Luk
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >

Fredag 18. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Granada – Osasuna La Liga – Spanien
21:00 Cadiz – Las Palmas Segunda Divisi贸n – Spanien

L酶rdag 19. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Eibar – Barcelona La Liga – Spanien
16:00 Atletico Madrid – Valencia La Liga – Spanien
16:00 Alcorcon – Almeria Segunda Divisi贸n – Spanien
16:00 Ponferradina – Numancia Segunda Divisi贸n – Spanien
16:00 Real Union – Athletic Bilbao B Segunda B Gruppe II – Spanien
16:30 Osasuna B – Unionistas de Salamanca Segunda B Gruppe II – Spanien
16:30 SD Amorebieta – Logrones Segunda B Gruppe II – Spanien
17:00 Real Valladolid B – Alaves B Segunda B Gruppe II – Spanien
17:30 Llagostera – Barcelona B Segunda B Gruppe III – Spanien
18:00 Elche – Sporting Gijon Segunda Divisi贸n – Spanien
18:00 Lugo – SD Huesca Segunda Divisi贸n – Spanien
18:00 Arenas Getxo – Burgos CF Segunda B Gruppe II – Spanien
18:00 Atletico Levante UD – UD Cornella Segunda B Gruppe III – Spanien
18:00 Villarreal B – Lleida Esportiu Segunda B Gruppe III – Spanien
18:30 Getafe – Leganes La Liga – Spanien
20:00 Extremadura – Rayo Vallecano Segunda Divisi贸n – Spanien
21:00 Mallorca – Real Madrid La Liga – Spanien

S酶ndag 20. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Alaves – Celta Vigo La Liga – Spanien
12:00 Fuenlabrada – Albacete Segunda Divisi贸n – Spanien
12:00 Inter de Madrid – Pena Dep. Santa Eulalia Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Rayo Majadahonda – Melilla Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 San Sebastian de los Reyes – Celta Vigo B Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Sporting Gijon B – Real Oviedo B Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Ibiza-Eivissa – Atl茅tico Baleares Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Orihuela – Reus Segunda B Gruppe III – Spanien Aflyst
12:00 AE Prat – Castellon Segunda B Gruppe III – Spanien
12:00 Ejea – Valencia B Segunda B Gruppe III – Spanien
12:00 Gimnastic – La Nucia Segunda B Gruppe III – Spanien
12:00 UCAM Murcia – CD Badajoz Segunda B Gruppe IV – Spanien
12:00 Villarrobledo – Sevilla Atletico Segunda B Gruppe IV – Spanien
13:00 Las Palmas B – Las Rozas CF Segunda B Gruppe I – Spanien
14:00 Real Sociedad – Real Betis La Liga – Spanien
16:00 Espanyol – Villarreal La Liga – Spanien
16:00 Deportivo La Coruna – Malaga Segunda Divisi贸n – Spanien
16:30 Tudelano – Guijuelo Segunda B Gruppe II – Spanien
17:00 Ferrol – Atletico Madrid B Segunda B Gruppe I – Spanien
17:00 Pontevedra – Getafe B Segunda B Gruppe I – Spanien
17:00 UP Langreo – Marino Luanco Segunda B Gruppe I – Spanien
17:00 Salamanca CF UDS – Izarra Segunda B Gruppe II – Spanien
17:00 CD Calahorra – Barakaldo Segunda B Gruppe II – Spanien
17:00 Club Haro Deportivo – Real Sociedad B Segunda B Gruppe II – Spanien
17:00 Badalona – UE Olot Segunda B Gruppe III – Spanien
17:00 Linense – Granada B Segunda B Gruppe IV – Spanien
17:30 Sabadell – Espanyol B Segunda B Gruppe III – Spanien
17:30 Atletico Sanluqueno CF – Villarrubia CF Segunda B Gruppe IV – Spanien
18:00 Real Oviedo – Girona Segunda Divisi贸n – Spanien
18:00 Tenerife – Racing Santander Segunda Divisi贸n – Spanien
18:00 Coruxo F.C. – Real Madrid Castilla Segunda B Gruppe I – Spanien
18:00 Leonesa – SD Leioa Segunda B Gruppe II – Spanien
18:00 Orihuela – FC Andorra Segunda B Gruppe III – Spanien
18:00 Cartagena – Cordoba Segunda B Gruppe IV – Spanien
18:00 San Fernando CD – Algeciras Segunda B Gruppe IV – Spanien
18:00 CF Talavera de la Reina – Cadiz B Segunda B Gruppe IV – Spanien
18:00 Marbella – Recreativo Huelva Segunda B Gruppe IV – Spanien
18:00 Don Benito – Murcia Segunda B Gruppe IV – Spanien
18:00 Merida – Yeclano Segunda B Gruppe IV – Spanien
18:30 Athletic Club – Valladolid La Liga – Spanien
19:00 Hercules – Ebro Segunda B Gruppe III – Spanien
21:00 Sevilla – Levante La Liga – Spanien
21:00 Zaragoza – Mirandes Segunda Divisi贸n – Spanien

Tirsdag 22. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Galatasaray U19 – Real Madrid U19 UEFA Youth League Gruppe A
14:00 Atletico Madrid U19 – Bayer Leverkusen U19 UEFA Youth League Gruppe D
18:55 Atletico Madrid – Bayer Leverkusen Champions League Gruppe D
21:00 Galatasaray – Real Madrid Champions League Gruppe A

Onsdag 23. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Slavia Prag U19 – Barcelona U19 UEFA Youth League Gruppe F
16:00 Korona Kielce U19 – Zaragoza U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
21:00 Slavia Prag – Barcelona Champions League Gruppe F
21:00 Lille – Valencia Champions League Gruppe H

Torsdag 24. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Ludogorets – Espanyol Europa League Gruppe H
21:00 Sevilla – Dudelange Europa League Gruppe A
21:00 Getafe – Basel Europa League Gruppe C
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >