LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
<  Forrige uge
21. april 2019 – 28. april 2019
Næste uge  >

Søndag 21. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:30 Wattens – Vorwärts Steyr
14:30 SKN St. Pölten – Salzburg
14:30 Sturm Graz – Wolfsberger AC
17:00 Austria Wien – LASK

Mandag 22. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Dornbirn – Langenegg
16:00 SK Bischofshofen – Reichenau
16:00 Hohenems – FC Kitzbühel
16:00 Wörgl – SV Wals Grunau
16:00 Kufstein – Altach (A)
16:00 Schwaz – SV Grödig
17:00 Pinzgau Saalfelden – Seekirchen
17:00 USK Anif – St. Johann

Tirsdag 23. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Hartberg – Rapid Wien
19:00 Admira – Mattersburg
19:00 FC Wacker Innsbruck – Altach

Onsdag 24. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Salzburg – Wolfsberger AC
19:00 LASK – Sturm Graz
19:00 Austria Wien – SKN St. Pölten

Fredag 26. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Reichenau – Schwaz
19:00 Seekirchen – SK Bischofshofen
19:00 Parndorf – FC Stadlau
19:00 Rapid Wien (A) – FCM Arkadia Traiskirchen
19:00 Kalsdorf – Lendorf
19:00 Vöcklamarkt – WSC Hertha
19:00 Völkermarkt – Grazer AK
19:00 FC Wels – Sturm Graz (A)
19:00 Allerheiligen – Bad Gleichenberg
19:00 SC Gleisdorf – Deutschlandsberger SC
19:00 SC Weiz – ATSV Stadl Paura
19:10 Amstetten – Austria Wien (A)
19:10 Vorwärts Steyr – SV Lafnitz
19:10 LASK Juniors OÖ – SV Horn
19:10 SK Austria Klagenfurt – Floridsdorfer AC
19:10 FC Liefering – BW Linz
19:10 Kapfenberger SV – Austria Lustenau
19:10 Ried – Wiener Neustadt
19:15 Altach (A) – USK Anif
19:30 ASK Ebreichsdorf – ASK-BSC Bruck/Leitha
19:30 Schwechat – SV Leobendorf
19:30 FC Marchfeld Mannsdorf – Mattersburg (A)

Lørdag 27. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 SKN St. Pölten (A) – FC Mauerwerk
16:00 SV Grödig – Dornbirn
16:00 SV Wals Grunau – Kufstein
16:00 Langenegg – Wörgl
16:00 St. Johann – Hohenems
16:00 SC Team Wiener Linien – SC Neusiedl am See 1919
16:00 Union Gurten – Wolfsberger AC (A)
16:30 FC Kitzbühel – Pinzgau Saalfelden
17:00 Mattersburg – Admira
17:00 Rapid Wien – Hartberg
17:00 Altach – FC Wacker Innsbruck

Søndag 28. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:30 FC Wacker Innsbruck (A) – Wattens
14:30 Wolfsberger AC – Salzburg
14:30 SKN St. Pölten – Austria Wien
16:30 Admira Mödling (A) – Wiener SK
17:00 Sturm Graz – LASK
<  Forrige uge
21. april 2019 – 28. april 2019
Næste uge  >