Luk
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >

Onsdag 21. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Levanger – Kvik Halden 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 0 – 3
17:00 Røa (k) – Arna-Bjørnar (k) Pokal (k) – Norge 0 – 1
18:00 Tromsdalen – Sogndal 1. Division – Norge 0 – 1
18:00 Kongsvinger – Strømmen 1. Division – Norge 3 – 2
18:00 Notodden – Nest Sotra 1. Division – Norge 2 – 3
18:00 Sandefjord – Raufoss 1. Division – Norge 1 – 0
18:00 Ull/Kisa – Sandnes 1. Division – Norge 2 – 1
18:00 Jerv – KFUM 1. Division – Norge 2 – 2
18:00 Trondheims-Ørn (k) – Sandviken (k) Pokal (k) – Norge 4 – 2
18:00 Kolbotn (k) – LSK Kvinner (k) Pokal (k) – Norge 1 – 3
18:00 Vålerenga (k) – Avaldsnes (k) Pokal (k) – Norge 3 – 0
21:00 Dinamo Zagreb – Rosenborg Champions League Kvalifikation 2 – 0

Torsdag 22. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Skeid – Start 1. Division – Norge 1 – 1
21:00 Partizan Beograd – Molde Europa League Kvalifikation 2 – 1

Fredag 23. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:15 Fløya – Skjervøy 3. Division Avdeling 6 – Norge 4 – 1

Lørdag 24. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Molde 2 – Lørenskog 3. Division Avdeling 1 – Norge 1 – 2
13:00 Klepp (k) – Kolbotn (k) Toppserien (k) – Norge 3 – 0
13:00 Kaupanger (k) – Hønefoss (k) 1. Division (k) – Norge 2 – 1
13:00 Årvoll – Træff 3. Division Avdeling 1 – Norge 2 – 1
13:00 Lokomotiv Oslo FK – Ullern 3. Division Avdeling 2 – Norge 0 – 3
13:00 Pors Grenland – Vardeneset 3. Division Avdeling 3 – Norge 6 – 2
13:00 Fjøra – Stord 3. Division Avdeling 4 – Norge 4 – 0
13:00 Junkeren – Harstad 3. Division Avdeling 6 – Norge 3 – 2
14:00 Trondheims-Ørn (k) – Fart (k) Toppserien (k) – Norge 3 – 0
14:00 Byåsen (k) – Grei Kvinner Elite (k) 1. Division (k) – Norge 2 – 1
14:00 Vidar – Nardo 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 1 – 3
14:00 Sunndal – Spjelkavik 3. Division Avdeling 1 – Norge 1 – 5
14:00 Fana – Vestfossen 3. Division Avdeling 4 – Norge 3 – 2
14:00 Brumunddal – Kolstad 3. Division Avdeling 5 – Norge 2 – 2
14:05 Avaldsnes (k) – Røa (k) Toppserien (k) – Norge 1 – 0
15:00 Stabæk (k) – Sandviken (k) Toppserien (k) – Norge 0 – 2
15:00 Nanset (k) – Amazon Grimstad (k) 1. Division (k) – Norge 3 – 2
15:00 Eidsvold TF – Kråkerøy 3. Division Avdeling 1 – Norge 1 – 0
15:00 Donn – Flint 3. Division Avdeling 3 – Norge 2 – 0
15:00 Flekkerøy – Viking 2 3. Division Avdeling 3 – Norge 2 – 0
15:00 Madla – Vindbjart 3. Division Avdeling 3 – Norge 2 – 0
15:00 Staal Jørpeland – IF Storm 3. Division Avdeling 3 – Norge 2 – 0
15:00 FK Fyllingsdalen – Bergen Nord 3. Division Avdeling 4 – Norge 3 – 0
15:00 Djerv 1919 – Lysekloster 3. Division Avdeling 4 – Norge 0 – 2
15:30 Sandnes – Aalesund 1. Division – Norge 1 – 2
16:00 Medkila (k) – Åsane (k) 1. Division (k) – Norge 3 – 1
16:00 Sola – Bryne 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 0 – 2
16:00 Stjørdals Blink – Byåsen 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 5 – 1
16:00 Elverum – Kjelsås 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 3 – 2
16:00 Åsane – Sotra Sportsklubb 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 2 – 1
16:00 Florø – Mjølner 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 2 – 2
16:00 Bærum – Fram Larvik 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 2 – 1
16:00 Rommen – Nordstrand 3. Division Avdeling 1 – Norge 3 – 3
16:00 Drøbak/Frogn – Halsen 3. Division Avdeling 2 – Norge 3 – 2
16:00 Ørn-Horten – Frigg 3. Division Avdeling 2 – Norge 7 – 3
16:00 Vard Haugesund – Valdres FK 3. Division Avdeling 4 – Norge 14 – 0
16:00 Gjøvik-Lyn – Tillerbyen 3. Division Avdeling 5 – Norge 3 – 0
16:00 Strindheim – Verdal 3. Division Avdeling 5 – Norge 0 – 5
16:00 NIL-Trysil – Orkla 3. Division Avdeling 5 – Norge 4 – 2
16:00 Tromsø 2 – Gjelleråsen 3. Division Avdeling 6 – Norge 1 – 4
16:00 Skjetten – Hønefoss 3. Division Avdeling 6 – Norge 1 – 3
16:00 Finnsnes – Melbo 3. Division Avdeling 6 – Norge 4 – 3
18:00 Rosenborg – Stabæk Eliteserien – Norge 3 – 2

Søndag 25. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Norild – Ready 3. Division Avdeling 2 – Norge 1 – 2
13:00 Lyn Fotball (k) – Vålerenga (k) Toppserien (k) – Norge 1 – 2
15:00 Arna-Bjørnar (k) – LSK Kvinner (k) Toppserien (k) – Norge LIVE 35': 0 – 1
15:00 Hamarkameratene – Notodden 1. Division – Norge LIVE 33': 0 – 1
15:00 Senja – Oppsal 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
15:00 Alta – Asker 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
15:00 Stabæk 2 – Herd 3. Division Avdeling 1 – Norge
15:00 Leknes – Lillestrøm 2 3. Division Avdeling 6 – Norge
16:00 Øvrevoll Hosle (k) – Fløya (k) 1. Division (k) – Norge
16:00 Brattvåg – Kvik Halden 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Arendal – Egersund 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Moss – Hødd 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
17:00 Snøgg Fotball (k) – Grand Bodø (k) 1. Division (k) – Norge
17:00 Fredrikstad – Levanger 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
17:00 Ull/Kisa 2 – Bodø/Glimt 2 3. Division Avdeling 6 – Norge
18:00 Molde – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge
18:00 Brann – Tromsø Eliteserien – Norge
18:00 Haugesund – Lillestrøm Eliteserien – Norge
18:00 Kristiansund BK – Mjøndalen Eliteserien – Norge
18:00 Viking – Ranheim Eliteserien – Norge
18:00 Sogndal – Kongsvinger 1. Division – Norge
18:00 Strømmen – Tromsdalen 1. Division – Norge
18:00 Raufoss – Start 1. Division – Norge
18:00 KFUM – Ull/Kisa 1. Division – Norge
18:00 Jerv – Skeid 1. Division – Norge
18:00 Nest Sotra – Sandefjord 1. Division – Norge
18:00 Lyn – Follo 3. Division Avdeling 2 – Norge
20:00 Strømsgodset – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge

Mandag 26. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Sarpsborg 08 2 – Aalesund 2 3. Division Avdeling 1 – Norge
17:00 Rosenborg 2 – Raufoss 2 3. Division Avdeling 5 – Norge
18:00 Brodd – Bryne 2 3. Division Avdeling 3 – Norge
18:00 Strømsgodset 2 – Sogndal 2 3. Division Avdeling 4 – Norge
18:00 Melhus – Kongsvinger 2 3. Division Avdeling 5 – Norge
19:00 Bodø/Glimt – Vålerenga Eliteserien – Norge
19:00 Odds Ballklubb 2 – Grorud 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
19:00 FK Tønsberg – Mjøndalen 2 3. Division Avdeling 2 – Norge
19:00 Start 2 – Mandalskameratene 3. Division Avdeling 3 – Norge
19:00 Os – Brann 2 3. Division Avdeling 4 – Norge
19:00 Ranheim 2 – Steinkjer 3. Division Avdeling 5 – Norge

Tirsdag 27. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Grei – Vålerenga 2 3. Division Avdeling 2 – Norge
21:00 Rosenborg – Dinamo Zagreb Champions League Kvalifikation

Onsdag 28. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Aalesund – Hamarkameratene 1. Division – Norge
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >