Luk
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 3. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Feyenoord – FC Porto Europa League Gruppe G 2 – 0
18:55 Braga – Slovan Bratislava Europa League Gruppe K 2 – 2
21:00 Sporting CP – LASK Europa League Gruppe D 2 – 1
21:00 Vitoria de Guimaraes – Eintracht Frankfurt Europa League Gruppe F 0 – 1

Fredag 4. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Albanien (k) – Portugal (k) EM Kval. Gruppe E (k) 0 – 1
21:30 Chaves – Santa Clara Liga Cup Gruppe D – Portugal 1 – 0

Lørdag 5. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Academica – Benfica B Segunda Liga – Portugal 1 – 0
12:00 Nacional – FC Porto B Segunda Liga – Portugal 4 – 1
12:00 Oliveira Hospital – Sporting Ideal Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 2 – 2
15:00 Gondomar – Lusitania Lourosa Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal 0 – 2
16:00 Berco SC – Braga B Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 2 – 2
16:00 CD Cerveira – SC Mirandela Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 0 – 0
16:00 Braganca – Maria da Fonte Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 0 – 0
16:00 AD Oliveirense – Pedras Salgadas Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 2 – 0
16:00 ARS Martinho – Merelinense Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 3 – 1
16:00 Ginasio Figueirense – Trofense Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal 2 – 1
16:00 AD Castro Daire – Coimbroes Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal 2 – 0
16:00 Vila Real – Valadares Gaia Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal 1 – 2
16:00 Sanjoanense – Amarante FC Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal 1 – 0
16:00 Leca – Canelas 2010 Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal 1 – 1
16:00 FC Pedras Rubras – Arouca Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal 2 – 2
16:00 Lusitano FCV – Espinho Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal 1 – 2
16:00 Paredes – Felgueiras 1932 Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal 1 – 2
16:00 Santarem – Benfica Castelo Branco Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 2 – 3
16:00 Fatima – Sertanense Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 0 – 2
16:00 Beira-Mar – Vitoria de Sernache Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 1 – 0
16:00 Anadia – ARC Oleiros Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 0 – 0
16:00 RD Agueda – Praiense Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 1 – 1
16:00 Sintra Football – Olhanense Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 1 – 3
16:00 Alverca – S.U. 1 de Dezembro Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 3 – 1
16:00 Louletano – Oriental Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 1 – 1
16:00 Olimpico Montijo – Loures Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 2 – 1
16:00 Sacavenense – Desportivo Fabril Barreiro Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 1 – 0
16:00 Lusitano Ginasio Clube – Amora FC Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 2 – 2
16:00 Aljustrelense – Armacenenses Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 1 – 2
16:00 Esperanca de Lagos – Pinhalnovense Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 2 – 0
16:30 Aves – Tondela Primeira Liga – Portugal 0 – 1
17:00 Camara Lobos – CDC Montalegre Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 2 – 2
17:00 C.F. União – Maritimo B Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 0 – 0
17:00 Chaves B – AD Fafe Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 0 – 1
17:00 Fontinhas – Condeixa Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 1 – 3
17:00 Sporting Covilhã – Vitoria de Setubal Liga Cup Gruppe B – Portugal 1 – 1
17:00 Portugal U19 (k) – Albanien U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 3 (k) 9 – 0
19:00 P.Ferreira – Maritimo Liga Cup Gruppe A – Portugal 1 – 1
21:30 Portimonense – Rio Ave Liga Cup Gruppe C – Portugal 1 – 1
22:00 Real SC – Sintrense Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 2 – 0

Søndag 6. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Caldas – U.D. Leiria Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 1 – 3
16:00 Vitoria de Guimaraes B – Vizela Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 1 – 0
21:00 Marinhense – Torreense Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 1 – 2

Mandag 7. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:15 Penafiel – Braga Liga Cup Gruppe A – Portugal 1 – 3

Tirsdag 8. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Portugal U19 (k) – Tyskland U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 3 (k) 1 – 4
20:00 Portugal (k) – England (k) Venskabskampe (k) 0 – 1
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >