Luk
<  Forrige uge
6. oktober 2021 – 13. oktober 2021
Næste uge  >

Onsdag 6. oktober 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Skotland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Celtic B – Spartans Lowland League – Skotland 0 – 1
20:45 Gretna FC 2008 – Gala Fairydean Rovers Lowland League – Skotland 0 – 3
20:45 Stirling University FC – East Stirlingshire Lowland League – Skotland 0 – 2
20:45 Vale of Leithen – Bonnyrigg Rose Athletic Lowland League – Skotland 0 – 13
20:45 Hamilton Academical – Aberdeen B Challenge Cup – Skotland 2 – 0
21:00 Wick Academy – Brora Rangers Highland League – Skotland 1 – 4
21:00 Strathspey Thistle – Fort William Highland League – Skotland 7 – 3
21:00 Rothes – Turriff United Highland League – Skotland 4 – 1
21:00 Inverurie Loco Works – Brechin Highland League – Skotland 2 – 1
21:00 Huntly – Nairn County Highland League – Skotland 1 – 3
21:00 Fraserburgh – Lossiemouth Highland League – Skotland 6 – 1
21:00 Formartine United – Clachnacuddin Highland League – Skotland 4 – 2
21:00 Deveronvale – Keith Highland League – Skotland 2 – 0
21:00 Buckie Thistle – Forres Mechanics Highland League – Skotland 3 – 1

Torsdag 7. oktober 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Skotland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:05 Skotland U21 – Danmark U21 EM U21 Kval. Gruppe I 0 – 1

Fredag 8. oktober 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Skotland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Kilmarnock – Queen's Park Challenge Cup – Skotland 3 – 1
20:45 Queen of South – Partick Thistle Challenge Cup – Skotland 2 – 0

Lørdag 9. oktober 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Skotland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Raith Rovers – East Fife Challenge Cup – Skotland 3 – 1
14:30 Montrose – Greenock Morton Challenge Cup – Skotland 2 – 4
15:00 Spartans – Bonnyrigg Rose Athletic Lowland League – Skotland 1 – 2
15:00 Cove Rangers – Albion Rovers Challenge Cup – Skotland 4 – 1
15:00 Elgin – Inverness Challenge Cup – Skotland 2 – 4
16:00 Turriff United – Fraserburgh Highland League – Skotland 0 – 3
16:00 Nairn County – Wick Academy Highland League – Skotland 2 – 2
16:00 Lossiemouth – Formartine United Highland League – Skotland 2 – 2
16:00 Keith – Rothes Highland League – Skotland 0 – 5
16:00 Forres Mechanics – Deveronvale Highland League – Skotland 2 – 2
16:00 Clachnacuddin – Fort William Highland League – Skotland 4 – 3
16:00 Buckie Thistle – Inverurie Loco Works Highland League – Skotland 3 – 0
16:00 Brora Rangers – Strathspey Thistle Highland League – Skotland 8 – 1
16:00 Brechin – Huntly Highland League – Skotland 1 – 0
16:00 Stirling University FC – East Kilbride Lowland League – Skotland 0 – 3
16:00 Gala Fairydean Rovers – Civil Service Strollers Lowland League – Skotland 2 – 3
16:00 East Stirlingshire – Edinburgh University Lowland League – Skotland 2 – 0
16:00 Cumbernauld Colts – Bo'ness United Lowland League – Skotland 4 – 1
16:00 Celtic B – Gretna FC 2008 Lowland League – Skotland 1 – 0
16:00 Broomhill FC – Dalbeattie Star Lowland League – Skotland 2 – 0
16:00 Berwick – Vale of Leithen Lowland League – Skotland 11 – 0
16:00 Alloa Athletic – Ayr Challenge Cup – Skotland Aflyst
18:00 Skotland – Israel VM Kvalifikation UEFA Gruppe F 3 – 2

Tirsdag 12. oktober 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Skotland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Færøerne – Skotland VM Kvalifikation UEFA Gruppe F 0 – 1

Onsdag 13. oktober 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Skotland

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Brora Rangers – Rothes Highland League – Skotland 3 – 0
21:00 Buckie Thistle – Fort William Highland League – Skotland 9 – 1
21:00 Strathspey Thistle – Formartine United Highland League – Skotland 0 – 3
<  Forrige uge
6. oktober 2021 – 13. oktober 2021
Næste uge  >