Luk
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 19. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 PSV Eindhoven – Sporting CP Europa League Gruppe D
18:55 Standard Liege – Vitoria de Guimaraes Europa League Gruppe F
21:00 FC Porto – Young Boys Europa League Gruppe G
21:00 Wolverhampton – Braga Europa League Gruppe K

Fredag 20. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:30 P.Ferreira – Aves Primeira Liga – Portugal

Lørdag 21. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Oliveirense – FC Porto B Segunda Liga – Portugal
17:00 Chaves – Sporting Covilhã Segunda Liga – Portugal
17:00 Nacional – Penafiel Segunda Liga – Portugal
17:00 Academico Viseu – Farense Segunda Liga – Portugal
17:00 AD Fafe – Vitoria de Guimaraes B Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
19:00 Belenenses – Rio Ave Primeira Liga – Portugal
21:30 Moreirense – Benfica Primeira Liga – Portugal

Søndag 22. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 Leixoes – Benfica B Segunda Liga – Portugal
16:00 CDC Montalegre – ARS Martinho Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Maria da Fonte – AD Oliveirense Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 SC Mirandela – Camara Lobos Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Pedras Salgadas – C.F. União Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Braga B – CD Cerveira Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Merelinense – Chaves B Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Lusitania Lourosa – Vila Real Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Amarante FC – Leca Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Coimbroes – Lusitano FCV Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Arouca – Paredes Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Trofense – Sanjoanense Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Felgueiras 1932 – Gondomar Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Espinho – FC Pedras Rubras Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 ARC Oleiros – Marinhense Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 Torreense – Oliveira Hospital Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 Benfica Castelo Branco – Anadia Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 Vitoria de Sernache – Fatima Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 Desportivo Fabril Barreiro – Lusitano Ginasio Clube Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Armacenenses – Real SC Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Olhanense – Esperanca de Lagos Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 S.U. 1 de Dezembro – Sacavenense Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Sintrense – Louletano Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Amora FC – Aljustrelense Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Pinhalnovense – Olimpico Montijo Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Oriental – Alverca Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:30 Gil Vicente – Boavista Primeira Liga – Portugal
17:00 Cova da Piedade – Casa Pia Segunda Liga – Portugal
17:00 Mafra – Varzim Segunda Liga – Portugal
17:00 Maritimo B – Braganca Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
17:00 Sporting Ideal – RD Agueda Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
17:00 Praiense – Caldas Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
19:00 Tondela – Vitoria de Guimaraes Primeira Liga – Portugal
19:00 Vitoria de Setubal – Portimonense Primeira Liga – Portugal
19:15 Academica – Feirense Segunda Liga – Portugal
19:15 Vilafranquense – Estoril Segunda Liga – Portugal
21:30 FC Porto – Santa Clara Primeira Liga – Portugal

Mandag 23. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Braga – Maritimo Primeira Liga – Portugal
22:00 Sporting CP – Famalicao Primeira Liga – Portugal

Onsdag 25. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Gil Vicente – Portimonense Liga Cup Gruppe C – Portugal
20:00 Benfica – Vitoria de Guimaraes Liga Cup Gruppe B – Portugal
22:00 FC Porto – Santa Clara Liga Cup Gruppe D – Portugal

Torsdag 26. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Sporting CP – Rio Ave Liga Cup Gruppe C – Portugal
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >