Luk
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 5. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:55 Real Sociedad – Alaves Træningskamp 0 – 0
19:00 Toulouse – Athletic Club Træningskamp 1 – 2
19:00 Poblense – Mallorca Træningskamp 2 – 0
20:45 Rumænien – Spanien EM Kvalifikation Gruppe F 1 – 2

Fredag 6. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Celta Vigo – Famalicao Træningskamp 1 – 1
15:00 Kasakhstan U21 – Spanien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 6 0 – 1
21:00 Racing Santander – Cadiz Segunda División – Spanien 1 – 2

Lørdag 7. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Deportivo La Coruna – Albacete Segunda División – Spanien 0 – 1
16:00 Real Sociedad B – Guijuelo Segunda B Gruppe II – Spanien 2 – 0
17:00 Club Haro Deportivo – Burgos CF Segunda B Gruppe II – Spanien 1 – 1
18:00 Malaga – Almeria Segunda División – Spanien 0 – 1
18:00 UP Langreo – Atletico Madrid B Segunda B Gruppe I – Spanien 1 – 2
18:00 Osasuna B – Arenas Getxo Segunda B Gruppe II – Spanien 4 – 1
18:00 UE Olot – Lleida Esportiu Segunda B Gruppe III – Spanien 0 – 1
18:30 Atletico Levante UD – Hercules Segunda B Gruppe III – Spanien 1 – 0
18:30 Cordoba – Murcia Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 0
18:45 AE Prat – Llagostera Segunda B Gruppe III – Spanien 1 – 2
19:00 Marino Luanco – Getafe B Segunda B Gruppe I – Spanien 2 – 3
19:00 Villarreal B – Orihuela Segunda B Gruppe III – Spanien 2 – 1
19:00 UCAM Murcia – Marbella Segunda B Gruppe IV – Spanien 2 – 2
20:00 Extremadura – Numancia Segunda División – Spanien 0 – 0
20:00 Fuenlabrada – Ponferradina Segunda División – Spanien 1 – 1
20:00 Villarrobledo – Recreativo Huelva Segunda B Gruppe IV – Spanien 2 – 1
20:15 Ejea – Barcelona B Segunda B Gruppe III – Spanien 1 – 0
20:30 Don Benito – Atletico Sanluqueno CF Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 1
21:00 Tenerife – Las Palmas Segunda División – Spanien 0 – 0

Søndag 8. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Cadiz B – CD Badajoz Segunda B Gruppe IV – Spanien 0 – 2
12:00 SD Huesca – Sporting Gijon Segunda División – Spanien 1 – 0
12:00 Inter de Madrid – Melilla Segunda B Gruppe I – Spanien 5 – 1
12:00 Las Rozas CF – Celta Vigo B Segunda B Gruppe I – Spanien 3 – 0
12:00 Pena Dep. Santa Eulalia – Real Madrid Castilla Segunda B Gruppe I – Spanien 2 – 0
12:00 Rayo Majadahonda – Atlético Baleares Segunda B Gruppe I – Spanien 2 – 1
12:00 San Sebastian de los Reyes – Ibiza-Eivissa Segunda B Gruppe I – Spanien 0 – 3
12:00 Alaves B – Unionistas de Salamanca Segunda B Gruppe II – Spanien 2 – 1
12:00 Gimnastic – Reus Segunda B Gruppe III – Spanien Aflyst
13:00 Las Palmas B – Real Oviedo B Segunda B Gruppe I – Spanien 1 – 2
16:00 Girona – Rayo Vallecano Segunda División – Spanien 3 – 1
18:00 Mirandes – Real Oviedo Segunda División – Spanien 2 – 1
18:00 Elche – Lugo Segunda División – Spanien 1 – 1
18:00 Coruxo F.C. – Ferrol Segunda B Gruppe I – Spanien 2 – 0
18:00 Pontevedra – Sporting Gijon B Segunda B Gruppe I – Spanien 2 – 1
18:00 Barakaldo – Izarra Segunda B Gruppe II – Spanien 1 – 2
18:00 Real Valladolid B – SD Leioa Segunda B Gruppe II – Spanien 3 – 2
18:00 CD Calahorra – Logrones Segunda B Gruppe II – Spanien 1 – 1
18:00 Tudelano – SD Amorebieta Segunda B Gruppe II – Spanien 0 – 0
18:00 Espanyol B – UD Cornella Segunda B Gruppe III – Spanien 2 – 2
18:30 Alcorcon – Zaragoza Segunda División – Spanien 0 – 3
18:30 Badalona – Ebro Segunda B Gruppe III – Spanien 0 – 1
19:00 Leonesa – Athletic Bilbao B Segunda B Gruppe II – Spanien 5 – 2
19:00 Salamanca CF UDS – Real Union Segunda B Gruppe II – Spanien 1 – 1
19:00 La Nucia – Castellon Segunda B Gruppe III – Spanien 1 – 1
19:00 Sabadell – Valencia B Segunda B Gruppe III – Spanien 0 – 0
19:00 Merida – Linense Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 1
19:00 Algeciras – Yeclano Segunda B Gruppe IV – Spanien 3 – 2
19:00 San Fernando CD – Villarrubia CF Segunda B Gruppe IV – Spanien 3 – 0
20:00 CF Talavera de la Reina – Granada B Segunda B Gruppe IV – Spanien 3 – 2
20:00 Cartagena – Sevilla Atletico Segunda B Gruppe IV – Spanien 0 – 1
20:45 Spanien – Færøerne EM Kvalifikation Gruppe F 4 – 0

Tirsdag 10. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:45 Spanien U21 – Montenegro U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 6 2 – 0
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >