Luk
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 5. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Armenien – Italien EM Kvalifikation Gruppe J 1 – 3

Fredag 6. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Udinese – Pordenone Calcio Træningskamp 2 – 0
17:05 Verona – Ol Ljubljana Træningskamp 1 – 2
18:30 Italien U21 – Moldova U21 Venskabskamp U21 4 – 0
20:00 Fiorentina – Perugia Træningskamp 1 – 0
20:10 Entella – Genoa Træningskamp 3 – 2

Lørdag 7. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Dro – Pro Sesto Serie D Gruppe B – Italien 2 – 1
15:00 AC Legnano – Levico Terme Serie D Gruppe B – Italien 2 – 2
15:00 Villa D'Alme – Sondrio Calcio Serie D Gruppe B – Italien 0 – 3
15:00 NibionnOggiono – Seregno Serie D Gruppe B – Italien 0 – 1
15:00 Este – Luparense Serie D Gruppe C – Italien 2 – 2
15:00 San Luigi – Cjarlins Muzane Serie D Gruppe C – Italien 2 – 3
15:00 Latina – Latte Dolce Serie D Gruppe G – Italien 2 – 1
15:00 Sorrento – Francavilla Serie D Gruppe H – Italien 1 – 1
15:05 Brescia – Frosinone Træningskamp 3 – 2
15:30 Virtus Bergamo Alzanoseriate – Inveruno Serie D Gruppe B – Italien 3 – 2
15:30 Union Feltre – Belluno Serie D Gruppe C – Italien 1 – 1
15:30 Caldiero Terme – Legnago Salus Serie D Gruppe C – Italien 1 – 3
16:00 Castellanzese – Folgore Caratese Serie D Gruppe B – Italien 1 – 2
16:00 Mestre – Adriese Serie D Gruppe C – Italien 2 – 2
16:00 Delta Calcio Rovigo – Clodiense Serie D Gruppe C – Italien 2 – 2
16:00 Vigasio – Chions Serie D Gruppe C – Italien 0 – 3
17:00 Montebelluna – Campodarsego Serie D Gruppe C – Italien 1 – 1
18:00 Cattolica Calcio SM – ASD Porto Sant Elpidio Serie D Gruppe F – Italien 0 – 3
18:00 Lecce – Cosenza Træningskamp 2 – 1
19:00 Empoli – Fiorentina Træningskamp Aflyst
20:45 Novara – Lecco Serie C Gruppe A – Italien 3 – 0
20:45 Carpi – Bassano Virtus Serie C Gruppe B – Italien 1 – 1
20:45 Avellino – Teramo Serie C Gruppe C – Italien 2 – 0

Søndag 8. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Lentigione – Forlì Serie D Gruppe D – Italien 1 – 1
15:00 Giana Erminio – Pianese Serie C Gruppe A – Italien 0 – 4
15:00 Pontedera – Olbia Serie C Gruppe A – Italien 3 – 2
15:00 Pro Patria – Pergolettese Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
15:00 ArzignanoChiampo – Gubbio Serie C Gruppe B – Italien 1 – 1
15:00 Fermana – FeralpiSalo Serie C Gruppe B – Italien 0 – 1
15:00 Virtus Verona – R.C. Cesena Serie C Gruppe B – Italien 0 – 2
15:00 Monopoli – Catanzaro Serie C Gruppe C – Italien 0 – 1
15:00 Reggina – Bisceglie Serie C Gruppe C – Italien 3 – 0
15:00 Rende – Ternana Serie C Gruppe C – Italien 1 – 2
15:00 Rieti – Bari Serie C Gruppe C – Italien 1 – 2
15:00 Sicula Leonzio – Paganese Serie C Gruppe C – Italien 2 – 2
15:00 Cavese – Vibonese Serie C Gruppe C – Italien 1 – 1
15:00 Savona – Verbania Serie D Gruppe A – Italien 2 – 0
15:00 Sanremese – US Fezzanese Serie D Gruppe A – Italien 0 – 1
15:00 Real Forte Querceta – Bra Serie D Gruppe A – Italien 1 – 0
15:00 Prato – Seravezza Serie D Gruppe A – Italien 0 – 0
15:00 SCD Ligorna – Caronnese Serie D Gruppe A – Italien 0 – 3
15:00 Ghivizzano Borgoamozzano – Vado Serie D Gruppe A – Italien 2 – 1
15:00 AS Casale – Lavagnese Serie D Gruppe A – Italien 0 – 0
15:00 Borgosesia – Lucchese Serie D Gruppe A – Italien 1 – 1
15:00 ASD Calcio Chieri 1955 – Fossano Serie D Gruppe A – Italien 1 – 1
15:00 Arconatese – Pontisola Serie D Gruppe B – Italien 2 – 2
15:00 Brusaporto – Caravaggio Serie D Gruppe B – Italien 2 – 0
15:00 Virtus Bolzano – Scanzorosciate Serie D Gruppe B – Italien 0 – 2
15:00 Tritium – Milano City Serie D Gruppe B – Italien 2 – 0
15:00 Villafranca – Cartigliano Serie D Gruppe C – Italien 0 – 3
15:00 Tamai – Ambrosiana Serie D Gruppe C – Italien 0 – 3
15:00 Ciliverghe Mazzano – Mezzolara Serie D Gruppe D – Italien 2 – 0
15:00 Sammaurese – Mantova Serie D Gruppe D – Italien 2 – 5
15:00 Franciacorta FC – Correggese Serie D Gruppe D – Italien 1 – 1
15:00 Vigor Carpaneto – Sasso Marconi Serie D Gruppe D – Italien 1 – 1
15:00 Calvina – Cavenago Fanfulla Serie D Gruppe D – Italien 0 – 2
15:00 Alfonsine – Fiorenzuola Serie D Gruppe D – Italien 0 – 0
15:00 Savignanese – Progresso Serie D Gruppe D – Italien 0 – 2
15:00 Breno – Crema Serie D Gruppe D – Italien 2 – 1
15:00 Aglianese – Tuttocuoio Serie D Gruppe E – Italien 1 – 0
15:00 Aquila Montevarchi – Trestina Serie D Gruppe E – Italien 0 – 1
15:00 Scandicci – Monterosi Serie D Gruppe E – Italien 2 – 3
15:00 Flaminia – SSD Albalonga Serie D Gruppe E – Italien 2 – 2
15:00 US Gavorrano – Sangiovannese Serie D Gruppe E – Italien 2 – 0
15:00 Pomezia – Ponsacco Serie D Gruppe E – Italien 1 – 3
15:00 San Donato – Cannara Serie D Gruppe E – Italien 3 – 0
15:00 Grosseto – Foligno Serie D Gruppe E – Italien 1 – 0
15:00 Grassina – Bastia Calcio Serie D Gruppe E – Italien 1 – 1
15:00 Chieti – ASD Pineto Serie D Gruppe F – Italien 2 – 1
15:00 Campobasso – San Nicolo Serie D Gruppe F – Italien 1 – 3
15:00 Montegiorgio – Matelica Serie D Gruppe F – Italien 1 – 0
15:00 Real Giulianova – Vastese Serie D Gruppe F – Italien 2 – 1
15:00 Recanatese – Olympia Agnonese Serie D Gruppe F – Italien 4 – 2
15:00 Sangiustese – Avezzano Serie D Gruppe F – Italien 5 – 1
15:00 Atletico Terme Fiuggi – Tolentino Serie D Gruppe F – Italien 0 – 1
15:00 Vastogirardi – Jesina Serie D Gruppe F – Italien 2 – 2
15:00 Portici – ASD Lanusei Serie D Gruppe G – Italien 4 – 0
15:00 Torres – Budoni Serie D Gruppe G – Italien 2 – 0
15:00 ASD Trastevere – Vis Artena Serie D Gruppe G – Italien 1 – 2
15:00 Team Nuova Florida 2005 – Ladispoli Serie D Gruppe G – Italien 1 – 0
15:00 Brindisi – Nocerina Serie D Gruppe H – Italien 1 – 0
15:00 Bitonto – Gladiator Serie D Gruppe H – Italien 2 – 0
15:00 Foggia – Agropoli Serie D Gruppe H – Italien 2 – 0
15:00 ACD Nardo – Citta di Fasano Serie D Gruppe H – Italien 0 – 1
15:00 Team Altamura – Gelbison Cilento Serie D Gruppe H – Italien 0 – 0
15:00 ASD Grumentum Val D'agri – Gravina Serie D Gruppe H – Italien 1 – 0
15:00 Savoia – Castrovillari Serie D Gruppe I – Italien 3 – 2
15:00 Messina – Acireale Serie D Gruppe I – Italien Skrivebordssejr
15:00 Giugliano – Troina Serie D Gruppe I – Italien 2 – 0
15:00 Nola – Marsala Serie D Gruppe I – Italien 1 – 0
15:00 SSD Palermo – ACD San Tommaso Serie D Gruppe I – Italien 3 – 2
15:00 Licata – Cittanovese Serie D Gruppe I – Italien 3 – 2
15:00 Corigliano Calabro – Marina di Ragusa Serie D Gruppe I – Italien 2 – 1
15:30 Muravera – Ostia Mare Serie D Gruppe G – Italien 0 – 1
16:00 Citta di Anagni – Cassino Serie D Gruppe G – Italien 1 – 2
16:00 AP Turris – Pro Calcio Tor Sapienza Serie D Gruppe G – Italien 6 – 0
16:00 Casarano – Taranto Serie D Gruppe H – Italien 0 – 1
16:00 US Palmese – Citta di Messina Serie D Gruppe I – Italien 2 – 4
16:00 Calcio Biancavilla 1990 – Roccella Serie D Gruppe I – Italien 1 – 0
16:30 Virtus Francavilla – Casertana Serie C Gruppe C – Italien 1 – 1
17:30 Pro Vercelli – Albinoleffe Serie C Gruppe A – Italien 1 – 0
17:30 Siena – Carrarese Serie C Gruppe A – Italien 0 – 2
17:30 Alessandria – Renate Serie C Gruppe A – Italien 1 – 0
17:30 Como – Monza Serie C Gruppe A – Italien 0 – 1
17:30 Pistoiese – ASDC Gozzano Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
17:30 Alma Juventus Fano – Ravenna Serie C Gruppe B – Italien 1 – 1
17:30 Vis Pesaro – Sambenedettese Serie C Gruppe B – Italien 2 – 1
17:30 Triestina – Piacenza Serie C Gruppe B – Italien 1 – 3
17:30 Rimini – Sudtirol Serie C Gruppe B – Italien 1 – 1
17:30 Reggio Audace – Imolese Calcio Serie C Gruppe B – Italien 2 – 2
17:30 Potenza – Catania Serie C Gruppe C – Italien 2 – 0
17:30 Viterbese – AZ Picerno ASD Serie C Gruppe C – Italien 1 – 2
20:45 Finland – Italien EM Kvalifikation Gruppe J 1 – 2

Mandag 9. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Modena – Calcio Padova Serie C Gruppe B – Italien 0 – 1

Tirsdag 10. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Italien U21 – Luxembourg U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 1 5 – 0

Onsdag 11. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Villa D'Alme – Dro Serie D Gruppe B – Italien 2 – 1
15:00 Sondrio Calcio – Virtus Bolzano Serie D Gruppe B – Italien 1 – 0
15:00 Scanzorosciate – Tritium Serie D Gruppe B – Italien 1 – 1
15:00 Milano City – Folgore Caratese Serie D Gruppe B – Italien 0 – 1
15:00 Caravaggio – AC Legnano Serie D Gruppe B – Italien 0 – 2
15:00 Levico Terme – NibionnOggiono Serie D Gruppe B – Italien 0 – 3
15:00 Inveruno – Castellanzese Serie D Gruppe B – Italien 2 – 0
15:00 Campodarsego – Delta Calcio Rovigo Serie D Gruppe C – Italien 0 – 0
15:00 Ambrosiana – Vigasio Serie D Gruppe C – Italien 2 – 0
15:00 Adriese – Este Serie D Gruppe C – Italien 1 – 0
15:00 Cartigliano – Union Feltre Serie D Gruppe C – Italien 2 – 1
15:00 Chions – Mestre Serie D Gruppe C – Italien 2 – 2
15:00 Legnago Salus – Montebelluna Serie D Gruppe C – Italien 0 – 0
15:00 Clodiense – Cjarlins Muzane Serie D Gruppe C – Italien 2 – 0
15:00 Caldiero Terme – Villafranca Serie D Gruppe C – Italien 1 – 0
15:00 Luparense – San Luigi Serie D Gruppe C – Italien 1 – 1
18:00 Belluno – Tamai Serie D Gruppe C – Italien 2 – 1
20:00 Pontisola – Virtus Bergamo Alzanoseriate Serie D Gruppe B – Italien 1 – 1
20:30 Juventus (k) – Barcelona (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 2
20:30 Seregno – Arconatese Serie D Gruppe B – Italien 2 – 0
20:30 Pro Sesto – Brusaporto Serie D Gruppe B – Italien 3 – 1

Torsdag 12. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Fiorentina (k) – Arsenal (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 4
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >