Luk
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >

Torsdag 22. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Espanyol – Zorya Europa League Kvalifikation

Fredag 23. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Granada – Sevilla La Liga – Spanien
22:00 Levante – Villarreal La Liga – Spanien
22:00 Albacete – Girona Segunda Divisi贸n – Spanien

L酶rdag 24. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Osasuna – Eibar La Liga – Spanien
18:00 Real Oviedo – Lugo Segunda Divisi贸n – Spanien
18:00 Racing Santander – Almeria Segunda Divisi贸n – Spanien
18:00 SD Leioa – Guijuelo Segunda B Gruppe II – Spanien
19:00 Real Madrid – Valladolid La Liga – Spanien
19:00 Mirandes – Cadiz Segunda Divisi贸n – Spanien
19:00 Marino Luanco – Atletico Madrid B Segunda B Gruppe I – Spanien
19:30 Real Sociedad B – Burgos CF Segunda B Gruppe II – Spanien
19:30 Barakaldo – Unionistas de Salamanca Segunda B Gruppe II – Spanien
19:45 AE Prat – Hercules Segunda B Gruppe III – Spanien
20:00 Alcorcon – Elche Segunda Divisi贸n – Spanien
20:30 CD Calahorra – Real Union Segunda B Gruppe II – Spanien
21:00 Getafe – Athletic Club La Liga – Spanien
21:00 Celta Vigo – Valencia La Liga – Spanien
21:00 Malaga – Las Palmas Segunda Divisi贸n – Spanien
21:00 Villarrobledo – Linense Segunda B Gruppe IV – Spanien
21:00 San Fernando CD – Recreativo Huelva Segunda B Gruppe IV – Spanien

S酶ndag 25. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Inter de Madrid – Celta Vigo B Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Pontevedra – Coruxo F.C. Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Melilla – Getafe B Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Las Rozas CF – Real Madrid Castilla Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Pena Dep. Santa Eulalia – Real Oviedo B Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 UP Langreo – Atl茅tico Baleares Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Las Palmas B – Ibiza-Eivissa Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Rayo Majadahonda – Sporting Gijon B Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 San Sebastian de los Reyes – Ferrol Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Leonesa – SD Amorebieta Segunda B Gruppe II – Spanien
12:00 Alaves B – Logrones Segunda B Gruppe II – Spanien
12:00 Club Haro Deportivo – Athletic Bilbao B Segunda B Gruppe II – Spanien
12:00 Villarreal B – Atletico Levante UD Segunda B Gruppe III – Spanien
12:00 Ejea – Orihuela Segunda B Gruppe III – Spanien
12:00 La Nucia – UD Cornella Segunda B Gruppe III – Spanien
12:00 Espanyol B – Reus Segunda B Gruppe III – Spanien Aflyst
12:00 UCAM Murcia – Atletico Sanluqueno CF Segunda B Gruppe IV – Spanien
12:00 CF Talavera de la Reina – Marbella Segunda B Gruppe IV – Spanien
12:00 Sevilla Atletico – Yeclano Segunda B Gruppe IV – Spanien
12:00 Algeciras – Villarrubia CF Segunda B Gruppe IV – Spanien
17:00 Mallorca – Real Sociedad La Liga – Spanien
17:00 Alaves – Espanyol La Liga – Spanien
18:00 Ponferradina – Zaragoza Segunda Divisi贸n – Spanien
18:00 Sporting Gijon – Rayo Vallecano Segunda Divisi贸n – Spanien
18:00 Badalona – Barcelona B Segunda B Gruppe III – Spanien
18:00 UE Olot – Ebro Segunda B Gruppe III – Spanien
18:30 Real Valladolid B – Izarra Segunda B Gruppe II – Spanien
18:30 Tudelano – Osasuna B Segunda B Gruppe II – Spanien
18:30 Cadiz B – Murcia Segunda B Gruppe IV – Spanien
19:00 Leganes – Atletico Madrid La Liga – Spanien
19:00 SD Huesca – Deportivo La Coruna Segunda Divisi贸n – Spanien
19:00 Salamanca CF UDS – Arenas Getxo Segunda B Gruppe II – Spanien
19:00 Gimnastic – Llagostera Segunda B Gruppe III – Spanien
19:00 Sabadell – Castellon Segunda B Gruppe III – Spanien
19:00 Valencia B – Lleida Esportiu Segunda B Gruppe III – Spanien
20:00 Tenerife – Numancia Segunda Divisi贸n – Spanien
20:00 Merida – Don Benito Segunda B Gruppe IV – Spanien
20:30 Cartagena – CD Badajoz Segunda B Gruppe IV – Spanien
21:00 Barcelona – Real Betis La Liga – Spanien
21:00 Extremadura – Fuenlabrada Segunda Divisi贸n – Spanien
21:30 Cordoba – Granada B Segunda B Gruppe IV – Spanien
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >