Luk
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 19. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Vardeneset – Madla 3. Division Avdeling 3 – Norge
18:55 LASK – Rosenborg Europa League Gruppe D

Lørdag 21. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Amazon Grimstad (k) – Hønefoss (k) 1. Division (k) – Norge
13:00 Nordstrand – Herd 3. Division Avdeling 1 – Norge
13:00 Vestfossen – Stord 3. Division Avdeling 4 – Norge
13:00 Strømsgodset 2 – Fjøra 3. Division Avdeling 4 – Norge
14:00 Vidar – Kvik Halden 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
14:00 Rommen – Sunndal 3. Division Avdeling 1 – Norge
14:00 Årvoll – Spjelkavik 3. Division Avdeling 1 – Norge
14:00 Frigg – Drøbak/Frogn 3. Division Avdeling 2 – Norge
14:00 Grei – Ready 3. Division Avdeling 2 – Norge
14:00 Halsen – Lokomotiv Oslo FK 3. Division Avdeling 2 – Norge
14:00 FK Tønsberg – Follo 3. Division Avdeling 2 – Norge
14:00 Pors Grenland – Flint 3. Division Avdeling 3 – Norge
14:00 Donn – Brodd 3. Division Avdeling 3 – Norge
14:00 Flekkerøy – IF Storm 3. Division Avdeling 3 – Norge
14:00 Skjervøy – Leknes 3. Division Avdeling 6 – Norge
15:00 Vålerenga (k) – Trondheims-Ørn (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Lyn Fotball (k) – Klepp (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Kolbotn (k) – Stabæk (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Fart (k) – Røa (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Arna-Bjørnar (k) – Avaldsnes (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Nanset (k) – Grei Kvinner Elite (k) 1. Division (k) – Norge
15:00 Grand Bodø (k) – Åsane (k) 1. Division (k) – Norge
15:00 Bryne 2 – Mandalskameratene 3. Division Avdeling 3 – Norge
15:00 Os – Bergen Nord 3. Division Avdeling 4 – Norge
15:30 Kongsvinger – Ull/Kisa 1. Division – Norge
15:30 Aalesund 2 – Lørenskog 3. Division Avdeling 1 – Norge
16:00 Levanger – Nardo 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Bærum – Elverum 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
16:00 Fram Larvik – Oppsal 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
16:00 Staal Jørpeland – Vindbjart 3. Division Avdeling 3 – Norge
16:00 Fana – Lysekloster 3. Division Avdeling 4 – Norge
16:00 Vard Haugesund – FK Fyllingsdalen 3. Division Avdeling 4 – Norge
16:00 Verdal – Tillerbyen 3. Division Avdeling 5 – Norge
16:00 Strindheim – Orkla 3. Division Avdeling 5 – Norge
16:00 Ranheim 2 – Brumunddal 3. Division Avdeling 5 – Norge
16:00 Gjøvik-Lyn – NIL-Trysil 3. Division Avdeling 5 – Norge
17:00 LSK Kvinner (k) – Sandviken (k) Toppserien (k) – Norge
18:00 Brann – Haugesund Eliteserien – Norge

Søndag 22. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Norild – Ørn-Horten 3. Division Avdeling 2 – Norge
13:00 Medkila (k) – Øvrevoll Hosle (k) 1. Division (k) – Norge
13:00 Kaupanger (k) – Byåsen (k) 1. Division (k) – Norge
14:00 Senja – Åsane 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
14:00 Finnsnes – Gjelleråsen 3. Division Avdeling 6 – Norge
15:00 Hamarkameratene – Start 1. Division – Norge
15:00 Nest Sotra – Skeid 1. Division – Norge
15:00 Jerv – Tromsdalen 1. Division – Norge
15:00 KFUM – Sandefjord 1. Division – Norge
15:00 Strømmen – Sogndal 1. Division – Norge
15:00 Stjørdals Blink – Arendal 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
15:00 Byåsen – Egersund 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
15:00 Sola – Hødd 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
15:00 Alta – Kjelsås 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
15:30 Fløya – Junkeren 3. Division Avdeling 6 – Norge
16:00 Asker – Sotra Sportsklubb 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
16:00 Grorud – Mjølner 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
16:00 Brann 2 – Djerv 1919 3. Division Avdeling 4 – Norge
16:00 Melbo – Lillestrøm 2 3. Division Avdeling 6 – Norge
16:00 Hønefoss – Harstad 3. Division Avdeling 6 – Norge
16:30 Snøgg Fotball (k) – Fløya (k) 1. Division (k) – Norge
17:00 Fredrikstad – Brattvåg 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
17:00 Melhus – Kolstad 3. Division Avdeling 5 – Norge
17:00 Skjetten – Bodø/Glimt 2 3. Division Avdeling 6 – Norge
17:30 Træff – Eidsvold TF 3. Division Avdeling 1 – Norge
18:00 Lillestrøm – Kristiansund BK Eliteserien – Norge
18:00 Tromsø – Strømsgodset Eliteserien – Norge
18:00 Odd Ballklubb – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge
18:00 Ranheim – Bodø/Glimt Eliteserien – Norge
18:00 Vålerenga – Viking Eliteserien – Norge
18:00 Aalesund – Notodden 1. Division – Norge
18:00 Sandnes – Raufoss 1. Division – Norge
18:00 Bryne – Moss 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
20:00 Mjøndalen – Rosenborg Eliteserien – Norge

Mandag 23. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Odds Ballklubb 2 – Florø 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
14:00 Sarpsborg 08 2 – Molde 2 3. Division Avdeling 1 – Norge
17:00 Tromsø 2 – Ull/Kisa 2 3. Division Avdeling 6 – Norge
18:00 Viking 2 – Start 2 3. Division Avdeling 3 – Norge
19:00 Stabæk – Molde Eliteserien – Norge
19:00 Mjøndalen 2 – Ullern 3. Division Avdeling 2 – Norge
19:00 Vålerenga 2 – Lyn 3. Division Avdeling 2 – Norge
19:00 Rosenborg 2 – Steinkjer 3. Division Avdeling 5 – Norge
19:30 Sogndal 2 – Valdres FK 3. Division Avdeling 4 – Norge
19:30 Raufoss 2 – Kongsvinger 2 3. Division Avdeling 5 – Norge

Tirsdag 24. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Stabæk 2 – Kråkerøy 3. Division Avdeling 1 – Norge

Onsdag 25. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Arna-Bjørnar (k) – Røa (k) Toppserien (k) – Norge
17:00 Klepp (k) – Fart (k) Toppserien (k) – Norge
18:00 Ranheim – Fram Larvik Pokal – Norge
20:00 Mjøndalen – Haugesund Pokal – Norge

Torsdag 26. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 KFUM – Odd Ballklubb Pokal – Norge
19:00 Brodd – Staal Jørpeland 3. Division Avdeling 3 – Norge
20:00 Aalesund – Viking Pokal – Norge
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >