Luk
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >

Onsdag 7. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 LSK Kvinner (k) – Linfield (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 8 (k) 4 – 0
18:00 Avaldsnes (k) – Klepp (k) Pokal (k) – Norge 2 – 1
18:30 Fortuna (k) – Vålerenga (k) Pokal (k) – Norge 1 – 3
20:15 Maribor – Rosenborg Champions League Kvalifikation 1 – 3

Torsdag 8. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Molde – Aris Europa League Kvalifikation 3 – 0
19:00 Haugesund – PSV Eindhoven Europa League Kvalifikation 0 – 1

Fredag 9. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:30 Kaupanger (k) – Grand Bodø (k) 1. Division (k) – Norge 0 – 1
19:00 Sandefjord – Start 1. Division – Norge 0 – 0
19:00 Bergen Nord – Lysekloster 3. Division Avdeling 4 – Norge 0 – 7
19:30 Snøgg Fotball (k) – Nanset (k) 1. Division (k) – Norge 0 – 2

Lørdag 10. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Brodd – Flint 3. Division Avdeling 3 – Norge 1 – 2
13:00 Start 2 – IF Storm 3. Division Avdeling 3 – Norge 2 – 1
13:00 Vard Haugesund – Sogndal 2 3. Division Avdeling 4 – Norge 6 – 0
13:00 Djerv 1919 – Valdres FK 3. Division Avdeling 4 – Norge 12 – 0
13:00 Fløya – Melbo 3. Division Avdeling 6 – Norge 3 – 0
14:00 Vidar – Bryne 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 1 – 0
14:00 Eidsvold TF – Spjelkavik 3. Division Avdeling 1 – Norge 4 – 0
14:00 Grei – Frigg 3. Division Avdeling 2 – Norge 0 – 1
14:00 LSK Kvinner (k) – Anderlecht (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 8 (k) 2 – 3
14:30 Os – Vestfossen 3. Division Avdeling 4 – Norge 0 – 1
15:00 Arna-Bjørnar (k) – Fart (k) Toppserien (k) – Norge 3 – 1
15:00 Stabæk (k) – Avaldsnes (k) Toppserien (k) – Norge 0 – 0
15:00 Vålerenga (k) – Kolbotn (k) Toppserien (k) – Norge 1 – 0
15:00 Øvrevoll Hosle (k) – Hønefoss (k) 1. Division (k) – Norge 1 – 3
15:00 Brattvåg – Hødd 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 2 – 1
15:00 Lørenskog – Kråkerøy 3. Division Avdeling 1 – Norge 5 – 0
15:00 Sunndal – Herd 3. Division Avdeling 1 – Norge 2 – 1
15:00 Gjøvik-Lyn – Verdal 3. Division Avdeling 5 – Norge 0 – 1
15:30 Rosenborg – Tromsø Eliteserien – Norge 5 – 2
15:30 KFUM – Sandnes 1. Division – Norge 3 – 0
16:00 Trondheims-Ørn (k) – Røa (k) Toppserien (k) – Norge 0 – 1
16:00 Medkila (k) – Amazon Grimstad (k) 1. Division (k) – Norge 3 – 3
16:00 Stjørdals Blink – Nardo 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 1 – 0
16:00 Alta – Oppsal 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 2 – 0
16:00 Florø – Kjelsås 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 1 – 2
16:00 Elverum – Sotra Sportsklubb 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 1 – 2
16:00 Ørn-Horten – Follo 3. Division Avdeling 2 – Norge 1 – 0
16:00 Drøbak/Frogn – Ullern 3. Division Avdeling 2 – Norge 0 – 3
16:00 Lyn – Ready 3. Division Avdeling 2 – Norge 1 – 3
16:00 Pors Grenland – Donn 3. Division Avdeling 3 – Norge 3 – 0
16:00 FK Fyllingsdalen – Stord 3. Division Avdeling 4 – Norge 3 – 2
16:00 Kolstad – Orkla 3. Division Avdeling 5 – Norge 2 – 1
16:00 NIL-Trysil – Tillerbyen 3. Division Avdeling 5 – Norge 1 – 2
18:00 Norild – Halsen 3. Division Avdeling 2 – Norge 7 – 2
18:00 Leknes – Hønefoss 3. Division Avdeling 6 – Norge 0 – 5

Søndag 11. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Byåsen (k) – Åsane (k) 1. Division (k) – Norge 3 – 2
14:00 Moss – Egersund 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 6 – 2
14:00 Junkeren – Skjervøy 3. Division Avdeling 6 – Norge 3 – 2
15:00 Klepp (k) – Sandviken (k) Toppserien (k) – Norge 2 – 3
15:00 Kongsvinger – Raufoss 1. Division – Norge 1 – 0
15:00 Sola – Levanger 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 1 – 2
15:00 Åsane – Fram Larvik 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 1 – 1
15:00 Senja – Grorud 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 0 – 2
15:00 Flekkerøy – Bryne 2 3. Division Avdeling 3 – Norge 2 – 0
16:00 Fløya (k) – Grei Kvinner Elite (k) 1. Division (k) – Norge 4 – 0
16:00 Bærum – Asker 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 0 – 1
16:00 Finnsnes – Skjetten 3. Division Avdeling 6 – Norge 1 – 0
17:00 Fredrikstad – Byåsen 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 0 – 0
17:00 Harstad – Bodø/Glimt 2 3. Division Avdeling 6 – Norge 2 – 3
18:00 Haugesund – Ranheim Eliteserien – Norge 0 – 1
18:00 Kristiansund BK – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge 1 – 1
18:00 Bodø/Glimt – Viking Eliteserien – Norge 2 – 1
18:00 Jerv – Hamarkameratene 1. Division – Norge 1 – 0
18:00 Ull/Kisa – Nest Sotra 1. Division – Norge 1 – 1
18:00 Aalesund – Strømmen 1. Division – Norge 3 – 1
18:00 Notodden – Sogndal 1. Division – Norge 1 – 3
18:00 Tromsdalen – Skeid 1. Division – Norge 1 – 0
18:00 Arendal – Kvik Halden 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 0 – 1
20:00 Strømsgodset – Vålerenga Eliteserien – Norge 3 – 2

Mandag 12. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Odds Ballklubb 2 – Mjølner 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 5 – 2
14:00 Stabæk 2 – Aalesund 2 3. Division Avdeling 1 – Norge 0 – 0
15:00 Tromsø 2 – Lillestrøm 2 3. Division Avdeling 6 – Norge 4 – 1
17:00 Fjøra – Brann 2 3. Division Avdeling 4 – Norge 2 – 1
18:00 FK Tønsberg – Vålerenga 2 3. Division Avdeling 2 – Norge 1 – 2
18:00 Fana – Strømsgodset 2 3. Division Avdeling 4 – Norge 2 – 2
18:00 Steinkjer – Kongsvinger 2 3. Division Avdeling 5 – Norge 1 – 6
18:30 Mandalskameratene – Vindbjart 3. Division Avdeling 3 – Norge 6 – 2
19:00 Lillestrøm – Mjøndalen Eliteserien – Norge 3 – 2
19:00 Molde 2 – Træff 3. Division Avdeling 1 – Norge 2 – 4
19:00 Ranheim 2 – Melhus 3. Division Avdeling 5 – Norge 4 – 0
19:00 Strindheim – Rosenborg 2 3. Division Avdeling 5 – Norge 2 – 3
19:30 Sarpsborg 08 2 – Nordstrand 3. Division Avdeling 1 – Norge 2 – 2
19:30 Brumunddal – Raufoss 2 3. Division Avdeling 5 – Norge 3 – 0
20:00 Årvoll – Rommen 3. Division Avdeling 1 – Norge 1 – 3
20:00 Ull/Kisa 2 – Gjelleråsen 3. Division Avdeling 6 – Norge 3 – 1

Tirsdag 13. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 PAOK Thessaloniki FC (k) – LSK Kvinner (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 8 (k) 0 – 1
18:00 Madla – Viking 2 3. Division Avdeling 3 – Norge 1 – 1
18:30 Lokomotiv Oslo FK – Mjøndalen 2 3. Division Avdeling 2 – Norge 1 – 1
19:00 Rosenborg – Maribor Champions League Kvalifikation 3 – 1

Onsdag 14. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Stabæk – Vålerenga Eliteserien – Norge 1 – 1
19:00 Kristiansund BK – Bodø/Glimt Eliteserien – Norge 1 – 2
19:00 Viking – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 2 – 1
19:00 Staal Jørpeland – Vardeneset 3. Division Avdeling 3 – Norge 3 – 0
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >