Luk
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 19. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Dro – Arconatese Serie D Gruppe B – Italien 0 – 2
18:55 CFR Cluj – Lazio Europa League Gruppe E 2 – 1
21:00 Roma – Istanbul Basaksehir Europa League Gruppe J 4 – 0

Fredag 20. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Cagliari – Genoa Serie A – Italien 3 – 1
21:00 Frosinone – Venezia Serie B – Italien 1 – 1

Lørdag 21. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Udinese – Brescia Serie A – Italien 0 – 1
15:00 Benevento – Cosenza Serie B – Italien 1 – 0
15:00 Cremonese – Crotone Serie B – Italien 2 – 1
15:00 Empoli – Cittadella Serie B – Italien 1 – 0
15:00 Juve Stabia – Ascoli Calcio 1898 FC Serie B – Italien 1 – 5
15:00 Livorno – Pordenone Calcio Serie B – Italien 2 – 1
15:00 Pescara – Entella Serie B – Italien 1 – 1
15:00 Spezia – Perugia Serie B – Italien 2 – 2
15:00 Pro Vercelli – ASDC Gozzano Serie C Gruppe A – Italien 1 – 2
15:00 ArzignanoChiampo – Sudtirol Serie C Gruppe B – Italien 0 – 1
15:00 Chions – Union Feltre Serie D Gruppe C – Italien 2 – 3
15:00 Lentigione – Cavenago Fanfulla Serie D Gruppe D – Italien 2 – 3
15:00 San Donato – Scandicci Serie D Gruppe E – Italien 0 – 3
15:00 Grosseto – Ponsacco Serie D Gruppe E – Italien 2 – 0
15:00 Atletico Terme Fiuggi – Matelica Serie D Gruppe F – Italien 1 – 1
15:30 ASD Calcio Chieri 1955 – Seravezza Serie D Gruppe A – Italien 2 – 0
15:30 Villa D'Alme – Virtus Bolzano Serie D Gruppe B – Italien 1 – 1
16:00 Rende – Teramo Serie C Gruppe C – Italien 1 – 1
17:30 Carpi – Rimini Serie C Gruppe B – Italien 2 – 1
18:00 Juventus – Verona Serie A – Italien 2 – 1
18:05 Chievo – Pisa Serie B – Italien 2 – 2
18:30 Ravenna – Imolese Calcio Serie C Gruppe B – Italien 1 – 0
20:45 AC Milan – Inter Serie A – Italien 0 – 2
20:45 Pistoiese – Como Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
20:45 Modena – FeralpiSalo Serie C Gruppe B – Italien 1 – 1
20:45 R.C. Cesena – Piacenza Serie C Gruppe B – Italien 1 – 1

