Luk
<  Forrige uge
21. april 2021 – 28. april 2021
Næste uge  >

Onsdag 21. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:15 Luzern – Lausanne Super League – Schweiz
19:30 Bellinzona – Sion II Oprykning League – Schweiz
20:00 FC Münsingen – Basel II Oprykning League – Schweiz
20:00 SC Brühl – FC Köniz Oprykning League – Schweiz
20:30 Lugano – St. Gallen Super League – Schweiz
20:30 FC Vaduz – Basel Super League – Schweiz

Torsdag 22. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:15 Servette – FC Sion Super League – Schweiz
20:30 FC Zürich – Young Boys Super League – Schweiz

Fredag 23. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Chiasso – FC Stade Lausanne-Ouchy Challenge League – Schweiz
19:00 Schaffhausen – Xamax Challenge League – Schweiz
20:00 Winterthur – Aarau Challenge League – Schweiz
20:00 Grasshoppers – Thun Challenge League – Schweiz

Lørdag 24. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 SC YF Juventus Zürich – Etoile Carouge Oprykning League – Schweiz
16:00 Breitenrain – SC Brühl Oprykning League – Schweiz
16:00 Basel II – Bellinzona Oprykning League – Schweiz
16:00 Black Stars – FC Zürich II Oprykning League – Schweiz
16:00 FC Köniz – Stade Nyonnais Oprykning League – Schweiz
16:00 FC Rapperswil-Jona – Bavois Oprykning League – Schweiz
16:00 Cham – Yverdon Oprykning League – Schweiz
16:00 Sion II – FC Münsingen Oprykning League – Schweiz
16:00 Zug – FC Bassecourt 1. Liga Gr. 2 – Schweiz Udsat
16:00 Muttenz – FC Schötz 1. Liga Gr. 2 – Schweiz Udsat
16:00 FC Gossau – FC Dietikon 1. Liga Gr. 3 – Schweiz Udsat
16:00 Hongg – Winterthur II 1. Liga Gr. 3 – Schweiz Udsat
17:00 FC Azzurri 90 – La Chaux-de-Fonds 1. Liga Gr. 1 – Schweiz Udsat
17:00 Meyrin – Lancy FC 1. Liga Gr. 1 – Schweiz Udsat
17:00 Buochs – Solothurn 1. Liga Gr. 2 – Schweiz Udsat
17:30 Chenois – FC Vevey United 1. Liga Gr. 1 – Schweiz Udsat
18:15 St. Gallen – FC Vaduz Super League – Schweiz
18:15 Kriens – Wil Challenge League – Schweiz
20:30 Lausanne – Basel Super League – Schweiz

Søndag 25. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 FC Thalwil – FC Wettswil-Bonstetten 1. Liga Gr. 3 – Schweiz Udsat
15:00 FC Kosova – FC Balzers 1. Liga Gr. 3 – Schweiz Udsat
16:00 Lugano – Servette Super League – Schweiz
16:00 Luzern – FC Zürich Super League – Schweiz
16:00 Young Boys – FC Sion Super League – Schweiz
17:00 Terre Sainte – Martigny 1. Liga Gr. 1 – Schweiz Udsat
17:00 Naters – Echallens 1. Liga Gr. 1 – Schweiz Udsat
17:00 Bulle – Young Boys II 1. Liga Gr. 1 – Schweiz Udsat
17:00 Team Vaud U21 – Olympique de Geneve 1. Liga Gr. 1 – Schweiz Udsat
17:00 Delemont – Luzern II 1. Liga Gr. 2 – Schweiz Udsat
17:00 FC Langenthal – SC Goldau 1. Liga Gr. 2 – Schweiz Udsat
17:00 Biel/Bienne – Baden 1. Liga Gr. 2 – Schweiz Udsat
17:00 Grasshopper II – Wohlen 1. Liga Gr. 2 – Schweiz Udsat
17:00 Paradiso – St. Gallen II 1. Liga Gr. 3 – Schweiz Udsat
17:00 Linth – Tuggen 1. Liga Gr. 3 – Schweiz Udsat
17:00 Eschen/Mauren – Red Star Zürich 1. Liga Gr. 3 – Schweiz Udsat

Onsdag 28. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:30 Bavois – Bellinzona Oprykning League – Schweiz
<  Forrige uge
21. april 2021 – 28. april 2021
Næste uge  >