Luk
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >

Onsdag 7. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Juventus – Novara Træningskamp 4 – 0
18:15 Alanyaspor – Brescia Træningskamp 2 – 0
19:30 Fenerbahce – Cagliari Træningskamp 2 – 2
20:00 Athletic Club – Roma Træningskamp 2 – 2
20:30 Spezia – Sampdoria Træningskamp 3 – 5
20:30 Spezia – Parma Træningskamp Aflyst

Torsdag 8. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Napoli – Barcelona Træningskamp
01:35 Barcelona – Napoli Træningskamp 2 – 1
20:30 R.C. Cesena – SPAL Træningskamp 2 – 3
20:45 Reggio Audace – Genoa Træningskamp 1 – 2
21:00 Torino – Shakhtyor Soligorsk Europa League Kvalifikation 5 – 0

Fredag 9. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:30 Catania – Cagliari Træningskamp 1 – 1

Lørdag 10. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Sassuolo – Alessandria Træningskamp 1 – 0
18:06 Atletico Madrid – Juventus Champions Cup 2 – 1
18:30 Ascoli Calcio 1898 FC – Pro Vercelli Coppa Italia – Italien 5 – 1
18:30 Brescia – Valladolid Træningskamp 2 – 1
20:00 Celta Vigo – Lazio Træningskamp 1 – 2
20:30 Parma – Sampdoria Træningskamp 2 – 1
20:45 Feronikeli – AC Milan Træningskamp 0 – 2
20:45 Bologna – Villarreal Træningskamp 3 – 4
21:00 Getafe – Atalanta Træningskamp 4 – 1
21:30 Valencia – Inter Træningskamp 7 – 8
23:05 Barcelona – Napoli Træningskamp 4 – 0

Søndag 11. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Spezia – Pro Patria Coppa Italia – Italien 5 – 0
18:30 Chievo – Ravenna Coppa Italia – Italien 4 – 2
19:00 Venezia – Catania Coppa Italia – Italien 2 – 1
20:00 Roma – Real Madrid Træningskamp 7 – 6
20:30 Empoli – Reggina Coppa Italia – Italien 2 – 1
20:30 Monopoli – Cosenza Coppa Italia – Italien 1 – 0
20:30 Pescara – Mantova Coppa Italia – Italien 3 – 2
20:30 Perugia – Triestina Coppa Italia – Italien 1 – 0
20:30 Trapani – Piacenza Coppa Italia – Italien 3 – 1
20:30 Benevento – Monza Coppa Italia – Italien 3 – 4
20:30 Frosinone – Carrarese Coppa Italia – Italien 4 – 0
20:30 Entella – Sudtirol Coppa Italia – Italien 1 – 2
20:30 Cremonese – Virtus Francavilla Coppa Italia – Italien 4 – 0
20:30 Cittadella – Calcio Padova Coppa Italia – Italien 3 – 0
20:35 Pordenone Calcio – FeralpiSalo Coppa Italia – Italien 1 – 2
20:45 Juve Stabia – Imolese Calcio Coppa Italia – Italien 3 – 4
20:45 Pisa – Potenza Coppa Italia – Italien 3 – 0
20:45 Crotone – S.S. Arezzo Coppa Italia – Italien 4 – 3
20:45 Livorno – Carpi Coppa Italia – Italien 0 – 1
20:50 Salernitana – Catanzaro Coppa Italia – Italien 3 – 1
21:00 Fiorentina – Galatasaray Træningskamp 4 – 1
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >