Luk
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 2. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Klepp (k) – Arna-Bjørnar (k) Toppserien (k) – Norge 4 – 0
13:00 Vålerenga (k) – Avaldsnes (k) Toppserien (k) – Norge 1 – 1
13:00 Trondheims-Ørn (k) – Stabæk (k) Toppserien (k) – Norge 3 – 1
13:00 Sandviken (k) – Kolbotn (k) Toppserien (k) – Norge 2 – 2
13:00 Lyn Fotball (k) – Røa (k) Toppserien (k) – Norge 1 – 1
13:00 LSK Kvinner (k) – Fart (k) Toppserien (k) – Norge 1 – 2
14:00 Åsane – Kvik Halden 1. Division Kvalifikation – Norge 2 – 0
16:00 Start – Ull/Kisa 1. Division – Norge 2 – 1
16:00 Nest Sotra – Aalesund 1. Division – Norge 0 – 1
16:00 Skeid – Notodden 1. Division – Norge 2 – 2
16:00 Sandefjord – Jerv 1. Division – Norge 1 – 0
16:00 Kongsvinger – Sandnes 1. Division – Norge 1 – 2
16:00 Strømmen – KFUM 1. Division – Norge 0 – 3
16:00 Sogndal – Hamarkameratene 1. Division – Norge 3 – 0
16:00 Tromsdalen – Raufoss 1. Division – Norge 3 – 0
18:30 Molde – Kristiansund BK Eliteserien – Norge 2 – 0

Søndag 3. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Snøgg Fotball (k) – Byåsen (k) 1. Division (k) – Norge 1 – 2
13:00 Nanset (k) – Medkila (k) 1. Division (k) – Norge 0 – 1
13:00 Hønefoss (k) – Grei Kvinner Elite (k) 1. Division (k) – Norge 5 – 1
13:00 Kaupanger (k) – Åsane (k) 1. Division (k) – Norge 0 – 1
13:00 Grand Bodø (k) – Fløya (k) 1. Division (k) – Norge 1 – 3
13:00 Amazon Grimstad (k) – Øvrevoll Hosle (k) 1. Division (k) – Norge 0 – 2
18:00 Viking – Lillestrøm Eliteserien – Norge 3 – 0
18:00 Bodø/Glimt – Haugesund Eliteserien – Norge 2 – 2
18:00 Sarpsborg 08 – Tromsø Eliteserien – Norge 3 – 2
18:00 Ranheim – Stabæk Eliteserien – Norge 0 – 2
20:00 Vålerenga – Brann Eliteserien – Norge 1 – 0

Mandag 4. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Odd Ballklubb – Mjøndalen Eliteserien – Norge 3 – 2

Torsdag 7. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Rosenborg – Sporting CP Europa League Gruppe D 0 – 2

Fredag 8. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Norge (k) – Nordirland (k) EM Kval. Gruppe C (k) 6 – 0
19:00 Brann – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge 1 – 0

Lørdag 9. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Kvik Halden – Åsane 1. Division Kvalifikation – Norge 1 – 2
15:30 Hamarkameratene – Nest Sotra 1. Division – Norge 3 – 2
15:30 Jerv – Kongsvinger 1. Division – Norge 0 – 2
15:30 Ull/Kisa – Tromsdalen 1. Division – Norge 2 – 0
15:30 KFUM – Sogndal 1. Division – Norge 1 – 0
15:30 Raufoss – Skeid 1. Division – Norge 4 – 5
15:30 Aalesund – Sandefjord 1. Division – Norge 3 – 1
15:30 Notodden – Start 1. Division – Norge 0 – 2
16:30 Sandnes – Strømmen 1. Division – Norge Skrivebordssejr
18:00 Haugesund – Viking Eliteserien – Norge 1 – 0
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >