Luk
<  Forrige uge
10. august 2020 – 17. august 2020
Næste uge  >

Mandag 10. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Peru

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Alianza Lima – Binacional Primera Division Apertura – Peru Udsat
20:30 Sport Huancayo – CD UT Cajamarca Primera Division Apertura – Peru Udsat

Lørdag 15. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Peru

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 FBC Melgar – Carlos Stein Primera Division Apertura – Peru
17:00 Cusco FC – Sport Boys Primera Division Apertura – Peru
17:00 Sporting Cristal – Alianza Lima Primera Division Apertura – Peru
17:00 Binacional – Academia Cantolao Primera Division Apertura – Peru
17:00 Universitario de Deportes – Universidad San Martin Primera Division Apertura – Peru
17:00 Deportivo Municipal – Cienciano Primera Division Apertura – Peru
17:00 Atletico Grau – Alianza Universidad Primera Division Apertura – Peru
17:00 CD UT Cajamarca – Universidad Cesar Vallejo Primera Division Apertura – Peru
17:00 Ayacucho FC – Sport Huancayo Primera Division Apertura – Peru
17:00 Carlos A. Mannucci – Deportivo Llacuabamba Primera Division Apertura – Peru

Søndag 16. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Peru

Tid Hold Liga & Land Resultat
22:00 Cusco FC – Sport Huancayo Liga 1 - Clausura – Peru Udsat
22:00 Sporting Cristal – Universidad Cesar Vallejo Liga 1 - Clausura – Peru Udsat
22:00 Binacional – Carlos Stein Liga 1 - Clausura – Peru Udsat
22:00 Universitario de Deportes – Sport Boys Liga 1 - Clausura – Peru Udsat
22:00 Deportivo Municipal – Alianza Lima Liga 1 - Clausura – Peru Udsat
22:00 Atletico Grau – Academia Cantolao Liga 1 - Clausura – Peru Udsat
22:00 Carlos A. Mannucci – Universidad San Martin Liga 1 - Clausura – Peru Udsat
22:00 Ayacucho FC – Cienciano Liga 1 - Clausura – Peru Udsat
22:00 Deportivo Llacuabamba – Alianza Universidad Liga 1 - Clausura – Peru Udsat
22:00 FBC Melgar – CD UT Cajamarca Liga 1 - Clausura – Peru Udsat
<  Forrige uge
10. august 2020 – 17. august 2020
Næste uge  >