Luk
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 16. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Esperanca de Lagos – Louletano Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Varzim – Farense Segunda Liga – Portugal
16:00 Berco SC – AD Oliveirense Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Vizela – ARS Martinho Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Vitoria de Guimaraes B – C.F. União Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Loures – Amora FC Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
18:00 Casa Pia – Chaves Liga Cup Gruppe D – Portugal
18:00 Portugal U17 – Georgien U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 8
18:15 Penafiel – Feirense Segunda Liga – Portugal

Søndag 17. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Anadia – Fontinhas Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
12:15 Mafra – Sporting Covilhã Segunda Liga – Portugal
15:00 Luxembourg – Portugal EM Kvalifikation Gruppe B
16:00 Maritimo B – Merelinense Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Chaves B – Braganca Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Maria da Fonte – Camara Lobos Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Pedras Salgadas – CDC Montalegre Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Braga B – SC Mirandela Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 AD Fafe – CD Cerveira Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
16:00 Lusitania Lourosa – Valadares Gaia Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 FC Pedras Rubras – Ginasio Figueirense Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Arouca – Vila Real Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Paredes – Leca Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Amarante FC – Coimbroes Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Canelas 2010 – Espinho Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Gondomar – Sanjoanense Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Trofense – AD Castro Daire Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal
16:00 Condeixa – Caldas Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 Torreense – Santarem Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 Sertanense – Benfica Castelo Branco Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 Vitoria de Sernache – U.D. Leiria Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 ARC Oleiros – RD Agueda Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 Oliveira Hospital – Beira-Mar Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 Aljustrelense – Sintra Football Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Armacenenses – Alverca Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Olhanense – Sacavenense Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Pinhalnovense – Desportivo Fabril Barreiro Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Real SC – Olimpico Montijo Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Oriental – S.U. 1 de Dezembro Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
16:00 Sintrense – Lusitano Ginasio Clube Campeonato De Portugal Gruppe D – Portugal
17:00 Sporting Ideal – Praiense Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
20:00 Felgueiras 1932 – Lusitano FCV Campeonato De Portugal Gruppe B – Portugal

Tirsdag 19. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Ukraine U17 – Portugal U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 8
18:30 Norge U21 – Portugal U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 7

Fredag 22. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:15 Leixoes – Santa Clara Pokal – Portugal
21:45 Varzim – Loures Pokal – Portugal

Lørdag 23. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Portugal

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Sertanense – Farense Pokal – Portugal
16:00 Benfica Castelo Branco – Vitoria de Sernache Campeonato De Portugal Gruppe C – Portugal
16:00 Academico Viseu – Feirense Pokal – Portugal
16:00 Espinho – Arouca Pokal – Portugal
17:00 Camara Lobos – C.F. União Campeonato De Portugal Gruppe A – Portugal
17:45 Famalicao – Academica Pokal – Portugal
19:30 Braga – Gil Vicente Pokal – Portugal
21:45 Vizela – Benfica Pokal – Portugal
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >