Luk
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 16. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Belluno – Cartigliano 0 – 2
14:30 Verona – Tabor 5 – 1
14:40 Udinese – FK Spartaks 2 – 1
15:00 Budoni – ASD Lanusei 0 – 0
15:00 Latte Dolce – Ostia Mare 0 – 1
15:00 Italien U19 – Cypern U19 2 – 0
15:00 Fiorentina – Entella 5 – 1
18:30 Italien U21 – Island U21 3 – 0
20:45 Pergolettese – Albinoleffe 2 – 1
20:45 FeralpiSalo – Calcio Padova 1 – 0
20:45 Monopoli – Bisceglie 2 – 1

Søndag 17. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Seravezza – Lucchese 2 – 2
14:30 Savona – Ghivizzano Borgoamozzano 3 – 0
14:30 Prato – Real Forte Querceta 1 – 0
14:30 SCD Ligorna – AS Casale 1 – 1
14:30 Caronnese – Vado 4 – 1
14:30 Fossano – Borgosesia 2 – 1
14:30 Scanzorosciate – Pontisola 2 – 1
14:30 Levico Terme – Villa D'Alme 1 – 1
14:30 AC Legnano – Virtus Bolzano 3 – 1
14:30 Inveruno – Sondrio Calcio 0 – 1
14:30 Folgore Caratese – Dro 0 – 0
14:30 Caravaggio – Pro Sesto 2 – 3
14:30 Tritium – Brusaporto 1 – 1
14:30 NibionnOggiono – Virtus Bergamo Alzanoseriate 0 – 2
14:30 Castellanzese – Arconatese 1 – 2
14:30 Clodiense – Chions 3 – 2
14:30 Tamai – Montebelluna 0 – 2
14:30 Luparense – Legnago Salus 2 – 3
14:30 Delta Calcio Rovigo – Union Feltre 1 – 1
14:30 Cjarlins Muzane – Villafranca 4 – 3
14:30 Campodarsego – Adriese 2 – 1
14:30 Vigasio – Este 1 – 4
14:30 Ambrosiana – Caldiero Terme 1 – 1
14:30 San Luigi – Mestre 1 – 2
14:30 Lentigione – Alfonsine 3 – 0
14:30 Forlì – Savignanese 1 – 0
14:30 Calvina – Ciliverghe Mazzano 2 – 1
14:30 Mantova – Fiorenzuola 3 – 3
14:30 Mezzolara – Crema 1 – 1
14:30 Sasso Marconi – Correggese 2 – 2
14:30 Franciacorta FC – Sammaurese 1 – 1
14:30 Cavenago Fanfulla – Progresso 2 – 1
14:30 Vigor Carpaneto – Breno 0 – 3
14:30 Aquila Montevarchi – Flaminia 2 – 2
14:30 Bastia Calcio – SSD Albalonga 1 – 1
14:30 Foligno – Scandicci 1 – 1
14:30 Ponsacco – Monterosi 1 – 4
14:30 San Donato – Aglianese 0 – 0
14:30 Trestina – Cannara 2 – 1
14:30 Tuttocuoio – Sangiovannese 1 – 1
14:30 Pomezia – Grassina 2 – 1
14:30 Avezzano – Montegiorgio 1 – 1
14:30 Campobasso – Atletico Terme Fiuggi 4 – 4
14:30 Jesina – Real Giulianova 1 – 0
14:30 ASD Pineto – Matelica 1 – 1
14:30 San Nicolo – Cattolica Calcio SM 2 – 0
14:30 Sangiustese – Recanatese 1 – 1
14:30 Vastogirardi – Chieti 2 – 0
14:30 Vastese – ASD Porto Sant Elpidio 1 – 1
14:30 Tolentino – Olympia Agnonese 1 – 2
14:30 Aprilia – Cassino 0 – 0
14:30 Arzachena – Latina 0 – 3
14:30 ASD Trastevere – Portici 2 – 0
14:30 AP Turris – Torres 3 – 2
14:30 Vis Artena – Citta di Anagni 2 – 1
14:30 Ladispoli – Pro Calcio Tor Sapienza 4 – 1
14:30 Team Nuova Florida 2005 – Muravera 0 – 0
14:30 Agropoli – Nocerina 4 – 2
14:30 Fidelis Andria – Foggia 1 – 2
14:30 Francavilla – Taranto 0 – 4
14:30 Gelbison Cilento – Casarano 0 – 0
14:30 Gladiator – Audace Cerignola 0 – 3
14:30 Sorrento – ACD Nardo 1 – 0
14:30 Team Altamura – Brindisi 4 – 0
14:30 Troina – Citta di Messina 0 – 3
14:30 US Palmese – SSD Palermo 0 – 0
14:30 Castrovillari – Cittanovese 2 – 0
14:30 ACD San Tommaso – Roccella 0 – 2
14:30 Messina – Calcio Biancavilla 1990 2 – 0
14:30 Marsala – Marina di Ragusa 0 – 0
14:30 Acireale – Licata 0 – 1
14:30 Giugliano – Corigliano Calabro 5 – 1
15:00 Como – Pro Vercelli 1 – 3
15:00 Olbia – Novara 1 – 2
15:00 Renate – Pianese 1 – 1
15:00 Pistoiese – Monza 0 – 1
15:00 Bassano Virtus – Ravenna 1 – 0
15:00 Alma Juventus Fano – Piacenza 2 – 4
15:00 Sudtirol – Sambenedettese 3 – 0
15:00 Casertana – Avellino 2 – 0
15:00 Paganese – Bari 0 – 1
15:00 Rende – AZ Picerno ASD 1 – 0
15:00 Rieti – Reggina Skrivebordssejr
15:00 Sicula Leonzio – Virtus Francavilla 1 – 1
15:00 US Fezzanese – Lavagnese 2 – 0
15:00 ASD Calcio Chieri 1955 – Sanremese 2 – 3
15:00 Savoia – Nola 2 – 0
15:30 Citta di Fasano – Gravina 1 – 0
16:00 Teramo – Ternana 1 – 1
17:30 Carrarese – S.S. Arezzo 2 – 2
17:30 Giana Erminio – Siena 1 – 2
17:30 ASDC Gozzano – Pro Patria 2 – 2
17:30 Gubbio – R.C. Cesena 0 – 2
17:30 Carpi – Fermana 4 – 0
17:30 Modena – Virtus Verona 1 – 0
17:30 Reggio Audace – Vis Pesaro 2 – 1
17:30 Rimini – ArzignanoChiampo 0 – 2
17:30 Viterbese – Cavese 0 – 1
17:30 Potenza – Vibonese 1 – 0
20:45 Catanzaro – Catania 3 – 0

Mandag 18. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Italien – Armenien 9 – 1

Tirsdag 19. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Slovakiet U19 – Italien U19 0 – 3
21:00 Italien U21 – Armenien U21 6 – 0

Onsdag 20. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Pro Sesto – Levico Terme 0 – 0
14:30 ACD San Tommaso – Marsala 2 – 1

Fredag 22. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Pescara – Cremonese 1 – 1

Lørdag 23. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Chieti – Campobasso 0 – 1
14:30 Montegiorgio – San Nicolo 0 – 0
14:30 ASD Porto Sant Elpidio – ASD Pineto 1 – 2
15:00 Atalanta – Juventus 1 – 3
15:00 Benevento – Crotone 2 – 0
15:00 Juve Stabia – Salernitana 2 – 0
15:00 Livorno – Trapani 1 – 2
15:00 Pordenone Calcio – Perugia 3 – 0
15:00 Pro Vercelli – Renate 2 – 2
18:00 AC Milan – Napoli 1 – 1
18:00 Empoli – Venezia 1 – 1
20:45 Lecco – Giana Erminio 1 – 1
20:45 Virtus Verona – Carpi 1 – 2
20:45 Reggina – Rende 4 – 1
20:45 Ternana – Viterbese 2 – 1
20:55 Torino – Inter 0 – 3
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >