LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
23. oktober 2017 – 29. oktober 2017
Næste uge  >

Tirsdag 24. oktober 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Skotland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Tyrkiet U19 (k) – Skotland U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 10 (k)
20:30 Skotland (k) – Albanien (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe 2 (k)
20:45 Hamilton Academical – Partick Thistle Premiership – Skotland
20:45 Hibernian – Hearts Premiership – Skotland
20:45 St. Johnstone – Ross County Premiership – Skotland

Onsdag 25. oktober 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Skotland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Skotland U17 – Estland U17 EM U17 Kval. Gruppe 7
20:45 Rangers – Kilmarnock Premiership – Skotland
20:45 Dundee FC – Motherwell Premiership – Skotland
20:45 Aberdeen – Celtic Premiership – Skotland
20:45 Rothes – Cove Rangers Highland League – Skotland
20:45 Lossiemouth – Deveronvale Highland League – Skotland
20:45 Keith – Brora Rangers Highland League – Skotland
20:45 Inverurie Loco Works – Turriff United Highland League – Skotland
20:45 Fraserburgh – Clachnacuddin Highland League – Skotland
20:45 Fort William – Nairn County Highland League – Skotland
20:45 Forres Mechanics – Buckie Thistle Highland League – Skotland
20:45 Formartine United – Huntly Highland League – Skotland

Lørdag 28. oktober 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Skotland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Danmark U17 – Skotland U17 EM U17 Kval. Gruppe 7
13:30 Hearts – Rangers Premiership – Skotland
15:00 Whitehill – Dalbeattie Star Lowland League – Skotland
15:00 Vale of Leithen – Civil Service Strollers Lowland League – Skotland
16:00 Aberdeen – Ross County Premiership – Skotland
16:00 Celtic – Kilmarnock Premiership – Skotland
16:00 Dundee FC – Hamilton Academical Premiership – Skotland
16:00 Motherwell – Hibernian Premiership – Skotland
16:00 Partick Thistle – St. Johnstone Premiership – Skotland
16:00 St. Mirren – Greenock Morton Championship – Skotland
16:00 Queen of South – Falkirk Championship – Skotland
16:00 Livingston – Brechin Championship – Skotland
16:00 Inverness – Dunfermline Championship – Skotland
16:00 Dumbarton – Dundee United Championship – Skotland
16:00 Airdrieonians – Albion Rovers League 1 – Skotland
16:00 Ayr – Stranraer League 1 – Skotland
16:00 East Fife – Arbroath League 1 – Skotland
16:00 Forfar – Raith Rovers League 1 – Skotland
16:00 Queen's Park – Alloa Athletic League 1 – Skotland
16:00 Stirling Albion – Stenhousemuir League 2 – Skotland
16:00 Peterhead – Annan Athletic League 2 – Skotland
16:00 Montrose – Edinburgh City League 2 – Skotland
16:00 Clyde – Elgin League 2 – Skotland
16:00 Berwick – Cowdenbeath League 2 – Skotland
16:00 Turriff United – Fraserburgh Highland League – Skotland
16:00 Strathspey Thistle – Formartine United Highland League – Skotland
16:00 Nairn County – Inverurie Loco Works Highland League – Skotland
16:00 Huntly – Keith Highland League – Skotland
16:00 Fort William – Wick Academy Highland League – Skotland
16:00 Cove Rangers – Lossiemouth Highland League – Skotland
16:00 Clachnacuddin – Forres Mechanics Highland League – Skotland
16:00 Buckie Thistle – Deveronvale Highland League – Skotland
16:00 Brora Rangers – Rothes Highland League – Skotland
16:00 Gala Fairydean Rovers – Cumbernauld Colts Lowland League – Skotland
16:00 Edusport Academy – Spartans Lowland League – Skotland
16:00 Edinburgh University – Hawick Royal Albert Lowland League – Skotland
16:00 East Stirlingshire – Gretna FC 2008 Lowland League – Skotland
16:00 BSC Glasgow – Stirling University FC Lowland League – Skotland
16:00 Selkirk – East Kilbride Lowland League – Skotland
<  Forrige uge
23. oktober 2017 – 29. oktober 2017
Næste uge  >