Luk
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 3. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Sola – Vidar 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 0 – 2
21:00 Rosenborg – PSV Eindhoven Europa League Gruppe D 1 – 4

Fredag 4. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:45 Hviderusland (k) – Norge (k) EM Kval. Gruppe C (k) 1 – 7
18:00 Melbo – Bodø/Glimt 2 3. Division Avdeling 6 – Norge 3 – 0
19:00 Mjøndalen – Strømsgodset Eliteserien – Norge 1 – 1

Lørdag 5. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Nordstrand – Træff 3. Division Avdeling 1 – Norge 7 – 0
13:00 Bryne 2 – IF Storm 3. Division Avdeling 3 – Norge 3 – 3
13:00 Flint – Viking 2 3. Division Avdeling 3 – Norge 2 – 5
13:00 Steinkjer – Gjøvik-Lyn 3. Division Avdeling 5 – Norge 1 – 5
14:00 Fram Larvik – Florø 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 1 – 1
14:00 Ullern – Ørn-Horten 3. Division Avdeling 2 – Norge 0 – 0
14:00 Frigg – Lyn 3. Division Avdeling 2 – Norge 2 – 2
14:00 FK Tønsberg – Lokomotiv Oslo FK 3. Division Avdeling 2 – Norge 1 – 0
14:00 Drøbak/Frogn – Follo 3. Division Avdeling 2 – Norge 0 – 1
14:00 Madla – Mandalskameratene 3. Division Avdeling 3 – Norge 0 – 4
14:00 Brann 2 – Stord 3. Division Avdeling 4 – Norge 4 – 3
14:00 Verdal – Brumunddal 3. Division Avdeling 5 – Norge 1 – 0
15:00 Årvoll – Lørenskog 3. Division Avdeling 1 – Norge 0 – 5
15:00 Vardeneset – Vindbjart 3. Division Avdeling 3 – Norge 1 – 5
15:00 Flekkerøy – Brodd 3. Division Avdeling 3 – Norge 3 – 1
15:00 Djerv 1919 – Bergen Nord 3. Division Avdeling 4 – Norge 1 – 1
15:00 Os – Fjøra 3. Division Avdeling 4 – Norge 0 – 3
15:00 Sogndal 2 – FK Fyllingsdalen 3. Division Avdeling 4 – Norge 2 – 3
15:00 Norge U19 (k) – Wales U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 5 (k) 11 – 0
15:30 Jerv – Start 1. Division – Norge 1 – 7
15:30 Aalesund 2 – Kråkerøy 3. Division Avdeling 1 – Norge 4 – 0
16:00 Levanger – Stjørdals Blink 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 1 – 3
16:00 Åsane – Kjelsås 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 3 – 0
16:00 Bærum – Grorud 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 1 – 1
16:00 Asker – Elverum 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 1 – 0
16:00 Valdres FK – Lysekloster 3. Division Avdeling 4 – Norge 0 – 8
16:00 Strindheim – Kolstad 3. Division Avdeling 5 – Norge 5 – 1
16:00 Kongsvinger 2 – Orkla 3. Division Avdeling 5 – Norge 1 – 4
16:00 Tillerbyen – Melhus 3. Division Avdeling 5 – Norge 1 – 1
16:30 Herd – Spjelkavik 3. Division Avdeling 1 – Norge 0 – 2
17:00 Finnsnes – Leknes 3. Division Avdeling 6 – Norge 4 – 1
18:00 Odd Ballklubb – Vålerenga Eliteserien – Norge 1 – 1
18:00 Grei – Norild 3. Division Avdeling 2 – Norge 2 – 1

Søndag 6. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Pors Grenland – Staal Jørpeland 3. Division Avdeling 3 – Norge 1 – 0
14:00 Arendal – Brattvåg 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 2 – 3
14:00 Egersund – Kvik Halden 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 0 – 3
14:45 Fløya – Gjelleråsen 3. Division Avdeling 6 – Norge 1 – 3
15:00 Strømmen – Nest Sotra 1. Division – Norge 0 – 2
15:00 KFUM – Tromsdalen 1. Division – Norge 1 – 1
15:00 Hamarkameratene – Skeid 1. Division – Norge 2 – 1
15:00 Nardo – Hødd 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 0 – 2
15:00 Alta – Odds Ballklubb 2 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 4 – 1
16:00 Byåsen – Bryne 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 3 – 0
16:00 Oppsal – Mjølner 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 2 – 0
16:00 Sotra Sportsklubb – Senja 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 0 – 1
16:00 Fana – Vard Haugesund 3. Division Avdeling 4 – Norge 4 – 4
16:00 Hønefoss – Skjervøy 3. Division Avdeling 6 – Norge 6 – 0
16:00 Lillestrøm 2 – Harstad 3. Division Avdeling 6 – Norge 1 – 1
17:00 Fredrikstad – Moss 2. Divisjon Avd. 1 – Norge 0 – 1
18:00 Stabæk – Viking Eliteserien – Norge 0 – 0
18:00 Lillestrøm – Bodø/Glimt Eliteserien – Norge 0 – 0
18:00 Tromsø – Kristiansund BK Eliteserien – Norge 5 – 0
18:00 Ranheim – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 0 – 2
18:00 Haugesund – Rosenborg Eliteserien – Norge 2 – 1
18:00 Aalesund – Raufoss 1. Division – Norge 3 – 1
18:00 Notodden – Ull/Kisa 1. Division – Norge 0 – 0
18:00 Kongsvinger – Sandefjord 1. Division – Norge 2 – 3
18:00 Sandnes – Sogndal 1. Division – Norge 0 – 1
18:00 Vålerenga 2 – Halsen 3. Division Avdeling 2 – Norge 6 – 0
20:00 Brann – Molde Eliteserien – Norge 0 – 0

Mandag 7. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Sunndal – Stabæk 2 3. Division Avdeling 1 – Norge 1 – 2
17:00 Junkeren – Ull/Kisa 2 3. Division Avdeling 6 – Norge 2 – 3
18:00 Rosenborg 2 – Ranheim 2 3. Division Avdeling 5 – Norge 3 – 0
18:00 Skjetten – Tromsø 2 3. Division Avdeling 6 – Norge 0 – 2
18:30 Rommen – Molde 2 3. Division Avdeling 1 – Norge 2 – 3
19:00 Sarpsborg 08 2 – Eidsvold TF 3. Division Avdeling 1 – Norge 0 – 1
19:00 Mjøndalen 2 – Ready 3. Division Avdeling 2 – Norge 3 – 3
19:00 Donn – Start 2 3. Division Avdeling 3 – Norge 0 – 3
19:00 Strømsgodset 2 – Vestfossen 3. Division Avdeling 4 – Norge 2 – 0
19:00 Raufoss 2 – NIL-Trysil 3. Division Avdeling 5 – Norge 0 – 3

Tirsdag 8. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Nordirland U19 (k) – Norge U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 5 (k) 0 – 7
18:00 Færøerne (k) – Norge (k) EM Kval. Gruppe C (k) 0 – 13

Onsdag 9. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Brann – Åsane Træningskamp 1 – 3
15:00 Aserbajdsjan U19 – Norge U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 7 0 – 1

Torsdag 10. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 Strømsgodset – Hamarkameratene Træningskamp 0 – 1
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >