Luk
<  Forrige uge
12. september 2019 – 19. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 12. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Fiorentina (k) – Arsenal (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 4

Fredag 13. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Pordenone Calcio – Spezia Serie B – Italien 1 – 0

Lørdag 14. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Fiorentina – Juventus Serie A – Italien 0 – 0
15:00 Ascoli Calcio 1898 FC – Livorno Serie B – Italien 2 – 0
15:00 Cittadella – Trapani Serie B – Italien 2 – 0
15:00 Perugia – Juve Stabia Serie B – Italien 0 – 0
15:00 Entella – Frosinone Serie B – Italien 1 – 0
15:00 Castellanzese – Milano City Serie D Gruppe B – Italien 3 – 1
18:00 Napoli – Sampdoria Serie A – Italien 2 – 0
18:00 Venezia – Chievo Serie B – Italien 0 – 2
20:45 Inter – Udinese Serie A – Italien 1 – 0
20:45 Monza – Pro Vercelli Serie C Gruppe A – Italien 1 – 0
20:45 Gubbio – Alma Juventus Fano Serie C Gruppe B – Italien 1 – 1
20:45 Casertana – Rieti Serie C Gruppe C – Italien 6 – 1

Søndag 15. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Genoa – Atalanta Serie A – Italien 1 – 2
15:00 Brescia – Bologna Serie A – Italien 3 – 4
15:00 Parma – Cagliari Serie A – Italien 1 – 3
15:00 SPAL – Lazio Serie A – Italien 2 – 1
15:00 Crotone – Empoli Serie B – Italien 0 – 0
15:00 Lecco – Siena Serie C Gruppe A – Italien 0 – 2
15:00 Albinoleffe – Pianese Serie C Gruppe A – Italien 0 – 0
15:00 Carrarese – Pistoiese Serie C Gruppe A – Italien 2 – 1
15:00 Olbia – Alessandria Serie C Gruppe A – Italien 0 – 3
15:00 Pontedera – Novara Serie C Gruppe A – Italien 0 – 0
15:00 Imolese Calcio – Modena Serie C Gruppe B – Italien 0 – 1
15:00 Piacenza – Fermana Serie C Gruppe B – Italien 0 – 1
15:00 Sambenedettese – ArzignanoChiampo Serie C Gruppe B – Italien 2 – 1
15:00 Sudtirol – Reggio Audace Serie C Gruppe B – Italien 0 – 3
15:00 Teramo – Cavese Serie C Gruppe C – Italien 2 – 0
15:00 Ternana – Monopoli Serie C Gruppe C – Italien 0 – 2
15:00 Paganese – Virtus Francavilla Serie C Gruppe C – Italien 2 – 2
15:00 Catania – Viterbese Serie C Gruppe C – Italien 1 – 0
15:00 US Fezzanese – SCD Ligorna Serie D Gruppe A – Italien 3 – 1
15:00 Caronnese – Savona Serie D Gruppe A – Italien 2 – 1
15:00 Borgosesia – ASD Calcio Chieri 1955 Serie D Gruppe A – Italien 1 – 1
15:00 Lavagnese – Sanremese Serie D Gruppe A – Italien 1 – 1
15:00 Lucchese – Real Forte Querceta Serie D Gruppe A – Italien 1 – 2
15:00 Vado – AS Casale Serie D Gruppe A – Italien 2 – 2
15:00 Verbania – Prato Serie D Gruppe A – Italien 1 – 5
15:00 Seravezza – Fossano Serie D Gruppe A – Italien 1 – 0
15:00 Brusaporto – Pontisola Serie D Gruppe B – Italien 1 – 0
15:00 Arconatese – Sondrio Calcio Serie D Gruppe B – Italien 1 – 2
15:00 Dro – Seregno Serie D Gruppe B – Italien 0 – 1
15:00 Virtus Bergamo Alzanoseriate – Scanzorosciate Serie D Gruppe B – Italien 0 – 0
15:00 Virtus Bolzano – Pro Sesto Serie D Gruppe B – Italien 1 – 2
15:00 Tritium – Caravaggio Serie D Gruppe B – Italien 2 – 4
15:00 AC Legnano – Inveruno Serie D Gruppe B – Italien 1 – 1
15:00 Folgore Caratese – Levico Terme Serie D Gruppe B – Italien 4 – 1
15:00 NibionnOggiono – Villa D'Alme Serie D Gruppe B – Italien 1 – 1
15:00 Montebelluna – Cartigliano Serie D Gruppe C – Italien 1 – 1
15:00 Cjarlins Muzane – Ambrosiana Serie D Gruppe C – Italien 2 – 1
15:00 Delta Calcio Rovigo – Belluno Serie D Gruppe C – Italien 2 – 1
15:00 Este – Campodarsego Serie D Gruppe C – Italien 1 – 3
15:00 Mestre – Legnago Salus Serie D Gruppe C – Italien 2 – 3
15:00 Villafranca – Chions Serie D Gruppe C – Italien 2 – 0
15:00 Union Feltre – Adriese Serie D Gruppe C – Italien 1 – 1
15:00 Tamai – Luparense Serie D Gruppe C – Italien 3 – 3
15:00 Vigasio – Caldiero Terme Serie D Gruppe C – Italien 2 – 0
15:00 San Luigi – Clodiense Serie D Gruppe C – Italien 1 – 6
15:00 Cavenago Fanfulla – Forlì Serie D Gruppe D – Italien 2 – 1
15:00 Fiorenzuola – Sammaurese Serie D Gruppe D – Italien 2 – 1
15:00 Mantova – Lentigione Serie D Gruppe D – Italien 4 – 2
15:00 Mezzolara – Vigor Carpaneto Serie D Gruppe D – Italien 2 – 1
15:00 Sasso Marconi – Franciacorta FC Serie D Gruppe D – Italien 1 – 1
15:00 Savignanese – Alfonsine Serie D Gruppe D – Italien 0 – 0
15:00 Correggese – Breno Serie D Gruppe D – Italien 3 – 1
15:00 Progresso – Ciliverghe Mazzano Serie D Gruppe D – Italien 1 – 3
15:00 Tuttocuoio – Grosseto Serie D Gruppe E – Italien 1 – 2
15:00 Trestina – San Donato Serie D Gruppe E – Italien 2 – 2
15:00 Sangiovannese – Aglianese Serie D Gruppe E – Italien 2 – 1
15:00 SSD Albalonga – Pomezia Serie D Gruppe E – Italien 2 – 1
15:00 Bastia Calcio – Aquila Montevarchi Serie D Gruppe E – Italien 0 – 1
15:00 Scandicci – US Gavorrano Serie D Gruppe E – Italien 3 – 1
15:00 Cannara – Flaminia Serie D Gruppe E – Italien 0 – 0
15:00 Ponsacco – Foligno Serie D Gruppe E – Italien 0 – 0
15:00 Monterosi – Grassina Serie D Gruppe E – Italien 0 – 1
15:00 Recanatese – Montegiorgio Serie D Gruppe F – Italien 2 – 1
15:00 San Nicolo – Jesina Serie D Gruppe F – Italien 1 – 0
15:00 Vastese – Atletico Terme Fiuggi Serie D Gruppe F – Italien 3 – 0
15:00 ASD Pineto – Sangiustese Serie D Gruppe F – Italien 2 – 1
15:00 Olympia Agnonese – Cattolica Calcio SM Serie D Gruppe F – Italien 1 – 1
15:00 Matelica – Real Giulianova Serie D Gruppe F – Italien 1 – 1
15:00 Tolentino – Campobasso Serie D Gruppe F – Italien 1 – 1
15:00 ASD Porto Sant Elpidio – Chieti Serie D Gruppe F – Italien 1 – 3
15:00 Avezzano – Vastogirardi Serie D Gruppe F – Italien 1 – 1
15:00 Budoni – ASD Trastevere Serie D Gruppe G – Italien 1 – 3
15:00 Ostia Mare – Arzachena Serie D Gruppe G – Italien 0 – 1
15:00 Citta di Anagni – Portici Serie D Gruppe G – Italien 3 – 1
15:00 Cassino – Latina Serie D Gruppe G – Italien 3 – 2
15:00 Aprilia – Vis Artena Serie D Gruppe G – Italien 3 – 0
15:00 Ladispoli – AP Turris Serie D Gruppe G – Italien 2 – 3
15:00 Latte Dolce – Team Nuova Florida 2005 Serie D Gruppe G – Italien 3 – 0
15:00 Pro Calcio Tor Sapienza – Muravera Serie D Gruppe G – Italien 2 – 5
15:00 Agropoli – Team Altamura Serie D Gruppe H – Italien 0 – 2
15:00 Casarano – Brindisi Serie D Gruppe H – Italien 4 – 0
15:00 Francavilla – Gelbison Cilento Serie D Gruppe H – Italien 0 – 2
15:00 Gladiator – Fidelis Andria Serie D Gruppe H – Italien 1 – 1
15:00 Gravina – Sorrento Serie D Gruppe H – Italien 1 – 0
15:00 Nocerina – Foggia Serie D Gruppe H – Italien 0 – 2
15:00 Audace Cerignola – ASD Grumentum Val D'agri Serie D Gruppe H – Italien 2 – 1
15:00 Castrovillari – Acireale Serie D Gruppe I – Italien 0 – 1
15:00 Cittanovese – Nola Serie D Gruppe I – Italien 0 – 0
15:00 Marsala – Giugliano Serie D Gruppe I – Italien 1 – 0
15:00 Troina – US Palmese Serie D Gruppe I – Italien 2 – 0
15:00 Roccella – SSD Palermo Serie D Gruppe I – Italien 0 – 2
15:00 Licata – Calcio Biancavilla 1990 Serie D Gruppe I – Italien 3 – 0
15:00 Citta di Messina – Corigliano Calabro Serie D Gruppe I – Italien 1 – 2
15:00 Marina di Ragusa – Savoia Serie D Gruppe I – Italien 2 – 2
15:00 ACD San Tommaso – Messina Serie D Gruppe I – Italien 2 – 0
15:05 Cosenza – Pescara Serie B – Italien 1 – 2
16:00 Bra – Ghivizzano Borgoamozzano Serie D Gruppe A – Italien 1 – 2
16:00 ASD Lanusei – Torres Serie D Gruppe G – Italien 1 – 1
16:00 Taranto – ACD Nardo Serie D Gruppe H – Italien 4 – 0
16:00 Citta di Fasano – Bitonto Serie D Gruppe H – Italien 1 – 0
17:30 ASDC Gozzano – Giana Erminio Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
17:30 Juventus U23 – Pro Patria Serie C Gruppe A – Italien 2 – 2
17:30 Pergolettese – S.S. Arezzo Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
17:30 Renate – Como Serie C Gruppe A – Italien 2 – 1
17:30 FeralpiSalo – Virtus Verona Serie C Gruppe B – Italien 2 – 1
17:30 R.C. Cesena – Triestina Serie C Gruppe B – Italien 3 – 2
17:30 Bassano Virtus – Rimini Serie C Gruppe B – Italien 2 – 0
17:30 Calcio Padova – Carpi Serie C Gruppe B – Italien 0 – 0
17:30 Ravenna – Vis Pesaro Serie C Gruppe B – Italien 2 – 1
17:30 AZ Picerno ASD – Avellino Serie C Gruppe C – Italien 2 – 3
17:30 Vibonese – Rende Serie C Gruppe C – Italien 3 – 0
17:30 Catanzaro – Sicula Leonzio Serie C Gruppe C – Italien 3 – 1
17:30 Bisceglie – Potenza Serie C Gruppe C – Italien 0 – 3
18:00 Roma – Sassuolo Serie A – Italien 4 – 2
20:45 Verona – AC Milan Serie A – Italien 0 – 1
21:00 Pisa – Cremonese Serie B – Italien 4 – 1

Mandag 16. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:30 Crema – Calvina Serie D Gruppe D – Italien 1 – 0
20:45 Torino – Lecce Serie A – Italien 1 – 2
20:45 Bari – Reggina Serie C Gruppe C – Italien 1 – 1
21:00 Salernitana – Benevento Serie B – Italien 0 – 2

Tirsdag 17. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 SSC Napoli U19 – Liverpool U19 UEFA Youth League Gruppe E 1 – 1
14:00 Inter U19 – Slavia Prag U19 UEFA Youth League Gruppe F 4 – 0
18:55 Inter – Slavia Prag Champions League Gruppe F 1 – 1
21:00 Napoli – Liverpool Champions League Gruppe E 2 – 0

Onsdag 18. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Atletico Madrid U19 – Juventus U19 UEFA Youth League Gruppe D 0 – 4
15:00 Arzachena – Aprilia Serie D Gruppe G – Italien 0 – 1
15:00 Audace Cerignola – Casarano Serie D Gruppe H – Italien 2 – 1
15:00 Dinamo Zagreb U19 – Atalanta U19 UEFA Youth League Gruppe C 1 – 0
20:30 S.S. Arezzo – Juventus U23 Serie C Gruppe A – Italien 1 – 2
21:00 Dinamo Zagreb – Atalanta Champions League Gruppe C 4 – 0
21:00 Atletico Madrid – Juventus Champions League Gruppe D 2 – 2

Torsdag 19. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Dro – Arconatese Serie D Gruppe B – Italien 0 – 2
18:55 CFR Cluj – Lazio Europa League Gruppe E 2 – 1
21:00 Roma – Istanbul Basaksehir Europa League Gruppe J 4 – 0
<  Forrige uge
12. september 2019 – 19. september 2019
Næste uge  >