LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2018 Casino24 Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
21. maj 2018 – 28. maj 2018
Næste uge  >

Mandag 21. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Kaupanger (k) – Amazon Grimstad (k) 1. Division (k) – Norge
14:00 Alta – Elverum 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
15:00 Rilindja – Hødd 2 3. Division Avdeling 1 – Norge
16:00 KFUM 2 – Træff 3. Division Avdeling 1 – Norge
16:00 Vindbjart – Sola 3. Division Avdeling 3 – Norge
16:00 Melhus – Kolstad 3. Division Avdeling 5 – Norge
17:00 Lyn – IL Stålkameratene 3. Division Avdeling 6 – Norge
17:00 Grei – Finnsnes 3. Division Avdeling 6 – Norge
17:30 Drøbak/Frogn – Kristiansund BK 2 3. Division Avdeling 1 – Norge
18:00 Start – Bodø/Glimt Eliteserien – Norge
18:00 Stabæk – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge
18:00 Sandefjord – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge
18:00 Ranheim – Molde Eliteserien – Norge
18:00 Tromsø – Vålerenga Eliteserien – Norge
18:00 Kristiansund BK – Strømsgodset Eliteserien – Norge
18:00 Haugesund – Rosenborg Eliteserien – Norge
18:00 Ull/Kisa – Notodden 1. Division – Norge
18:00 Strømmen – Mjøndalen 1. Division – Norge
18:00 Sandnes – Tromsdalen 1. Division – Norge
18:00 Nest Sotra – Sogndal 1. Division – Norge
18:00 Levanger – Jerv 1. Division – Norge
18:00 Hamarkameratene – Florø 1. Division – Norge
18:00 Åsane – Kongsvinger 1. Division – Norge
18:00 Åssiden – Halsen 3. Division Avdeling 3 – Norge
19:00 FK Tønsberg – Ørn-Horten 3. Division Avdeling 3 – Norge
20:00 Lillestrøm – Brann Eliteserien – Norge

Tirsdag 22. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Lokomotiv Oslo FK – Molde 2 3. Division Avdeling 1 – Norge
18:30 Skeid – Vålerenga 2 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
19:00 Viking – Aalesund 1. Division – Norge
19:00 Stabæk 2 – Bærum 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
19:00 Fredrikstad – Odds Ballklubb 2 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
19:00 Østsiden – Lillestrøm 2 3. Division Avdeling 2 – Norge
19:00 Donn – Sandefjord 2 3. Division Avdeling 3 – Norge
19:00 Staal Jørpeland – Egersund 2 3. Division Avdeling 3 – Norge
19:00 Brann 2 – Lysekloster 3. Division Avdeling 4 – Norge
19:00 Rosenborg 2 – Tillerbyen 3. Division Avdeling 5 – Norge

Onsdag 23. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Rilindja – Ullern 3. Division Avdeling 1 – Norge

Fredag 25. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Fløya (k) – Bossekop (k) 1. Division (k) – Norge
19:15 Skarp – Fløya 3. Division Avdeling 6 – Norge

Lørdag 26. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Røa (k) – Arna-Bjørnar (k) Toppserien (k) – Norge
13:00 Øvrevoll Hosle (k) – Fart (k) 1. Division (k) – Norge
13:00 Sola – Pors Grenland 3. Division Avdeling 3 – Norge
13:00 Madla – Åssiden 3. Division Avdeling 3 – Norge
13:00 IL Stålkameratene – Harstad 3. Division Avdeling 6 – Norge
14:00 KFUM – Kjelsås 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
14:00 Vard Haugesund – Nardo 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
14:00 Vidar – Arendal 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
14:00 Egersund – Skeid 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
14:00 Oppsal – Drøbak/Frogn 3. Division Avdeling 1 – Norge
14:00 Kråkerøy – Valdres FK 3. Division Avdeling 2 – Norge
14:00 Urædd FK – FK Tønsberg 3. Division Avdeling 3 – Norge
14:00 Korsvoll – Lyn 3. Division Avdeling 6 – Norge
14:30 Kolbotn (k) – Klepp (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Amazon Grimstad (k) – Nanset (k) 1. Division (k) – Norge
15:00 Lørenskog – Østsiden 3. Division Avdeling 2 – Norge
15:00 Stord – Viking 2 3. Division Avdeling 4 – Norge
15:00 Sotra Sportsklubb – Vardeneset 3. Division Avdeling 4 – Norge
15:00 Verdal – Brumunddal 3. Division Avdeling 5 – Norge
16:00 Bærum – Hønefoss 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Fram Larvik – Fredrikstad 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Elverum – Asker 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Raufoss – Moss 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Brattvåg – Hødd 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
16:00 Eidsvold TF – Gjelleråsen 3. Division Avdeling 2 – Norge
16:00 Selbak – Skedsmo 3. Division Avdeling 2 – Norge
16:00 Bjørnevatn – Skjetten 3. Division Avdeling 2 – Norge
16:00 Ørn-Horten – Donn 3. Division Avdeling 3 – Norge
16:00 Halsen – Vindbjart 3. Division Avdeling 3 – Norge
16:00 Førde – Varegg 3. Division Avdeling 4 – Norge
16:00 Tynset – Gjøvik-Lyn 3. Division Avdeling 5 – Norge
16:00 Steinkjer – Løten 3. Division Avdeling 5 – Norge
16:00 Ottestad – Kolstad 3. Division Avdeling 5 – Norge
16:00 Skjervøy – Melbo 3. Division Avdeling 6 – Norge
16:00 Finnsnes – Sortland IL 3. Division Avdeling 6 – Norge
16:00 Senja – Grei 3. Division Avdeling 6 – Norge
17:00 Vålerenga – Lillestrøm Eliteserien – Norge
17:00 Stabæk (k) – Sandviken (k) Toppserien (k) – Norge
18:00 Øystese – Fana 3. Division Avdeling 4 – Norge
18:30 Molde 2 – Rilindja 3. Division Avdeling 1 – Norge
19:00 Kristiansund BK 2 – KFUM 2 3. Division Avdeling 1 – Norge

Søndag 27. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Lyn Fotball (k) – Grand Bodø (k) Toppserien (k) – Norge
13:00 Byåsen (k) – Kaupanger (k) 1. Division (k) – Norge
14:00 NIL-Trysil – Alta 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
14:00 Hødd 2 – Follo 3. Division Avdeling 1 – Norge
14:30 Vålerenga (k) – Trondheims-Ørn (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Åsane (k) – Urædd (k) 1. Division (k) – Norge
15:00 Herd – Ready 3. Division Avdeling 1 – Norge
15:00 Tertnes – Lysekloster 3. Division Avdeling 4 – Norge
15:00 Tillerbyen – Melhus 3. Division Avdeling 5 – Norge
15:30 Spjelkavik – Lokomotiv Oslo FK 3. Division Avdeling 1 – Norge
16:00 Grei Kvinner Elite (k) – Medkila (k) 1. Division (k) – Norge
16:00 Vålerenga 2 – Flekkerøy 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
16:00 Frigg – Junkeren 3. Division Avdeling 6 – Norge
17:00 LSK Kvinner (k) – Avaldsnes (k) Toppserien (k) – Norge
17:00 Træff – Ullern 3. Division Avdeling 1 – Norge
18:00 Haugesund – Tromsø Eliteserien – Norge
18:00 Bodø/Glimt – Ranheim Eliteserien – Norge
18:00 Odd Ballklubb – Kristiansund BK Eliteserien – Norge
18:00 Molde – Start Eliteserien – Norge
18:00 Strømsgodset – Sandefjord Eliteserien – Norge
18:00 Mjøndalen – Sandnes 1. Division – Norge
18:00 Tromsdalen – Nest Sotra 1. Division – Norge
18:00 Sogndal – Strømmen 1. Division – Norge
18:00 Notodden – Åsane 1. Division – Norge
18:00 Jerv – Viking 1. Division – Norge
18:00 Florø – Levanger 1. Division – Norge
18:00 Aalesund – Hamarkameratene 1. Division – Norge
18:00 Bryne – Stjørdals Blink 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
20:00 Rosenborg – Brann Eliteserien – Norge

Mandag 28. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Odds Ballklubb 2 – Mjølner 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
18:00 Staal Jørpeland – Start 2 3. Division Avdeling 3 – Norge
19:00 Sarpsborg 08 – Stabæk Eliteserien – Norge
19:00 Strømsgodset 2 – Kvik Halden 3. Division Avdeling 2 – Norge
19:00 Lillestrøm 2 – Vestfossen 3. Division Avdeling 2 – Norge
19:00 Egersund 2 – Sandefjord 2 3. Division Avdeling 3 – Norge
19:00 FK Fyllingsdalen – Sogndal 2 3. Division Avdeling 4 – Norge
19:00 Brodd – Brann 2 3. Division Avdeling 4 – Norge
19:00 Levanger 2 – Byåsen 3. Division Avdeling 5 – Norge
19:00 Orkla – Rosenborg 2 3. Division Avdeling 5 – Norge
<  Forrige uge
21. maj 2018 – 28. maj 2018
Næste uge  >