Luk
<  Forrige uge
29. august 2019 – 5. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 29. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Israel (k) – Italien (k) EM Kval. Gruppe B (k) 2 – 3
20:45 Wolverhampton – Torino Europa League Kvalifikation 2 – 1

Fredag 30. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Bologna – SPAL Serie A – Italien 1 – 0
21:00 Chievo – Empoli Serie B – Italien 1 – 1

Lørdag 31. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Pianese – S.S. Arezzo Serie C Gruppe A – Italien 1 – 0
17:30 Paganese – Monopoli Serie C Gruppe C – Italien 2 – 0
18:00 AC Milan – Brescia Serie A – Italien 1 – 0
18:00 Benevento – Cittadella Serie B – Italien 4 – 1
18:00 Spezia – Crotone Serie B – Italien 1 – 2
20:45 Juventus – Napoli Serie A – Italien 4 – 3
20:45 Piacenza – Modena Serie C Gruppe B – Italien 2 – 1
21:00 Cosenza – Salernitana Serie B – Italien 0 – 1
21:00 Cremonese – Entella Serie B – Italien 0 – 1
21:00 Livorno – Perugia Serie B – Italien 0 – 1
21:00 Trapani – Venezia Serie B – Italien 0 – 1

Søndag 1. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Carrarese – Alessandria Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
15:00 ASDC Gozzano – Como Serie C Gruppe A – Italien 0 – 2
15:00 Juventus U23 – Siena Serie C Gruppe A – Italien 2 – 3
15:00 Olbia – Giana Erminio Serie C Gruppe A – Italien 2 – 1
15:00 Pergolettese – Pistoiese Serie C Gruppe A – Italien 0 – 2
15:00 Renate – Pontedera Serie C Gruppe A – Italien 4 – 0
15:00 FeralpiSalo – Rimini Serie C Gruppe B – Italien 2 – 2
15:00 Sudtirol – Carpi Serie C Gruppe B – Italien 2 – 3
15:00 Calcio Padova – Alma Juventus Fano Serie C Gruppe B – Italien 6 – 1
15:00 Gubbio – Virtus Verona Serie C Gruppe B – Italien 2 – 2
15:00 AZ Picerno ASD – Rieti Serie C Gruppe C – Italien 2 – 1
15:00 Ternana – Potenza Serie C Gruppe C – Italien 1 – 0
15:00 Bra – Borgosesia Serie D Gruppe A – Italien 3 – 4
15:00 Caronnese – Sanremese Serie D Gruppe A – Italien 3 – 3
15:00 US Fezzanese – AS Casale Serie D Gruppe A – Italien 1 – 0
15:00 Lavagnese – Ghivizzano Borgoamozzano Serie D Gruppe A – Italien 0 – 2
15:00 Lucchese – ASD Calcio Chieri 1955 Serie D Gruppe A – Italien 2 – 2
15:00 Seravezza – Savona Serie D Gruppe A – Italien 1 – 1
15:00 Verbania – SCD Ligorna Serie D Gruppe A – Italien 1 – 0
15:00 Vado – Real Forte Querceta Serie D Gruppe A – Italien 1 – 1
15:00 Fossano – Prato Serie D Gruppe A – Italien 3 – 2
15:00 Caravaggio – Virtus Bergamo Alzanoseriate Serie D Gruppe B – Italien 3 – 3
15:00 Inveruno – Tritium Serie D Gruppe B – Italien 2 – 5
15:00 Milano City – AC Legnano Serie D Gruppe B – Italien 0 – 0
15:00 Pontisola – Virtus Bolzano Serie D Gruppe B – Italien 1 – 0
15:00 Pro Sesto – Arconatese Serie D Gruppe B – Italien 3 – 1
15:00 Scanzorosciate – Brusaporto Serie D Gruppe B – Italien 1 – 0
15:00 Sondrio Calcio – Dro Serie D Gruppe B – Italien 1 – 1
15:00 Seregno – Villa D'Alme Serie D Gruppe B – Italien 3 – 0
15:00 Folgore Caratese – NibionnOggiono Serie D Gruppe B – Italien 1 – 1
15:00 Levico Terme – Castellanzese Serie D Gruppe B – Italien 3 – 1
15:00 Adriese – Montebelluna Serie D Gruppe C – Italien 2 – 2
15:00 Belluno – Este Serie D Gruppe C – Italien 0 – 0
15:00 Campodarsego – Union Feltre Serie D Gruppe C – Italien 2 – 2
15:00 Clodiense – Tamai Serie D Gruppe C – Italien 1 – 1
15:00 Cartigliano – Mestre Serie D Gruppe C – Italien 1 – 0
15:00 Cjarlins Muzane – Vigasio Serie D Gruppe C – Italien Skrivebordssejr
15:00 Legnago Salus – Villafranca Serie D Gruppe C – Italien 0 – 0
15:00 Luparense – Delta Calcio Rovigo Serie D Gruppe C – Italien 3 – 1
15:00 Ambrosiana – San Luigi Serie D Gruppe C – Italien 3 – 2
15:00 Chions – Caldiero Terme Serie D Gruppe C – Italien 0 – 1
15:00 Correggese – Savignanese Serie D Gruppe D – Italien 4 – 2
15:00 Cavenago Fanfulla – Vigor Carpaneto Serie D Gruppe D – Italien 2 – 2
15:00 Forlì – Franciacorta FC Serie D Gruppe D – Italien 2 – 2
15:00 Mantova – Calvina Serie D Gruppe D – Italien 5 – 1
15:00 Mezzolara – Sammaurese Serie D Gruppe D – Italien 3 – 2
15:00 Sasso Marconi – Lentigione Serie D Gruppe D – Italien 2 – 3
15:00 Fiorenzuola – Breno Serie D Gruppe D – Italien 2 – 0
15:00 Progresso – Alfonsine Serie D Gruppe D – Italien 2 – 1
15:00 Cannara – Scandicci Serie D Gruppe E – Italien 1 – 1
15:00 Foligno – San Donato Serie D Gruppe E – Italien 1 – 0
15:00 Monterosi – US Gavorrano Serie D Gruppe E – Italien 1 – 0
15:00 Ponsacco – Aquila Montevarchi Serie D Gruppe E – Italien 3 – 0
15:00 Sangiovannese – Flaminia Serie D Gruppe E – Italien 1 – 0
15:00 Trestina – Grosseto Serie D Gruppe E – Italien 1 – 1
15:00 Tuttocuoio – Pomezia Serie D Gruppe E – Italien 1 – 2
15:00 Bastia Calcio – Aglianese Serie D Gruppe E – Italien 1 – 5
15:00 SSD Albalonga – Grassina Serie D Gruppe E – Italien 1 – 0
15:00 Avezzano – Campobasso Serie D Gruppe F – Italien 0 – 1
15:00 Jesina – Recanatese Serie D Gruppe F – Italien 0 – 1
15:00 Matelica – Cattolica Calcio SM Serie D Gruppe F – Italien 3 – 1
15:00 Olympia Agnonese – Montegiorgio Serie D Gruppe F – Italien 0 – 1
15:00 ASD Pineto – Atletico Terme Fiuggi Serie D Gruppe F – Italien 0 – 0
15:00 Vastese – Chieti Serie D Gruppe F – Italien 2 – 2
15:00 ASD Porto Sant Elpidio – Real Giulianova Serie D Gruppe F – Italien 4 – 1
15:00 San Nicolo – Vastogirardi Serie D Gruppe F – Italien 3 – 5
15:00 Tolentino – Sangiustese Serie D Gruppe F – Italien 2 – 2
15:00 Ladispoli – ASD Trastevere Serie D Gruppe G – Italien 2 – 3
15:00 Cassino – Portici Serie D Gruppe G – Italien 2 – 2
15:00 Ostia Mare – Latina Serie D Gruppe G – Italien 2 – 2
15:00 Aprilia – Team Nuova Florida 2005 Serie D Gruppe G – Italien 1 – 0
15:00 Pro Calcio Tor Sapienza – Citta di Anagni Serie D Gruppe G – Italien 3 – 0
15:00 Gladiator – Team Altamura Serie D Gruppe H – Italien 2 – 1
15:00 Gelbison Cilento – Fidelis Andria Serie D Gruppe H – Italien 3 – 0
15:00 Citta di Fasano – Foggia Serie D Gruppe H – Italien 1 – 0
15:00 Agropoli – Sorrento Serie D Gruppe H – Italien 2 – 1
15:00 Acireale – US Palmese Serie D Gruppe I – Italien 4 – 1
15:00 Marsala – SSD Palermo Serie D Gruppe I – Italien 0 – 1
15:00 Troina – Messina Serie D Gruppe I – Italien 2 – 0
15:00 Cittanovese – Calcio Biancavilla 1990 Serie D Gruppe I – Italien 0 – 1
15:00 Citta di Messina – Licata Serie D Gruppe I – Italien 1 – 1
15:00 Marina di Ragusa – Nola Serie D Gruppe I – Italien 2 – 1
15:00 ACD San Tommaso – Savoia Serie D Gruppe I – Italien 1 – 1
16:00 Vis Artena – AP Turris Serie D Gruppe G – Italien 0 – 3
16:00 Gravina – ACD Nardo Serie D Gruppe H – Italien 3 – 2
16:00 Francavilla – Bitonto Serie D Gruppe H – Italien 1 – 3
16:00 Nocerina – ASD Grumentum Val D'agri Serie D Gruppe H – Italien 3 – 1
16:00 Castrovillari – Giugliano Serie D Gruppe I – Italien 4 – 0
16:00 Roccella – Corigliano Calabro Serie D Gruppe I – Italien 1 – 1
16:30 ASD Lanusei – Muravera Serie D Gruppe G – Italien 1 – 1
17:00 Budoni – Arzachena Serie D Gruppe G – Italien 1 – 0
17:00 Taranto – Brindisi Serie D Gruppe H – Italien 0 – 1
17:30 Lecco – Pro Vercelli Serie C Gruppe A – Italien 2 – 0
17:30 Albinoleffe – Pro Patria Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
17:30 Monza – Novara Serie C Gruppe A – Italien 2 – 0
17:30 Sambenedettese – Triestina Serie C Gruppe B – Italien 0 – 0
17:30 Ravenna – Reggio Audace Serie C Gruppe B – Italien 1 – 2
17:30 Bassano Virtus – Fermana Serie C Gruppe B – Italien 3 – 1
17:30 Imolese Calcio – ArzignanoChiampo Serie C Gruppe B – Italien 0 – 0
17:30 Bisceglie – Catanzaro Serie C Gruppe C – Italien 1 – 1
17:30 Casertana – Rende Serie C Gruppe C – Italien 2 – 0
17:30 Catania – Virtus Francavilla Serie C Gruppe C – Italien 2 – 1
17:30 Reggina – Cavese Serie C Gruppe C – Italien 5 – 1
17:30 Vibonese – Avellino Serie C Gruppe C – Italien 0 – 1
17:30 Bari – Viterbese Serie C Gruppe C – Italien 1 – 3
18:00 Lazio – Roma Serie A – Italien 1 – 1
18:00 Juve Stabia – Pisa Serie B – Italien 0 – 2
18:00 Pescara – Pordenone Calcio Serie B – Italien 4 – 2
18:00 Latte Dolce – Torres Serie D Gruppe G – Italien 1 – 0
20:45 Atalanta – Torino Serie A – Italien 2 – 3
20:45 Cagliari – Inter Serie A – Italien 1 – 2
20:45 Genoa – Fiorentina Serie A – Italien 2 – 1
20:45 Lecce – Verona Serie A – Italien 0 – 1
20:45 Sassuolo – Sampdoria Serie A – Italien 4 – 1
20:45 Udinese – Parma Serie A – Italien 1 – 3
21:00 Frosinone – Ascoli Calcio 1898 FC Serie B – Italien 2 – 1

Mandag 2. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:30 Crema – Ciliverghe Mazzano Serie D Gruppe D – Italien 1 – 0
20:45 R.C. Cesena – Vis Pesaro Serie C Gruppe B – Italien 1 – 2

Tirsdag 3. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:15 Georgien (k) – Italien (k) EM Kval. Gruppe B (k) 0 – 1

Onsdag 4. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:15 Mantova – Brescia Træningskamp 1 – 5

Torsdag 5. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Armenien – Italien EM Kvalifikation Gruppe J 1 – 3
<  Forrige uge
29. august 2019 – 5. september 2019
Næste uge  >