Luk
<  Forrige uge
23. februar 2020 – 1. marts 2020
Næste uge  >

Søndag 23. februar 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Mexico

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Leon – Necaxa Liga MX Clausura – Mexico 2 – 1
00:00 Yalmakan – Pumas UNAM II Liga Premier - Serie A Gruppe 2 – Mexico
02:00 Cafetaleros de Chiapas – Celaya Ascenso MX Clausura – Mexico 0 – 1
02:00 Venados FC – Dorados Ascenso MX Clausura – Mexico 4 – 3
02:00 Mineros de Fresnillo – Leones Negros II Liga Premier - Serie A Gruppe 1 – Mexico 2 – 1
02:00 CD Tepatitlan de Morelos – Alacranes de Durango Liga Premier - Serie A Gruppe 1 – Mexico 0 – 0
02:00 Irapuato – Cruz Azul Hidalgo Liga Premier - Serie A Gruppe 2 – Mexico
02:00 Cafessa Jalisco – Club Canoneros Marina Liga Premier - Serie A Gruppe 2 – Mexico 0 – 2
02:05 Cruz Azul – Tigres Liga MX Clausura – Mexico 2 – 1
02:30 Reynosa F.C. – Correcaminos de la UAT II Liga Premier - Serie A Gruppe 1 – Mexico 2 – 1
04:00 Monterrey – CF America Liga MX Clausura – Mexico 0 – 1
04:00 Cimarrones de Sonora – Atlante Ascenso MX Clausura – Mexico 0 – 0
19:00 Pumas – Monarcas Morelia Liga MX Clausura – Mexico
19:00 Atletico Bahia – Cimarrones de Sonora II Liga Premier - Serie A Gruppe 1 – Mexico
22:00 CD Cuautla – La Paz FC Liga Premier - Serie B – Mexico
23:00 Reboceros de la Piedad – Atletico de San Luis II Liga Premier - Serie A Gruppe 2 – Mexico

Mandag 24. februar 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Mexico

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Queretaro FC – Atletico de San Luis Liga MX Clausura – Mexico
02:00 FC Juarez – Santos Liga MX Clausura – Mexico
02:00 Jaibos Tampico Madero – Alebrijes Oaxaca Ascenso MX Clausura – Mexico
23:00 Coras de Nayarit – U.A. de Chihuahua Liga Premier - Serie A Gruppe 1 – Mexico

Tirsdag 25. februar 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Mexico

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Real Canamy Tlayacapan – CD Nuevo Chimalhuacan Liga Premier - Serie B – Mexico

Onsdag 26. februar 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Mexico

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Sporting Canamy – Pioneros de Cancun Liga Premier - Serie A Gruppe 2 – Mexico
04:00 Cruz Azul – Portmore United CONCACAF Champions League

Torsdag 27. februar 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Mexico

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Tigres – Alianza FC CONCACAF Champions League
04:00 CF America – Comunicaciones FC CONCACAF Champions League

Fredag 28. februar 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Mexico

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:00 Dorados – Mineros de Zacatecas Ascenso MX Clausura – Mexico
04:00 Los Angeles FC – Leon CONCACAF Champions League

Lørdag 29. februar 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Mexico

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Atlante – Venados FC Ascenso MX Clausura – Mexico
02:00 Atletico de San Luis – FC Juarez Liga MX Clausura – Mexico
02:00 Tecos – Reynosa F.C. Liga Premier - Serie A Gruppe 1 – Mexico
03:00 Alacranes de Durango – Coras de Nayarit Liga Premier - Serie A Gruppe 1 – Mexico
03:00 Calor de San Pedro – Atletico San Francisco Liga Premier - Serie B – Mexico
04:00 Monarcas Morelia – Cruz Azul Liga MX Clausura – Mexico
04:00 Alebrijes Oaxaca – Correcaminos de la UAT Ascenso MX Clausura – Mexico
04:10 Tijuana – Puebla Liga MX Clausura – Mexico
17:00 Dorados II – Deportivo Cafessa Liga Premier - Serie B – Mexico
18:00 Leones Negros II – Murcielagos FC Liga Premier - Serie A Gruppe 1 – Mexico
18:00 Mineros de Zacatecas II – Zitacuaro Liga Premier - Serie B – Mexico
19:00 Pumas UNAM II – Reboceros de la Piedad Liga Premier - Serie A Gruppe 2 – Mexico
19:00 Tlaxcala F.C. – Cruz Azul Hidalgo Liga Premier - Serie A Gruppe 2 – Mexico
22:00 U.A. de Chihuahua – Atletico Saltillo Soccer Liga Premier - Serie A Gruppe 1 – Mexico
22:00 CD Nuevo Chimalhuacan – Club Deportivo Uruapan Liga Premier - Serie B – Mexico
22:00 Deportivo Dongu FC – CD Cuautla Liga Premier - Serie B – Mexico
22:00 Ciervos – Real Canamy Tlayacapan Liga Premier - Serie B – Mexico
22:30 U.A. Zacatecas – Mineros de Fresnillo Liga Premier - Serie A Gruppe 1 – Mexico
23:00 Gavilanes FC Matamoros – Atletico Bahia Liga Premier - Serie A Gruppe 1 – Mexico
23:00 Club Canoneros Marina – Inter Playa del Carmen Liga Premier - Serie A Gruppe 2 – Mexico

Søndag 1. marts 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Mexico

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Pachuca – Queretaro FC Liga MX Clausura – Mexico
00:00 Loros de Colima – Correcaminos de la UAT Ascenso MX Clausura – Mexico Aflyst
00:00 CA Zacatepec – Cafetaleros de Chiapas Ascenso MX Clausura – Mexico
00:00 Correcaminos de la UAT II – CD Tepatitlan de Morelos Liga Premier - Serie A Gruppe 1 – Mexico
00:00 Cafetaleros de Chiapas II – Albinegros de Orizaba Liga Premier - Serie A Gruppe 2 – Mexico Aflyst
00:00 Yalmakan – Irapuato Liga Premier - Serie A Gruppe 2 – Mexico
02:00 CF America – Necaxa Liga MX Clausura – Mexico
02:00 Celaya – Jaibos Tampico Madero Ascenso MX Clausura – Mexico
04:00 Tigres – Pumas Liga MX Clausura – Mexico
19:00 Toluca – Monterrey Liga MX Clausura – Mexico
19:00 Leones Negros – Cimarrones de Sonora Ascenso MX Clausura – Mexico
19:00 Atletico de San Luis II – Sporting Canamy Liga Premier - Serie A Gruppe 2 – Mexico
<  Forrige uge
23. februar 2020 – 1. marts 2020
Næste uge  >