LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
<  Forrige uge
21. marts 2019 – 28. marts 2019
Næste uge  >

Torsdag 21. marts 2019 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Island U17 (k) – Italien U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 6 (k)
12:35 Kina – Thailand Venskabskamp
13:00 Estland U21 – Ukraine U21 Venskabskamp U21
14:30 England U17 (k) – Georgien U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 1 (k)
14:45 Forenede Arabiske Emirater – Saudi-Arabien Venskabskamp
15:00 Danmark U17 (k) – Slovenien U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 6 (k)
15:00 Kroatien U17 – Danmark U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 3
16:00 Kasakhstan – Skotland EM Kvalifikation Gruppe I
18:00 Cypern – San Marino EM Kvalifikation Gruppe I
18:00 Ungarn U17 (k) – Grækenland U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 1 (k)
18:30 Italien U21 – Østrig U21 Venskabskamp U21
18:30 Tyskland U21 – Frankrig U21 Venskabskamp U21
18:45 Spanien U21 – Rumænien U21 Venskabskamp U21
19:00 Kosovo – Danmark Venskabskamp
19:00 England U17 – Schweiz U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 3
20:45 Nordirland – Estland EM Kvalifikation Gruppe C
20:45 Holland – Hviderusland EM Kvalifikation Gruppe C
20:45 Kroatien – Aserbajdsjan EM Kvalifikation Gruppe E
20:45 Slovakiet – Ungarn EM Kvalifikation Gruppe E
20:45 Østrig – Polen EM Kvalifikation Gruppe G
20:45 Makedonien – Letland EM Kvalifikation Gruppe G
20:45 Israel – Slovenien EM Kvalifikation Gruppe G
20:45 Belgien – Rusland EM Kvalifikation Gruppe I
20:45 England U21 – Polen U21 Venskabskamp U21
21:00 De Britiske Jomfruøer – Turks- og Caicosøerne CONCACAF Nations League Kvalifikation
21:00 St. Vincent og Grenadinerne – Bonaire CONCACAF Nations League Kvalifikation

Fredag 22. marts 2019 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 USA – Ecuador Venskabskamp
11:20 Japan – Colombia Venskabskamp
12:00 Sydkorea – Bolivia Venskabskamp
12:00 Sierra Leone – Etiopien Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe F Aflyst
12:00 Slovakiet U21 – Grækenland U21 Venskabskamp U21
12:00 Bulgarien U21 – Nordirland U21 Venskabskamp U21
12:35 Uruguay – Usbekistan Venskabskamp
13:00 Tjekkiet U21 – Island U21 Venskabskamp U21
13:00 Ukraine U21 – Makedonien U21 Venskabskamp U21
14:00 Malawi – Marokko Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe B
15:00 Skotland U21 – Mexico U21 Venskabskamp U21
15:00 Kasakhstan U21 – Letland U21 Venskabskamp U21
16:00 Nigeria – Seychellerne Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe E
16:30 Guinea-Bissau – Mozambique Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe K
17:00 Burkina Faso – Mauretanien Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe I
17:00 Sverige U21 – Rusland U21 Venskabskamp U21
18:00 Bulgarien – Montenegro EM Kvalifikation Gruppe A
18:00 Sudan – Ækvatorialguinea Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe A
18:00 Botswana – Angola Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe I
19:00 Finland U21 – Norge U21 Venskabskamp U21
19:00 Schweiz U21 – Kroatien U21 Venskabskamp U21
19:15 Tunesien – Eswatini Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe J
20:45 England – Tjekkiet EM Kvalifikation Gruppe A
20:45 Luxembourg – Litauen EM Kvalifikation Gruppe B
20:45 Portugal – Ukraine EM Kvalifikation Gruppe B
20:45 Albanien – Tyrkiet EM Kvalifikation Gruppe H
20:45 Andorra – Island EM Kvalifikation Gruppe H
20:45 Moldova – Frankrig EM Kvalifikation Gruppe H
20:45 Algeriet – Gambia Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe D
21:00 Argentina – Venezuela Venskabskamp
21:00 Anguilla – Jomfruøerne CONCACAF Nations League Kvalifikation

Lørdag 23. marts 2019 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Saint Lucia – Aruba CONCACAF Nations League Kvalifikation
00:30 Cayman Islands – Montserrat CONCACAF Nations League Kvalifikation
02:00 Peru – Paraguay Venskabskamp
02:00 Guatemala – Costa Rica Venskabskamp
03:15 Mexico – Chile Venskabskamp
10:00 Irland U19 – Aserbajdsjan U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 1
10:00 Italien U17 – Rumænien U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 1
11:00 Tyskland U19 – Norge U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 3
11:30 Serbien U19 – Belgien U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 7
12:00 Nigeria – Seychellerne Venskabskamp
12:00 Tyskland U17 – Island U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 4
13:00 Tyskland U17 (k) – Irland U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 4 (k)
13:00 Spanien U19 – Wales U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 4
13:00 Østrig U17 – Tyrkiet U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 1
13:00 Tjekkiet U17 – Nordirland U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 2
13:00 Portugal U17 – Polen U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 6
14:00 Burundi – Gabon Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe C
15:00 Georgien – Schweiz EM Kvalifikation Gruppe D
15:00 Rusland U19 – Rumænien U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 1
15:00 Grækenland U19 – England U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 2
15:00 Frankrig U19 – Schweiz U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 5
15:00 Italien U19 – Ukraine U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 7
16:00 Cameroun – Comorerne Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe B
16:00 Frankrig U17 (k) – Nordirland U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 5 (k)
16:00 Holland U19 – Slovenien U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 4
16:00 Skotland U19 – Cypern U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 6
16:00 Holland U17 – Israel U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 2
16:30 Niger – Egypten Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe J
16:30 Sverige U17 (k) – Polen U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 3 (k)
17:00 Ungarn U19 – Kroatien U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 3
17:00 Israel U19 – Polen U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 5
17:00 Rusland U17 – Skotland U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 6
17:30 Norge U17 (k) – Skotland U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 4 (k)
17:30 Tjekkiet U19 – Danmark U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 2
17:30 Slovenien U17 – Hviderusland U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 4
18:00 Gibraltar – Irland EM Kvalifikation Gruppe D
18:00 Malta – Færøerne EM Kvalifikation Gruppe F
18:00 Sverige – Rumænien EM Kvalifikation Gruppe F
18:00 Brasilien – Panama Venskabskamp
18:00 Elfenbenskysten – Rwanda Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe H
18:00 Tjekkiet U17 (k) – Portugal U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 5 (k)
18:00 Portugal U19 – Tyrkiet U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 6
19:00 Ghana – Kenya Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe F
19:30 Zambia – Namibia Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe K
19:30 Spanien U17 (k) – Slovakiet U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 3 (k)
20:00 Senegal – Madagaskar Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe A
20:00 Mali – Sydsudan Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe C
20:30 Dominica – Bahamas CONCACAF Nations League Kvalifikation
20:45 Bosnien – Armenien EM Kvalifikation Gruppe 10
20:45 Italien – Finland EM Kvalifikation Gruppe 10
20:45 Liechtenstein – Grækenland EM Kvalifikation Gruppe 10
20:45 Spanien – Norge EM Kvalifikation Gruppe F
23:30 Surinam – St. Kitts og Nevis CONCACAF Nations League Kvalifikation

Søndag 24. marts 2019 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Antigua og Barbuda – Curaçao CONCACAF Nations League Kvalifikation
00:30 Guyana – Belize CONCACAF Nations League Kvalifikation
02:00 Guadeloupe – Martinique CONCACAF Nations League Kvalifikation
04:00 El Salvador – Jamaica CONCACAF Nations League Kvalifikation
11:00 Danmark U17 (k) – Island U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 6 (k)
12:45 England U17 (k) – Ungarn U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 1 (k)
13:00 England U17 – Kroatien U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 3
13:00 Makedonien U21 – Letland U21 Venskabskamp U21
14:00 Zimbabwe – Congo Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe G
14:00 DR Congo – Liberia Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe G
15:00 Wales – Slovakiet EM Kvalifikation Gruppe E
15:00 Kasakhstan – Rusland EM Kvalifikation Gruppe I
15:00 Centralafrikanske Republik – Guinea Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe H
15:00 Italien U17 (k) – Slovenien U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 6 (k)
15:00 Finland U17 (k) – Østrig U17 (k) EURO U17 Elite Runde Gruppe 7 (k)
15:00 Kasakhstan U21 – Estland U21 Venskabskamp U21
16:00 Benin – Togo Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe D
16:00 Tanzania – Uganda Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe L
16:00 Kap Verde – Lesotho Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe L
16:15 Grækenland U17 (k) – Georgien U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 1 (k)
17:00 Libyen – Sydafrika Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe E
17:00 Danmark U17 – Schweiz U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 3
17:00 Holland U21 – USA U21 Venskabskamp U21
17:30 Belgien U17 (k) – Wales U17 (k) EURO U17 Elite Runde Gruppe 7 (k)
18:00 Ungarn – Kroatien EM Kvalifikation Gruppe E
18:00 Israel – Østrig EM Kvalifikation Gruppe G
18:00 San Marino – Skotland EM Kvalifikation Gruppe I
20:45 Holland – Tyskland EM Kvalifikation Gruppe C
20:45 Nordirland – Hviderusland EM Kvalifikation Gruppe C
20:45 Polen – Letland EM Kvalifikation Gruppe G
20:45 Slovenien – Makedonien EM Kvalifikation Gruppe G
20:45 Cypern – Belgien EM Kvalifikation Gruppe I
21:00 Frankrig U21 – Danmark U21 Venskabskamp U21
21:00 De Britiske Jomfruøer – Bonaire CONCACAF Nations League Kvalifikation
22:00 Puerto Rico – Grenada CONCACAF Nations League Kvalifikation
23:00 Dominikanske Republik – Bermuda CONCACAF Nations League Kvalifikation
23:00 Canada – Fransk Guyana CONCACAF Nations League Kvalifikation
23:30 Haiti – Cuba CONCACAF Nations League Kvalifikation

Mandag 25. marts 2019 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Barbados – Nicaragua CONCACAF Nations League Kvalifikation
11:00 Kosovo U17 – Ukraine U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 5
12:00 Saudi-Arabien – Ækvatorialguinea Venskabskamp
12:30 Sverige U21 – Skotland U21 Venskabskamp U21
13:00 Finland U21 – Bulgarien U21 Venskabskamp U21
14:00 Spanien U17 – Grækenland U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 5
15:00 Aserbajdsjan – Litauen Venskabskamp
15:00 Ukraine U21 – Kasakhstan U21 Venskabskamp U21
16:00 Norge U21 – Rusland U21 Venskabskamp U21
16:30 Qatar U21 – Island U21 Venskabskamp U21
18:00 Rumænien U21 – Danmark U21 Venskabskamp U21
18:00 Tyrkiet – Moldova EM Kvalifikation Gruppe H
18:30 Italien U21 – Kroatien U21 Venskabskamp U21
18:45 Spanien U21 – Østrig U21 Venskabskamp U21
20:45 Kosovo – Bulgarien EM Kvalifikation Gruppe A
20:45 Montenegro – England EM Kvalifikation Gruppe A
20:45 Luxembourg – Ukraine EM Kvalifikation Gruppe B
20:45 Portugal – Serbien EM Kvalifikation Gruppe B
20:45 Andorra – Albanien EM Kvalifikation Gruppe H
20:45 Frankrig – Island EM Kvalifikation Gruppe H

Tirsdag 26. marts 2019 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Japan – Bolivia Venskabskamp
12:00 Nigeria – Egypten Venskabskamp
12:00 Sydkorea – Colombia Venskabskamp
12:00 Senegal – Mali Venskabskamp
12:00 Tyrkiet U17 – Rumænien U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 1
12:00 Østrig U17 – Italien U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 1
12:00 Hviderusland U17 – Island U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 4
12:00 Slovenien U17 – Tyskland U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 4
12:00 Sverige U17 – Frankrig U17 EM U17 Kval. Elite Runde Gruppe 8
13:00 Letland U21 – Ukraine U21 Venskabskamp U21
14:00 Ungarn U19 – Tyskland U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 3
14:00 Kroatien U19 – Norge U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 3
15:00 Rumænien U19 – Aserbajdsjan U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 1
15:00 Rusland U19 – Irland U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 1
15:00 Tjekkiet U19 – Grækenland U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 2
15:00 Danmark U19 – England U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 2
15:00 Polen U19 – Schweiz U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 5
15:00 Israel U19 – Frankrig U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 5
15:00 Belgien U19 – Ukraine U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 7
15:00 Serbien U19 – Italien U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 7
15:00 Polen U21 – Serbien U21 Venskabskamp U21
15:00 Estland U21 – Makedonien U21 Venskabskamp U21
15:30 Polen U17 (k) – Slovakiet U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 3 (k)
15:30 Norge U17 (k) – Tyskland U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 4 (k)
15:30 Skotland U17 (k) – Irland U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 4 (k)
16:00 Frankrig U17 (k) – Tjekkiet U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 5 (k)
16:00 Belgien U17 – Bosnien U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 7
17:00 Slovakiet U17 – Serbien U17 EM U17 Kval. Elite Runde Gruppe 8
17:00 Holland U21 – Egypten U21 Venskabskamp U21
17:15 Cypern U19 – Tyrkiet U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 6
17:15 Skotland U19 – Portugal U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 6
18:00 Armenien – Finland EM Kvalifikation Gruppe 10
18:00 Portugal U17 (k) – Nordirland U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 5 (k)
18:00 Skotland U17 – Polen U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 6
18:00 Rusland U17 – Portugal U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 6
18:30 Spanien U17 (k) – Sverige U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 3 (k)
19:00 Slovenien U19 – Wales U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 4
19:00 Holland U19 – Spanien U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 4
19:00 Nordirland U17 – Israel U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 2
19:00 Tjekkiet U17 – Holland U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 2
20:00 Algeriet – Tunesien Venskabskamp
20:00 Tjekkiet – Argentina Venskabskamp Aflyst
20:00 Marokko – Argentina Venskabskamp
20:00 Norge U17 – Ungarn U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 7
20:45 Schweiz – Danmark EM Kvalifikation Gruppe D
20:45 Bosnien – Grækenland EM Kvalifikation Gruppe 10
20:45 Italien – Liechtenstein EM Kvalifikation Gruppe 10
20:45 Irland – Georgien EM Kvalifikation Gruppe D
20:45 Malta – Spanien EM Kvalifikation Gruppe F
20:45 Norge – Sverige EM Kvalifikation Gruppe F
20:45 Rumænien – Færøerne EM Kvalifikation Gruppe F
20:45 Tjekkiet – Brasilien Venskabskamp
20:45 Gibraltar – Estland Venskabskamp
20:45 England U21 – Tyskland U21 Venskabskamp U21

Onsdag 27. marts 2019 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 USA – Chile Venskabskamp
01:30 Honduras – Ecuador Venskabskamp
02:00 Peru – El Salvador Venskabskamp
03:00 Paraguay – Mexico Venskabskamp
03:00 Costa Rica – Jamaica Venskabskamp
14:00 Schweiz U17 – Kroatien U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 3
14:00 Danmark U17 – England U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 3
15:00 Grækenland U17 (k) – England U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 1 (k)
15:00 Georgien U17 (k) – Ungarn U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 1 (k)
15:00 Italien U17 (k) – Danmark U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 6 (k)
15:00 Slovenien U17 (k) – Island U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 6 (k)
15:00 Belgien U17 (k) – Finland U17 (k) EURO U17 Elite Runde Gruppe 7 (k)
18:00 Østrig U17 (k) – Wales U17 (k) EURO U17 Elite Runde Gruppe 7 (k)

Torsdag 28. marts 2019 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Ukraine U17 – Grækenland U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 5
14:00 Spanien U17 – Kosovo U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 5
<  Forrige uge
21. marts 2019 – 28. marts 2019
Næste uge  >