Luk
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 3. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Wolfsberger AC – Roma Europa League Gruppe J 1 – 1
21:00 Lazio – Rennes Europa League Gruppe E 2 – 1

Fredag 4. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Malta (k) – Italien (k) EM Kval. Gruppe B (k) 0 – 2
21:00 Perugia – Pisa Serie B – Italien 1 – 0

Lørdag 5. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 SPAL – Parma Serie A – Italien 1 – 0
15:00 Cosenza – Venezia Serie B – Italien 1 – 1
15:00 Crotone – Entella Serie B – Italien 3 – 1
15:00 Livorno – Chievo Serie B – Italien 3 – 4
15:00 Pordenone Calcio – Empoli Serie B – Italien 2 – 0
15:00 Spezia – Benevento Serie B – Italien 0 – 1
15:00 Pro Sesto – Castellanzese Serie D Gruppe B – Italien 1 – 0
15:00 Adriese – Cjarlins Muzane Serie D Gruppe C – Italien 1 – 2
15:00 Calvina – Fiorenzuola Serie D Gruppe D – Italien 0 – 1
15:00 Foligno – Tuttocuoio Serie D Gruppe E – Italien 5 – 0
15:00 Grosseto – Bastia Calcio Serie D Gruppe E – Italien 1 – 0
15:00 ASD Trastevere – Latte Dolce Serie D Gruppe G – Italien 0 – 1
15:00 Team Nuova Florida 2005 – Ostia Mare Serie D Gruppe G – Italien 1 – 3
15:00 Italien U19 (k) – Slovenien U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 8 (k) 3 – 1
15:30 ASD Calcio Chieri 1955 – Real Forte Querceta Serie D Gruppe A – Italien 3 – 1
18:00 Verona – Sampdoria Serie A – Italien 2 – 0
18:00 Trapani – Juve Stabia Serie B – Italien 1 – 2
20:45 Genoa – AC Milan Serie A – Italien 1 – 2
20:45 Novara – Pro Vercelli Serie C Gruppe A – Italien 0 – 1
20:45 Como – Giana Erminio Serie C Gruppe A – Italien 2 – 1
20:45 Vis Pesaro – Fermana Serie C Gruppe B – Italien 1 – 1
20:45 Teramo – Rieti Serie C Gruppe C – Italien 1 – 1

Søndag 6. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Fiorentina – Udinese Serie A – Italien 1 – 0
15:00 Atalanta – Lecce Serie A – Italien 3 – 1
15:00 Bologna – Lazio Serie A – Italien 2 – 2
15:00 Roma – Cagliari Serie A – Italien 1 – 1
15:00 Cremonese – Cittadella Serie B – Italien 0 – 2
15:00 Salernitana – Frosinone Serie B – Italien 1 – 1
15:00 Pro Patria – Lecco Serie C Gruppe A – Italien 1 – 0
15:00 Pistoiese – Olbia Serie C Gruppe A – Italien 2 – 1
15:00 Pianese – Juventus U23 Serie C Gruppe A – Italien 0 – 1
15:00 ASDC Gozzano – Carrarese Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
15:00 Albinoleffe – Siena Serie C Gruppe A – Italien 0 – 1
15:00 Reggio Audace – Gubbio Serie C Gruppe B – Italien 1 – 1
15:00 Sambenedettese – Piacenza Serie C Gruppe B – Italien 4 – 2
15:00 Sudtirol – Modena Serie C Gruppe B – Italien 4 – 3
15:00 Triestina – Ravenna Serie C Gruppe B – Italien 0 – 1
15:00 Avellino – Rende Serie C Gruppe C – Italien 0 – 0
15:00 Bari – Cavese Serie C Gruppe C – Italien 4 – 0
15:00 Potenza – Viterbese Serie C Gruppe C – Italien 3 – 0
15:00 Ternana – Catania Serie C Gruppe C – Italien 3 – 2
15:00 AS Casale – Lucchese Serie D Gruppe A – Italien 2 – 1
15:00 Ghivizzano Borgoamozzano – Borgosesia Serie D Gruppe A – Italien 3 – 0
15:00 SCD Ligorna – Vado Serie D Gruppe A – Italien 0 – 0
15:00 Prato – US Fezzanese Serie D Gruppe A – Italien 2 – 0
15:00 Savona – Lavagnese Serie D Gruppe A – Italien 2 – 2
15:00 Seravezza – Verbania Serie D Gruppe A – Italien 1 – 1
15:00 Sanremese – Bra Serie D Gruppe A – Italien 1 – 0
15:00 Fossano – Caronnese Serie D Gruppe A – Italien 0 – 0
15:00 Seregno – Tritium Serie D Gruppe B – Italien 1 – 1
15:00 Villa D'Alme – Virtus Bergamo Alzanoseriate Serie D Gruppe B – Italien 0 – 1
15:00 Sondrio Calcio – AC Legnano Serie D Gruppe B – Italien 2 – 2
15:00 Scanzorosciate – Levico Terme Serie D Gruppe B – Italien 1 – 0
15:00 Arconatese – Virtus Bolzano Serie D Gruppe B – Italien 2 – 1
15:00 Caravaggio – Milano City Serie D Gruppe B – Italien 2 – 2
15:00 Dro – Brusaporto Serie D Gruppe B – Italien 0 – 1
15:00 Pontisola – Folgore Caratese Serie D Gruppe B – Italien 3 – 0
15:00 Inveruno – NibionnOggiono Serie D Gruppe B – Italien 0 – 3
15:00 Mestre – Montebelluna Serie D Gruppe C – Italien 3 – 0
15:00 Luparense – Vigasio Serie D Gruppe C – Italien 4 – 1
15:00 Legnago Salus – Tamai Serie D Gruppe C – Italien 2 – 1
15:00 Chions – Delta Calcio Rovigo Serie D Gruppe C – Italien 2 – 2
15:00 Campodarsego – Ambrosiana Serie D Gruppe C – Italien 0 – 0
15:00 Belluno – Clodiense Serie D Gruppe C – Italien 2 – 2
15:00 Villafranca – Union Feltre Serie D Gruppe C – Italien 4 – 1
15:00 Cartigliano – San Luigi Serie D Gruppe C – Italien 2 – 1
15:00 Caldiero Terme – Este Serie D Gruppe C – Italien 1 – 1
15:00 Vigor Carpaneto – Crema Serie D Gruppe D – Italien 0 – 1
15:00 Franciacorta FC – Alfonsine Serie D Gruppe D – Italien 1 – 2
15:00 Sasso Marconi – Cavenago Fanfulla Serie D Gruppe D – Italien 2 – 0
15:00 Lentigione – Mezzolara Serie D Gruppe D – Italien 1 – 0
15:00 Ciliverghe Mazzano – Correggese Serie D Gruppe D – Italien 2 – 3
15:00 Breno – Savignanese Serie D Gruppe D – Italien 0 – 0
15:00 Sammaurese – Progresso Serie D Gruppe D – Italien 1 – 1
15:00 Aglianese – Monterosi Serie D Gruppe E – Italien 0 – 1
15:00 Aquila Montevarchi – SSD Albalonga Serie D Gruppe E – Italien 0 – 1
15:00 Flaminia – Scandicci Serie D Gruppe E – Italien 1 – 1
15:00 Pomezia – Sangiovannese Serie D Gruppe E – Italien 0 – 0
15:00 San Donato – US Gavorrano Serie D Gruppe E – Italien 2 – 0
15:00 Trestina – Ponsacco Serie D Gruppe E – Italien 1 – 0
15:00 Grassina – Cannara Serie D Gruppe E – Italien 2 – 2
15:00 Atletico Terme Fiuggi – Montegiorgio Serie D Gruppe F – Italien 3 – 1
15:00 Chieti – Cattolica Calcio SM Serie D Gruppe F – Italien 1 – 1
15:00 Campobasso – Matelica Serie D Gruppe F – Italien 1 – 1
15:00 Sangiustese – Olympia Agnonese Serie D Gruppe F – Italien 3 – 5
15:00 San Nicolo – ASD Pineto Serie D Gruppe F – Italien 3 – 1
15:00 Real Giulianova – Recanatese Serie D Gruppe F – Italien 2 – 3
15:00 Jesina – Vastese Serie D Gruppe F – Italien 2 – 3
15:00 Avezzano – Tolentino Serie D Gruppe F – Italien 2 – 0
15:00 Vastogirardi – ASD Porto Sant Elpidio Serie D Gruppe F – Italien 2 – 0
15:00 Vis Artena – Budoni Serie D Gruppe G – Italien 0 – 3
15:00 AP Turris – Portici Serie D Gruppe G – Italien 1 – 0
15:00 Torres – Cassino Serie D Gruppe G – Italien 1 – 1
15:00 Muravera – Citta di Anagni Serie D Gruppe G – Italien 1 – 1
15:00 Arzachena – ASD Lanusei Serie D Gruppe G – Italien 0 – 0
15:00 Ladispoli – Aprilia Serie D Gruppe G – Italien 1 – 2
15:00 Latina – Pro Calcio Tor Sapienza Serie D Gruppe G – Italien 1 – 1
15:00 Sorrento – Nocerina Serie D Gruppe H – Italien 2 – 2
15:00 Team Altamura – Citta di Fasano Serie D Gruppe H – Italien 1 – 3
15:00 Gladiator – Francavilla Serie D Gruppe H – Italien 2 – 1
15:00 Foggia – Taranto Serie D Gruppe H – Italien 1 – 0
15:00 ASD Grumentum Val D'agri – Casarano Serie D Gruppe H – Italien 0 – 2
15:00 Savoia – Roccella Serie D Gruppe I – Italien 2 – 1
15:00 Troina – Castrovillari Serie D Gruppe I – Italien 2 – 1
15:00 SSD Palermo – Cittanovese Serie D Gruppe I – Italien 4 – 1
15:00 Nola – Citta di Messina Serie D Gruppe I – Italien 1 – 1
15:00 Acireale – ACD San Tommaso Serie D Gruppe I – Italien 1 – 0
15:00 Corigliano Calabro – Licata Serie D Gruppe I – Italien 0 – 1
15:00 US Palmese – Calcio Biancavilla 1990 Serie D Gruppe I – Italien 0 – 2
15:00 Giugliano – Marina di Ragusa Serie D Gruppe I – Italien 2 – 1
15:30 ACD Nardo – Audace Cerignola Serie D Gruppe H – Italien 1 – 0
16:00 Bitonto – Gravina Serie D Gruppe H – Italien 1 – 0
16:00 Fidelis Andria – Brindisi Serie D Gruppe H – Italien 3 – 2
16:00 Gelbison Cilento – Agropoli Serie D Gruppe H – Italien 0 – 0
16:00 Messina – Marsala Serie D Gruppe I – Italien 0 – 0
17:00 Forlì – Mantova Serie D Gruppe D – Italien 1 – 1
17:30 Pergolettese – Renate Serie C Gruppe A – Italien 0 – 1
17:30 S.S. Arezzo – Monza Serie C Gruppe A – Italien 0 – 4
17:30 Alessandria – Pontedera Serie C Gruppe A – Italien 0 – 2
17:30 Carpi – FeralpiSalo Serie C Gruppe B – Italien 1 – 0
17:30 Imolese Calcio – Alma Juventus Fano Serie C Gruppe B – Italien 0 – 1
17:30 Calcio Padova – ArzignanoChiampo Serie C Gruppe B – Italien 2 – 0
17:30 Rimini – Virtus Verona Serie C Gruppe B – Italien 1 – 2
17:30 Bisceglie – AZ Picerno ASD Serie C Gruppe C – Italien 2 – 2
17:30 Catanzaro – Virtus Francavilla Serie C Gruppe C – Italien 3 – 1
17:30 Paganese – Reggina Serie C Gruppe C – Italien 1 – 1
17:30 Sicula Leonzio – Monopoli Serie C Gruppe C – Italien 1 – 2
17:30 Vibonese – Casertana Serie C Gruppe C – Italien 3 – 1
18:00 Torino – Napoli Serie A – Italien 0 – 0
20:45 Inter – Juventus Serie A – Italien 1 – 2
21:00 Ascoli Calcio 1898 FC – Pescara Serie B – Italien 0 – 2

Mandag 7. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Bassano Virtus – R.C. Cesena Serie C Gruppe B – Italien 2 – 1

Tirsdag 8. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Rusland U19 (k) – Italien U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 8 (k) 1 – 0
17:30 Italien (k) – Bosnien (k) EM Kval. Gruppe B (k) 2 – 0

Onsdag 9. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:15 SCD Ligorna – Lavagnese Serie D Gruppe A – Italien 4 – 3
14:30 Teramo – Sicula Leonzio Serie C Gruppe C – Italien 2 – 0

Torsdag 10. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:05 Irland U21 – Italien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 1 0 – 0
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >