Luk
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 5. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Sola – Egersund 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 2 – 5
19:00 Pors Grenland – IF Storm 3. Division Avdeling 3 – Norge 0 – 2
19:30 Rosenborg 2 – Verdal 3. Division Avdeling 5 – Norge 4 – 0
20:45 Norge – Malta EM Kvalifikation Gruppe F 2 – 0

Fredag 6. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Norge U21 – Cypern U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 7 2 – 1

Lørdag 7. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Grei Kvinner Elite (k) – Øvrevoll Hosle (k) 1. Division (k) – Norge 2 – 1
13:00 Vidar – Brattvåg 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 2 – 2
13:00 Lokomotiv Oslo FK – Follo 3. Division Avdeling 2 – Norge 1 – 0
13:00 Bryne 2 – Flint 3. Division Avdeling 3 – Norge 4 – 2
13:00 Sogndal 2 – Stord 3. Division Avdeling 4 – Norge 2 – 2
13:00 Strømsgodset 2 – Djerv 1919 3. Division Avdeling 4 – Norge 2 – 3
14:00 LSK Kvinner (k) – Trondheims-Ørn (k) Toppserien (k) – Norge 2 – 0
14:00 Nordstrand – Aalesund 2 3. Division Avdeling 1 – Norge 3 – 2
14:00 Årvoll – Sunndal 3. Division Avdeling 1 – Norge 2 – 2
14:00 Halsen – Ready 3. Division Avdeling 2 – Norge 1 – 3
14:00 FK Tønsberg – Frigg 3. Division Avdeling 2 – Norge 2 – 0
14:00 Brodd – Start 2 3. Division Avdeling 3 – Norge 3 – 2
15:00 Arna-Bjørnar (k) – Stabæk (k) Toppserien (k) – Norge 2 – 2
15:00 Fart (k) – Avaldsnes (k) Toppserien (k) – Norge 0 – 3
15:00 Vålerenga (k) – Klepp (k) Toppserien (k) – Norge 4 – 0
15:00 Donn – Vardeneset 3. Division Avdeling 3 – Norge 2 – 0
15:00 Flekkerøy – Madla 3. Division Avdeling 3 – Norge 2 – 0
15:00 Staal Jørpeland – Mandalskameratene 3. Division Avdeling 3 – Norge 2 – 0
15:00 FK Fyllingsdalen – Fjøra 3. Division Avdeling 4 – Norge 5 – 1
15:00 Vard Haugesund – Bergen Nord 3. Division Avdeling 4 – Norge 5 – 0
16:00 Stjørdals Blink – Moss 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 3 – 1
16:00 Bærum – Kjelsås 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 1 – 4
16:00 Grorud – Sotra Sportsklubb 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 1 – 1
16:00 Odds Ballklubb 2 – Elverum 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 2 – 1
16:00 Ørn-Horten – Lyn 3. Division Avdeling 2 – Norge 2 – 1
16:00 Grei – Ullern 3. Division Avdeling 2 – Norge 1 – 3
16:00 Os – Valdres FK 3. Division Avdeling 4 – Norge 10 – 0
16:00 Gjøvik-Lyn – Brumunddal 3. Division Avdeling 5 – Norge 0 – 1
16:00 Strindheim – Steinkjer 3. Division Avdeling 5 – Norge 3 – 2
16:00 Raufoss 2 – Tillerbyen 3. Division Avdeling 5 – Norge 5 – 1
16:00 Hønefoss – Gjelleråsen 3. Division Avdeling 6 – Norge 1 – 1
16:10 Lyn Fotball (k) – Sandviken (k) Toppserien (k) – Norge 1 – 1
17:00 Viking 2 – Vindbjart 3. Division Avdeling 3 – Norge 5 – 2
18:00 Træff – Spjelkavik 3. Division Avdeling 1 – Norge 2 – 2

Søndag 8. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Norild – Drøbak/Frogn 3. Division Avdeling 2 – Norge 1 – 2
13:00 Senja – Florø 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 2 – 3
13:00 Fram Larvik – Mjølner 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 4 – 2
13:00 Skjervøy – Bodø/Glimt 2 3. Division Avdeling 6 – Norge 3 – 6
14:00 Alta – Åsane 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 2 – 2
15:00 Byåsen – Arendal 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 2 – 7
15:00 Rommen – Herd 3. Division Avdeling 1 – Norge 2 – 1
15:00 Vålerenga 2 – Mjøndalen 2 3. Division Avdeling 2 – Norge 2 – 0
15:00 Vestfossen – Lysekloster 3. Division Avdeling 4 – Norge 3 – 2
15:00 Skjetten – Melbo 3. Division Avdeling 6 – Norge 0 – 4
15:00 Fløya – Lillestrøm 2 3. Division Avdeling 6 – Norge 3 – 1
15:30 Tromsø 2 – Junkeren 3. Division Avdeling 6 – Norge 2 – 1
16:00 Levanger – Hødd 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 1 – 2
16:00 Asker – Oppsal 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 2 – 1
16:00 Fana – Brann 2 3. Division Avdeling 4 – Norge 2 – 1
16:00 Finnsnes – Ull/Kisa 2 3. Division Avdeling 6 – Norge 5 – 0
17:00 Fredrikstad – Nardo 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 3 – 0
17:00 Melhus – Orkla 3. Division Avdeling 5 – Norge 5 – 1
17:30 Molde 2 – Eidsvold TF 3. Division Avdeling 1 – Norge 0 – 2
18:00 Bryne – Kvik Halden 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 3 – 4
18:00 Leknes – Harstad 3. Division Avdeling 6 – Norge 0 – 1
20:45 Sverige – Norge EM Kvalifikation Gruppe F 1 – 1

Mandag 9. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Kolbotn (k) – Røa (k) Toppserien (k) – Norge 4 – 4
18:00 Ranheim 2 – Kolstad 3. Division Avdeling 5 – Norge 1 – 4
18:30 Sarpsborg 08 2 – Kråkerøy 3. Division Avdeling 1 – Norge 2 – 1
19:00 NIL-Trysil – Kongsvinger 2 3. Division Avdeling 5 – Norge 3 – 2

Tirsdag 10. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Rosenborg – Strindheim Træningskamp 7 – 0
20:00 Ungarn U21 – Norge U21 Venskabskamp U21 0 – 3

Onsdag 11. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Sotra Sportsklubb – Elverum 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 1 – 1
19:00 Stabæk 2 – Lørenskog 3. Division Avdeling 1 – Norge 1 – 4
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >