) 1 – 1
16:00 Bayern Munchen U19 – Dynamo Kiev U19 UEFA Youth League Gruppe E 0 – 4
16:00 Benfica U19 – Barcelona U19 UEFA Youth League Gruppe E 4 – 0
16:00 Wolfsburg U19 – Sevilla U19 UEFA Youth League Gruppe G 1 – 1
16:00 Juventus U19 – Chelsea U19 UEFA Youth League Gruppe H 3 – 1
16:00 MTK Budapest U19 – Slavia Prag U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path 3 – 1
16:00 Septemvri Sofia U19 – Akademia e Futbollit UEFA Youth League Domestic Champions Path 3 – 0
17:00 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc U19 – Angers U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path 0 – 2
18:00 PAOK Thessaloniki FC U19 – MSK Zilina U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path 1 – 5
18:00 Pogon Szczecin U19 – Deportivo La Coruna U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path 3 – 0
18:00 FC Cologne U19 – Genk U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path 2 – 4
18:45 Zenit – Malmö FF Champions League Gruppe H 4 – 0
18:45 Atalanta – Young Boys Champions League Gruppe F 1 – 0
19:00 Holland U17 (k) – Skotland U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 2 (k) Aflyst
19:00 Laguna – Empoli U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path 1 – 2
20:45 St. Patrick's Athletic U19 – Red Star Beograd U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path 1 – 2
21:00 Juventus – Chelsea Champions League Gruppe H 1 – 0
21:00 Salzburg – Lille Champions League Gruppe G 2 – 1
21:00 Wolfsburg – Sevilla Champions League Gruppe G 1 – 1
21:00 Manchester United – Villarreal Champions League Gruppe F 2 – 1
21:00 Bayern München – Dynamo Kiev Champions League Gruppe E 5 – 0
21:00 Benfica – Barcelona Champions League Gruppe E 3 – 0

Torsdag 30. september 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 CD Plaza Amador – Santos de Guápiles CONCACAF League 0 – 2
00:15 Libertad – Red Bull Bragantino Copa Sudamericana Slutspil 1 – 3
02:00 Columbus Crew – Cruz Azul Campeones Cup 2 – 0
02:15 Alianza FC – Comunicaciones FC CONCACAF League 0 – 1
02:30 Barcelona SC – Flamengo Copa Libertadores Slutspil 0 – 2
04:30 Real Esteli FC – CD Marathon CONCACAF League 6 – 5
14:00 Nordirland U17 (k) – Island U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 7 (k) 1 – 3
14:00 Serbien U17 (k) – Spanien U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 7 (k) 1 – 2
14:00 FK Shkendija U19 – Hajduk Split U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path 0 – 2
15:00 Ukraine U17 (k) – Moldova U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 3 (k) 7 – 0
16:00 Aserbajdsjan U17 (k) – Albanien U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 6 (k) 3 – 3
17:00 Tyrkiet U17 (k) – Rumænien U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 5 (k) 2 – 2
18:00 Luxembourg U17 (k) – Kosovo U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 1 (k) 2 – 4
18:00 Georgien U17 (k) – Hviderusland U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 1 (k) 0 – 8
18:00 Estland U17 (k) – Nordmakedonien U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 3 (k) 5 – 0
18:00 Rosenborg U19 – FC Midtjylland U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path 2 – 4
18:45 Lyon – Brøndby IF Europa League Gruppe A 3 – 0
18:45 CFR Cluj – Randers FC Europa Conference League Gruppe D 1 – 1
18:45 Alashkert FC – Helsinki Europa Conference League Gruppe A 2 – 4
18:45 LASK – Maccabi Tel Aviv Europa Conference League Gruppe A 1 – 1
18:45 Gent – Anorthosis Europa Conference League Gruppe B 2 – 0
18:45 Partizan Beograd – Flora Tallinn Europa Conference League Gruppe B 2 – 0
18:45 Zorya – Roma Europa Conference League Gruppe C 0 – 3
18:45 CSKA-Sofia – Bodø/Glimt Europa Conference League Gruppe C 0 – 0
18:45 AZ Alkmaar – Jablonec Europa Conference League Gruppe D 1 – 0
18:45 Sparta Prag – Rangers Europa League Gruppe A 1 – 0
18:45 Royal Antwerp – Eintracht Frankfurt Europa League Gruppe D 0 – 1
18:45 Fenerbahce – Olympiakos Europa League Gruppe D 0 – 3
18:45 Real Sociedad – Monaco Europa League Gruppe B 1 – 1
18:45 Sturm Graz – PSV Eindhoven Europa League Gruppe B 1 – 4
18:45 Legia Warszawa – Leicester Europa League Gruppe C 1 – 0
18:45 Napoli – Spartak Moskva Europa League Gruppe C 2 – 3
21:00 Braga – FC Midtjylland Europa League Gruppe F 3 – 1
21:00 FC København – Lincoln Red Imps FC Europa Conference League Gruppe F 3 – 1
21:00 Feyenoord – Slavia Prag Europa Conference League Gruppe E 2 – 1
21:00 Union Berlin – Maccabi Haifa Europa Conference League Gruppe E 3 – 0
21:00 PAOK – Slovan Bratislava Europa Conference League Gruppe F 1 – 1
21:00 Tottenham – Mura Europa Conference League Gruppe G 5 – 1
21:00 Vitesse – Rennes Europa Conference League Gruppe G 1 – 2
21:00 Basel – Kairat Almaty Europa Conference League Gruppe H 4 – 2
21:00 Omonia Nicosia – Qarabag FK Europa Conference League Gruppe H 1 – 4
21:00 Ludogorets – Røde Stjerne Europa League Gruppe F 0 – 1
21:00 Lazio – Lokomotiv Moskva Europa League Gruppe E 2 – 0
21:00 Marseille – Galatasaray Europa League Gruppe E 0 – 0
21:00 Celtic – Bayer Leverkusen Europa League Gruppe G 0 – 4
21:00 Ferencvaros – Real Betis Europa League Gruppe G 1 – 3
21:00 Genk – Dinamo Zagreb Europa League Gruppe H 0 – 3
21:00 West Ham – Rapid Wien Europa League Gruppe H 2 – 0
21:00 Egypten – Liberia Venskabskamp 2 – 0

Fredag 1. oktober 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Deportivo Saprissa – Santa Lucia Cotzumalguapa CONCACAF League 4 – 2
02:30 Athletico Paranaense – Club Atletico Penarol Copa Sudamericana Slutspil 2 – 0
04:15 CD Motagua – UD Universitario CONCACAF League 1 – 0
13:30 Sri Lanka – Bangladesh SAFF Championship 0 – 1
18:00 Nepal – Maldiverne SAFF Championship 1 – 0

Lørdag 2. oktober 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Tjekkiet U17 (k) – Skotland U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 2 (k) Aflyst
16:00 Holland U17 (k) – Slovenien U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 2 (k) 3 – 0
18:00 Forenede Arabiske Emirater (k) – India (k) Venskabskampe (k) 1 – 4

Søndag 3. oktober 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Nordmakedonien U17 (k) – Moldova U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 3 (k) 4 – 0
12:00 Estland U17 (k) – Ukraine U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 3 (k) 0 – 1
17:00 Rumænien U17 (k) – Letland U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 5 (k) 3 – 1

Mandag 4. oktober 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Bangladesh – Indien SAFF Championship 1 – 1
15:30 Belgien U17 (k) – Polen U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 5 (k) 0 – 1
15:30 England U17 (k) – Rusland U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 5 (k) 0 – 2
17:45 India (k) – Tunesien (k) Venskabskampe (k) 0 – 1
18:00 Sri Lanka – Nepal SAFF Championship 2 – 3

Tirsdag 5. oktober 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:45 TSG 1899 Hoffenheim (k) – HB Køge (k) Women's Champions League Gruppe C (k) 5 – 0
18:45 Kopparbergs/Göteborg (k) – Lyon (k) Women's Champions League Gruppe D (k) 0 – 3
19:00 Tjekkiet U17 (k) – Holland U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 2 (k) 1 – 1
19:00 Skotland U17 (k) – Slovenien U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 2 (k) Aflyst
21:00 Barcelona (k) – Arsenal Women (k) Women's Champions League Gruppe C (k) 4 – 1
21:00 SL Benfica (k) – Bayern München (k) Women's Champions League Gruppe D (k) 0 – 0

Onsdag 6. oktober 2021 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Tyrkiet U17 – Malta U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 1 6 – 1
11:00 Aserbajdsjan U17 – Norge U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 3 Udsat
11:00 Færøerne U17 – Slovenien U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 9 0 – 8
12:00 Schweiz U17 (k) – Østrig U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 6 (k) 4 – 4
12:00 Ukraine U19 – Malta U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 5 4 – 2
13:00 Norge U19 – Kosovo U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 10 3 – 0
13:00 Wolfsburg – Hamburger SV Træningskamp 4 – 1
15:00 Nordirland U19 – Danmark U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 13 0 – 2
15:30 Østrig U19 – Estland U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 3 4 – 0
15:30 Italien U19 – Litauen U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 12 2 – 0
15:30 Island U19 – Slovenien U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 12 3 – 1
15:30 RB Leipzig – Slask Wroclaw Træningskamp 1 – 2
16:00 Wales U19 – Georgien U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 10 0 – 0
16:00 Montenegro U17 – Danmark U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 1 0 – 2
17:00 Jordan – Malaysia Venskabskamp 4 – 0
17:00 Letland U17 (k) – Tyrkiet U17 (k) EURO U17 Runde 1 League B Gruppe 5 (k) 2 – 2
17:30 Union Berlin – St. Gallen Træningskamp 1 – 3
18:00 Bahrain – Curaçao Venskabskamp 4 – 0
18:00 Sudan – Guinea VM Kvalifikation CAF 2. Runde Gruppe I 1 – 1
18:00 Danmark U17 (k) – Grækenland U17 (k) EURO U17 Runde 1 League A Gruppe 6 (k) 2 – 0
18:00 Finland U19 – Polen U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 5 3 – 1
18:00 Tjekkiet U19 – Kasakhstan U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 13 3 – 0
18:00 Belgien U17 – Luxembourg U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 3 0 – 1
18:30 Østrig U17 – Kosovo U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 9 0 – 1
18:30 Hartberg – Kapfenberger SV Træningskamp 1 – 0
18:45 Servette (k) – Juventus (k) Women's Champions League Gruppe A (k) 0 – 3
18:45 WFC Zhytlobud 1 Kharkiv (k) – Real Madrid Femenino (k) Women's Champions League Gruppe B (k) 0 – 1
20:00 Hviderusland U19 – Ungarn U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 3 1 – 2
20:50 Italien – Spanien UEFA Nations League A Championship Playoff 1 – 2
21:00 Marokko – Guinea-Bissau VM Kvalifikation CAF 2. Runde Gruppe I 5 – 0
21:00 Chelsea FC Women (k) – Wolfsburg (k) Women's Champions League Gruppe A (k) 3 – 3
21:00 Breidablik (k) – Paris Saint Germain (k) Women's Champions League Gruppe B (k) 0 – 2
<  Forrige uge
29. september 2021 – 6. oktober 2021
Næste uge  >