LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
19. november 2017 – 26. november 2017
Næste uge  >

Søndag 19. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:30 AD Oliveirense – Maritimo Pokal – Portugal
16:00 Ferreira de Aves – Marinhense Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 C.F. União – Freamunde Pokal – Portugal
16:00 U.D. Leiria – Aves Pokal – Portugal
16:00 Academica – Nacional Pokal – Portugal
16:00 Moreirense – Felgueiras 1932 Pokal – Portugal
16:00 Vizela – Vilaverdense FC Pokal – Portugal
16:00 Farense – Leixoes Pokal – Portugal
16:00 Caldas – Arouca Pokal – Portugal
17:00 Sporting Ideal – Cova da Piedade Pokal – Portugal
17:00 Santa Clara – Chaves Pokal – Portugal
17:00 Praiense – Vilafranquense Pokal – Portugal
21:15 Vitoria de Guimaraes – Feirense Pokal – Portugal

Tirsdag 21. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Besiktas U19 – FC Porto U19 UEFA Youth League Gruppe G
18:00 Besiktas – FC Porto Champions League Gruppe G

Onsdag 22. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 CSKA Moskva U19 – Benfica U19 UEFA Youth League Gruppe A
15:00 Sporting CP U19 – Olympiakos U19 UEFA Youth League Gruppe D
18:00 CSKA Moskva – Benfica Champions League Gruppe A
20:45 Sporting CP – Olympiakos Champions League Gruppe D

Torsdag 23. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Salzburg – Vitoria de Guimaraes Europa League Gruppe I
21:05 Braga – Hoffenheim Europa League Gruppe C

Fredag 24. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Portugal (k) – Moldova (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe 6 (k)
21:30 Belenenses – Chaves Primeira Liga – Portugal

Lørdag 25. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 Famalicao – Sporting CP B Segunda Liga – Portugal
16:00 Braga B – Gil Vicente Segunda Liga – Portugal
17:00 Portimonense – Tondela Primeira Liga – Portugal
17:00 Nacional – C.F. União Segunda Liga – Portugal
19:15 Boavista – Moreirense Primeira Liga – Portugal
21:30 Aves – FC Porto Primeira Liga – Portugal

Søndag 26. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 Leixoes – Benfica B Segunda Liga – Portugal
13:00 Sporting de Guadelupe – Electrico Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Academico Viseu – Varzim Segunda Liga – Portugal
16:00 Penafiel – Vitoria de Guimaraes B Segunda Liga – Portugal
16:00 FC Porto B – Academica Segunda Liga – Portugal
16:00 Oliveirense – Cova da Piedade Segunda Liga – Portugal
16:00 Sporting Covilhã – Real SC Segunda Liga – Portugal
16:00 Arouca – Santa Clara Segunda Liga – Portugal
16:00 Vizela – GDU Torcatense Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Vilaverdense FC – Camara Lobos Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 ARS Martinho – CDC Montalegre Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Pedras Salgadas – Braganca Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 SC Mirandela – Mondinense FC Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Merelinense – CCD Minas Argozelo Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Aroes – AD Fafe Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 AD Oliveirense – Atletico Arcos Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Sanjoanense – Gondomar Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Alianca de Gandra – Felgueiras 1932 Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Espinho – Freamunde Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 FC Pedras Rubras – Sousense Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Coimbroes – Trofense Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Cinfaes – Camacha Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Canelas 2010 – FC Cesarense Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Amarante FC – Salgueiros Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 U.D. Leiria – Gafanha Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 Lusitano FC – Mortagua FC Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 Fornos de Algodres – Marinhense Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 Ferreira de Aves – Anadia Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 ARC Oleiros – Sourense Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 Aguias Moradal – Sertanense Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 AD Nogueirense – RD Agueda Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 Vilafranquense – Caldas Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Sintrense – Sacavenense Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Pero Pinheiro – Mafra Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Loures – S.U. 1º de Dezembro Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 GD Coruchense – Fatima Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Alcanenense – SC Lusitania Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Estrela de Vendas Novas – Moura Atletico Clube Campeonato De Portugal Gruppe E – Portugal
16:00 Oriental – SR Almancilense Campeonato De Portugal Gruppe E – Portugal
16:00 Olhanense – Pinhalnovense Campeonato De Portugal Gruppe E – Portugal
16:00 Lusitano VRSA – Louletano Campeonato De Portugal Gruppe E – Portugal
16:00 Farense – Armacenenses Campeonato De Portugal Gruppe E – Portugal
16:00 FC Castrense – Olimpico Montijo Campeonato De Portugal Gruppe E – Portugal
16:00 Casa Pia – Moncarapachense Campeonato De Portugal Gruppe E – Portugal
17:00 Maritimo – Estoril Primeira Liga – Portugal
17:00 Maritimo B – Benfica Castelo Branco Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
17:00 Praiense – Torreense Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
17:00 Sporting Ideal – Operario Campeonato De Portugal Gruppe E – Portugal
19:00 P.Ferreira – Sporting CP Primeira Liga – Portugal
21:15 Benfica – Vitoria de Setubal Primeira Liga – Portugal
<  Forrige uge
19. november 2017 – 26. november 2017
Næste uge  >