LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
<  Forrige uge
6. juni 2019 – 13. juni 2019
Næste uge  >

Torsdag 6. juni 2019 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Paraguay – Honduras Venskabskamp 1 – 1
01:05 USA – Jamaica Venskabskamp 0 – 1
02:30 Brasilien – Qatar Venskabskamp 2 – 0
03:00 Peru – Costa Rica Venskabskamp 1 – 0
03:05 Mexico – Venezuela Venskabskamp 3 – 1
06:00 Fiji – Tahiti Venskabskamp 1 – 1
11:00 Mongoliet – Brunei VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 2 – 0
13:00 Kinesisk Taipei – Nepal Venskabskamp 1 – 1
13:00 Nordmakedonien U21 – Finland U21 Venskabskamp U21 1 – 0
13:30 Laos – Bangladesh VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 0 – 1
13:30 Macao – Sri Lanka VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 1 – 0
13:30 Cambodia – Pakistan VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 2 – 0
14:00 Bhutan – Guam VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 1 – 0
17:00 Kina U23 – Bahrain U23 Toulon Tournament Gruppe C 4 – 1
17:15 Iran – Syrien Venskabskamp 5 – 0
18:00 Slovakiet U21 – Armenien U21 Venskabskamp U21 6 – 0
18:00 Grækenland U21 – Georgien U21 Venskabskamp U21 3 – 0
19:30 Irland U21 – Mexico U22 Toulon Tournament Gruppe C 0 – 0
20:45 Holland – England UEFA Nations League A Slutspil 3 – 1

Fredag 7. juni 2019 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Bermuda – Guyana Venskabskamp 1 – 0
01:05 Chile – Haiti Venskabskamp 2 – 1
13:00 Sydkorea – Australien Venskabskamp 1 – 0
13:35 Kina – Filippinerne Venskabskamp 2 – 0
14:45 Malaysia – Timor-Leste VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 7 – 1
15:30 Colombia U20 – Ukraine U20 VM U20 Slutspil 0 – 1
16:00 Tadjikistan – Afghanistan Venskabskamp 1 – 1
17:00 Sydafrika – Malawi COSAFA Cup Placement Matches
17:00 Usbekistan – Nordkorea Venskabskamp 4 – 0
17:05 Portugal U19 – Japan U22 Toulon Tournament Gruppe A 1 – 0
18:00 Georgien – Gibraltar EM Kvalifikation Gruppe D 3 – 0
18:00 Elfenbenskysten – Comorerne Venskabskamp 3 – 1
18:30 Italien U20 – Mali U20 VM U20 Slutspil 4 – 2
18:30 Sverige U21 – Norge U21 Venskabskamp U21 3 – 1
19:00 Schweiz U21 – Slovenien U21 Venskabskamp U21 1 – 2
19:30 Lesotho – Zimbabwe COSAFA Cup Slutspil 6 – 7
20:00 Kenya – Madagaskar Venskabskamp 1 – 0
20:00 Guinea – Gambia Venskabskamp 0 – 1
20:15 Tunesien – Irak Venskabskamp 2 – 0
20:30 Slovakiet – Jordan Venskabskamp 5 – 1
20:45 Danmark – Irland EM Kvalifikation Gruppe D 1 – 1
20:45 Tjekkiet – Bulgarien EM Kvalifikation Gruppe A 2 – 1
20:45 Montenegro – Kosovo EM Kvalifikation Gruppe A 1 – 1
20:45 Litauen – Luxembourg EM Kvalifikation Gruppe B 1 – 1
20:45 Ukraine – Serbien EM Kvalifikation Gruppe B 5 – 0
20:45 Færøerne – Spanien EM Kvalifikation Gruppe F 1 – 4
20:45 Norge – Rumænien EM Kvalifikation Gruppe F 2 – 2
20:45 Sverige – Malta EM Kvalifikation Gruppe F 3 – 0
20:45 Østrig – Slovenien EM Kvalifikation Gruppe G 1 – 0
20:45 Nordmakedonien – Polen EM Kvalifikation Gruppe G 0 – 1
20:45 Letland – Israel EM Kvalifikation Gruppe G 0 – 3
21:00 Frankrig (k) – Sydkorea (k) Kvinder, VM Gruppe A (k) 4 – 0

Lørdag 8. juni 2019 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:15 Uruguay – Panama Venskabskamp 3 – 0
02:25 Argentina – Nicaragua Venskabskamp 5 – 1
10:30 Indien – Thailand King's Cup 1 – 0
13:45 Singapore – Salomonøerne Venskabskamp 4 – 3
14:45 Curaçao – Vietnam King's Cup 6 – 5
15:00 Kroatien – Wales EM Kvalifikation Gruppe E 2 – 1
15:00 Island – Albanien EM Kvalifikation Gruppe H 1 – 0
15:00 Tyskland (k) – Kina (k) VM Kvinder Gruppe B (k) 1 – 0
15:00 Botswana – Zambia COSAFA Cup Slutspil 0 – 1
17:30 USA U20 – Ecuador U20 VM U20 Slutspil 1 – 2
17:30 Brasilien U22 – Qatar U23 Toulon Tournament Gruppe B 5 – 0
18:00 Armenien – Liechtenstein EM Kvalifikation Gruppe J 3 – 0
18:00 Finland – Bosnien EM Kvalifikation Gruppe J 2 – 0
18:00 Estland – Nordirland EM Kvalifikation Gruppe C 1 – 2
18:00 Aserbajdsjan – Ungarn EM Kvalifikation Gruppe E 1 – 3
18:00 Moldova – Andorra EM Kvalifikation Gruppe H 1 – 0
18:00 Nigeria – Zimbabwe Venskabskamp 0 – 0
18:00 Angola – Guinea-Bissau Venskabskamp 2 – 0
18:00 Spanien (k) – Sydafrika (k) VM Kvinder Gruppe B (k) 3 – 1
18:05 Rusland – San Marino EM Kvalifikation Gruppe I 9 – 0
20:30 Sydkorea U20 – Senegal U20 VM U20 Slutspil 6 – 5
20:45 Grækenland – Italien EM Kvalifikation Gruppe J 0 – 3
20:45 Hviderusland – Tyskland EM Kvalifikation Gruppe C 0 – 2
20:45 Tyrkiet – Frankrig EM Kvalifikation Gruppe H 2 – 0
20:45 Belgien – Kasakhstan EM Kvalifikation Gruppe I 3 – 0
20:45 Skotland – Cypern EM Kvalifikation Gruppe I 2 – 1
21:00 Norge (k) – Nigeria (k) Kvinder, VM Gruppe A (k) 3 – 0

Søndag 9. juni 2019 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:05 Japan – El Salvador Venskabskamp 2 – 0
13:00 Australien (k) – Italien (k) VM Kvinder Gruppe C (k) 1 – 2
13:00 Litauen U21 – Letland U21 Venskabskamp U21 0 – 2
15:00 Bahrain U23 – Irland U21 Toulon Tournament Gruppe C 0 – 1
15:00 Schweiz – England UEFA Nations League A Slutspil 5 – 6
15:00 Tjekkiet U21 – Slovakiet U21 Venskabskamp U21 2 – 1
15:30 Ghana – Namibia Venskabskamp 0 – 1
15:30 Brasilien (k) – Jamaica (k) VM Kvinder Gruppe C (k) 3 – 0
17:00 DR Congo – Burkina Faso Venskabskamp 0 – 0
17:20 Albanien U21 – Wales U21 Venskabskamp U21 2 – 1
17:30 Mexico U22 – Kina U23 Toulon Tournament Gruppe C 1 – 0
18:00 England (k) – Skotland (k) VM Kvinder Gruppe D (k) 2 – 1
18:35 Cameroun – Zambia Venskabskamp 2 – 1
19:00 Uganda – Turkmenistan Venskabskamp 0 – 0
20:10 USA – Venezuela Venskabskamp 0 – 3
20:45 Portugal – Holland UEFA Nations League A Slutspil 1 – 0
21:00 Brasilien – Honduras Venskabskamp 7 – 0
23:00 Peru – Colombia Venskabskamp 0 – 3
23:05 Paraguay – Guatemala Venskabskamp 2 – 0

Mandag 10. juni 2019 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:30 Mexico – Ecuador Venskabskamp 3 – 2
06:00 Fiji – Vanuatu Venskabskamp 0 – 0
14:00 Irak – Libyen Venskabskamp Aflyst
17:30 Slovenien U21 – Georgien U21 Venskabskamp U21 1 – 1
18:00 Argentina (k) – Japan (k) VM Kvinder Gruppe D (k) 0 – 0
20:45 Danmark – Georgien EM Kvalifikation Gruppe D 5 – 1
20:45 Bulgarien – Kosovo EM Kvalifikation Gruppe A 2 – 3
20:45 Tjekkiet – Montenegro EM Kvalifikation Gruppe A 3 – 0
20:45 Serbien – Litauen EM Kvalifikation Gruppe B 4 – 1
20:45 Ukraine – Luxembourg EM Kvalifikation Gruppe B 1 – 0
20:45 Irland – Gibraltar EM Kvalifikation Gruppe D 2 – 0
20:45 Færøerne – Norge EM Kvalifikation Gruppe F 0 – 2
20:45 Malta – Rumænien EM Kvalifikation Gruppe F 0 – 4
20:45 Spanien – Sverige EM Kvalifikation Gruppe F 3 – 0
20:45 Nordmakedonien – Østrig EM Kvalifikation Gruppe G 1 – 4
20:45 Letland – Slovenien EM Kvalifikation Gruppe G 0 – 5
20:45 Polen – Israel EM Kvalifikation Gruppe G 4 – 0
21:00 Canada (k) – Cameroun (k) Kvinder, VM Gruppe E (k) 1 – 0

Tirsdag 11. juni 2019 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Trinidad og Tobago – Canada Venskabskamp 0 – 2
07:15 Guam – Bhutan VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 5 – 0
12:00 Sri Lanka – Macao VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde Aflyst
13:00 Sydkorea – Iran Venskabskamp 1 – 1
13:30 Singapore – Myanmar Venskabskamp 1 – 2
14:00 Kina – Tadjikistan Venskabskamp 1 – 0
14:00 Hongkong – Kinesisk Taipei Venskabskamp 0 – 2
14:15 Brunei – Mongoliet VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 2 – 1
14:45 Timor-Leste – Malaysia VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 1 – 5
15:00 Jordan – Indonesien Venskabskamp 4 – 1
15:00 Bangladesh – Laos VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 0 – 0
15:00 New Zealand (k) – Holland (k) Kvinder, VM Gruppe E (k) 0 – 1
15:00 Albanien U21 – Wales U21 Venskabskamp U21 3 – 1
15:30 Usbekistan – Syrien Venskabskamp 2 – 0
16:00 Guatemala U23 – England U20 Toulon Tournament Slutspil
16:00 Bahrain U23 – Qatar U23 Toulon Tournament Slutspil
16:00 Kasakhstan – San Marino EM Kvalifikation Gruppe I 4 – 0
16:00 Kirgisistan – Palæstina Venskabskamp 2 – 2
16:00 Guyana – Haiti Venskabskamp 1 – 3
17:00 Finland U21 – Sverige U21 Venskabskamp U21 2 – 3
17:00 Armenien U21 – Moldova U21 Venskabskamp U21 1 – 0
17:30 Ukraine U20 – Italien U20 VM U20 Slutspil 1 – 0
18:00 Aserbajdsjan – Slovakiet EM Kvalifikation Gruppe E 1 – 5
18:00 Pakistan – Cambodia VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 1 – 2
18:45 Østrig U21 – Frankrig U21 Venskabskamp U21 3 – 1
19:00 Guinea – Benin Venskabskamp 0 – 1
20:00 Algeriet – Burundi Venskabskamp 1 – 1
20:30 Ecuador U20 – Sydkorea U20 VM U20 Slutspil 0 – 1
20:45 Grækenland – Armenien EM Kvalifikation Gruppe J 2 – 3
20:45 Italien – Bosnien EM Kvalifikation Gruppe J 2 – 1
20:45 Liechtenstein – Finland EM Kvalifikation Gruppe J 0 – 2
20:45 Hviderusland – Nordirland EM Kvalifikation Gruppe C 0 – 1
20:45 Tyskland – Estland EM Kvalifikation Gruppe C 8 – 0
20:45 Ungarn – Wales EM Kvalifikation Gruppe E 1 – 0
20:45 Albanien – Moldova EM Kvalifikation Gruppe H 2 – 0
20:45 Andorra – Frankrig EM Kvalifikation Gruppe H 0 – 4
20:45 Island – Tyrkiet EM Kvalifikation Gruppe H 2 – 1
20:45 Belgien – Skotland EM Kvalifikation Gruppe I 3 – 0
20:45 Rusland – Cypern EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 0
20:45 Kroatien – Tunesien Venskabskamp 1 – 2
21:00 USA (k) – Thailand (k) Kvinder, VM Gruppe F (k) 13 – 0

Onsdag 12. juni 2019 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Gambia – Zambia Venskabskamp Aflyst
15:00 Nigeria (k) – Sydkorea (k) Kvinder, VM Gruppe A (k) 2 – 0
15:00 Japan U22 – Mexico U22 Toulon Tournament Slutspil 7 – 6
17:30 Brasilien U22 – Irland U21 Toulon Tournament Slutspil 2 – 0
18:00 Tyskland (k) – Spanien (k) VM Kvinder Gruppe B (k) 1 – 0
18:30 Kroatien U21 – Danmark U21 Venskabskamp U21 1 – 0
18:30 Marokko – Gambia Venskabskamp 0 – 1
21:00 Frankrig (k) – Norge (k) Kvinder, VM Gruppe A (k) 2 – 1

Torsdag 13. juni 2019 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Portugal U19 – Frankrig U18 Toulon Tournament Slutspil
18:00 Australien (k) – Brasilien (k) VM Kvinder Gruppe C (k) 3 – 2
21:00 Egypten – Tanzania Venskabskamp 1 – 0
21:00 Sydafrika (k) – Kina (k) VM Kvinder Gruppe B (k) 0 – 1
<  Forrige uge
6. juni 2019 – 13. juni 2019
Næste uge  >