Luk
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 17. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Italien U17 (k) – Nordirland U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 10 (k) 4 – 0

Fredag 18. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Cittadella – Cosenza Serie B – Italien 1 – 3

Lørdag 19. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Lazio – Atalanta Serie A – Italien 3 – 3
15:00 Juve Stabia – Pordenone Calcio Serie B – Italien 4 – 2
15:00 Pescara – Spezia Serie B – Italien 1 – 2
15:00 Venezia – Salernitana Serie B – Italien 1 – 0
15:00 Entella – Trapani Serie B – Italien 1 – 1
15:00 Pianese – Monza Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
15:00 Pro Patria – Pro Vercelli Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
15:00 Sudtirol – Gubbio Serie C Gruppe B – Italien 3 – 0
15:00 Virtus Bolzano – Brusaporto Serie D Gruppe B – Italien 1 – 1
15:00 Sasso Marconi – Mezzolara Serie D Gruppe D – Italien 0 – 2
15:00 Trestina – Bastia Calcio Serie D Gruppe E – Italien 1 – 2
15:30 Bitonto – Taranto Serie D Gruppe H – Italien 3 – 0
16:00 AZ Picerno ASD – Virtus Francavilla Serie C Gruppe C – Italien 0 – 0
18:00 Napoli – Verona Serie A – Italien 2 – 0
18:00 Benevento – Perugia Serie B – Italien 1 – 0
18:30 Ravenna – ArzignanoChiampo Serie C Gruppe B – Italien 1 – 2
18:30 Viterbese – Rende Serie C Gruppe C – Italien 6 – 1
20:45 Juventus – Bologna Serie A – Italien 2 – 1
20:45 S.S. Arezzo – Alessandria Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
20:45 Sambenedettese – Virtus Verona Serie C Gruppe B – Italien 1 – 2

Søndag 20. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Sassuolo – Inter Serie A – Italien 3 – 4
13:30 Skotland U17 (k) – Italien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 10 (k) 0 – 4
14:00 AP Turris – Muravera Serie D Gruppe G – Italien 4 – 0
14:30 Nola – Calcio Biancavilla 1990 Serie D Gruppe I – Italien 0 – 3
15:00 Cagliari – SPAL Serie A – Italien 2 – 0
15:00 Sampdoria – Roma Serie A – Italien 0 – 0
15:00 Udinese – Torino Serie A – Italien 1 – 0
15:00 Chievo – Ascoli Calcio 1898 FC Serie B – Italien 2 – 0
15:00 Pisa – Crotone Serie B – Italien 1 – 1
15:00 Como – Pontedera Serie C Gruppe A – Italien 2 – 0
15:00 ASDC Gozzano – Olbia Serie C Gruppe A – Italien 0 – 0
15:00 Novara – Carrarese Serie C Gruppe A – Italien 2 – 1
15:00 Pergolettese – Siena Serie C Gruppe A – Italien 0 – 1
15:00 Pistoiese – Giana Erminio Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
15:00 Rimini – R.C. Cesena Serie C Gruppe B – Italien 1 – 1
15:00 Imolese Calcio – FeralpiSalo Serie C Gruppe B – Italien 0 – 1
15:00 Triestina – Calcio Padova Serie C Gruppe B – Italien 2 – 0
15:00 Avellino – Bari Serie C Gruppe C – Italien 2 – 2
15:00 Bisceglie – Ternana Serie C Gruppe C – Italien 0 – 1
15:00 Monopoli – Reggina Serie C Gruppe C – Italien 1 – 2
15:00 Sicula Leonzio – Rieti Serie C Gruppe C – Italien 1 – 2
15:00 Vibonese – Catania Serie C Gruppe C – Italien 5 – 0
15:00 SCD Ligorna – Lucchese Serie D Gruppe A – Italien 0 – 0
15:00 Prato – Vado Serie D Gruppe A – Italien 4 – 2
15:00 Seravezza – US Fezzanese Serie D Gruppe A – Italien 0 – 0
15:00 Verbania – Caronnese Serie D Gruppe A – Italien Stoppet
15:00 Fossano – Lavagnese Serie D Gruppe A – Italien 2 – 0
15:00 Arconatese – Virtus Bergamo Alzanoseriate Serie D Gruppe B – Italien 1 – 1
15:00 Dro – Tritium Serie D Gruppe B – Italien 0 – 1
15:00 Pontisola – Milano City Serie D Gruppe B – Italien 0 – 0
15:00 Pro Sesto – Levico Terme Serie D Gruppe B – Italien 3 – 1
15:00 Scanzorosciate – Inveruno Serie D Gruppe B – Italien 2 – 1
15:00 Sondrio Calcio – Folgore Caratese Serie D Gruppe B – Italien 1 – 1
15:00 Villa D'Alme – AC Legnano Serie D Gruppe B – Italien 3 – 2
15:00 Seregno – Castellanzese Serie D Gruppe B – Italien 5 – 0
15:00 Caravaggio – NibionnOggiono Serie D Gruppe B – Italien 1 – 3
15:00 Adriese – Clodiense Serie D Gruppe C – Italien 2 – 0
15:00 Mestre – Este Serie D Gruppe C – Italien 0 – 2
15:00 Legnago Salus – Cjarlins Muzane Serie D Gruppe C – Italien 2 – 2
15:00 Cartigliano – Ambrosiana Serie D Gruppe C – Italien 2 – 1
15:00 Campodarsego – Luparense Serie D Gruppe C – Italien 3 – 2
15:00 Montebelluna – Union Feltre Serie D Gruppe C – Italien 1 – 1
15:00 Belluno – Vigasio Serie D Gruppe C – Italien 2 – 0
15:00 Villafranca – Delta Calcio Rovigo Serie D Gruppe C – Italien 1 – 1
15:00 Chions – San Luigi Serie D Gruppe C – Italien 3 – 1
15:00 Caldiero Terme – Tamai Serie D Gruppe C – Italien 1 – 0
15:00 Calvina – Correggese Serie D Gruppe D – Italien 1 – 2
15:00 Ciliverghe Mazzano – Alfonsine Serie D Gruppe D – Italien 0 – 1
15:00 Cavenago Fanfulla – Mantova Serie D Gruppe D – Italien 0 – 1
15:00 Forlì – Crema Serie D Gruppe D – Italien 2 – 1
15:00 Lentigione – Fiorenzuola Serie D Gruppe D – Italien 0 – 2
15:00 Sammaurese – Savignanese Serie D Gruppe D – Italien 0 – 2
15:00 Vigor Carpaneto – Progresso Serie D Gruppe D – Italien 1 – 1
15:00 Franciacorta FC – Breno Serie D Gruppe D – Italien 4 – 2
15:00 Grosseto – Sangiovannese Serie D Gruppe E – Italien 2 – 2
15:00 Aglianese – Scandicci Serie D Gruppe E – Italien 3 – 0
15:00 Aquila Montevarchi – Monterosi Serie D Gruppe E – Italien 1 – 1
15:00 Foligno – SSD Albalonga Serie D Gruppe E – Italien 1 – 3
15:00 Pomezia – Cannara Serie D Gruppe E – Italien 2 – 1
15:00 Ponsacco – Tuttocuoio Serie D Gruppe E – Italien 1 – 1
15:00 San Donato – Flaminia Serie D Gruppe E – Italien 1 – 1
15:00 Grassina – US Gavorrano Serie D Gruppe E – Italien 1 – 1
15:00 Avezzano – Vastese Serie D Gruppe F – Italien 1 – 1
15:00 Chieti – Recanatese Serie D Gruppe F – Italien 1 – 2
15:00 Campobasso – Montegiorgio Serie D Gruppe F – Italien 0 – 1
15:00 Jesina – Matelica Serie D Gruppe F – Italien 1 – 3
15:00 Sangiustese – Cattolica Calcio SM Serie D Gruppe F – Italien 2 – 2
15:00 Atletico Terme Fiuggi – Real Giulianova Serie D Gruppe F – Italien 6 – 0
15:00 San Nicolo – ASD Porto Sant Elpidio Serie D Gruppe F – Italien 3 – 2
15:00 Tolentino – ASD Pineto Serie D Gruppe F – Italien 1 – 2
15:00 Vastogirardi – Olympia Agnonese Serie D Gruppe F – Italien 1 – 2
15:00 Ladispoli – Latte Dolce Serie D Gruppe G – Italien 0 – 1
15:00 Aprilia – Budoni Serie D Gruppe G – Italien 1 – 0
15:00 Latina – Portici Serie D Gruppe G – Italien 2 – 0
15:00 Torres – Citta di Anagni Serie D Gruppe G – Italien 3 – 3
15:00 ASD Trastevere – ASD Lanusei Serie D Gruppe G – Italien 2 – 1
15:00 Vis Artena – Ostia Mare Serie D Gruppe G – Italien 0 – 1
15:00 Arzachena – Pro Calcio Tor Sapienza Serie D Gruppe G – Italien 1 – 1
15:00 Team Nuova Florida 2005 – Cassino Serie D Gruppe G – Italien 2 – 1
15:00 Team Altamura – Nocerina Serie D Gruppe H – Italien 2 – 1
15:00 Sorrento – Audace Cerignola Serie D Gruppe H – Italien 2 – 1
15:00 ACD Nardo – Brindisi Serie D Gruppe H – Italien 2 – 2
15:00 Gladiator – Citta di Fasano Serie D Gruppe H – Italien 1 – 0
15:00 Francavilla – Agropoli Serie D Gruppe H – Italien 5 – 0
15:00 Foggia – Casarano Serie D Gruppe H – Italien 1 – 1
15:00 Fidelis Andria – ASD Grumentum Val D'agri Serie D Gruppe H – Italien 0 – 1
15:00 Giugliano – Cittanovese Serie D Gruppe I – Italien 2 – 0
15:00 Troina – Marsala Serie D Gruppe I – Italien 2 – 3
15:00 Savoia – Citta di Messina Serie D Gruppe I – Italien 1 – 1
15:00 Messina – Roccella Serie D Gruppe I – Italien 1 – 0
15:00 Castrovillari – ACD San Tommaso Serie D Gruppe I – Italien 3 – 2
15:00 Acireale – Marina di Ragusa Serie D Gruppe I – Italien 1 – 1
15:00 SSD Palermo – Licata Serie D Gruppe I – Italien 2 – 1
15:00 US Palmese – Corigliano Calabro Serie D Gruppe I – Italien 3 – 2
15:30 ASD Calcio Chieri 1955 – Ghivizzano Borgoamozzano Serie D Gruppe A – Italien 3 – 1
15:30 AS Casale – Real Forte Querceta Serie D Gruppe A – Italien 1 – 1
15:30 Sanremese – Borgosesia Serie D Gruppe A – Italien Udsat
15:30 Gelbison Cilento – Gravina Serie D Gruppe H – Italien 0 – 0
17:30 Albinoleffe – Lecco Serie C Gruppe A – Italien 2 – 0
17:30 Juventus U23 – Renate Serie C Gruppe A – Italien 2 – 1
17:30 Vis Pesaro – Piacenza Serie C Gruppe B – Italien 1 – 0
17:30 Bassano Virtus – Reggio Audace Serie C Gruppe B – Italien 1 – 0
17:30 Carpi – Alma Juventus Fano Serie C Gruppe B – Italien 2 – 0
17:30 Catanzaro – Potenza Serie C Gruppe C – Italien 0 – 2
17:30 Cavese – Casertana Serie C Gruppe C – Italien 0 – 0
17:30 Teramo – Paganese Serie C Gruppe C – Italien 2 – 1
18:00 Parma – Genoa Serie A – Italien 5 – 1
20:45 AC Milan – Lecce Serie A – Italien 2 – 2
21:00 Empoli – Cremonese Serie B – Italien 1 – 1

Mandag 21. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Modena – Fermana Serie C Gruppe B – Italien 1 – 1
21:00 Brescia – Fiorentina Serie A – Italien 0 – 0
21:00 Frosinone – Livorno Serie B – Italien 1 – 0

Tirsdag 22. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Juventus U19 – Lokomotiv Moscow U19 UEFA Youth League Gruppe D 1 – 2
16:00 Manchester City U19 – Atalanta U19 UEFA Youth League Gruppe C 1 – 3
21:00 Manchester City – Atalanta Champions League Gruppe C 5 – 1
21:00 Juventus – Lokomotiv Moskva Champions League Gruppe D 2 – 1

Onsdag 23. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Olbia – Albinoleffe Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
15:00 Virtus Francavilla – Teramo Serie C Gruppe C – Italien 0 – 2
15:00 Salzburg U19 – SSC Napoli U19 UEFA Youth League Gruppe E 7 – 2
16:00 Inter U19 – Dortmund U19 UEFA Youth League Gruppe F 4 – 1
18:30 Pontedera – Pro Patria Serie C Gruppe A – Italien 2 – 1
18:30 Renate – Novara Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
18:30 Lecco – Juventus U23 Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
18:30 Giana Erminio – Pergolettese Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
18:30 Carrarese – Como Serie C Gruppe A – Italien 2 – 0
18:30 R.C. Cesena – Sudtirol Serie C Gruppe B – Italien 0 – 1
18:30 Virtus Verona – Ravenna Serie C Gruppe B – Italien 3 – 0
18:30 Gubbio – Imolese Calcio Serie C Gruppe B – Italien 1 – 1
18:30 Rende – Sicula Leonzio Serie C Gruppe C – Italien 2 – 0
18:30 Ternana – Avellino Serie C Gruppe C – Italien 0 – 1
18:30 Potenza – Cavese Serie C Gruppe C – Italien 0 – 0
18:30 Paganese – Vibonese Serie C Gruppe C – Italien 2 – 2
20:45 Pro Vercelli – S.S. Arezzo Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
20:45 Siena – Pianese Serie C Gruppe A – Italien 2 – 0
20:45 Monza – ASDC Gozzano Serie C Gruppe A – Italien 1 – 0
20:45 Alessandria – Pistoiese Serie C Gruppe A – Italien 1 – 1
20:45 ArzignanoChiampo – Bassano Virtus Serie C Gruppe B – Italien 0 – 1
20:45 FeralpiSalo – Piacenza Serie C Gruppe B – Italien 0 – 0
20:45 Reggio Audace – Rimini Serie C Gruppe B – Italien 2 – 2
20:45 Calcio Padova – Sambenedettese Serie C Gruppe B – Italien 2 – 0
20:45 Bari – Catanzaro Serie C Gruppe C – Italien 2 – 0
20:45 Rieti – Viterbese Serie C Gruppe C – Italien 4 – 2
20:45 Reggina – AZ Picerno ASD Serie C Gruppe C – Italien 4 – 1
20:45 Catania – Bisceglie Serie C Gruppe C – Italien 1 – 1
20:45 Casertana – Monopoli Serie C Gruppe C – Italien 2 – 1
21:00 Inter – Dortmund Champions League Gruppe F 2 – 0
21:00 Salzburg – Napoli Champions League Gruppe E 2 – 3

Torsdag 24. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Roma – Mönchengladbach Europa League Gruppe J
19:00 Italien U17 – Luxembourg U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 2
20:45 Carpi – Modena Serie C Gruppe B – Italien
20:45 Alma Juventus Fano – Vis Pesaro Serie C Gruppe B – Italien
20:45 Fermana – Triestina Serie C Gruppe B – Italien
21:00 Celtic – Lazio Europa League Gruppe E
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >