Luk
<  Forrige uge
13. april 2021 – 20. april 2021
Næste uge  >

Tirsdag 13. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:10 Amstetten – SK Austria Klagenfurt 1. Liga – Østrig
18:30 SV Horn – FC Wacker Innsbruck 1. Liga – Østrig
18:30 Floridsdorfer AC – Vorwärts Steyr 1. Liga – Østrig
18:30 Kapfenberger SV – SV Lafnitz 1. Liga – Østrig
20:25 Dornbirn – Austria Lustenau 1. Liga – Østrig

Onsdag 14. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Grazer AK – LASK Juniors OÖ 1. Liga – Østrig
18:30 FC Liefering – Austria Wien (A) 1. Liga – Østrig
20:30 Rapid Wien (A) – BW Linz 1. Liga – Østrig

Fredag 16. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Austria Lustenau – Kapfenberger SV 1. Liga – Østrig
19:00 SC Neusiedl am See 1919 – FC Marchfeld Donauauen Regionalliga Øst – Østrig Udsat
19:00 Mattersburg (A) – SC Team Wiener Linien Regionalliga Øst – Østrig Aflyst
19:00 FC Wels – Bad Gleichenberg Regionalliga Midt – Østrig Udsat
19:00 Allerheiligen – Sturm Graz (A) Regionalliga Midt – Østrig Udsat
19:00 SC Gleisdorf – SC Weiz Regionalliga Midt – Østrig Udsat
19:00 Deutschlandsberger SC – Wolfsberger AC (A) Regionalliga Midt – Østrig Udsat
19:00 Vöcklamarkt – Kalsdorf Regionalliga Midt – Østrig Udsat
19:30 FCM Traiskirchen – Wiener SK Regionalliga Øst – Østrig Udsat
20:25 SV Lafnitz – Dornbirn 1. Liga – Østrig

Lørdag 17. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Roefix Roethis – SW Bregenz Regionalliga Vest – Østrig Udsat
14:00 Dornbirner SV – Austria Lustenau (A) Regionalliga Vest – Østrig Udsat
14:00 Rotenberg – Rankweil Regionalliga Vest – Østrig Udsat
14:30 Austria Wien (A) – FC Wacker Innsbruck 1. Liga – Østrig
14:30 Amstetten – FC Liefering 1. Liga – Østrig
14:30 LASK Juniors OÖ – Floridsdorfer AC 1. Liga – Østrig
14:30 BW Linz – Vorwärts Steyr 1. Liga – Østrig
16:30 SV Leobendorf – Admira Mödling (A) Regionalliga Øst – Østrig Udsat
16:30 SV Stripfing – SC Wiener Viktoria Regionalliga Øst – Østrig Udsat
17:00 Admira – Hartberg Bundesliga Nedrykning Gruppe – Østrig
17:00 Ried – Altach Bundesliga Nedrykning Gruppe – Østrig
17:00 SKN St. Pölten – Austria Wien Bundesliga Nedrykning Gruppe – Østrig
18:00 SC Team Wiener Linien – Wiener Neustadt Regionalliga Øst – Østrig Udsat
19:00 SV St. Anna – Union Gurten Regionalliga Midt – Østrig Udsat

Søndag 18. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:30 SK Austria Klagenfurt – Grazer AK 1. Liga – Østrig
11:30 Rapid Wien (A) – SV Horn 1. Liga – Østrig
14:30 Wolfsberger AC – WSG Swarovski Tirol Bundesliga Mesterskabsgruppe – Østrig
14:30 Salzburg – LASK Bundesliga Mesterskabsgruppe – Østrig
16:30 FC Mauerwerk – ASK-BSC Bruck/Leitha Regionalliga Øst – Østrig Udsat
17:00 Rapid Wien – Sturm Graz Bundesliga Mesterskabsgruppe – Østrig
17:00 ATSV Stadl Paura – Spittal Regionalliga Midt – Østrig Udsat
17:00 Ried (A) – WSC Hertha Regionalliga Midt – Østrig Udsat

Tirsdag 20. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Altach – Admira Bundesliga Nedrykning Gruppe – Østrig
18:30 Hartberg – SKN St. Pölten Bundesliga Nedrykning Gruppe – Østrig
18:30 FC Liefering – LASK Juniors OÖ 1. Liga – Østrig
18:30 Amstetten – BW Linz 1. Liga – Østrig
20:30 Austria Wien – Ried Bundesliga Nedrykning Gruppe – Østrig
<  Forrige uge
13. april 2021 – 20. april 2021
Næste uge  >