Luk
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 17. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Bulgarien U17 – Norge U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 13
18:30 Norge U17 (k) – Færøerne U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)

Lørdag 19. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Byåsen – Hødd 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
13:00 Levanger – Bryne 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
13:00 Arendal – Vidar 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
13:00 Egersund – Stjørdals Blink 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
13:00 Fredrikstad – Kvik Halden 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
13:00 Sola – Moss 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
13:00 Nardo – Brattvåg 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
13:00 Asker – Florø 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
13:00 Fram Larvik – Kjelsås 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
13:00 Alta – Grorud 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
13:00 Åsane – Mjølner 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
13:00 Oppsal – Elverum 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
13:00 Sotra Sportsklubb – Odds Ballklubb 2 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
13:00 Bærum – Senja 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
13:00 Nordstrand – Kråkerøy 3. Division Avdeling 1 – Norge
13:00 Herd – Lørenskog 3. Division Avdeling 1 – Norge
13:00 Aalesund 2 – Træff 3. Division Avdeling 1 – Norge
13:00 Rommen – Eidsvold TF 3. Division Avdeling 1 – Norge
13:00 Sarpsborg 08 2 – Spjelkavik 3. Division Avdeling 1 – Norge
13:00 Sunndal – Molde 2 3. Division Avdeling 1 – Norge
13:00 Årvoll – Stabæk 2 3. Division Avdeling 1 – Norge
13:00 Mjøndalen 2 – Halsen 3. Division Avdeling 2 – Norge
13:00 Grei – Lokomotiv Oslo FK 3. Division Avdeling 2 – Norge
13:00 Frigg – Ready 3. Division Avdeling 2 – Norge
13:00 FK Tønsberg – Norild 3. Division Avdeling 2 – Norge
13:00 Drøbak/Frogn – Lyn 3. Division Avdeling 2 – Norge
13:00 Ullern – Follo 3. Division Avdeling 2 – Norge
13:00 Vålerenga 2 – Ørn-Horten 3. Division Avdeling 2 – Norge
13:00 Donn – IF Storm 3. Division Avdeling 3 – Norge
13:00 Bryne 2 – Viking 2 3. Division Avdeling 3 – Norge
13:00 Flint – Vindbjart 3. Division Avdeling 3 – Norge
13:00 Flekkerøy – Mandalskameratene 3. Division Avdeling 3 – Norge
13:00 Vardeneset – Brodd 3. Division Avdeling 3 – Norge
13:00 Pors Grenland – Start 2 3. Division Avdeling 3 – Norge
13:00 Madla – Staal Jørpeland 3. Division Avdeling 3 – Norge
13:00 Djerv 1919 – Fjøra 3. Division Avdeling 4 – Norge
13:00 Brann 2 – Vestfossen 3. Division Avdeling 4 – Norge
13:00 Fana – FK Fyllingsdalen 3. Division Avdeling 4 – Norge
13:00 Os – Vard Haugesund 3. Division Avdeling 4 – Norge
13:00 Sogndal 2 – Bergen Nord 3. Division Avdeling 4 – Norge
13:00 Valdres FK – Stord 3. Division Avdeling 4 – Norge
13:00 Strømsgodset 2 – Lysekloster 3. Division Avdeling 4 – Norge
13:00 Steinkjer – NIL-Trysil 3. Division Avdeling 5 – Norge
13:00 Rosenborg 2 – Melhus 3. Division Avdeling 5 – Norge
13:00 Raufoss 2 – Orkla 3. Division Avdeling 5 – Norge
13:00 Kongsvinger 2 – Ranheim 2 3. Division Avdeling 5 – Norge
13:00 Strindheim – Gjøvik-Lyn 3. Division Avdeling 5 – Norge
13:00 Tillerbyen – Brumunddal 3. Division Avdeling 5 – Norge
13:00 Verdal – Kolstad 3. Division Avdeling 5 – Norge
13:00 Junkeren – Bodø/Glimt 2 3. Division Avdeling 6 – Norge
13:00 Skjetten – Ull/Kisa 2 3. Division Avdeling 6 – Norge
13:00 Finnsnes – Skjervøy 3. Division Avdeling 6 – Norge
13:00 Fløya – Harstad 3. Division Avdeling 6 – Norge
13:00 Hønefoss – Tromsø 2 3. Division Avdeling 6 – Norge
13:00 Lillestrøm 2 – Gjelleråsen 3. Division Avdeling 6 – Norge
13:00 Melbo – Leknes 3. Division Avdeling 6 – Norge
15:00 Stabæk (k) – Lyn Fotball (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Røa (k) – Klepp (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Fart (k) – Vålerenga (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Avaldsnes (k) – Sandviken (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Snøgg Fotball (k) – Øvrevoll Hosle (k) 1. Division (k) – Norge
15:30 Kongsvinger – Hamarkameratene 1. Division – Norge
18:00 Kristiansund BK – Rosenborg Eliteserien – Norge
20:30 Vålerenga – Stabæk Eliteserien – Norge

Søndag 20. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Kaupanger (k) – Medkila (k) 1. Division (k) – Norge
14:00 Arna-Bjørnar (k) – Trondheims-Ørn (k) Toppserien (k) – Norge
14:00 Norge U17 (k) – Aserbajdsjan U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)
15:00 Kolbotn (k) – LSK Kvinner (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Nest Sotra – Sandnes 1. Division – Norge
15:00 Strømmen – Raufoss 1. Division – Norge
15:00 Amazon Grimstad (k) – Åsane (k) 1. Division (k) – Norge
15:00 Grand Bodø (k) – Grei Kvinner Elite (k) 1. Division (k) – Norge
16:00 Hønefoss (k) – Byåsen (k) 1. Division (k) – Norge
16:30 Nanset (k) – Fløya (k) 1. Division (k) – Norge
17:30 Norge U17 – Malta U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 13
18:00 Viking – Tromsø Eliteserien – Norge
18:00 Strømsgodset – Lillestrøm Eliteserien – Norge
18:00 Ranheim – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge
18:00 Molde – Haugesund Eliteserien – Norge
18:00 Start – KFUM 1. Division – Norge
18:00 Skeid – Ull/Kisa 1. Division – Norge
18:00 Sandefjord – Notodden 1. Division – Norge
18:00 Sogndal – Jerv 1. Division – Norge
18:00 Tromsdalen – Aalesund 1. Division – Norge
20:00 Sarpsborg 08 – Brann Eliteserien – Norge

Mandag 21. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Bodø/Glimt – Mjøndalen Eliteserien – Norge

Onsdag 23. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Slovenien U17 (k) – Norge U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)
17:00 Norge U17 – Østrig U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 13

Torsdag 24. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Sporting CP – Rosenborg Europa League Gruppe D
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >