Luk
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 19. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Qarabag FK – Sevilla Europa League Gruppe A
18:55 Getafe – Trabzonspor Europa League Gruppe C
19:00 Elche – Tenerife Segunda Divisi贸n – Spanien
19:00 Real Oviedo – Extremadura Segunda Divisi贸n – Spanien
21:00 Espanyol – Ferencvaros Europa League Gruppe H
22:00 Las Palmas – Sporting Gijon Segunda Divisi贸n – Spanien

Fredag 20. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Osasuna – Real Betis La Liga – Spanien
21:00 Mirandes – Alcorcon Segunda Divisi贸n – Spanien

L酶rdag 21. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Villarreal – Valladolid La Liga – Spanien
16:00 Levante – Eibar La Liga – Spanien
16:00 Cadiz – Deportivo La Coruna Segunda Divisi贸n – Spanien
16:30 Osasuna B – Real Union Segunda B Gruppe II – Spanien
17:00 Villarreal B – Barcelona B Segunda B Gruppe III – Spanien
18:00 Zaragoza – Lugo Segunda Divisi贸n – Spanien
18:00 UP Langreo – Getafe B Segunda B Gruppe I – Spanien
18:30 Atletico Madrid – Celta Vigo La Liga – Spanien
18:30 UCAM Murcia – Granada B Segunda B Gruppe IV – Spanien
19:00 Atletico Levante UD – Llagostera Segunda B Gruppe III – Spanien
19:00 Cordoba – CD Badajoz Segunda B Gruppe IV – Spanien
20:00 Rayo Vallecano – Almeria Segunda Divisi贸n – Spanien
20:30 Albacete – Malaga Segunda Divisi贸n – Spanien
21:00 Granada – Barcelona La Liga – Spanien

S酶ndag 22. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Pena Dep. Santa Eulalia – Celta Vigo B Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Getafe – Mallorca La Liga – Spanien
12:00 Ponferradina – Real Oviedo Segunda Divisi贸n – Spanien
12:00 Inter de Madrid – Las Rozas CF Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Marino Luanco – Melilla Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Las Palmas B – Real Madrid Castilla Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Rayo Majadahonda – Atletico Madrid B Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 San Sebastian de los Reyes – Real Oviedo B Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Pontevedra – Atl茅tico Baleares Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Coruxo F.C. – Ibiza-Eivissa Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Real Valladolid B – Barakaldo Segunda B Gruppe II – Spanien
12:00 Alaves B – Izarra Segunda B Gruppe II – Spanien
12:00 Real Sociedad B – SD Leioa Segunda B Gruppe II – Spanien
12:00 AE Prat – Reus Segunda B Gruppe III – Spanien Aflyst
12:00 Ejea – Ebro Segunda B Gruppe III – Spanien
12:00 Gimnastic – UD Cornella Segunda B Gruppe III – Spanien
12:00 Villarrobledo – Villarrubia CF Segunda B Gruppe IV – Spanien
12:00 Cartagena – Cadiz B Segunda B Gruppe IV – Spanien
14:00 Espanyol – Real Sociedad La Liga – Spanien
16:00 Valencia – Leganes La Liga – Spanien
16:00 Girona – Las Palmas Segunda Divisi贸n – Spanien
17:00 Ferrol – Sporting Gijon B Segunda B Gruppe I – Spanien
17:00 Tudelano – Athletic Bilbao B Segunda B Gruppe II – Spanien
17:00 Salamanca CF UDS – Logrones Segunda B Gruppe II – Spanien
17:00 Club Haro Deportivo – Guijuelo Segunda B Gruppe II – Spanien
17:00 Badalona – Lleida Esportiu Segunda B Gruppe III – Spanien
18:00 Numancia – Elche Segunda Divisi贸n – Spanien
18:00 Sporting Gijon – Racing Santander Segunda Divisi贸n – Spanien
18:00 CD Calahorra – Unionistas de Salamanca Segunda B Gruppe II – Spanien
18:00 Sabadell – La Nucia Segunda B Gruppe III – Spanien
18:00 UE Olot – Valencia B Segunda B Gruppe III – Spanien
18:00 Atletico Sanluqueno CF – Linense Segunda B Gruppe IV – Spanien
18:00 Merida – Recreativo Huelva Segunda B Gruppe IV – Spanien
18:30 Athletic Club – Alaves La Liga – Spanien
18:30 Arenas Getxo – SD Amorebieta Segunda B Gruppe II – Spanien
18:30 Espanyol B – Castellon Segunda B Gruppe III – Spanien
18:30 San Fernando CD – Yeclano Segunda B Gruppe IV – Spanien
19:00 Leonesa – Burgos CF Segunda B Gruppe II – Spanien
19:00 Hercules – Orihuela Segunda B Gruppe III – Spanien
19:00 Don Benito – Marbella Segunda B Gruppe IV – Spanien
19:00 CF Talavera de la Reina – Murcia Segunda B Gruppe IV – Spanien
19:00 Algeciras – Sevilla Atletico Segunda B Gruppe IV – Spanien
20:00 Extremadura – SD Huesca Segunda Divisi贸n – Spanien
20:00 Tenerife – Fuenlabrada Segunda Divisi贸n – Spanien
21:00 Sevilla – Real Madrid La Liga – Spanien

Tirsdag 24. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Valladolid – Granada La Liga – Spanien
20:00 Real Betis – Levante La Liga – Spanien
21:00 Barcelona – Villarreal La Liga – Spanien

Onsdag 25. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Leganes – Athletic Club La Liga – Spanien
19:00 Mallorca – Atletico Madrid La Liga – Spanien
20:00 Valencia – Getafe La Liga – Spanien
21:00 Real Madrid – Osasuna La Liga – Spanien

Torsdag 26. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Eibar – Sevilla La Liga – Spanien
20:00 Celta Vigo – Espanyol La Liga – Spanien
21:00 Real Sociedad – Alaves La Liga – Spanien
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >