Luk
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >

Torsdag 22. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:30 Steaua Bukarest – Vitoria de Guimaraes Europa League Kvalifikation
20:45 Braga – Spartak Moskva Europa League Kvalifikation

Fredag 23. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Vitoria de Setubal – Moreirense Primeira Liga – Portugal
20:00 Benfica B – Oliveirense Segunda Liga – Portugal
22:15 Rio Ave – Aves Primeira Liga – Portugal

Lørdag 24. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Academica – Chaves Segunda Liga – Portugal
15:00 Sintrense – Oriental Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
17:00 Santa Clara – Belenenses Primeira Liga – Portugal
17:00 Feirense – Academico Viseu Segunda Liga – Portugal
17:00 Real SC – Loures Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
19:15 Sporting Covilhã – Vilafranquense Segunda Liga – Portugal
19:15 Penafiel – Cova da Piedade Segunda Liga – Portugal
20:00 Benfica – FC Porto Primeira Liga – Portugal
22:30 Boavista – P.Ferreira Primeira Liga – Portugal

Søndag 25. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Oliveira Hospital – Praiense Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
12:15 Farense – FC Porto B Segunda Liga – Portugal
15:00 CD Cerveira – Camara Lobos Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
17:00 Maritimo – Tondela Primeira Liga – Portugal
17:00 Nacional – Mafra Segunda Liga – Portugal
17:00 C.F. União – Merelinense Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
17:00 Vitoria de Guimaraes B – Maritimo B Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
18:00 AD Oliveirense – ARS Martinho Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
18:00 Vizela – Braga B Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
18:00 AD Fafe – Pedras Salgadas Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
18:00 Chaves B – Maria da Fonte Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
18:00 Braganca – CDC Montalegre Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
18:00 Paredes – Canelas 2010 Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
18:00 Sanjoanense – Lusitano FCV Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
18:00 FC Pedras Rubras – Trofense Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
18:00 Arouca – Amarante FC Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
18:00 Leca – Espinho Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
18:00 RD Agueda – Caldas Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
18:00 Fatima – Benfica Castelo Branco Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
18:00 ARC Oleiros – Vitoria de Sernache Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
18:00 Marinhense – Sertanense Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
18:00 Torreense – Sporting Ideal Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
18:00 Louletano – S.U. 1 de Dezembro Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
18:00 Armacenenses – Pinhalnovense Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
18:00 Aljustrelense – Olhanense Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
18:00 Esperanca de Lagos – Lusitano Ginasio Clube Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
18:00 Olimpico Montijo – Amora FC Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
19:00 Alverca – Sacavenense Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
19:15 Casa Pia – Estoril Segunda Liga – Portugal
19:15 Varzim – Leixoes Segunda Liga – Portugal
19:30 Portimonense – Sporting CP Primeira Liga – Portugal
21:30 Gil Vicente – Braga Primeira Liga – Portugal
22:00 Vitoria de Guimaraes – Famalicao Primeira Liga – Portugal

Mandag 26. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Felgueiras 1932 – Lusitania Lourosa Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >