Luk
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 2. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Sporting Covilhã – Penafiel Segunda Liga – Portugal 0 – 0
16:00 Casa Pia – Vilafranquense Segunda Liga – Portugal 3 – 2
16:00 Braga B – Braganca Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 2 – 0
16:00 Berco SC – Chaves B Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 1 – 1
19:00 Benfica – Rio Ave Primeira Liga – Portugal 2 – 0
21:00 Marinhense – Beira-Mar Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 4 – 3
21:30 Moreirense – Vitoria de Guimaraes Primeira Liga – Portugal 1 – 1

Søndag 3. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 FC Porto B – Leixoes Segunda Liga – Portugal 1 – 3
12:15 Farense – Mafra Segunda Liga – Portugal 2 – 1
13:00 Praiense – Benfica Castelo Branco Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 2 – 1
15:00 Maria da Fonte – CDC Montalegre Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 4 – 0
16:00 Gil Vicente – Maritimo Primeira Liga – Portugal 2 – 0
16:00 Feirense – Nacional Segunda Liga – Portugal 1 – 1
16:00 Benfica B – Chaves Segunda Liga – Portugal 1 – 3
16:00 Oliveirense – Cova da Piedade Segunda Liga – Portugal 2 – 0
16:00 Estoril – Academico Viseu Segunda Liga – Portugal 3 – 1
16:00 SC Mirandela – Merelinense Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 0 – 1
16:00 Pedras Salgadas – Camara Lobos Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 0 – 0
16:00 Vizela – CD Cerveira Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 6 – 1
16:00 Vitoria de Guimaraes B – AD Oliveirense Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 1 – 1
16:00 AD Fafe – C.F. União Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 3 – 1
16:00 Paredes – Sanjoanense Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal 0 – 2
16:00 Arouca – Leca Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal 3 – 0
16:00 Gondomar – FC Pedras Rubras Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal 4 – 3
16:00 Canelas 2010 – Lusitano FCV Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal 0 – 0
16:00 Lusitania Lourosa – Ginasio Figueirense Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal 4 – 1
16:00 Valadares Gaia – Espinho Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal 0 – 3
16:00 Amarante FC – AD Castro Daire Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal 1 – 1
16:00 Condeixa – U.D. Leiria Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 0 – 0
16:00 Sertanense – Santarem Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 1 – 0
16:00 Oliveira Hospital – Anadia Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 0 – 0
16:00 Vitoria de Sernache – Caldas Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 1 – 2
16:00 Torreense – RD Agueda Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 1 – 3
16:00 ARC Oleiros – Fatima Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 1 – 1
16:00 Oriental – Sintra Football Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 2 – 2
16:00 Olhanense – Desportivo Fabril Barreiro Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 5 – 0
16:00 Real SC – Esperanca de Lagos Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 5 – 1
16:00 Armacenenses – Olimpico Montijo Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 0 – 2
16:00 Aljustrelense – Louletano Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 2 – 1
16:00 S.U. 1 de Dezembro – Amora FC Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 0 – 1
16:00 Loures – Lusitano Ginasio Clube Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 2 – 1
16:00 Sintrense – Alverca Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 1 – 2
16:00 Pinhalnovense – Sacavenense Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 3 – 1
17:00 Maritimo B – ARS Martinho Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 1 – 0
17:00 Sporting Ideal – Fontinhas Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 2 – 0
18:15 Varzim – Academica Segunda Liga – Portugal 2 – 1
18:30 Tondela – Sporting CP Primeira Liga – Portugal 1 – 0
21:00 FC Porto – Aves Primeira Liga – Portugal 1 – 0
21:20 Braga – Famalicao Primeira Liga – Portugal 2 – 2
22:00 Trofense – Coimbroes Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal 0 – 2

Mandag 4. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:05 Belenenses – P.Ferreira Primeira Liga – Portugal 1 – 0
22:00 Portimonense – Santa Clara Primeira Liga – Portugal 1 – 1
22:00 Vitoria de Setubal – Boavista Primeira Liga – Portugal 1 – 0

Tirsdag 5. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Lyon U19 – Benfica U19 UEFA Youth League Gruppe G 2 – 3
21:00 Lyon – Benfica Champions League Gruppe G 3 – 1

Onsdag 6. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 FC Porto U19 – Laguna UEFA Youth League Domestic Champions Playoff 2 – 2
16:50 Vitoria de Guimaraes – Arsenal Europa League Gruppe F 1 – 1

Torsdag 7. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Rosenborg – Sporting CP Europa League Gruppe D 0 – 2
21:00 Rangers – FC Porto Europa League Gruppe G 2 – 0
21:00 Braga – Besiktas Europa League Gruppe K 3 – 1

Fredag 8. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Alverca – Real SC Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 0 – 2
21:35 Aves – Gil Vicente Primeira Liga – Portugal 1 – 2

Lørdag 9. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Mafra – FC Porto B Segunda Liga – Portugal 3 – 1
14:30 Sintra Football – Sintrense Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal 0 – 1
16:00 Academica – Farense Segunda Liga – Portugal 1 – 2
16:00 AD Oliveirense – Chaves B Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 2 – 2
16:00 C.F. União – Berco SC Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal 1 – 3
16:00 Santarem – Sporting Ideal Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 1 – 0
16:30 Rio Ave – Vitoria de Setubal Primeira Liga – Portugal 1 – 0
18:15 Leixoes – Oliveirense Segunda Liga – Portugal 3 – 2
18:15 Feirense – Varzim Segunda Liga – Portugal 1 – 2
19:00 Santa Clara – Benfica Primeira Liga – Portugal 1 – 2
20:30 RD Agueda – Marinhense Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal 1 – 3
21:30 Famalicao – Moreirense Primeira Liga – Portugal 3 – 3
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >