Luk
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >

Torsdag 22. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Torino – Wolverhampton Europa League Kvalifikation

Fredag 23. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Pisa – Benevento Serie B – Italien

Lørdag 24. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Parma – Juventus Serie A – Italien
18:00 Crotone – Cosenza Serie B – Italien
18:00 Salernitana – Pescara Serie B – Italien
20:45 Fiorentina – Napoli Serie A – Italien
20:45 Pontedera – Carrarese Serie C Gruppe A – Italien
20:45 Reggio Audace – FeralpiSalo Serie C Gruppe B – Italien
20:45 Rieti – Ternana Serie C Gruppe C – Italien
21:00 Entella – Livorno Serie B – Italien
21:00 Venezia – Cremonese Serie B – Italien
21:00 Cittadella – Spezia Serie B – Italien
21:00 Ascoli Calcio 1898 FC – Trapani Serie B – Italien

Søndag 25. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Siena – Olbia Serie C Gruppe A – Italien
15:00 Pistoiese – Albinoleffe Serie C Gruppe A – Italien
15:00 Pro Vercelli – Pianese Serie C Gruppe A – Italien
15:00 Vis Pesaro – Sudtirol Serie C Gruppe B – Italien
15:00 Triestina – Gubbio Serie C Gruppe B – Italien
15:00 ArzignanoChiampo – Piacenza Serie C Gruppe B – Italien
15:00 Carpi – R.C. Cesena Serie C Gruppe B – Italien
15:00 Virtus Francavilla – Reggina Serie C Gruppe C – Italien
15:00 Monopoli – Vibonese Serie C Gruppe C – Italien
15:00 Cavese – AZ Picerno ASD Serie C Gruppe C – Italien
15:00 Catanzaro – Teramo Serie C Gruppe C – Italien
15:00 Avellino – Catania Serie C Gruppe C – Italien
15:00 Viterbese – Paganese Serie C Gruppe C – Italien
17:30 Pro Patria – Monza Serie C Gruppe A – Italien
17:30 Giana Erminio – Renate Serie C Gruppe A – Italien
17:30 Como – Pergolettese Serie C Gruppe A – Italien
17:30 S.S. Arezzo – Lecco Serie C Gruppe A – Italien
17:30 Alessandria – ASDC Gozzano Serie C Gruppe A – Italien
17:30 Fermana – Ravenna Serie C Gruppe B – Italien
17:30 Modena – Bassano Virtus Serie C Gruppe B – Italien
17:30 Rimini – Imolese Calcio Serie C Gruppe B – Italien
17:30 Virtus Verona – Calcio Padova Serie C Gruppe B – Italien
17:30 Alma Juventus Fano – Sambenedettese Serie C Gruppe B – Italien
17:30 Sicula Leonzio – Bari Serie C Gruppe C – Italien
17:30 Rende – Bisceglie Serie C Gruppe C – Italien
17:30 Potenza – Casertana Serie C Gruppe C – Italien
18:00 Udinese – AC Milan Serie A – Italien
18:00 Empoli – Juve Stabia Serie B – Italien
20:45 Torino – Sassuolo Serie A – Italien
20:45 SPAL – Atalanta Serie A – Italien
20:45 Sampdoria – Lazio Serie A – Italien
20:45 Roma – Genoa Serie A – Italien
20:45 Verona – Bologna Serie A – Italien
20:45 Cagliari – Brescia Serie A – Italien
21:00 Perugia – Chievo Serie B – Italien

Mandag 26. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Inter – Lecce Serie A – Italien
20:45 Novara – Juventus U23 Serie C Gruppe A – Italien
21:00 Pordenone Calcio – Frosinone Serie B – Italien
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >