Luk
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 3. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 CSKA Moskva – Espanyol Europa League Gruppe H 0 – 2
19:00 Sporting Gijon – Almeria Segunda División – Spanien 4 – 2
19:00 Zaragoza – Malaga Segunda División – Spanien 2 – 2
21:00 Sevilla – APOEL Nicosia Europa League Gruppe A 1 – 0
21:00 FK Krasnodar – Getafe Europa League Gruppe C 1 – 2
21:00 Girona – Deportivo La Coruna Segunda División – Spanien 3 – 1

Fredag 4. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Real Betis – Eibar La Liga – Spanien 1 – 1
21:00 Alcorcon – Albacete Segunda División – Spanien 0 – 1
21:30 Spanien (k) – Aserbajdsjan (k) EM Kval. Gruppe D (k) 4 – 0

Lørdag 5. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Leganes – Levante La Liga – Spanien 1 – 2
16:00 Real Madrid – Granada La Liga – Spanien 4 – 2
16:00 Lugo – Las Palmas Segunda División – Spanien 0 – 2
16:00 Alaves B – Barakaldo Segunda B Gruppe II – Spanien 1 – 0
16:00 Spanien U19 (k) – Grækenland U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 7 (k) 5 – 0
16:30 SD Amorebieta – Real Union Segunda B Gruppe II – Spanien 1 – 4
17:00 Real Valladolid B – Real Sociedad B Segunda B Gruppe II – Spanien 2 – 1
18:00 Elche – Rayo Vallecano Segunda División – Spanien 1 – 1
18:00 Arenas Getxo – Athletic Bilbao B Segunda B Gruppe II – Spanien 1 – 2
18:00 Espanyol B – La Nucia Segunda B Gruppe III – Spanien 2 – 1
18:30 Valencia – Alaves La Liga – Spanien 2 – 1
19:00 Leonesa – Guijuelo Segunda B Gruppe II – Spanien 3 – 1
19:00 Orihuela – Llagostera Segunda B Gruppe III – Spanien 0 – 3
19:00 Atletico Levante UD – FC Andorra Segunda B Gruppe III – Spanien 1 – 1
20:00 Ponferradina – Mirandes Segunda División – Spanien 2 – 0
20:30 Tenerife – Extremadura Segunda División – Spanien 1 – 2
21:00 Osasuna – Villarreal La Liga – Spanien 2 – 1

Søndag 6. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Mallorca – Espanyol La Liga – Spanien 2 – 0
12:00 Fuenlabrada – Sporting Gijon Segunda División – Spanien 2 – 0
12:00 San Sebastian de los Reyes – Real Madrid Castilla Segunda B Gruppe I – Spanien 1 – 1
12:00 Rayo Majadahonda – Getafe B Segunda B Gruppe I – Spanien 2 – 0
12:00 Las Palmas B – Celta Vigo B Segunda B Gruppe I – Spanien 0 – 0
12:00 UP Langreo – Melilla Segunda B Gruppe I – Spanien 0 – 1
12:00 Pena Dep. Santa Eulalia – Las Rozas CF Segunda B Gruppe I – Spanien 2 – 1
12:00 Inter de Madrid – Marino Luanco Segunda B Gruppe I – Spanien 1 – 0
12:00 Ferrol – Atlético Baleares Segunda B Gruppe I – Spanien 0 – 3
12:00 Sporting Gijon B – Ibiza-Eivissa Segunda B Gruppe I – Spanien 0 – 2
12:00 Osasuna B – Logrones Segunda B Gruppe II – Spanien 0 – 1
12:00 Villarreal B – Ebro Segunda B Gruppe III – Spanien 1 – 1
12:00 Atletico Levante UD – Reus Segunda B Gruppe III – Spanien Aflyst
12:00 AE Prat – UD Cornella Segunda B Gruppe III – Spanien 1 – 2
12:00 Ejea – Lleida Esportiu Segunda B Gruppe III – Spanien 0 – 0
12:00 Gimnastic – Castellon Segunda B Gruppe III – Spanien 1 – 1
12:00 UCAM Murcia – Murcia Segunda B Gruppe IV – Spanien 0 – 0
12:00 Villarrobledo – Yeclano Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 1
14:00 Celta Vigo – Athletic Club La Liga – Spanien 1 – 0
16:00 Valladolid – Atletico Madrid La Liga – Spanien 0 – 0
16:00 Real Oviedo – Numancia Segunda División – Spanien 1 – 1
16:00 Zaragoza – Cadiz Segunda División – Spanien 0 – 2
17:00 Pontevedra – Atletico Madrid B Segunda B Gruppe I – Spanien 1 – 5
17:00 Club Haro Deportivo – SD Leioa Segunda B Gruppe II – Spanien 0 – 0
17:00 CD Calahorra – Izarra Segunda B Gruppe II – Spanien 1 – 0
17:00 Salamanca CF UDS – Unionistas de Salamanca Segunda B Gruppe II – Spanien 2 – 0
17:00 Tudelano – Burgos CF Segunda B Gruppe II – Spanien 2 – 2
17:00 Badalona – Valencia B Segunda B Gruppe III – Spanien 1 – 2
17:00 Linense – Marbella Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 1
17:30 Atletico Sanluqueno CF – Recreativo Huelva Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 1
18:00 Coruxo F.C. – Real Oviedo B Segunda B Gruppe I – Spanien 1 – 0
18:00 Sabadell – UE Olot Segunda B Gruppe III – Spanien 1 – 1
18:00 Cordoba – Cadiz B Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 0
18:00 San Fernando CD – Sevilla Atletico Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 2
18:00 CF Talavera de la Reina – CD Badajoz Segunda B Gruppe IV – Spanien 0 – 2
18:00 Merida – Villarrubia CF Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 3
18:00 Don Benito – Granada B Segunda B Gruppe IV – Spanien 3 – 0
18:00 Cartagena – Algeciras Segunda B Gruppe IV – Spanien 2 – 0
18:30 Real Sociedad – Getafe La Liga – Spanien 1 – 2
18:30 Deportivo La Coruna – Almeria Segunda División – Spanien 0 – 0
19:00 Hercules – Barcelona B Segunda B Gruppe III – Spanien 4 – 1
20:00 SD Huesca – Malaga Segunda División – Spanien 2 – 0
20:30 Racing Santander – Girona Segunda División – Spanien 0 – 3
21:00 Barcelona – Sevilla La Liga – Spanien 4 – 0

Tirsdag 8. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Spanien U19 – Litauen U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 2 2 – 0
19:00 Tjekkiet (k) – Spanien (k) EM Kval. Gruppe D (k) 1 – 5
19:00 Island U19 (k) – Spanien U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 7 (k) 0 – 3

Onsdag 9. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Zaragoza U19 – Korona Kielce U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff 1 – 0
19:00 Orihuela – Atletico Levante UD Segunda B Gruppe III – Spanien 1 – 1

Torsdag 10. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Osasuna – Real Sociedad Træningskamp 0 – 0
11:00 Valladolid – Salamanca CF UDS Træningskamp 3 – 2
11:30 Villarreal – Levante Træningskamp 1 – 1
19:00 Alaves – Barakaldo Træningskamp 3 – 2
19:10 Toulouse – Eibar Træningskamp Stoppet
19:45 Spanien U21 – Tyskland U21 Venskabskamp U21 1 – 1
20:15 Alaves – Athletic Club Træningskamp 0 – 1
21:08 Barakaldo – Athletic Club Træningskamp 0 – 0
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >