Luk
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 2. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Budoni – Latte Dolce 2 – 4
15:00 Roma – Napoli 2 – 1
15:00 Ascoli Calcio 1898 FC – Venezia 1 – 1
15:00 Crotone – Perugia 2 – 3
15:00 Livorno – Juve Stabia 2 – 1
15:00 Pescara – Pisa 3 – 0
15:00 Rimini – Vis Pesaro 1 – 0
18:00 Bologna – Inter 1 – 2
18:00 Salernitana – Entella 2 – 1
20:45 Torino – Juventus 0 – 1
20:45 Alessandria – Novara 1 – 0
20:45 Catanzaro – Avellino 3 – 1

Søndag 3. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Atalanta – Cagliari 0 – 2
14:30 Caronnese – US Fezzanese 6 – 3
14:30 SCD Ligorna – Real Forte Querceta 0 – 2
14:30 Prato – Lucchese 0 – 1
14:30 Savona – Borgosesia 2 – 0
14:30 Seravezza – Vado 5 – 1
14:30 Verbania – Lavagnese 1 – 1
14:30 ASD Calcio Chieri 1955 – AS Casale 1 – 3
14:30 Fossano – Bra 0 – 1
14:30 Milano City – Pro Sesto 0 – 2
14:30 Tritium – Arconatese 0 – 1
14:30 Virtus Bergamo Alzanoseriate – Virtus Bolzano 2 – 2
14:30 AC Legnano – Dro 1 – 0
14:30 Levico Terme – Sondrio Calcio 2 – 1
14:30 Inveruno – Pontisola 0 – 2
14:30 Folgore Caratese – Seregno 0 – 0
14:30 Caravaggio – Scanzorosciate 2 – 3
14:30 NibionnOggiono – Brusaporto 4 – 2
14:30 Castellanzese – Villa D'Alme 1 – 1
14:30 Ambrosiana – Legnago Salus 1 – 1
14:30 Clodiense – Cartigliano 2 – 3
14:30 Tamai – Villafranca 1 – 1
14:30 Luparense – Adriese 1 – 3
14:30 Este – Montebelluna 0 – 0
14:30 Delta Calcio Rovigo – Mestre 1 – 3
14:30 Cjarlins Muzane – Chions 2 – 2
14:30 Belluno – Campodarsego 0 – 2
14:30 Vigasio – Union Feltre 0 – 1
14:30 San Luigi – Caldiero Terme 2 – 0
14:30 Lentigione – Correggese 0 – 1
14:30 Cavenago Fanfulla – Crema 2 – 1
14:30 Calvina – Alfonsine 3 – 1
14:30 Mantova – Mezzolara 3 – 2
14:30 Vigor Carpaneto – Savignanese 1 – 2
14:30 Franciacorta FC – Ciliverghe Mazzano 4 – 2
14:30 Sasso Marconi – Fiorenzuola 2 – 2
14:30 Forlì – Progresso 1 – 0
14:30 Sammaurese – Breno 1 – 1
14:30 Grosseto – Cannara 1 – 0
14:30 Tuttocuoio – Bastia Calcio 2 – 1
14:30 Trestina – Sangiovannese 3 – 0
14:30 Ponsacco – SSD Albalonga 1 – 0
14:30 Pomezia – US Gavorrano 2 – 2
14:30 Foligno – Monterosi 1 – 1
14:30 Aquila Montevarchi – Scandicci 2 – 1
14:30 Aglianese – Flaminia 2 – 1
14:30 San Donato – Grassina 0 – 1
14:30 Avezzano – Matelica 0 – 2
14:30 Atletico Terme Fiuggi – Recanatese 1 – 2
14:30 Campobasso – Real Giulianova 2 – 0
14:30 Jesina – Montegiorgio 1 – 2
14:30 ASD Pineto – Vastese 1 – 1
14:30 San Nicolo – Olympia Agnonese 2 – 1
14:30 Sangiustese – Chieti 2 – 2
14:30 Tolentino – ASD Porto Sant Elpidio 2 – 1
14:30 Vastogirardi – Cattolica Calcio SM 3 – 2
14:30 Vis Artena – Cassino 1 – 1
14:30 AP Turris – Latina 2 – 2
14:30 Torres – Muravera 2 – 1
14:30 Arzachena – Portici 0 – 0
14:30 Ladispoli – ASD Lanusei 1 – 1
14:30 Aprilia – Ostia Mare 1 – 2
14:30 ASD Trastevere – Pro Calcio Tor Sapienza 5 – 2
14:30 Team Nuova Florida 2005 – Citta di Anagni 4 – 0
14:30 Agropoli – Citta di Fasano 2 – 2
14:30 Francavilla – Gravina 1 – 0
14:30 Gladiator – Nocerina 0 – 1
14:30 Sorrento – Brindisi 0 – 0
14:30 Team Altamura – Audace Cerignola 2 – 1
14:30 Foggia – ASD Grumentum Val D'agri 1 – 0
14:30 Acireale – Cittanovese 2 – 1
14:30 US Palmese – Nola 2 – 2
14:30 Troina – Roccella 1 – 0
14:30 Castrovillari – Marina di Ragusa 1 – 1
14:30 Giugliano – Licata 3 – 1
14:30 SSD Palermo – Corigliano Calabro 6 – 0
14:30 Savoia – Calcio Biancavilla 1990 0 – 0
15:00 Genoa – Udinese 1 – 3
15:00 Verona – Brescia 2 – 1
15:00 Lecce – Sassuolo 2 – 2
15:00 Cittadella – Frosinone 0 – 0
15:00 Pordenone Calcio – Trapani 2 – 1
15:00 Renate – Siena 0 – 0
15:00 Olbia – Pro Vercelli 1 – 1
15:00 ASDC Gozzano – Albinoleffe 2 – 0
15:00 Bassano Virtus – Calcio Padova 0 – 1
15:00 Imolese Calcio – Sudtirol 2 – 2
15:00 Gubbio – Modena 1 – 0
15:00 Alma Juventus Fano – ArzignanoChiampo 0 – 2
15:00 Ternana – AZ Picerno ASD 2 – 1
15:00 Sicula Leonzio – Cavese 3 – 1
15:00 Rieti – Virtus Francavilla 1 – 1
15:00 Rende – Monopoli 1 – 2
15:00 Bari – Vibonese 2 – 2
15:00 Sanremese – Ghivizzano Borgoamozzano 1 – 1
15:00 Fidelis Andria – ACD Nardo 0 – 1
15:00 Gelbison Cilento – Taranto 0 – 1
15:00 Messina – Citta di Messina 0 – 3
15:30 Bitonto – Casarano 1 – 0
17:30 Pontedera – S.S. Arezzo 2 – 1
17:30 Pistoiese – Pianese 1 – 0
17:30 Pergolettese – Monza 0 – 2
17:30 Carrarese – Lecco 0 – 2
17:30 Como – Pro Patria 0 – 0
17:30 Giana Erminio – Juventus U23 1 – 1
17:30 Fermana – R.C. Cesena 3 – 3
17:30 Carpi – Ravenna 4 – 1
17:30 Reggio Audace – Sambenedettese 2 – 1
17:30 Virtus Verona – Piacenza 0 – 0
17:30 Teramo – Bisceglie 1 – 0
17:30 Casertana – Viterbese 2 – 2
17:30 Potenza – Reggina 0 – 3
18:00 Fiorentina – Parma 1 – 1
20:45 AC Milan – Lazio 1 – 2
21:00 Benevento – Empoli 2 – 0

Mandag 4. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Italien U17 – Paraguay U17 1 – 2
20:45 SPAL – Sampdoria 0 – 1
20:45 FeralpiSalo – Triestina 3 – 0
21:00 Cosenza – Cremonese 2 – 0

Tirsdag 5. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 SSC Napoli U19 – Salzburg U19 1 – 5
14:00 Dortmund U19 – Inter U19 2 – 1
21:00 Dortmund – Inter 3 – 2
21:00 Napoli – Salzburg 1 – 1

Onsdag 6. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Lokomotiv Moscow U19 – Juventus U19 0 – 1
14:00 Atalanta U19 – Manchester City U19 1 – 0
18:55 Lokomotiv Moskva – Juventus 1 – 2
21:00 Atalanta – Manchester City 1 – 1

Torsdag 7. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Lazio – Celtic 1 – 2
20:30 Ecuador U17 – Italien U17 0 – 1
21:00 Mönchengladbach – Roma 2 – 1

Fredag 8. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Italien (k) – Georgien (k) 6 – 0
20:45 Sassuolo – Bologna 3 – 1
21:00 Crotone – Ascoli Calcio 1898 FC 3 – 1

Lørdag 9. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Recanatese – ASD Pineto 1 – 1
15:00 Brescia – Torino 0 – 4
15:00 Juve Stabia – Benevento 1 – 1
15:00 Perugia – Cittadella 0 – 2
15:00 Pisa – Spezia 3 – 2
15:00 Venezia – Livorno 1 – 0
15:00 Entella – Pordenone Calcio 1 – 1
15:00 ASD Lanusei – Latte Dolce 3 – 2
18:00 Inter – Verona 2 – 1
18:00 Empoli – Pescara 1 – 2
18:30 Vibonese – Rieti 5 – 1
20:45 Napoli – Genoa 0 – 0
20:45 Monza – Carrarese 2 – 2
20:45 R.C. Cesena – Reggio Audace 0 – 0
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >