LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
<  Forrige uge
19. april 2019 – 26. april 2019
Næste uge  >

Fredag 19. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Sporting Gijon B – Real Union Segunda B Gruppe II – Spanien
16:00 CD Teruel – Villarreal B Segunda B Gruppe III – Spanien
17:00 Badalona – Conquense Segunda B Gruppe III – Spanien
21:00 Alaves – Valladolid La Liga – Spanien
21:00 Alcorcon – Malaga Segunda Divisi贸n – Spanien

L酶rdag 20. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Real Sociedad B – Logrones Segunda B Gruppe II – Spanien
12:00 Granada B – Marbella Segunda B Gruppe IV – Spanien
13:00 Celta Vigo – Girona La Liga – Spanien
16:00 Lugo – Granada Segunda Divisi贸n – Spanien
16:15 Eibar – Atletico Madrid La Liga – Spanien
17:00 Atletico Levante UD – Atl茅tico Baleares Segunda B Gruppe III – Spanien
17:00 Almeria B – CD Badajoz Segunda B Gruppe IV – Spanien
17:30 Real Valladolid B – Ponferradina Segunda B Gruppe I – Spanien
18:00 Albacete – Las Palmas Segunda Divisi贸n – Spanien
18:00 Gimnastic – Sporting Gijon Segunda Divisi贸n – Spanien
18:00 Mirandes – Real Oviedo B Segunda B Gruppe II – Spanien
18:00 Atletico Malagueno – Villanovense Segunda B Gruppe IV – Spanien
18:00 FC Jumilla – Murcia Segunda B Gruppe IV – Spanien
18:30 Rayo Vallecano – SD Huesca La Liga – Spanien
18:30 Unionistas de Salamanca – Guijuelo Segunda B Gruppe I – Spanien
19:00 Hercules – Sabadell Segunda B Gruppe III – Spanien
20:00 Mallorca – Rayo Majadahonda Segunda Divisi贸n – Spanien
20:00 Don Benito – San Fernando CD Segunda B Gruppe IV – Spanien
20:30 Alcoyano – UE Olot Segunda B Gruppe III – Spanien
20:45 Barcelona – Real Sociedad La Liga – Spanien

S酶ndag 21. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Sevilla Atletico – Recreativo Huelva Segunda B Gruppe IV – Spanien
12:00 Levante – Espanyol La Liga – Spanien
12:00 Cadiz – Numancia Segunda Divisi贸n – Spanien
12:00 Celta Vigo B – AD Union Adarve Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Las Palmas B – Coruxo F.C. Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Atletico Madrid B – San Sebastian de los Reyes Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Inter de Madrid – Fuenlabrada Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Valencia B – Barcelona B Segunda B Gruppe III – Spanien
12:00 Ebro – Espanyol B Segunda B Gruppe III – Spanien
12:00 UD Cornella – Ontinyent Segunda B Gruppe III – Spanien Skrivebordssejr
12:00 Melilla – Atletico Sanluqueno CF Segunda B Gruppe IV – Spanien
12:00 UCAM Murcia – Ibiza-Eivissa Segunda B Gruppe IV – Spanien
12:00 UCAM Murcia – Lorca FC Segunda B Gruppe IV – Spanien Aflyst
14:00 Getafe – Sevilla La Liga – Spanien
16:00 Deportivo La Coruna – Extremadura Segunda Divisi贸n – Spanien
16:15 Real Madrid – Athletic Club La Liga – Spanien
17:00 Zaragoza – Reus Segunda Divisi贸n – Spanien Skrivebordssejr
17:00 Navalcarnero – Burgos CF Segunda B Gruppe I – Spanien
18:00 Real Oviedo – Cordoba Segunda Divisi贸n – Spanien
18:00 Leonesa – Salamanca CF UDS Segunda B Gruppe I – Spanien
18:00 Racing Santander – SD Amorebieta Segunda B Gruppe II – Spanien
18:00 CD Calahorra – CD Vitoria Segunda B Gruppe II – Spanien
18:00 Linense – CF Talavera de la Reina Segunda B Gruppe IV – Spanien
18:30 Villarreal – Leganes La Liga – Spanien
19:00 Lleida Esportiu – CF Peralada Segunda B Gruppe III – Spanien
19:00 Cartagena – CD El Ejido 2012 Segunda B Gruppe IV – Spanien
19:30 Castellon – Ejea Segunda B Gruppe III – Spanien
20:00 Tenerife – Almeria Segunda Divisi贸n – Spanien
20:45 Real Betis – Valencia La Liga – Spanien

Mandag 22. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Elche – Osasuna Segunda Divisi贸n – Spanien

Tirsdag 23. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:30 SD Huesca – Eibar La Liga – Spanien
20:30 Valladolid – Girona La Liga – Spanien
21:30 Alaves – Barcelona La Liga – Spanien

Onsdag 24. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:30 Atletico Madrid – Valencia La Liga – Spanien
20:30 Espanyol – Celta Vigo La Liga – Spanien
20:30 Leganes – Athletic Club La Liga – Spanien
21:30 Levante – Real Betis La Liga – Spanien

Torsdag 25. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:30 Sevilla – Rayo Vallecano La Liga – Spanien
20:30 Real Sociedad – Villarreal La Liga – Spanien
21:30 Getafe – Real Madrid La Liga – Spanien

Fredag 26. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Barcelona U19 – Chelsea U19 UEFA Youth League Slutspil
21:00 Numancia – Deportivo La Coruna Segunda Divisi贸n – Spanien
<  Forrige uge
19. april 2019 – 26. april 2019
Næste uge  >