LeoVegas.dk ready? betfair Gratis Chance Casino24 Advertisement

Lande

<  Forrige uge
21. august 2018 – 28. august 2018
Næste uge  >

Onsdag 22. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Breitenrain – FC Zürich II Oprykning League – Schweiz
20:00 Yverdon – FC Münsingen Oprykning League – Schweiz
20:00 Bavois – Basel II Oprykning League – Schweiz
20:00 FC Azzurri 90 – Martigny 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
20:00 Delemont – Buochs 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
20:00 Luzern II – Solothurn 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
20:00 Winterthur II – Linth 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
20:00 Red Star Zürich – FC Kosova 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
20:15 Fribourg – Meyrin 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
21:00 Young Boys – Dinamo Zagreb Champions League Kvalifikation

Torsdag 23. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Basel – Apollon Limassol Europa League Kvalifikation

Fredag 24. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Servette – Winterthur Challenge League – Schweiz

Lørdag 25. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Sion II – FC Stade Lausanne-Ouchy Oprykning League – Schweiz
15:00 Basel II – Stade Nyonnais Oprykning League – Schweiz
15:00 St. Gallen II – FC United Zürich 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:00 FC Köniz – SC YF Juventus Zürich Oprykning League – Schweiz
16:00 La Chaux-de-Fonds – Cham Oprykning League – Schweiz
16:00 FC Zürich II – Bavois Oprykning League – Schweiz
16:00 Team Vaud U21 – Thun II 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
16:00 Solothurn – Black Stars 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 Zug – Luzern II 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 Old Boys – Zofingen 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 Hongg – FC Thalwil 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:00 Baden – Red Star Zürich 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:30 Martigny – Echallens 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
17:00 Buochs – FC Bassecourt 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
17:00 SC Goldau – FC Schötz 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
17:00 FC Gossau – FC Kosova 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
17:00 Linth – FC Wettswil-Bonstetten 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
17:30 Schaffhausen – Lausanne Challenge League – Schweiz
17:30 Bellinzona – Yverdon Oprykning League – Schweiz
17:30 Wohlen – SC Brühl Oprykning League – Schweiz
17:30 Vevey – Lancy FC 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
18:00 Meyrin – Bulle 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
18:00 Tuggen – Eschen/Mauren 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
19:00 Young Boys – Xamax Super League – Schweiz
19:00 Grasshoppers – Sion Super League – Schweiz
19:30 Etoile Carouge – Naters 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
20:00 Aarau – Chiasso Challenge League – Schweiz

Søndag 26. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 FC Münsingen – Breitenrain Oprykning League – Schweiz
14:30 Kriens – Wil Challenge League – Schweiz
14:30 Young Boys II – Chenois 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
14:30 Winterthur II – Mendrisio FC 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
15:00 Fribourg – FC Azzurri 90 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
15:00 FC Langenthal – Grasshopper II 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 FC Zürich – Basel Super League – Schweiz
16:00 St. Gallen – Luzern Super League – Schweiz
16:00 Thun – Lugano Super League – Schweiz
16:00 FC Rapperswil-Jona – FC Vaduz Challenge League – Schweiz
16:00 Delemont – Biel/Bienne 1. Liga Gr. 2 – Schweiz

Tirsdag 28. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:15 Black Stars – SC Goldau 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
21:00 Dinamo Zagreb – Young Boys Champions League Kvalifikation
<  Forrige uge
21. august 2018 – 28. august 2018
Næste uge  >