Luk
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 17. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:50 Alverca – Sporting CP Pokal – Portugal 2 – 0

Fredag 18. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:30 Cova da Piedade – Benfica Pokal – Portugal 0 – 4

Lørdag 19. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 Condeixa – Rio Ave Pokal – Portugal 0 – 1
15:00 Sintra Football – Vitoria de Guimaraes Pokal – Portugal 5 – 4
16:00 Espinho – Vilafranquense Pokal – Portugal 2 – 1
16:00 Amora FC – Sanjoanense Pokal – Portugal 0 – 1
16:00 Pevidem SC – Belenenses Pokal – Portugal 0 – 2
16:00 Louletano – P.Ferreira Pokal – Portugal 1 – 2
16:00 Desportivo Fabril Barreiro – Moreirense Pokal – Portugal 1 – 3
16:05 Academico Viseu – Real SC Pokal – Portugal 3 – 1
17:00 Penafiel – Gil Vicente Pokal – Portugal 0 – 2
18:00 Feirense – Tondela Pokal – Portugal 3 – 0
18:00 Farense – Aves Pokal – Portugal 5 – 2
19:05 Academica – Portimonense Pokal – Portugal 2 – 1
19:50 Coimbroes – FC Porto Pokal – Portugal 0 – 5
21:45 Leca – Braga Pokal – Portugal 1 – 3

Søndag 20. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Aguias Moradal – Vitoria de Setubal Pokal – Portugal 0 – 5
16:00 Pedras Salgadas – RD Agueda Pokal – Portugal 1 – 0
16:00 Casa Pia – Vizela Pokal – Portugal 1 – 3
16:00 Arouca – Merelinense Pokal – Portugal 1 – 0
16:00 Olimpico Montijo – Anadia Pokal – Portugal 0 – 1
16:00 Loures – Benfica Castelo Branco Pokal – Portugal 4 – 2
16:00 Vitoria de Sernache – Sertanense Pokal – Portugal 4 – 5
16:00 Marinhense – Fatima Pokal – Portugal 1 – 0
16:00 Mafra – AD Fafe Pokal – Portugal 1 – 0
16:00 Lusitania Lourosa – Famalicao Pokal – Portugal 6 – 7
16:00 AD Oliveirense – Santa Clara Pokal – Portugal 0 – 3
16:05 Varzim – Estoril Pokal – Portugal 1 – 0
17:00 Chaves – Boavista Pokal – Portugal 2 – 1
17:40 Valadares Gaia – Canelas 2010 Pokal – Portugal 10 – 11
18:00 Beira-Mar – Maritimo Pokal – Portugal 7 – 6
20:45 Leixoes – Praiense Pokal – Portugal 4 – 2

Tirsdag 22. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Israel U17 (k) – Portugal U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 11 (k)

Onsdag 23. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Benfica U19 – Lyon U19 UEFA Youth League Gruppe G
17:00 FK Liepaja U19 – FC Porto U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
21:00 Benfica – Lyon Champions League Gruppe G

Torsdag 24. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 FC Porto – Rangers Europa League Gruppe G
18:55 Besiktas – Braga Europa League Gruppe K
21:00 Sporting CP – Rosenborg Europa League Gruppe D
21:00 Arsenal – Vitoria de Guimaraes Europa League Gruppe F
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >