Luk
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >

L酶rdag 2. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Espanyol – Valencia La Liga – Spanien 1 – 2
15:45 Real Valladolid B – Club Haro Deportivo Segunda B Gruppe II – Spanien 1 – 1
16:00 Levante – Barcelona La Liga – Spanien 3 – 1
16:00 Fuenlabrada – Deportivo La Coruna Segunda Divisi贸n – Spanien 1 – 1
17:00 Coruxo F.C. – Celta Vigo B Segunda B Gruppe I – Spanien 2 – 2
17:00 Villarreal B – Valencia B Segunda B Gruppe III – Spanien 0 – 1
18:00 Alcorcon – Racing Santander Segunda Divisi贸n – Spanien 1 – 0
18:00 Arenas Getxo – Guijuelo Segunda B Gruppe II – Spanien 0 – 0
18:00 Llagostera – Ebro Segunda B Gruppe III – Spanien 2 – 1
18:30 Sevilla – Atletico Madrid La Liga – Spanien 1 – 1
20:00 Tenerife – SD Huesca Segunda Divisi贸n – Spanien 0 – 0
20:00 Salamanca CF UDS – Barakaldo Segunda B Gruppe II – Spanien 3 – 0
21:00 Real Madrid – Real Betis La Liga – Spanien 0 – 0

S酶ndag 3. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Athletic Bilbao B – Logrones Segunda B Gruppe II – Spanien 3 – 1
12:00 Valladolid – Mallorca La Liga – Spanien 3 – 0
12:00 Extremadura – Girona Segunda Divisi贸n – Spanien 1 – 3
12:00 Rayo Majadahonda – Marino Luanco Segunda B Gruppe I – Spanien 2 – 1
12:00 Pontevedra – Melilla Segunda B Gruppe I – Spanien 3 – 1
12:00 Sporting Gijon B – Real Madrid Castilla Segunda B Gruppe I – Spanien 4 – 2
12:00 Ibiza-Eivissa – Atletico Madrid B Segunda B Gruppe I – Spanien 1 – 2
12:00 Atl茅tico Baleares – Real Oviedo B Segunda B Gruppe I – Spanien 3 – 1
12:00 Inter de Madrid – UP Langreo Segunda B Gruppe I – Spanien 3 – 0
12:00 Tudelano – SD Leioa Segunda B Gruppe II – Spanien 2 – 1
12:00 Gimnastic – Espanyol B Segunda B Gruppe III – Spanien 2 – 2
12:00 Ejea – UE Olot Segunda B Gruppe III – Spanien 0 – 2
12:00 AE Prat – La Nucia Segunda B Gruppe III – Spanien 0 – 3
12:00 Barcelona B – Reus Segunda B Gruppe III – Spanien Aflyst
12:00 Atletico Levante UD – Castellon Segunda B Gruppe III – Spanien 0 – 2
12:00 Villarrobledo – Algeciras Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 1
12:00 UCAM Murcia – Cadiz B Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 1
13:00 Las Palmas B – Pena Dep. Santa Eulalia Segunda B Gruppe I – Spanien 3 – 0
14:00 Villarreal – Athletic Club La Liga – Spanien 0 – 0
16:00 Osasuna – Alaves La Liga – Spanien 4 – 2
16:00 Lugo – Rayo Vallecano Segunda Divisi贸n – Spanien 1 – 0
16:30 Atletico Sanluqueno CF – Yeclano Segunda B Gruppe IV – Spanien 0 – 2
17:00 Ferrol – Getafe B Segunda B Gruppe I – Spanien 3 – 1
17:00 San Sebastian de los Reyes – Las Rozas CF Segunda B Gruppe I – Spanien 0 – 4
17:00 Real Union – Burgos CF Segunda B Gruppe II – Spanien 0 – 1
17:00 CD Calahorra – Alaves B Segunda B Gruppe II – Spanien 1 – 1
17:00 Orihuela – UD Cornella Segunda B Gruppe III – Spanien 1 – 2
17:00 Sabadell – Badalona Segunda B Gruppe III – Spanien 1 – 0
17:00 CF Talavera de la Reina – Cordoba Segunda B Gruppe IV – Spanien 2 – 1
17:00 Merida – Sevilla Atletico Segunda B Gruppe IV – Spanien 0 – 0
17:00 Don Benito – CD Badajoz Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 4
17:00 Linense – Murcia Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 1
17:00 Marbella – Villarrubia CF Segunda B Gruppe IV – Spanien 2 – 1
17:00 Recreativo Huelva – Granada B Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 2
18:00 Leonesa – Real Sociedad B Segunda B Gruppe II – Spanien 3 – 0
18:00 Barcelona B – FC Andorra Segunda B Gruppe III – Spanien 0 – 0
18:00 Hercules – Lleida Esportiu Segunda B Gruppe III – Spanien 1 – 1
18:00 Cartagena – San Fernando CD Segunda B Gruppe IV – Spanien 0 – 0
18:30 Celta Vigo – Getafe La Liga – Spanien 0 – 1
18:30 Leganes – Eibar La Liga – Spanien 1 – 2
18:30 Zaragoza – Las Palmas Segunda Divisi贸n – Spanien 3 – 0
20:00 Elche – Mirandes Segunda Divisi贸n – Spanien 4 – 2
21:00 Granada – Real Sociedad La Liga – Spanien 1 – 2
21:00 Cameroun U17 – Spanien U17 VM U17 Gruppe E 0 – 2

Tirsdag 5. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Barcelona U19 – Slavia Prag U19 UEFA Youth League Gruppe F 2 – 3
18:55 Barcelona – Slavia Prag Champions League Gruppe F 0 – 0
21:00 Valencia – Lille Champions League Gruppe H 4 – 1

Onsdag 6. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Bayer Leverkusen U19 – Atletico Madrid U19 UEFA Youth League Gruppe D 0 – 2
16:00 Real Madrid U19 – Galatasaray U19 UEFA Youth League Gruppe A 2 – 4
17:00 Zaragoza U19 – APOEL Nicosia U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff 5 – 0
20:30 Spanien U17 – Senegal U17 VM U17 Slutspil 2 – 1
21:00 Real Madrid – Galatasaray Champions League Gruppe A 6 – 0
21:00 Bayer Leverkusen – Atletico Madrid Champions League Gruppe D 2 – 1

Torsdag 7. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Dudelange – Sevilla Europa League Gruppe A 2 – 5
18:55 Basel – Getafe Europa League Gruppe C 2 – 1
21:00 Espanyol – Ludogorets Europa League Gruppe H 6 – 0

Fredag 8. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Real Sociedad – Leganes La Liga – Spanien 1 – 1
21:00 Girona – Tenerife Segunda Divisi贸n – Spanien 1 – 0

L酶rdag 9. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Alaves – Valladolid La Liga – Spanien 3 – 0
16:00 Valencia – Granada La Liga – Spanien 2 – 0
16:00 Mirandes – Extremadura Segunda Divisi贸n – Spanien 2 – 0
16:00 SD Huesca – Real Oviedo Segunda Divisi贸n – Spanien 3 – 1
16:00 Unionistas de Salamanca – Real Union Segunda B Gruppe II – Spanien 0 – 2
16:00 Cadiz B – Merida Segunda B Gruppe IV – Spanien 2 – 1
17:00 Marino Luanco – San Sebastian de los Reyes Segunda B Gruppe I – Spanien 2 – 0
17:00 FC Andorra – Sabadell Segunda B Gruppe III – Spanien 2 – 2
17:00 Villarrubia CF – Recreativo Huelva Segunda B Gruppe IV – Spanien 2 – 2
17:30 SD Leioa – Osasuna B Segunda B Gruppe II – Spanien 0 – 0
18:00 Albacete – Lugo Segunda Divisi贸n – Spanien 0 – 1
18:00 Sporting Gijon – Numancia Segunda Divisi贸n – Spanien 0 – 1
18:00 Real Sociedad B – Salamanca CF UDS Segunda B Gruppe II – Spanien 3 – 1
18:00 CD Badajoz – Atletico Sanluqueno CF Segunda B Gruppe IV – Spanien 0 – 0
18:30 Eibar – Real Madrid La Liga – Spanien 0 – 4
18:30 Sevilla Atletico – Don Benito Segunda B Gruppe IV – Spanien 2 – 3
19:00 Club Haro Deportivo – CD Calahorra Segunda B Gruppe II – Spanien 1 – 1
19:00 Logrones – Real Valladolid B Segunda B Gruppe II – Spanien 1 – 1
19:00 Cordoba – Villarrobledo Segunda B Gruppe IV – Spanien 2 – 0
20:00 Las Palmas – Alcorcon Segunda Divisi贸n – Spanien 1 – 1
21:00 Barcelona – Celta Vigo La Liga – Spanien 4 – 1
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >