LeoVegas.dk ready? betfair Casino Casino24 Advertisement
<  Forrige uge
25. september 2018 – 2. oktober 2018
Næste uge  >

Tirsdag 25. september 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Siracusa Calcio – Paganese Serie C Gruppe C – Italien 3 – 1
20:30 Monopoli – Rende Serie C Gruppe C – Italien LIVE 31': 0 – 0
20:30 Trapani – Sicula Leonzio Serie C Gruppe C – Italien LIVE 30': 0 – 0
20:30 Virtus Francavilla – Rieti Serie C Gruppe C – Italien LIVE 30': 1 – 0
20:30 Viterbese – Reggina Serie C Gruppe C – Italien Udsat
20:30 Juve Stabia – Potenza Serie C Gruppe C – Italien LIVE 29': 1 – 0
20:30 Catanzaro – Vibonese Serie C Gruppe C – Italien LIVE 32': 1 – 0
20:30 Bisceglie – Casertana Serie C Gruppe C – Italien LIVE 29': 1 – 0
20:45 Pisa – Arezzo Serie C Gruppe A – Italien LIVE 14': 0 – 0
21:00 Inter – Fiorentina Serie A – Italien
21:00 Brescia – Palermo Serie B – Italien
21:00 Cittadella – Benevento Serie B – Italien
21:00 Livorno – Lecce Serie B – Italien
21:00 Perugia – Carpi Serie B – Italien LIVE 0': 0 – 0
21:00 Pescara – Crotone Serie B – Italien LIVE 0': 0 – 0
21:00 Salernitana – Ascoli Calcio 1898 FC Serie B – Italien
21:00 Verona – Spezia Serie B – Italien

Onsdag 26. september 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Aquila Montevarchi – Viareggio Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Ponsacco – Pianese Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Prato – Real Forte Querceta Serie D Gruppe E – Italien
15:00 San Donato – Sangiovannese Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Seravezza – Ghivizzano Borgoamozzano Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Tuttocuoio – Scandicci Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Cannara – Massese Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Sangimignano – Bastia Calcio Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Sinalunghese – US Gavorrano Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Trestina – Aglianese Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Avezzano – Castelfidardo Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Forlì – ASD Pineto Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Matelica – R.C. Cesena Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Olympia Agnonese – San Nicolo Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Recanatese – Isernia Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Sangiustese – Vastese Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Santarcangelo – Campobasso Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Francavilla Calcio 1927 – Montegiorgio Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Jesina – Savignanese Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Sanmaurese – Real Giulianova Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Anziolavinio – Avellino Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Latina – Flaminia Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Lupa Roma – Monterosi Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Budoni – Castiadas Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Torres – Latte Dolce Serie D Gruppe G – Italien
15:00 ASD Trastevere – Aprilia Serie D Gruppe G – Italien
15:00 SSD Albalonga – Atletico SFF Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Citta di Anagni – Cassino Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Ladispoli – ASD Lanusei Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Ostia Mare – Vis Artena Serie D Gruppe G – Italien
16:30 Ternana – FeralpiSalo Serie C Gruppe B – Italien Udsat
16:30 Matera – Catania Serie C Gruppe C – Italien Udsat
18:00 Brøndby IF (k) – Juventus (k) Champions League Slutspil (k)
18:30 Pro Piacenza – Pistoiese Serie C Gruppe A – Italien
18:30 Sudtirol – Alma Juventus Fano Serie C Gruppe B – Italien
18:30 Fermana – Giana Erminio Serie C Gruppe B – Italien
18:30 Gubbio – Albinoleffe Serie C Gruppe B – Italien
18:30 Imolese Calcio – Teramo Serie C Gruppe B – Italien
18:30 Bassano Virtus – Rimini Serie C Gruppe B – Italien
18:30 Monza – Renate Serie C Gruppe B – Italien
18:30 Pordenone Calcio – Virtus Verona Serie C Gruppe B – Italien
19:00 Fortuna Hjørring (k) – Fiorentina (k) Champions League Slutspil (k)
19:00 Udinese – Lazio Serie A – Italien
19:00 Cremonese – Cosenza Serie B – Italien
19:30 Triestina – Ravenna Serie C Gruppe B – Italien
20:30 Pro Patria – Siena Serie C Gruppe A – Italien Udsat
20:30 Pontedera – Albissola Serie C Gruppe A – Italien
20:30 ASDC Gozzano – Piacenza Serie C Gruppe A – Italien
20:30 Arzachena – Novara Serie C Gruppe A – Italien Udsat
20:30 Pro Vercelli – Alessandria Serie C Gruppe A – Italien Udsat
20:30 Entella – Olbia Serie C Gruppe A – Italien Udsat
20:30 Sambenedettese – Vis Pesaro Serie C Gruppe B – Italien
21:00 Atalanta – Torino Serie A – Italien
21:00 Cagliari – Sampdoria Serie A – Italien
21:00 Genoa – Chievo Serie A – Italien
21:00 Juventus – Bologna Serie A – Italien
21:00 Napoli – Parma Serie A – Italien
21:00 Roma – Frosinone Serie A – Italien
21:00 Foggia – Calcio Padova Serie B – Italien

Torsdag 27. september 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 SPAL 2013 – Sassuolo Serie A – Italien
20:30 Lucchese – Carrarese Serie C Gruppe A – Italien
20:30 Juventus U23 – Cuneo Serie C Gruppe A – Italien
21:00 Empoli – AC Milan Serie A – Italien

Fredag 28. september 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Crotone – Brescia Serie B – Italien

Lørdag 29. september 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Rieti – Cavese Serie C Gruppe C – Italien
14:30 Vibonese – Matera Serie C Gruppe C – Italien
15:00 Roma – Lazio Serie A – Italien
15:00 Lecce – Cittadella Serie B – Italien
15:00 Salernitana – Verona Serie B – Italien
15:00 Spezia – Carpi Serie B – Italien
16:30 Viterbese – Bisceglie Serie C Gruppe C – Italien
18:00 Juventus – Napoli Serie A – Italien
18:00 Venezia – Livorno Serie B – Italien
18:30 Casertana – Catanzaro Serie C Gruppe C – Italien
18:30 Reggina – Monopoli Serie C Gruppe C – Italien
18:30 Sicula Leonzio – Virtus Francavilla Serie C Gruppe C – Italien
20:30 Inter – Cagliari Serie A – Italien
20:30 Trapani – Siracusa Calcio Serie C Gruppe C – Italien

Søndag 30. september 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Bologna – Udinese Serie A – Italien
14:30 Arezzo – Arzachena Serie C Gruppe A – Italien
14:30 Piacenza – Pisa Serie C Gruppe A – Italien
14:30 Giana Erminio – Sambenedettese Serie C Gruppe B – Italien
14:30 Renate – Fermana Serie C Gruppe B – Italien
14:30 Rimini – Pordenone Calcio Serie C Gruppe B – Italien
15:00 Chievo – Torino Serie A – Italien
15:00 Fiorentina – Atalanta Serie A – Italien
15:00 Frosinone – Genoa Serie A – Italien
15:00 Ascoli Calcio 1898 FC – Cremonese Serie B – Italien
15:00 Cosenza – Perugia Serie B – Italien
15:00 Inveruno – SCD Ligorna Serie D Gruppe A – Italien
15:00 Lavagnese – Sestri Levante Serie D Gruppe A – Italien
15:00 Savona – Unione Sanremo Serie D Gruppe A – Italien
15:00 Folgore Caratese – Arconatese Serie D Gruppe A – Italien
15:00 US Fezzanese – Milano City Serie D Gruppe A – Italien
15:00 AS Casale – Lecco Serie D Gruppe A – Italien
15:00 Borgosesia – Bra Serie D Gruppe A – Italien
15:00 Pro Dronero – Borgaro Torinese Serie D Gruppe A – Italien
15:00 ASD Calcio Chieri 1955 – Stresa Serie D Gruppe A – Italien
15:00 Virtus Bergamo Alzanoseriate – Pontisola Serie D Gruppe B – Italien
15:00 Villafranca – Seregno Serie D Gruppe B – Italien
15:00 Sondrio Calcio – Rezzato Serie D Gruppe B – Italien
15:00 Scanzorosciate – Mantova Serie D Gruppe B – Italien
15:00 Olginatese – Como Serie D Gruppe B – Italien
15:00 Darfo Boario – Caravaggio Serie D Gruppe B – Italien
15:00 Caronnese – Pro Sesto Serie D Gruppe B – Italien
15:00 Ambrosiana – Legnago Salus Serie D Gruppe B – Italien
15:00 Ciserano – Villa D'Alme Serie D Gruppe B – Italien
15:00 Cjarlins Muzane – Trento Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Union Feltre – Montebelluna Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Levico Terme – ArzignanoChiampo Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Este – Campodarsego Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Delta Calcio Rovigo – Belluno Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Chions – Tamai Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Adriese – St. Georgen Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Virtus Bolzano – Cartigliano Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Sandona – Clodiense Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Fiorenzuola – Crema Serie D Gruppe D – Italien
15:00 Modena – OltrepoVoghera Serie D Gruppe D – Italien
15:00 Pavia – Cavenago Fanfulla Serie D Gruppe D – Italien
15:00 Pergolettese – Lentigione Serie D Gruppe D – Italien
15:00 San Marino – Vigor Carpaneto Serie D Gruppe D – Italien
15:00 Adrense – Mezzolara Serie D Gruppe D – Italien
15:00 Calvina – Ciliverghe Mazzano Serie D Gruppe D – Italien
15:00 Classe – Reggio Audace Serie D Gruppe D – Italien
15:00 Sasso Marconi – Axys Zola Serie D Gruppe D – Italien
15:00 Aquila Montevarchi – Seravezza Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Bastia Calcio – Prato Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Scandicci – Ponsacco Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Ghivizzano Borgoamozzano – Tuttocuoio Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Pianese – Trestina Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Real Forte Querceta – San Donato Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Aglianese – Sangiovannese Serie D Gruppe E – Italien
15:00 US Gavorrano – Cannara Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Massese – Sangimignano Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Viareggio – Sinalunghese Serie D Gruppe E – Italien
15:00 R.C. Cesena – Sanmaurese Serie D Gruppe F – Italien
15:00 ASD Pineto – Sangiustese Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Isernia – Santarcangelo Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Campobasso – Forlì Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Castelfidardo – Olympia Agnonese Serie D Gruppe F – Italien
15:00 San Nicolo – Jesina Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Vastese – Francavilla Calcio 1927 Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Real Giulianova – Avezzano Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Montegiorgio – Matelica Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Savignanese – Recanatese Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Aprilia – Budoni Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Cassino – Ostia Mare Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Castiadas – Lupa Roma Serie D Gruppe G – Italien
15:00 ASD Lanusei – SSD Albalonga Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Monterosi – Torres Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Latte Dolce – Latina Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Atletico SFF – Anziolavinio Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Avellino – Citta di Anagni Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Flaminia – Ladispoli Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Vis Artena – ASD Trastevere Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Pomigliano – Savoia Serie D Gruppe H – Italien
15:00 Gelbison Cilento – Gravina Serie D Gruppe H – Italien
15:00 Ercolanese – Team Altamura Serie D Gruppe H – Italien
15:00 ACD Nardo – Sarnese 1926 Serie D Gruppe H – Italien
15:00 Taranto – Gragnano Serie D Gruppe H – Italien
15:00 Francavilla – Fidelis Andria Serie D Gruppe H – Italien
15:00 AZ Picerno ASD – Citta di Fasano Serie D Gruppe H – Italien
15:00 Bitonto – Audace Cerignola Serie D Gruppe H – Italien
15:00 Sorrento – Nola Serie D Gruppe H – Italien
15:00 Messina – Marsala Serie D Gruppe I – Italien
15:00 Bari – Cittanovese Serie D Gruppe I – Italien
15:00 US Palmese – Igea Virtus Serie D Gruppe I – Italien
15:00 Portici – Gela Serie D Gruppe I – Italien
15:00 Sancataldese – AP Turris Serie D Gruppe I – Italien
15:00 Troina – Castrovillari Serie D Gruppe I – Italien
15:00 Nocerina – Citta di Messina Serie D Gruppe I – Italien
15:00 Roccella – Locri Serie D Gruppe I – Italien
15:00 Rotonda – Acireale Serie D Gruppe I – Italien
16:30 Alessandria – Lucchese Serie C Gruppe A – Italien
16:30 Carrarese – Pro Patria Serie C Gruppe A – Italien
16:30 Pistoiese – ASDC Gozzano Serie C Gruppe A – Italien
16:30 Rende – Catania Serie C Gruppe C – Italien Udsat
18:00 Parma – Empoli Serie A – Italien
18:30 Alma Juventus Fano – Imolese Calcio Serie C Gruppe B – Italien
18:30 Albinoleffe – Triestina Serie C Gruppe B – Italien
18:30 Ravenna – Monza Serie C Gruppe B – Italien
18:30 Teramo – Gubbio Serie C Gruppe B – Italien
18:30 Virtus Verona – Sudtirol Serie C Gruppe B – Italien
18:30 Vis Pesaro – Ternana Serie C Gruppe B – Italien
18:30 Paganese – Juve Stabia Serie C Gruppe C – Italien
20:30 Sassuolo – AC Milan Serie A – Italien
20:30 Albissola – Pro Vercelli Serie C Gruppe A – Italien
20:30 Cuneo – Entella Serie C Gruppe A – Italien Udsat
20:30 Novara – Juventus U23 Serie C Gruppe A – Italien
20:30 Olbia – Pro Piacenza Serie C Gruppe A – Italien
20:30 Siena – Pontedera Serie C Gruppe A – Italien
21:00 Benevento – Foggia Serie B – Italien

Mandag 1. oktober 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Italien U19 (k) – Bulgarien U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 11 (k)
20:30 Sampdoria – SPAL 2013 Serie A – Italien
20:45 FeralpiSalo – Bassano Virtus Serie C Gruppe B – Italien
21:00 Calcio Padova – Pescara Serie B – Italien

Tirsdag 2. oktober 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Roma U19 – Viktoria Plzen U19 UEFA Youth League Gruppe G
14:30 Juventus U19 – Young Boys U19 UEFA Youth League Gruppe H
18:55 Juventus – Young Boys Champions League Gruppe H
21:00 Roma – Viktoria Plzen Champions League Gruppe G
<  Forrige uge
25. september 2018 – 2. oktober 2018
Næste uge  >