Søndag 22. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Sassuolo – SPAL Serie A – Italien
15:00 Bologna – Roma Serie A – Italien
15:00 Lecce – Napoli Serie A – Italien
15:00 Sampdoria – Torino Serie A – Italien
15:00 Pianese – Alessandria Serie C Gruppe A – Italien
15:00 S.S. Arezzo – Albinoleffe Serie C Gruppe A – Italien
15:00 Renate – Olbia Serie C Gruppe A – Italien
15:00 Siena – Pro Patria Serie C Gruppe A – Italien
15:00 Virtus Verona – Triestina Serie C Gruppe B – Italien
15:00 Vis Pesaro – Calcio Padova Serie C Gruppe B – Italien
15:00 Gubbio – Bassano Virtus Serie C Gruppe B – Italien
15:00 Fermana – Sambenedettese Serie C Gruppe B – Italien
15:00 Monopoli – Catania Serie C Gruppe C – Italien
15:00 AZ Picerno ASD – Casertana Serie C Gruppe C – Italien
15:00 Rieti – Potenza Serie C Gruppe C – Italien
15:00 Sicula Leonzio – Ternana Serie C Gruppe C – Italien
15:00 Viterbese – Catanzaro Serie C Gruppe C – Italien
15:00 Savona – US Fezzanese Serie D Gruppe A – Italien
15:00 Sanremese – Vado Serie D Gruppe A – Italien
15:00 Real Forte Querceta – Borgosesia Serie D Gruppe A – Italien
15:00 Prato – Caronnese Serie D Gruppe A – Italien
15:00 Ghivizzano Borgoamozzano – Lucchese Serie D Gruppe A – Italien
15:00 AS Casale – Bra Serie D Gruppe A – Italien
15:00 Fossano – Verbania Serie D Gruppe A – Italien
15:00 Inveruno – Levico Terme Serie D Gruppe B – Italien
15:00 Caravaggio – Folgore Caratese Serie D Gruppe B – Italien
15:00 Seregno – Brusaporto Serie D Gruppe B – Italien
15:00 Sondrio Calcio – Virtus Bergamo Alzanoseriate Serie D Gruppe B – Italien
15:00 Pro Sesto – Tritium Serie D Gruppe B – Italien
15:00 Pontisola – AC Legnano Serie D Gruppe B – Italien
15:00 Milano City – NibionnoOggiono Serie D Gruppe B – Italien
15:00 Scanzorosciate – Castellanzese Serie D Gruppe B – Italien
15:00 Adriese – Tamai Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Clodiense – Vigasio Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Luparense – Ambrosiana Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Legnago Salus – Este Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Cartigliano – Delta Calcio Rovigo Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Belluno – Cjarlins Muzane Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Villafranca – Mestre Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Campodarsego – San Luigi Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Caldiero Terme – Montebelluna Serie D Gruppe C – Italien
15:00 Vigor Carpaneto – Mantova Serie D Gruppe D – Italien
15:00 Franciacorta FC – Savignanese Serie D Gruppe D – Italien
15:00 Sammaurese – Crema Serie D Gruppe D – Italien
15:00 Alfonsine – Correggese Serie D Gruppe D – Italien
15:00 Calvina – Mezzolara Serie D Gruppe D – Italien
15:00 Ciliverghe Mazzano – Fiorenzuola Serie D Gruppe D – Italien
15:00 Forlì – Sasso Marconi Serie D Gruppe D – Italien
15:00 Breno – Progresso Serie D Gruppe D – Italien
15:00 Aglianese – SSD Albalonga Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Aquila Montevarchi – Tuttocuoio Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Flaminia – Monterosi Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Foligno – Trestina Serie D Gruppe E – Italien
15:00 US Gavorrano – Cannara Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Pomezia – Bastia Calcio Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Grassina – Sangiovannese Serie D Gruppe E – Italien
15:00 Cattolica Calcio SM – Recanatese Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Chieti – Olympia Agnonese Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Campobasso – Vastese Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Real Giulianova – Montegiorgio Serie D Gruppe F – Italien
15:00 San Nicolo – Avezzano Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Jesina – Tolentino Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Sangiustese – ASD Porto Sant Elpidio Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Vastogirardi – ASD Pineto Serie D Gruppe F – Italien
15:00 Latina – ASD Lanusei Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Muravera – Cassino Serie D Gruppe G – Italien
15:00 ASD Trastevere – Aprilia Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Torres – Ostia Mare Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Vis Artena – Ladispoli Serie D Gruppe G – Italien
15:00 AP Turris – Citta di Anagni Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Team Nuova Florida 2005 – Budoni Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Portici – Pro Calcio Tor Sapienza Serie D Gruppe G – Italien
15:00 Foggia – Gravina Serie D Gruppe H – Italien
15:00 Gelbison Cilento – Gladiator Serie D Gruppe H – Italien
15:00 ACD Nardo – Nocerina Serie D Gruppe H – Italien
15:00 Sorrento – Citta di Fasano Serie D Gruppe H – Italien
15:00 Brindisi – Audace Cerignola Serie D Gruppe H – Italien
15:00 Bitonto – Agropoli Serie D Gruppe H – Italien
15:00 ASD Grumentum Val D'agri – Taranto Serie D Gruppe H – Italien
15:00 Savoia – Marsala Serie D Gruppe I – Italien
15:00 Messina – Castrovillari Serie D Gruppe I – Italien
15:00 Nola – Roccella Serie D Gruppe I – Italien
15:00 Acireale – Troina Serie D Gruppe I – Italien
15:00 US Palmese – Licata Serie D Gruppe I – Italien
15:00 SSD Palermo – Marina di Ragusa Serie D Gruppe I – Italien
15:00 Giugliano – ACD San Tommaso Serie D Gruppe I – Italien
15:00 Corigliano Calabro – Cittanovese Serie D Gruppe I – Italien
15:00 Calcio Biancavilla 1990 – Citta di Messina Serie D Gruppe I – Italien
15:30 Team Altamura – Francavilla Serie D Gruppe H – Italien
16:00 Arzachena – Latte Dolce Serie D Gruppe G – Italien
16:00 Fidelis Andria – Casarano Serie D Gruppe H – Italien
17:30 Juventus U23 – Pontedera Serie C Gruppe A – Italien
17:30 Lecco – Monza Serie C Gruppe A – Italien
17:30 Novara – Pergolettese Serie C Gruppe A – Italien
17:30 Alma Juventus Fano – Reggio Audace Serie C Gruppe B – Italien
17:30 Avellino – Bisceglie Serie C Gruppe C – Italien
17:30 Reggina – Vibonese Serie C Gruppe C – Italien
17:30 Virtus Francavilla – Bari Serie C Gruppe C – Italien
17:30 SCD Ligorna – Lavagnese Serie D Gruppe A – Italien
18:00 Atalanta – Fiorentina Serie A – Italien
20:45 Lazio – Parma Serie A – Italien
20:45 Cavese – Paganese Serie C Gruppe C – Italien
21:00 Trapani – Salernitana Serie B – Italien

Mandag 23. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Giana Erminio – Carrarese Serie C Gruppe A – Italien

Tirsdag 24. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Verona – Udinese Serie A – Italien
21:00 Brescia – Juventus Serie A – Italien
21:00 Ascoli Calcio 1898 FC – Spezia Serie B – Italien
21:00 Cittadella – Pescara Serie B – Italien
21:00 Cosenza – Livorno Serie B – Italien
21:00 Crotone – Juve Stabia Serie B – Italien
21:00 Perugia – Frosinone Serie B – Italien
21:00 Pisa – Empoli Serie B – Italien
21:00 Pordenone Calcio – Benevento Serie B – Italien
21:00 Entella – Venezia Serie B – Italien

Onsdag 25. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Ternana – Reggina Serie C Gruppe C – Italien
15:00 Fidelis Andria – Audace Cerignola Serie D Gruppe H – Italien
16:00 Vibonese – AZ Picerno ASD Serie C Gruppe C – Italien
18:30 Barcelona (k) – Juventus (k) Champions League Slutspil (k)
18:30 Pro Patria – Pianese Serie C Gruppe A – Italien
18:30 Pistoiese – Renate Serie C Gruppe A – Italien
18:30 Como – S.S. Arezzo Serie C Gruppe A – Italien
18:30 ASDC Gozzano – Novara Serie C Gruppe A – Italien
18:30 Rimini – Gubbio Serie C Gruppe B – Italien
18:30 Sambenedettese – Modena Serie C Gruppe B – Italien
18:30 Sudtirol – Fermana Serie C Gruppe B – Italien
18:30 FeralpiSalo – Alma Juventus Fano Serie C Gruppe B – Italien
18:30 Bassano Virtus – Vis Pesaro Serie C Gruppe B – Italien
18:30 Teramo – Viterbese Serie C Gruppe C – Italien
18:30 Avellino – Virtus Francavilla Serie C Gruppe C – Italien
18:30 Bisceglie – Casertana Serie C Gruppe C – Italien
18:30 Paganese – Rende Serie C Gruppe C – Italien
19:00 Roma – Atalanta Serie A – Italien
19:00 Trapani – Cremonese Serie B – Italien
20:45 Pontedera – Pro Vercelli Serie C Gruppe A – Italien
20:45 Pergolettese – Lecco Serie C Gruppe A – Italien
20:45 Albinoleffe – Juventus U23 Serie C Gruppe A – Italien
20:45 Monza – Siena Serie C Gruppe A – Italien
20:45 Reggio Audace – Carpi Serie C Gruppe B – Italien
20:45 Triestina – ArzignanoChiampo Serie C Gruppe B – Italien
20:45 Imolese Calcio – Virtus Verona Serie C Gruppe B – Italien
20:45 Calcio Padova – R.C. Cesena Serie C Gruppe B – Italien
20:45 Piacenza – Ravenna Serie C Gruppe B – Italien
20:45 Potenza – Sicula Leonzio Serie C Gruppe C – Italien
20:45 Bari – Monopoli Serie C Gruppe C – Italien
20:45 Catania – Cavese Serie C Gruppe C – Italien
20:45 Catanzaro – Rieti Serie C Gruppe C – Italien
21:00 Fiorentina – Sampdoria Serie A – Italien
21:00 Genoa – Bologna Serie A – Italien
21:00 Inter – Lazio Serie A – Italien
21:00 Napoli – Cagliari Serie A – Italien
21:00 Parma – Sassuolo Serie A – Italien
21:00 SPAL – Lecce Serie A – Italien
21:00 Salernitana – Chievo Serie B – Italien

Torsdag 26. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Carrarese – Olbia Serie C Gruppe A – Italien
20:30 Arsenal (k) – Fiorentina (k) Champions League Slutspil (k)
20:45 Alessandria – Giana Erminio Serie C Gruppe A – Italien
21:00 Torino – AC Milan Serie A – Italien
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >